Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160  161     всички  напред  последна
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: pefoto01   
Дата:   20-01-12 01:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: insofia.net   
Дата:   20-01-12 01:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: djfroggy   
Дата:   20-01-12 08:35

Аз съм доста отворен за новите технологии, но ще потвърдя думите на Сайбъра. Само ще "сменя" апарата и обектива от моя опит: Сони А900 с Сони АФ 50/1,4!
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: didesignbg   
Дата:   20-01-12 09:07

написа:

> С тия цени и на мен ми убиха доста
> бързо всякакво желание [smilie2]
>
> А днес направих една голяма сесия
> на дипломирането на жената, в
> тъмна аула с Д700 и 50/1.4, бавен, бавен,
> ама ковеше и къртеше като
> калашник, почти нямаше фира
> накрая, пък на тия снимки то не
> бяха уайт баланси после,
> експозиция по 1 стоп нагоре, фил
> лайт, криви, чудеса, търпят много
> издевателство и нямат мърдане,
> като партизани, хем на ИСО 1600 и
> нагоре [smilie18] И цялата тая
> комбинация не е много по-голяма от
> фуджито. Обичам го тоя Д700 бе! [smitten]
>
>
> Това е отново мнение от
> поредицата, в която се
> самоубеждавам на висок глас защо
> не ми трябва фуджи, не че нещо, не
> ми се връзвайте [smilie18]
>

>
> Публикацията е редактирана (20-01-12
> 01:14)


ей сайбъре, я да се вземеш в ръце.
Виж тука за размерите и теглото какво се казва:
Nikon D700 is 5% (7.5 mm) wider and 50% (41.2 mm) taller than FujiFilm X-Pro1.
Nikon D700 is 81% (34.5 mm) thicker than FujiFilm X-Pro1.
Nikon D700 [1095 g] weights 143% (645 grams) more than FujiFilm X-Pro1 [450 g] (*inc. batteries and memory card).
Цените и те са 1700 за фуджу, срещу 2700 за д700.
А че д700 е супер апарат, спор няма. Заедно с а900 са ми фаворитите за огледалки. И 5д-то много арно, но ми е късно вече да обръщам резбата.

 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: insofia.net   
Дата:   20-01-12 19:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-01-12 20:12

аз още на 2-ра страница се отказах[smilie18]
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: vikitovikito   
Дата:   20-01-12 20:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-01-12 20:20

ба, ако не си преосмислят малко цената и от тях ще се откажа
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: mihajlov2   
Дата:   20-01-12 21:51

Чета темата с интерес и се опитвам да направя един паралел: когато новините за Фуджи Х100 тъкмо започваха с първи данни, събщения, снимки, ревюта, висока цена и липса на реални потребители, тук във Форума се беше заформила една стабилна и дълга тема. Когато Х100 реално се появи на пазара в нЕкои други страни и броят на потребителите почна да расте, нашата тема започна да губи инерция. Когато наскоро Х100 се появи и на нашия пазар с цена 1950 лева, изобщо не забелязвам френетичен възторг и дълги опашки пред Технополис, а тук във форума настана гробно мълчание... Та се чудя дали и интересът към Х Про1 тук във форума няма да остане най-вече теоретичен и да затихне при реална възможност за закупуване на камерата. Оставям цената настрани. Там проблемът е ясен.
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: CyberGene   
Дата:   20-01-12 21:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: didesignbg   
Дата:   20-01-12 22:22

Михайлов, дай да не я търся тази тема, че доста народ се цепеха какъв тотален пазарен неуспех ще е х100. И как щели да си го купят стотина човека в целият свят. На прима виста се сещам за трима форумци, които си поеха всички проблеми по вкарването отвън, ако го погледнеш процентно спрямо всички които познавам от форума е не малко (пределно съм наясно, че съм крива извадка). Смятай щом Технополис ги разпродадоха за месец, при обявен нов модел със сменяеми обективи. За 9 месеца фуджи бяха успели да продадат 100 к бройки...

Сайбъре, дай да ги уточним тези първоначални данни, откъде ги докопа. Как си представяш точно, апарат с нов сензор, перфектна изработка, метално тяло, светъл обектив, уникален визьор да струва 2 000 лева? Кога си си купувал ново магнезиево тяло, в комплект със светлосилен обектив от канон и никон (да не казвам, че се явява флагман)? Колко пари струва вече старият д700, със рециклирания сензор от д3? Това, че някой имал мокри сънища за жълти стотинки е по-скоро негов проблем. Безогледални апарати за под 2к, че и в комплект с зумчета много, който има нужда влиза в магазина и пазарува.
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: CyberGene   
Дата:   20-01-12 23:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: next_time   
Дата:   20-01-12 23:31

Това което страшно много ме дразни в дигиталките е страшно скъсения "период на полуразпад" което води до обезмислянето на качествени изработки.Какъв е смисъла да се прави супер качествен апарат които механично ще изкара колкото филмова лайка, при положение че след една година е излезнал вече модел с двоино повече пиксели.М8 вече седи някаква ... знам ли как да го кажа ... любителска или архаична с неините 10мп.Голямото важно че всичко останало е супер качествено.
Много бих се изкефил на фирмата която ще направи цифрово тяло което е механично изпипано на мах. и го обзаведе с подходящата оптика и като черешката на всичко това поеме услугата сменяем гръб и ъбдеитва матриците.За съжаление ми е ясно че няма как да се получи, няма кинти в тая работа, да не говорим че и повечето производители на апарати не си произвеждат матриците, защо им е тогава да ги продават по отделно.
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: CyberGene   
Дата:   20-01-12 23:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: pefoto01   
Дата:   20-01-12 23:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: thalastdon   
Дата:   20-01-12 23:45

Fujifilm details their new high-end X-Pro1 interchangeable lens digital camera
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: insofia.net   
Дата:   21-01-12 16:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: didesignbg   
Дата:   21-01-12 18:48

Ревю, ама румънско. Румънско, ама ревю.
Цитат: "X-pro1 се справя отлично на високо исо, по-добре от никон D3."
По-странното е, че го е подкрепил със снимки (свалете си зипа, от тея гифове нищо се не види).
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: simbon4o   
Дата:   21-01-12 19:51

изглежда само аз продължавам да виждам как се маже цветния шум от фуджи... това е много слабо представяне и Д3 е по-добър дори на 1600исо. Така се махаше цветен шум при фотошоп 7...

ПС отделно на това Д3 с 50мм 2.2 отговаря на Х фуджи със 35 1.4, те са сравнявали на 1.4...



Публикацията е редактирана (21-01-12 19:53)
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-01-12 09:10



Повечето хора купуват матрици наистина....

Останалите неща се подобравят относително доста по-бавно и най-вече значително през 2-3 поколения тела.
Докато матриците подчти винаги са чисто нови и уж по-добри.

Аз лично не бих си продал камерата за такава с повече мегапиксели.
Бих я продал дори за камера с по-малко или същите мегапиксели но с много по-добра картинка.

А докато следващите модели започнат да изкарват значително по-добра картинка от моята камера ще минат поне 2-поколения камери от висок клас ,което грубо е около 5 годинки ако си я закупил в период близък до анонса.Ако си закъснял като мен с година и половина ,и аз вече я имам от година и половина. Значи ми остават още 2 годинки да си я ползвам....кеф :)
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-12 09:49

pd много вярно го казваш за времената.

Инак за Сони НЕКС-7 със едно цайсче 24/1.8...трябва да го видиш, после друга песен ще пееш. Поне така си мисля.

А сега чакам и 50/1.8 да дойде.

Въпреки че имам цайсове на 45/2 и 90/2.8 дето Няма как да ги стигнат скоро като оптика нито Фуджи нито Сони или Олимпус



Публикацията е редактирана (22-01-12 09:50)
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: next_time   
Дата:   22-01-12 10:37

Цаисовете който имаш няма как да ги стигнат поради простата причина че са достигнали оптичния максимум и то за ФФ, на кропка където ползваш по-добрата част от тях ... какво да говорим.

Има обаче един лаф - най лесния начин да намериш каца с лайна е като сложиш в каца с мед една лъжичка лайна, като количеството мед за крайния резултат е без значение, както и количеството лайна.Смесиш ли ги без значение в каква пропорция винаги имаш само лайна накрая.

Колкото и да е качествено сонито, колкото и качествени да са контаксите с този лайнян начин на фокусиране имаш апарат единствено за студио и пеизаж или предметна, но знаеш защо точно там сонито няма място.[beer]
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: CyberGene   
Дата:   22-01-12 11:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-12 12:22

За портрет е трудно, ама не е чак толкоз ужасно.

Инак за студио некс-7 става [beer] постарали са се - има и обувка и lifeView-то има режим за студио.

НЕКС-5н също става ама няма обувка за мигалка и е доста по сложно.

Контаксите вярно с адаптер са и малко по-трудно става ама няма проблеми. Дори във визьора е по прецизно. Виж ми примерите с НЕКС-7 няма проблеми да снимаш портрети с 90/2.8.

http://goo.gl/psqar


с 45мм-ия трябва винаги да увеличавам за точен фокус и е малко по пипкаво ама...

както и да е сега и Аф обективи има.



Публикацията е редактирана (22-01-12 12:28)
 Re: Fuji X-Pro 1 - вече официално!
Автор: jivkojj   
Дата:   22-01-12 12:28

Инак за студио некс-7 става

Може и да става, ама защо трябва човек да го прави по трудния начин. [smilie6]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160  161     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена