Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  99  100  101 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160  161     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X
Автор: kukumichin   
Дата:   11-05-15 11:15

Очаквайте скоро fujifilm xe2 в базара. :)
 Re: Fujifilm X
Автор: Cyclon   
Дата:   11-05-15 11:35

Ето това се казва, готина компания. Браво на Фуджифилм.[cool] [cool] [cool] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Ако това беше Никон или Канон, само за AF подобренията щяха да изкарат нови тела и айде на пазарааааа, пресни топли, парат се не барат с нова AF система.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Фуджифилм направиха страхотна камера и продължават да е подобряват.
Браво!!!

Е, едва ли с новия AF ще е на нивото на Pro телата на Никон и Канон, но на кого му пука, ако работи новия авто фокус, така както го описват, това ще е предотатачно.[smilie18]
 Re: Fujifilm X
Автор: kukumichin   
Дата:   11-05-15 11:36

Cyclon - съгласен.
 Re: Fujifilm X
Автор: Emoxide   
Дата:   11-05-15 12:06

X-Pro 2 ще е новия еталон сред топ моделите безогледални.

Очакваме го есента на тази година [smilie24]

_________________
Може би е ерес да го споменавам, но и Samsung NX следват тази философия със софтуерните подобрения.
Дочух слухове, твърдящи, че работят по Пренаписване на фърмуера си на NX1, вместо просто поредния ъпдейт... Става интересно.

OLYMPUS, LUMIX и SONY α също пускат обновления, макар и по-нарядко.

__________________________________

Относно подобрението на АФ, струва ми се при FUJIFILM това беше най-слабото звено в способностите на системата.
Но и най-технологично съвършените обективи се раждат от FIJIFILM към днешна дата.
18-135мм със система за вентилация на обектива и 5стопа стабилизация.
50-140мм с няколко жиро-сензора, 5стопа стабилизация и 3 двигатела АФ-системата [cool]
Достойно за почит! [smilie24]

А оптичното им представяне и правилното продуктово позициониране на обективите, просто няма нужда от коментар.



Публикацията е редактирана (11-05-15 12:13)
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   12-05-15 08:25

Айде, фуджистиии, започвайте да спестявате - 16/1.4 ясно, X-Pro2 в близко бъдеще, а сега и 90/2 WR, и той сигурно ще на "чудесната" цена от 1000$.

90/2



Публикацията е редактирана (12-05-15 08:26)
 Re: Fujifilm X
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-05-15 08:30

Тая 90ка, ако е и макро направо...[smilie5]
 Re: Fujifilm X
Автор: kvakioh   
Дата:   12-05-15 09:34

120 ще е макрото, скоро и то ще се появи.
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   12-05-15 09:53

Трябваше да бъде 90/1.6 :)
 Re: Fujifilm X
Автор: marves   
Дата:   12-05-15 10:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fujifilm X
Автор: hemilio   
Дата:   12-05-15 12:22

[smilie24] [smile]
 Re: Fujifilm X
Автор: rimohit   
Дата:   12-05-15 13:46

[cool][smilie24] [beer]
 Re: Fujifilm X
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-05-15 17:54

поредното доказателство за талант използващ правилната техника [smilie3] [cool] [smilie24]
 Re: Fujifilm X
Автор: iliyanb   
Дата:   12-05-15 17:59

На него и с неправилна няма да му е особено трудно[cool]
 Re: Fujifilm X
Автор: kvakioh   
Дата:   18-05-15 08:14

X-T10- доста добри показатели, красива, достъпна цена. ЩЕ се ъпгрейдва от ХЕ1 към него, няма начин. И някакви видео екстри са добавили, да тежи.
Fuji отново показват противното, единствени, че тялото може и да не е само консуматив, с адапторите му, с разните недомисления и др.
Само това стъкло 90, нещо не разбирам за какво го пускат...



Публикацията е редактирана (18-05-15 10:07)
 Re: Fujifilm X
Автор: hemilio   
Дата:   18-05-15 10:17

не е зле,сякаш [smilie8] ,
Но като си видял хт-1 и вече малко тегаво да слизаш надолу,нека видим и хпро-2,който ще е с 20-30% по скъп от т-1.
 Re: Fujifilm X
Автор: kvakioh   
Дата:   18-05-15 10:22

Xpro-2 ще постави нещата над Х-Т1 и нови неща, които ще се надграждат с Х-М2, Х-Е не знам кой номер и така. Този Х-Т10 за някои може да е връщане леко назад, но всъщност е засилване, максималното каквото може от досегашния хардуер.
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   18-05-15 10:22

Най-кофти е смотаният буфер.

Of course, there are also a few things that the X-T10 is not as good at as the X-T1:

Camera body is not officially weather resistant
SD memory slot only supports UHS-1 speed (X-T1 supports UHS-II)
The frame buffer is ridiculously small and will fill after only 7 continuous shots at 8 fps, meaning the fun of high-speed continuous shooting (with or without tracking AF) is over after one (1) brief second
The EVF is smaller with a 0.62x magnification (that said, I prefer the smaller viewfinder of the X-T10, as it gives me a better overview of the scene). Apart from the size difference, it’s the same 2.36 megadots real time viewfinder with 0.005s lag.
The tilting LCD display offers marginally less resolution than the X-T1’s LCD screen
There’s no optional battery grip (however, there will be an Arca Swiss compatible optional hand grip)
Only one instead of three custom white balance settings (admittedly, this is a really minor point, I just mention it to illustrate that nothing escapes the X-Pert)
No USB tethering
Build-quality feels good (“Made in Thailand”), but not as brick-solid as the X-T1
 Re: Fujifilm X
Автор: realnoncho   
Дата:   18-05-15 10:25

X-T10 изглежда добре като тяло, ако не се търси нещо много специфично от по-висшите модели.
90/2 обаче ми изглежда твърде голям и не много евтин, просто не е такъв уникален обектив като 56 1.2.

П.П. Това с буфера, което го правят доста производители за да си натъртят на високия клас е много дразнещо [smilie23]



Публикацията е редактирана (18-05-15 10:28)
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   18-05-15 11:17

90/2 e много голям, тежък и безсмислено скъп. Някой, който държи на WR може и да го оцени, както и минималното фокусно от 60см. Може пък заради мотора да е скъп...не знам.
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanu   
Дата:   18-05-15 16:30

Ревю от DigitalRev [shtrak]

https://www.youtube.com/watch?v=RA5QoqbE2zM
 Re: Fujifilm X
Автор: kalabrieza   
Дата:   18-05-15 19:46

kvakioh
Дата: 18-05-15 08:14

X-T10- доста добри показатели, красива, достъпна цена. ЩЕ се ъпгрейдва от ХЕ1 към него, няма начин. И някакви видео екстри са добавили, да тежи.

Да на книга е добре и вероятно в действителност е добре но ако лимита ми е до 800 евра бих се замислил за Т1 втора ръка. Мотива ми е , че първо не предлага нищо в повече или специфично което да липсва в Т1 и второ тенденциозно или не помпят с ъпдейти само топ моделите. В това отношение и смартфоните са така. С най-актуална и дълга подръжка са топ моделите.

 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   18-05-15 21:06

Аз пък си чакам x-trance версия 3. A и къде е това Т1 за 800 евро, държи висока цена пущината?
 Re: Fujifilm X
Автор: kalabrieza   
Дата:   18-05-15 21:39

Може и да не съм много в час защото следя цените на mapcamera в Япония защото имам приятел които ходи почти всеки месец до Токио и до Ню Йорк но доларът е много висок. https://search.mapcamera.com/?maker=12 това е сайтът и от там излизат доста апетитни неща. За съжаление очаквам от жабарско да се местя в швабарско и няма да мога да се ползвам от услугите на моя познат. Цените са в иени а горещоте оферти са с червено.


PS.Правя една редакция и дано да се дигне темата.
Имам малко тъп въпрос за карти памети.Сдобих се с М1 и в бързината щипнах картите от едно друго апаратче за да си разцъквам М-ката. Днеска реших , че старото апаратче има още доста ресурс защото в някои отношения се справя по-добре от новата ми придобивка макар да е на една петилетка и реших за М-ката да купя нова карта или две. Влязох попътно в няколко магазина но не се харесахме с цените и в последствие се замислих , че даже нямам идея какъв капацитет се подържа. В следствие на това реших първо да проверя какви са ги написали в мануала.А там относно подържания капацитет нищо не пише. Бай ГУ изкара това http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/compatibility/card/x/. Според него и 128гига да бодна няма проблем. Та реших да се поразровя какви свободни карти ще ми излязат преди да купувам други и установих , че имам една свободна 64гига на SanDisk SDXC-I но е микро и трябва да я ползвам с адаптер. Въпросът е ползвал ли е някой такава карта с адаптер и работи ли коректно защото за мен е важно. Предстои ми трансфер от Италилия в Германия или Норвегия и това което отснимам няма да имам възможност да го повторя и не искам да рискувам. Второ В последствие се сетих , че трява да имам още една 64 и две 32 гигабайтови Трансенд на които намерих само адапторите , изскочиха ми и няколко 8 и няколко 2 гига та ми трябва някакъв вариянт да им проверя реалния трансфер. Рарполагам със стар универсален четец на карти , вграден такъв на лаптоп със седем джама и вграден на лаптоп с осем джама който не вижда нито една карта макар като я бодна да реагира. Та моля за някакво сдъвкано решение , че времето ми напоследък и много кът.[beer]



Публикацията е редактирана (21-05-15 20:35)
 Re: Fujifilm X
Автор: kalabrieza   
Дата:   21-05-15 20:41

[smilie24] Другия път ще напиша направо нов пост.
 Re: Fujifilm X
Автор: kvakioh   
Дата:   21-05-15 20:58

С адаптери ползвам Lexar най-бързите микро сд и работят отлично. Също и Самсунг, макар че значително са по-бавни от Lexar.
САмо трябва адаптора да е по възможност оригинален и нов.
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  99  100  101 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160  161     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена