Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  149  150  151 ..  160  161     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X
Автор: iliyanb   
Дата:   06-01-16 22:14

Знаеш ли, Pac, тук се научих да снимам, тук намерих и приятели [smilie3] Ако сега почвах, тази тема щеше да ме прати в шеста глуха. Не съм си поставял за цел и за момент да се държа надуто и неуважително и ако съм обидил някого, се извинявам. Но фуджи е страхотна система с всичките си недостатъци и висока или ниска цена и ми се ще да виждам повече кадри и по-малко тиради от възхваляващи и не можещи да я ползват или оплюващи я. Може би бъркам, като смятам, че една марка камери е само средство за фотография. Тук оставам с впечатление, че е просто скъпа играчка и то не от кадри, щото кадри липсват, а просто от изказвания... Още веднъж се извинявам, ако има засегнати[smile] .

И стига с непретендирането. Система за няколко хиляди дори и без претенция, си е една висока претенция[smile]



Публикацията е редактирана (06-01-16 22:15)
 Re: Fujifilm X
Автор: Pac   
Дата:   06-01-16 22:22

Аз имам кадри в профила си. Те са такива каквото ми е в момента нивото, снимам от 2 години. От година и половина почнах и малко с малко да се занимавам с обработка. За това време - толкоз. Приветствам градивната ти критика под моите снимки. Твърдението "няма кадри" не е градивно.



Публикацията е редактирана (06-01-16 22:23)
 Re: Fujifilm X
Автор: Lycan   
Дата:   07-01-16 00:21

освежете се :)
техниката има все по-малко значение

All of my Fuji X-Trans Sharpening Presets for Lightroom in One Place
 Re: Fujifilm X
Автор: Emoxide   
Дата:   07-01-16 11:00

sirkhann споко матрицата в новото „Pro”2 ще е модификация от SONY a6000. Т.е. само 2години технологично изоставане. Ама ти замисляш ли се, че към момента на пазара това е втората най-способна кропска матрица, незначително по-слаба от Самсунгската 28МР BSI.
Fuji знаят как да я четат, така, че да се изсмуче максимумът, за разлика от SONY [smilie3]

Съвет: я ги разпродавай твойте гадни-смотани Фуджаци и скачай на новия кропски танк D500. Направо ще полетиш в свободата да ловиш моменти с 14-битови серийни кадри в следящ режим[cool]



Публикацията е редактирана (07-01-16 11:05)
 Re: Fujifilm X
Автор: sirkhann   
Дата:   07-01-16 11:40

Яздил съм го дизеларския кон и на Canon, и на Nikon. Мерси съм. Докато не излезе хубаво направена безогледалка от Sigma, ще търкалям фуджанската каруца.

В тоя ред на мисли - дреме ми за 14 кадъра в секунда. Единствено ми трябват базовите функции да са имплементирани като хората и качеството на изображението да е налице. Другото е глезотия.

А и нямам никакво време за снимки... Платил съм си за плюс акаунт в 500px и стои празен. Та хората с много свободно време да не бият в гърдите, че имат много снимки ;)
 Re: Fujifilm X
Автор: sabin   
Дата:   07-01-16 12:10

Доста тъпо яко не е BSI матрицата!!! Може и да пропусна ъпгреида [smilie8]
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   07-01-16 12:56

Сега пък лошият тигър завидя на хората със свободно време...Хем пари няма, хем време няма, ама май кисело е гроздето?
 Re: Fujifilm X
Автор: sirkhann   
Дата:   07-01-16 13:11

Apple да не са купили Fujifilm, че толкова фенщина към марката и омраза към работническата класа [smilie5]
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanu   
Дата:   07-01-16 13:16

Fuji да не са станали спонсор на Justin Bieber, че толкова хейт отнасят? [smilie5]
 Re: Fujifilm X
Автор: sirkhann   
Дата:   07-01-16 13:19

Какъв хейт? Аз давам реални неща, които са факт. Има технически параметри, по които новите апарати отстъпват на конкуренцията и то едно-две поколения назад.

А насреща получавам някакъв фанатичен рев, щото никой не може да ми обясни с нормална човешка логика защо се получава така. Фуджифилм било философия... като гледам колко сляпо се прикриват всички недостатъци на системата, май Фуджифилм е станало религия.



Публикацията е редактирана (07-01-16 13:40)
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanu   
Дата:   07-01-16 13:43

ако за теб фотографията е само технически параметри по-добре се откажи докато е време. Както виждаш - тук никой не отрича недостатъците на системата. Но и ти ги изкарваш по-черни от дявола...
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   07-01-16 13:50

Бе кой прикрива? Кой не е наясно с недостатъците на системата? Явно само ти, щом надаваш такъв вой до небесата.
Така са решили - така са го направили модела, като излезе потребителят ще покаже сгрешили ли са или са на прав път. Кое тооолкова те ограничава да снимаш? Защо iliayanb, HTML, kalinsky не слизат от първа страница със снимки с Фуджи?( че и аз понякога [smilie25] )
Всички "нововъведения" са един бозав маркетинг - водоустойчивост до 30м? Нова матрица с 3.28 милиона разширяемо исо?
Освен цената, която на всички е ПРЕДЕЛНО ЯСНО, че е безумна за кроп тяло, кое друго те притеснява? Искаш да има исо 15 милиона? 250 кадъра в секунда и 800 роу-а буфер? Бил си минал през Каникон - не мерси, викаш, ами има Sony FE - хем евтино тяло, хем 85/1.8 за 2200 - ами заповядай. Имат FE каквито си поискаш обективи, имат и брутални матрици, с много детайл, без водни боички и носят на високо исо - има и алфафорум, където ще ти обърнат внимание за въпроси и неясноти.
Х-Е1то ми е на 3 години. Имам два проблема с него - понякога бавен фокус и понякога проблем при фокус при контражур. Във всичко друго, тригодишното ми тяло, е по-добро от мен. С кеф сега ще си взема едно Т1 за 900 лева с грипа, пък ако ще и на 30 години да е( Нали Съби?).

Защо трябва да се снима с най-последен модел тяло, след като на предното поколение цената му ще се срине? Може би купувайки ново тяло и ще станем Адамс или Салгадо?



Публикацията е редактирана (07-01-16 13:53)
 Re: Fujifilm X
Автор: EmoXide   
Дата:   07-01-16 14:00

И какво толкова ненавиждаш в X-E1?
Малко по-ниската резолюция дисплей, бавния визьор и аф не са голяма драма. Аз когато туй Фуджи илезе на пазара се мъчих с един NEX-5R и да ти кажа нито тъчскрийна с двойно повече точки, нито фазовия фокус съм ги усетил да са голямо предимство. А джипега за нищо не биваше. Х-Е1 си има кусурите, но има и хубавите страни. Аз лично не бих си взел сегашен модел Фуджи, щото съм твърде разглезен от разни електронни екстри, дето се срещат при м4/3 но нямат никакво отношение към фотографията. А цените при маломатричките, за да получиш изображение с визията и качеството едва доближаващо по-едрите матрици излиза дори по-солено. Хайде стига негодува и покажи някоя снимка с линк от 500pix
 Re: Fujifilm X
Автор: hemilio   
Дата:   07-01-16 16:12

всички ограничения при снимането-идват от главата!!! [smile]
Моето X-E1 ,има слаби страни,но аз знам как да ги избягвам-и това ме учи да снимам,нещо което в последно време се прави все по малко.
Финансовата страна също не може да бъде анатемосана-никой на сила не те кара!!!
А,ако не знаеш Сиркане има Лайки за по 10 000$,дори и без дисплей-луда работа а? [cool] [cool] [cool]
 Re: Fujifilm X
Автор: ATHOM   
Дата:   07-01-16 16:12

Choveka e silno ogranichen ot fakta che telata na Fuji bili s 2 pokoleniq nazad, inache do sega i Salgado, i Nachtwey, vsichkite da gi e ostavil na zavoq. [smilie18]

P.S. Blq, trqbva da instaliram kirilica na tva chudo.
 Re: Fujifilm X
Автор: Sirkhann   
Дата:   07-01-16 16:22

Ако никой от заяждащите се не е видял, голяма част от снимките ми са на филм с долнопробни апаратчета, сканирани на плосък скенер от мултимашина.

И не говоря, че X-E1 е скапан апарат. Никъде не съм го казал. Казах, че апарат 2012 година е, в много отношения, на нивото или по-зле от Canon 40D от 2007 година. Само сензорът е по-хубав и има по-нов процесор.

Получава се малко абсурдно това, че на моите конкретни доводи ми се отговаря с опити за психоаналза от религиозно озлоблени хора...
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   07-01-16 16:38

"Само сензорът е по-хубав и има по-нов процесор." Че какво повече искаш от една камера, малко ли е? Те камерите от 100 години са това - обектив и тяло - натискаш спусъка и хоп, снимка! Ами че има сканове от средно и голямоформатни камери, на които сегашните апаратчета, дори и фф, могат само да мигат...Всичко е за будалите - щом е по-ново, слагат ти две екстри повече, малко повече мегапиксели, 5% подобрение на шума и 1% на динамиката и вече е по-хубаво...дрън-дрън.
Признай си - просто си очаквал революция! Е, аз също, разочарован съм, но това е положението, явно няма как, да изкарат тяло с кроп фактор 1.2х и сегашните обективи да са съвместими с него, исото му 400000 да е като на конкуренцията 3200 и да има най-добрата система за светкавици.
 Re: Fujifilm X
Автор: Sirkhann   
Дата:   07-01-16 16:53

А защо да го няма? Защо ми е заден екран от 460к точки, при положение, че още 2008 година имаше екрани по 1М за много по-отчетлив преглед на изображението. А някой коментира ли как се снима с ръчнофокусен обектив с X-E1. А брекетинг от 5 стопа много ли е труден да се направи, че трябва да дадеш 4000 лева за новия модел, при положение, че другите марки го имат това от 5 години?

И като апаратът е само сензор и обектив, какво мрънкате 100 страници, че XPro1 бил стар. Малко форма на шизофрения ми се струва.
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanu   
Дата:   07-01-16 17:27

това, че един продукт е стар, не значи че не е използваем... Още има хора, които не искат да си сменят Нокията или Блекберито. А че си се "прецакал" с Фуджи можеш да се виниш само ти, има 13489571497 ревюта в нета, които да ти дадат представа какво точно правиш купувайки си точно Е1.
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   07-01-16 18:06

Очакванията ми са новото поколение Фуджи да може да фокусира при -2.0EV. С по-добро исо от Т1 и по-добър динамичен обхват и ще е чудесна камера. Снимането с ръчни стъкла с Е1, поне за мен, е трудно, за това си продадох и Хексаноните. Голям праз. И като си снимал на филм, как точно ти е липсвал 5 стопа бракетинг?
Освен всичко, Фуджи е система на четири години, нали не очакваш още с първата камера да уцелят всички желания на потребителите? Хайде, стягай се, събирай парички за Т2( лятото трябва да го има) и стига мрънка. Поне пък изчакай да излезе това Про2, да го видим що за стока е и ако не струва няма да остане покрито.
 Re: Fujifilm X
Автор: Emoxide   
Дата:   07-01-16 18:32

Новоочакваното X70 ми се струва доста интересно... изглежа ми като позакъснял конкурент на Nikon Coolpix A и RICOH GR
Определено интригуваща играчка за "улична фотография"
За разлика от двата посочени има чупещ се тъчскрийн и опция за прикачване на EVF [smilie24]

Ако и цената му е под $700 ще се радва на успех [shtrak]



Публикацията е редактирана (07-01-16 18:32)
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   07-01-16 19:12

Ще има и екстендери 35/50мм. Още по-дребен от х100, става за всекидневно щракало.
 Re: Fujifilm X
Автор: Sirkhann   
Дата:   07-01-16 19:17

Ясно ми беше какво си купувам с X-E1, но го купих и на съответната цена от базара. Затова и го купих. Като нов, струваше доста повече, преди ударното намаление.

Въпросът е, още веднъж, какво беше XPro1 и за колко се продаваше. Хората си го купуваха, защото е Leica за бедни, ама пак беше 2.5 хил лева.

И не, X-E1 не е първият апарат на компанията, безогледални апарати с фиксиран обектив имат много, както и огледално-рефлексни, макар на базата на Никон...
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   07-01-16 19:49

Про1 стуваше 3200 мисля и пак се купуваше. И за Про1/Е1 като първи се има предвид Х-Транс серията, съвсем нова концепция за тях, нова система. О, Е1-то си го взел за 500 лева и се оплакваш, аз как не се оплаквам като го купих ново с 18-55 за 2700 лева? Мисля, че е време да спрем по темата, честно казано доста закъсняло мрънкане и става досадно. Бъди мъж - снимай с Фуджи or die!
 Re: Fujifilm X
Автор: Emoxide   
Дата:   07-01-16 21:03

т.е. излиза, че аз като снимам с OLY се явявам некво лигливо гейче ли кво... [smilie10] [smilie18]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  149  150  151 ..  160  161     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена