Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   05-11-15 14:47

Здравейте!
Преди да пиша, потърсих из форума, но не намерих нашия конкретен случай.
Наскоро приятелят ми започна да се увлича от художествена фотография. От първи наблюдения, мисля че му е най-интересно да прави макро снимки, както и да снима природни ефекти - замък, потънал в мъгла, осветени от слънцето тънички паяжини в трева, отразен залез сред тръстика в гьол - ясна ви е картинката. Засега снима с телефони - Note 4 (ако не се лъжа) и Галакси С6. Моето галакси съм го изпускала доста, не знам дали е от това, ама не винаги успява да фокусира отблизо.

За Нова Година искам да му купя апарат. И подходящ(и) обектив(и). Може ли да ме посъветвате какъв да избера?
Още не знам какъв бюджет - зависи какви идеи дадете, може би нещо между 400 и 700 евро общо (?). Предполагам, че и поне два статива ще му трябват - един - за природата и един малък - за макро. И кейс, нали? Евентуално той ще си докупи нещо [smilie8]

Тъй като няма да се занимава основно с фотография, няма да отделя часове да редактира снимките, нито ще снима спортни събития, нито ще се отдаде на каквато и да е журналистика, търся нещо за бавно, внимателно и спокойно снимане. С дълга експозиция също, тъмнината е много изкушаваща. И качество. Снощи се опитвах да му обяснявам предимствата на огледално-рефлексните апарати и на какъв принцип работят (почти нищо не си спомням вече, но на младини съм го учила). Не искам да му купувам сапунерка. (простете аматьорските ми обяснения, ама толкоз можем)
Едно време помня, че много харесвах някои модели Никон, но това беше преди 100 години, техниката сигурно е напреднала. Не се очаква да имаме проблеми с гаранционния сервиз.

Благодаря много на всички, отделили от времето си да прочетат моя зов за помощ.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: hrup   
Дата:   05-11-15 14:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: БОНД   
Дата:   05-11-15 14:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: hrup   
Дата:   05-11-15 14:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: БОНД   
Дата:   05-11-15 15:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   05-11-15 15:05

hrup, БОНД, благодаря за бързото включване. Какви модели имате предвид? С какви обективи? Аз наистина не съм в час със съвременната техника и изобщо не снимам. Дори с телефоня.
Смущава ме това, че хем търся нещо за прилични макро снимки, хем за пейзажи и архитектура.
hrup, не знам дали в България са останали такива като мен. Ако тук намеря, ще ти пратя :)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: БОНД   
Дата:   05-11-15 15:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: hrup   
Дата:   05-11-15 15:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: neoneno   
Дата:   05-11-15 15:20

Привет! Вариант от страна на Никон(започвам с него защото сте го ползвали и може да имате пристрастия) Nikon D5300 или Д5200, Д5500 - с или без китов 18- 55мм. или 18-105мм. обектив...въпрос на избор, според парите.
Обективи:
1. Nikon AF MICRO Nikkor 60mm f/2.8D
2. Nikon AF-S MICRO Nikkor 60mm f/2.8G ED
Предлагам модела с въртящт се екран ако се заляга по земя или се снима с високо вдигнати ръце , удобно е.

Канон моделите след 600Д до 760Д, 60Д, 70Д, с или без китов 18-55мм или 18-135мм.
1.Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM

Другите вариянти са Без огледална система, която е малка лека и удобна
Избора изцяло е до лични критери кое ви харесва и как ви пасва, разнообразието е голямо.СОни,Олимпус,Фуджи,САМСУНГ,Панасоник, феновете да ме прощават ако някой съм пропуснал[cool].

Фуджи имат много готин Джейпег,и са леки и сравнително малки,други колеги да се произнесат по повод на другите системи...

Статив е удобство.

Дерзайте с пожелания за успешни кадри и щастливи мигове!

П.с. аз съм за hrup +1



Публикацията е редактирана (05-11-15 15:22)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   05-11-15 15:29

hrup, гледам. По-точно чета. Откъм параметри - красотъ. Ама такова... тялото изглежда като от '64 година. Да не помисли, че съм обрала антиквариат [smilie25]
Колкото до макрото - мисля, че то е най-важно в случая, като гледам приятелят ми как се забавлява да снима. И припомням, иде реч за снимане за удоволствие. Ще го светна как да настройва експозиция и т.н., ама снощи му обяснявах какво се случва като е толкова и толкова отворена диафрагмата и за какви случаи какви скорости трябват. Нищо не отбира. За камера обскура беше чувал, ама като му рисувах, гледаше с интерес [smilie5] И наистина ме съмнява, че ще отделя кой знае колко време за фотография. Просто видях, че нещо ново му носи приятни емоции и искам да е още по-щастлив. Тъй като става дума за апарат за забавление, ясно че няма да му купя нещо от висок професионален клас. Но и съвсем аматьорска сапунерка не ми се ще да е. Сигурно и те вършат работа като човек не разбира, ама и колите вършат работа, пък я колко се различава усещането.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   05-11-15 15:30

neoneno, благодарско! Почвам да чета! [cool]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-11-15 15:33

Fuji безогледалка е неговия апарат. Хем чуден jpeg ще има, хем лекота, удобство и бързо ще свикнеш. За макрото ще те посъветват малко по-надолу след мен, на първо време китовия ще свърши чудна работа! Успех!
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: hrup   
Дата:   05-11-15 15:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Emoxide   
Дата:   05-11-15 15:44

Video-уроци за начинаещи ентусиасти - може пък от тук да му станат ясни доста неща, ако гледа внимателно и с интерес...

Дано съм бил полезен. [smile]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Pac   
Дата:   05-11-15 15:44

Аз точно днес си поръчах автофокусни макро пръстени за Фуджи. Дават прилично добри резултати и ми излязоха 55лв от Ибей.
Така с произволен обектив, ще може да снима и макро. Губи се малко острота и светлосила, но повечето Фуджи стъкла ги имат в запас.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   05-11-15 16:04

Кое Фуджи безогледалка е хубаво?
А Nikon D3200 + обектив 18-105 AF-S DX VR ще върши ли работа?
Потретвам се, ама мноооооого благодаря на всички! Нямате представа на колко неуко и безпомощно блонди давате съвети :)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-11-15 16:10

Няма лошо Fuji от Х-серията [smilie3]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: neoneno   
Дата:   05-11-15 16:18

Ретро стилът не ви допада,ясно до тук.Никона бива приятелят Ви е супер новак едва ли ще сфане разликите! Но 3200 няма тъчскриин , които лесен за фокус в точка.Въртящ или поне накланящ се дисплей мисля, че ще му е доста удобно.Другото е макро обектив и статив.[shtrak] И свободно време за забавление!



Публикацията е редактирана (05-11-15 16:19)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   05-11-15 16:22

Аааа, ще реве ако няма тъч скрийн [smilie5] Значи няма да е тоя Никон. Нещо по-съвременно трябва да е. А Фуджито за 700 евро тялото... изглежда мрачно и старовремско. Имаме си редица аматьорски капризи, нищо че бъкел не разбираме [smilie5]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   05-11-15 16:29

В тоя ред на мисли, Nikon D5200 също отпада. Има чупещ се дисплей, но отново няма тъч скрийн. Интересно, не го очаквах това в днешно време...
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: hrup   
Дата:   05-11-15 16:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: neoneno   
Дата:   05-11-15 16:48

Одобрявам Сонито, има много суперлативи.Но няма тъчскриин - НИкон 5500 има тъч има и движещ дисплей.
Другото е при Олимпус О-ЕМ-Д М5 Мк2, Панасоник също има тъч модели. Без огледалки са.
Вземай Д5500 и да ви е честито![beer]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: serjy   
Дата:   05-11-15 16:52

вземи му олимпус пен. има тъч скрийн, железна стабилизация, пълно дистанционно управление през wifi от телефон и камара други благини дето ще намериш само при олимпус.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-11-15 17:05

После само да не ревне тук, че снимките им излизат почти квадратни [smilie3]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   05-11-15 17:24

[smilie5] [smilie5] [smilie5] Продължавам да чета, значи. Не знам дали ще ревем ако снимките са почти квадратни. Благодаря!
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.