Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Emoxide   
Дата:   07-11-15 19:05

[07-11-15 18:32] quazimodo :
И сега какво? ИзокА ли се? Олекна ли ти на душата[smile]?


..аз лично не съм привързан към никоя марка фототехника.
Общо взето почти нищо не харесвам достатъчно, за да му остана верен. [smilie8]
Фуджи, откак са започнали с X-система не са показали тяло, което да ме заинтригува, колкото и да са им велики обективите, не мога да преглътна останалото.
А най-абсурдното, че от всички марки фототехника, като удобство ергономия и интуитивмност, само Samsung NX ми се струват интригуващи като тела. ДА, точно така - "маймунската марка" за прахосмукачки и дефектиращи перални [smilie25]



Публикацията е редактирана (07-11-15 19:07)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: victory13   
Дата:   07-11-15 19:09

Емо, тия тъпаци немат нормална подредба от 2002 бре... Ти ги чакаш се нормализират, къде ти... те още тАч екран не са виждалЕ [smilie25]

По темата... Сумарно мисля си че един ай бонбон би свършил перфектна работа /да не забравяме тъч скрийна [cool] /

Ако се търси бюджетно, един хуа вей върши същата работа на 1/3 от бонбона ... аз тъй направих, и сега са веееея [smilie5]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Emoxide   
Дата:   07-11-15 19:20

не бих нарекъл FUJIFILM = тъпаци.
Много добре знаят какво правят и защо го правят.
Просто моите критерии и техният интерес и разбирания за фотоапарат не намират пресечна точка, поне за сега... [shtrak]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Pac   
Дата:   07-11-15 19:44

Аз лично никога не съм искал тъч скрийн, дори моделите с такъв леко ме смущават. От години не съм снимал видео. Да речем, че на стабилизация в тялото бих се зарадвал, но съм склонен да преглътна липсата й. Фуджи са най-добрата безогледална система според мен. Самсунг и Сони може би имат някои по-добри тела, но като система изостават. Микро 4/3 също е хубава система, по-завършена от Сони и Самсунг, но сензорите са си по-малки и 4/3 не ме кефи толкова като съотношение.



Публикацията е редактирана (07-11-15 19:45)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: rossen76   
Дата:   07-11-15 21:30

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200303010028.html
ето ви клип на български
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   07-11-15 21:33

Dobromir_Kalenikov , писах и по-рано, няма изненада. Възрастни хора сме, предварително обсъждаме за какво ще даваме пари. Затова и всичко му показвам и обсъждам с него. И се опитвам сама да определя какво, по дяволите, му трябва. С ваша помощ тук, де.
Одеве ми вика "питай, моля ти се, фотографите, дали фул хд е много по-лошо от 4к, гледай тука на ретината не знам си кво, а на тоя монитор еди какво си". А аз какво да му кажа, че фотографите са ме намразили вече, само въпроси за 4к им трябват [smilie5] . Така че четем, опитвам се да му обясня, че ако иска да прави макро снимки, НЯМА да снима кратерите по луната... и ей такива неща. Зле сме. Обаче оня олимпус му хареса въпреки ретро външния вид. Вероятно ще попита и един колега, дето има огледално-рефлексен канон (не знаем какъв точно) за мнение. Обаче на колегата снимките (от екскурзии!) били скучни, затова моят убавец не щял такъв канон като неговия. Абеее... ужас. А като цъкнахме да видим апаратите с 4к, бяха от 1500 евро нагоре и естествено последва "аа, много пари са това". Има ли тук емотиконка, дето си блъска главата в стената?

Извинявайте за излишния пост, ама ако не ви се оплача, ще трябва на него да се карам, а не искам [smilie5]
За извинение ви снимах кварталното замъче. Не ми стига кокошият мозък да кача снимките в профила си - иска 1200 точки хоризонтално, сложих 1200 пиксела според пейнт и пак не ще, а нямам сега време да се боря.
http://i.imgur.com/S7ksRgm.jpg
http://i.imgur.com/eZKtIfo.jpg
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   07-11-15 21:55

rossen76 , Pac , и тук, в темата искам да изкажа специални благодарности! Росен ми изпрати снимки и ми обясни коя с какво тяло и обектив е снимана, страшно подробно ми каза какво да търся ако са ни важни цветовете, даде ми много ценни идеи за макро обектив и т.н. и т.н.
Докато ми обясняваше, бяхме навън и вървешком превеждах в ефир на гаджето, показвайки му снимките [smilie5]
Нека никой не си мисли, че залудо пише! ВСЕКИ предложен фотоапарат бива издирен и обсъден. Имаме още за гледане.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: mmjm   
Дата:   07-11-15 22:12

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/EmoticonWall.gif
това ли търсеше?
Още един глас за Olympus OM-D E-M10 Mark II.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   07-11-15 22:30

Да!!! Точно това търсех [smilie5] [smilie5] [smilie5]
Обаче... много ме е срам. Като пуснах тази тема, бях търсила _във форума_ и не намерих същата. А в образователната секция вижте какво има https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=TRAINING&request=read&id=26&page=64
Като имаме повечко време, ще седнем и ще превеждам и обяснявам доколкото мога, докато ... докато се спрем твърдо на Olympus OM-D E-M10 Mark II [smilie5]
Гаджето още няма представа какво ще снима, а аз колкото повече му обяснявам кой обектив за какво е, толкова по се пали. Сега ми дойде с телефона и вика "за това ще ми трябва телеобектив". Сметайтеее... Покупката ще я правим през декември или даже януари, дотогава или ще си е избистрил какво иска да снима и ще минем тънко с олимпуса, или съвсем ще се е запалил да става истински фотограф [smilie5] Но тогава няма да ви досаждам тук с въпроси, а ще го оставя той да си се учи.



Публикацията е редактирана (07-11-15 22:39)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: hrup   
Дата:   08-11-15 11:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: serjy   
Дата:   08-11-15 13:38

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   08-11-15 14:47

написа:

.....
> Ако въобще някой се интересува
> каква съм, що съм - обикновен
> мениджър в огромна корпорация.
> Дано не съм разочаровала
> сеирджиите



"Питате какъв човек съм - обикновен, най-обикновен... Висшист - банков инспектор, известни спестявания, малък апартамент в София..." [smilie18]
И ако трябва да отговоря в стила на цитатите:
"На нас гении не ни трябват!!!"[smilie5]


Добре де, посмяхме се, особено с някои от историите за лошите словенски (или словашки бяха) измамници, които далеч не са читави като българските измамници по базарите, "лошото" писмено ниво и забравения български и т.н.
10/10 за стил[smilie24] , но все пак, не е ли време завесата да падне? [thankyou]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Бонд   
Дата:   08-11-15 15:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Emoxide   
Дата:   09-11-15 11:54

[smilie8]

Както и да е, все тая кой и от къде е зад ника erzsebet , това в крайна сметка какво ни бърка щом става дума за мнение... По всичко изречено изписано и личната ми кореспонденция със субекта, става дума за насоки в покупка, които се вземат под внимание, не просто тема да люпим семки и цъкаме пуканки. Нещо повече има обратна връзка и вслушване в думите и аргументите на далите мнение.

Надявам се към края на всичкото това умуване да има покупка и участие в темата: "Снимки от безогледални камери - Nта" [smilie24]

[beer]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   09-11-15 14:09

Още гледаме. Нямаме много свободно време, но задължително ще напиша после какво сме купили!
Благодаря много на всички!

Започнах с това, че оскъдните ми познания са мноооого остаряли (източник: чула-недочула), а от дигитална техника не разбирам. Не падам от Марс, все някъде съм преглеждала статии и форуми. Сигурно съм употребила някои думи, които са ви се сторили близки. Със същия успех съм чела за квантова физика. Ама дори да спомена нещо за "електронна решетка", това не ме прави физик.
Благодарение на вас вече мога да обяснявам криво-ляво плюсовете и минусите на различните апарати и обективи. [cool]
Не прецених, обаче, че приятелят ми ще почне да се пали и да клони към по-сериозна техника. От мерак, де, не че разбира [smilie5] Естествено, едва ли му трябва на този етап, но както вече казах, важно е на него да му е кеф. Все пак оня ден открихме режим "макро" на телефона [smilie5] И като ме попита какво е това ISO там, с гордост си спомних, че е вид филм, дето може да снима на по-тъмно. Тайничко се изненадах, че го има в телефона и въобще в дигитален апарат, де.
Като можем, ще отидем в някой магазин да пробваме апарати и както споменах, ще накараме колегата, дето има канон с различни обективи, да го донесе. Но няма да е много скоро.

Ето ви сега "дръпната завеса", защото докато купим апарат+гарнитура, няма нужда повече да разтягаме локуми. Няма да затварям темата, за да мога после да ви напиша какво сме купили. Дадохте ми идеи, обяснихте ми - безкрайно съм благодарна! Четох, естествено, и други теми във форума. Тепърва ни предстои статията за избиране на фотоапарат.
ЗАВЕСААААА!
Аз с радост попивам информация, но никога, никога не съм обичала да снимам. Не е за мен. Ама не исках да го пиша точно в този форум, защото все едно някой в моята къща да влезе и да каже "пффф, не обичам червено". Снимам, естествено, информативни снимки с телефоня, да се сещам след години "еййй, вярно, че и там съм била", ама са мега зле, дори за туристически. Не се шегувам. Обаче пък знам, че не е правилно да се казва "промивам лента", а "проявявам филм" ;) Това не ме прави по-кадърна или по имаща фотоапарат (еле па филмов), но пък е готино да се знае.

Ако някой се смее на "обикновен мениджър" - да, в огромните корпорации нито заплатата е кой знае каква, нито - властта, сиреч свободата. Това работя, наистина - следя дали различни проекти се изпълняват. И от моя шеф кой знае колко не зависи, а от неговия - много малко. Всеки, който работи в подобен мастодонт, знае. Инженерите получават също толкова, колкото и тия като мен - да се приземим, нале.
Словакия - да, тук живея. Голяяямата работа. Много прилича на България и е близичко. И тук има разбити улици и пусетещи сгради, но и красива природа и интересна архитектура. Ако някой от вас има път към Братислава, с най-голяма радост ще пийнем кафенце с него/нея. Хем ще покажем наживо новия апарат ;)

Любопитни факти:
- на словашки "очила" е "окуляре". Знам, че е термин от фотографията, ама не знам точно какво е. Лещи, сигурно. Самите лещи са "шошовки", а леща за ядене - "шошовица". Не че ви интересува, ама да внеса малко веселба :)
- голяма част от новото строителство тук е... панел! Ако щете вярвайте. И си прилича на панел от 80те.

Какво друго... да, жена съм. С руса коса, както споменах. Боядисана, щото нали, ЕГН ;)

Писах, писах - стига толкова. Ще цъкна настройките да ми идва мейл ако някой реши да пише на лични.

До скоро! И отново благодаря на всички за помощта! [smitten]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: stzz   
Дата:   09-11-15 14:41

Като каза Словакия, Братислава, се сетих за съфорумеца my.point.of.view - някъде около теб трябва да е!
....може да опиташ да установиш контакт - поне за АКБ ще научиш много!

[shtrak]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   13-01-16 13:47

Здравейте отново!

Обещах да пиша какво сме избрали: Никон Д5500 [shtrak]
Сигурно ще ми се ядосвате, че е компромисен вариант, ама една приятелка има подобен, разцъкахме го и решихме, че става.
Никон Д5500

Понеже целта е изпълнена, отново благодаря на всички за съветите и отделеното време, на някои - и за вложените емоции и фантазия [cool]

Ще ми се да напиша "до скоро", но още не знам дали снимането ще стане постоянно хоби вкъщи [smilie5]
На всички вас пожелавам вдъхновение и успехи! [smitten]

 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.