Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  159  160  161     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X
Автор: lamerko   
Дата:   13-01-16 11:44

Не персонално, но дефакто:

Автор: sirkhann
Дата: 12-01-16 13:10

Просто нямам нужда да съм Алиса в Страната на чудесата, живеейки с промит мозък.

А това, че на много хора им е дискомфортно да си отворят очите и да си признаят много неща, не означава, че аз съм негативист.
 Re: Fujifilm X
Автор: sirkhann   
Дата:   13-01-16 11:54

"Нямам нужда" ми звучи като първо лице, единствено число. Къде тук говоря за теб? Или се чувстваш съпричастен по някакъв начин?
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanu   
Дата:   13-01-16 12:13

всякакви дискусии се местят в съседната тема, там няма да има плевели. [cool]
 Re: Fujifilm X
Автор: sirkhann   
Дата:   13-01-16 12:22

Защо, бе, Vanu? Мислиш да си изтриеш профила ли? Или да регистрирате тайна терористична организация в поддръжка на Фунджифилм, от която всички (инако)мислещи да бъдат елиминирани? Повярвал си си нещо и не търпиш никакви критики към религията "фуджифилм акбар", щото тя е единствената праведна, нали?
 Re: Fujifilm X
Автор: Emoxide   
Дата:   13-01-16 12:28

[13-01-16 02:35] HTML: (самсунг и панасоник са ми някак делонги-фото тях не пиша)

Доста несериозно изказване, според мен...
В сферата на електронните продукти, всеки производител е добре дошъл и ползите от присъствието му на пазара са повече от минусите.
Panasonic и Samsung постоянно вдигат границите на възможностите, които една безогледална фото-машина може да има.
До ден днешен все още никой друг производител, не е успял да създаде по-ергономично, логично, интуитивно и способно тяло от NX1 и GH4./по мое мнение/
OLYMPUS са по-назад, в доста чисто технологични неща.
FUJI са си същинско ретро, най-консервативната безогледална система, помоему. Това не означава, че няма нужда от едни или други предложения на пазара, напротив. За всеки има по нещо. Някои неща купуваме емоционално и съобразно субективните си предпочитания, други по технически характеристики.
В света на безогледалките до скоро имаше два антипода като поход - Samsung NX1 и FUJIFILM X-Pro

сега първия изчезна от сцената, поради простата причина, че явно в Европа не се хареса достатъчно, въпреки, че уж технологично имаше всичко, което потребителя може да поиска - една перфектна инженерна машина - идеалният DSLM. Явно повечето ползватели на безогледални камери не търсят DSLR-тип машина, а нещо много по-различно.

sirkhan има своите лични съображения и основания да негодува, не разбрах само защо толкова трябваше всичко да се преекспонира и оспорва. Всеки има своите виждания и има право на тях. Аргументите на един, дали обективни или субективни, са си лично негови и по никакъв начин не засягат правото на друг да има своите, различни от тези на първия.
Няма драма в това.
Аз не харесвам напълно това, което предлагат FUJIFILM към момента, ОК, не си купувам техни неща - купувам си черен "Smart хладилнико-телевизор" оформен като DSLR. Омръзва ми, вземам си ретро сапунерка със стабилизирана матрица, на баснословна цена - еми пак съм ОК. Да сме живи, здрави и с добри доходи, да може да си връткаме разни такива джаджи. [beer]

Докато не си купя тяло от FUJI - X , си оставам с възможността и надеждата да ме изненадат приятно, някой ден [smilie3]



Публикацията е редактирана (13-01-16 12:35)
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   13-01-16 12:48

Емо, човекът просто не ги харесва като компании, не е казал, че са лоши камери.

Ширхане, така си се оплел в собствените си калчища, че сам не знаеш, какви ги говориш. И колкото и да повтаряш твоята истина, тя няма да стане общоприета истина. А филмът за фуджи-теротизъм-конспирации-идолопоклонничество е една комедия с рейтинг 2.1 в IMDB, на който ти си сценарист, режисьор и главнодействащо лице.
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanu   
Дата:   13-01-16 12:49

sirkhann е недоволен мрънкялник, нищо повече. Перфектна камера няма, така че е излишно да се изброяват кусурите на дадена марка. Смятам +/- на всичките и Fuji предлагат най-много за МОИТЕ специфични нужди.
Според теб кое е по-добро в същата категория?! Сега ще ми извадиш Сонита от по 7-8к лева и Каникони dslr-и ли?
 Re: Fujifilm X
Автор: iliyanb   
Дата:   13-01-16 13:01

Нема ли некой гъст с адимините да помоли да затворят темичката?
 Re: Fujifilm X
Автор: sirkhann   
Дата:   13-01-16 13:01

Разбрахме, че светът се върти около няколко човека в този форум.

Ако си купувах техниката нова и имах първоначалната инвестиция, да, бих си купил Сони. И говоря за цените на нещата като нови. Моите съм ги купил употребявани от базара...
 Re: Fujifilm X
Автор: hrup   
Дата:   13-01-16 13:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fujifilm X
Автор: sabin   
Дата:   13-01-16 13:09

Sirkan е такъв какъвто е, въпроса е защо продължавате да му обръщате внимание. Като видите че мнението е негово не го четете просто - аз така правя [smilie25]



Публикацията е редактирана (13-01-16 13:11)
 Re: Fujifilm X
Автор: georgioiv   
Дата:   13-01-16 13:10

разбира се, че Сони... Те пробиха пазара на безогледалките с революционния некс. Сега пробиха и във фулфрейм... Другите се носят отзад като народна песен... :) Иначе фуджито има дизайн, не може да им се отрече и зарибяват с разни фичи народа - няма лошо, не може всички лаври да отидат у една марка.. [smile]
 Re: Fujifilm X
Автор: sirkhann   
Дата:   13-01-16 13:36

Да, след като никой не може да си аргументира мнението, явно от "Фуджифилм акбар" трябва да подкупите някой админ да заключи темата, наистина. Измисляте всякакви неща, за да прикриете безсилието си да противопоставите апарат на Фуджифилм на конкурентен такъв по показател, различен от "яката Ретро визия и симулация на филми в JPG". Уау [smilie18]
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanquished   
Дата:   13-01-16 13:43

По-зле си и от севернокорейска пропаганда.
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanu   
Дата:   13-01-16 13:45

мнението ми е, че не си нищо повече от шут, търсещ внимание, а аргументите ми са всеки един твой пост.
Сега погледнах цената на фф божествените реотани, пардон, камери - а7р2+35/ф2 е 9 бона, т1+23/1.4 - няма и половината... И разликата в изображението ще е то земята до небето, нали? Ех...
 Re: Fujifilm X
Автор: Pac   
Дата:   13-01-16 13:48

Объркахте броенето нещо...
 Re: Fujifilm X
Автор: sirkhann   
Дата:   13-01-16 13:48

Северна Корея е в по-цветущо състояние от нас ;)

Аз приех довода, че много хора си купуват Фуджи без причина.

Въпросът беше за бъдещ модел, но всеки стъпва на предишния си опит.

Посипах си главата с пепел и няколко пъти приех мнението на тълпата, че да те кефи нещо е достатъчен довод за ТЯХ да работят тежък физически труд, само и само да си купят нещо на марката.

Защо тогава 10 страници продължавате с личните нападки? Твърде голямо его? Не можете да преглътнете обидата, че Фуджи не е да бест?
 Re: Fujifilm X
Автор: georgioiv   
Дата:   13-01-16 13:52

Напомня ми как ми се нахвърлиха олимпийците в темата, където им писах, че камерите им са скъпи играчки ... :)

А за фуджиманяците един въпрос - какво повече като разлика в изображението ще предложите с телата си за 2300 лв. от комбинацията некс 5 (200 лв.) + такумар 50/1.8 (80 лв.) [smile]

Това като реплика на разликата в изображението спрямо цената на а7р2

МОжем и с кадри да се сборим. Все още имам некс [smile]
 Re: Fujifilm X
Автор: sirkhann   
Дата:   13-01-16 13:56

Хахаха. Vanu - A7R ii е технологично много по-добра камера. Има стабилизация, което означава, че всеки един обектив е стабилизиран, дори когатопснимаш от ръка. Автофокусът няма да го коментираме. Видеото нямарда го коментираме.

Пак казвам - фотоапаратът е инструмент. Стенарможеш да бутнеш и с хилти, и с чук, ама това не прави хората, които ползват хилти идиоти, колкото и да ти се иска да ги изкараш такива.

Сравнението ти е несъстоятелно. Аз ти дадох много по-добър пример с A7 II и 90/2.8. Защо не коментираш него ;)
 Re: Fujifilm X
Автор: Emoxide   
Дата:   13-01-16 13:59

NEX-6 има същата основа на матрицата и съвсем различно управление и интерпретиране на сигнала, спрямо X-T1.
По драстичната разлика идва като отвориш raw в продукт на Adobe
 Re: Fujifilm X
Автор: iliyanb   
Дата:   13-01-16 14:00

Нищо бе Горби, нищо повече. Никой не е казал, че е нещо повече. Напротив, аз специално съм твърдял многократно, че фотографите са калпави, камерите не са. Никоя от съвременните. За съжаление калпавите фотографи взеха освен наклон да ни дават как да снимаме ние заблудените, а също така и какво да снимаме, а вече и с какво да снимаме. Почват и за чуждите джобове и нравствено развитие да се грижат. Тази тема не беше за агитация. За сони знаем. Добри са. На този етап аз не съм ги избрал, не го изключвам за в бъдеще. Всяка тема превръщате в пикселобройкане и тестове кое е по-по-най. По-по-най си е вашето и точка. Било с такумар, юпитер, сатурн или каквото е там вързано отпред. Всеки снима с каквото реши и е страхотно да не натрапва избора си.
А неудовлетворени мухльовци дето още търсят къде е копчето на камерата, която и да е тя, винаги ще има. Тук съм видял профили с камери и обективи за десетки хиляди и с претенции на тази база. Пожелавам им крепко здраве, само да не ме учат на фотография. Мерси.

Ширкане, то и графики могат и с чук и с хилти да се правят. Някои с чука стават по-добре. Зависи кой го върти. Айде стига. Сони се продават добре. Марш вече, щото взе да ставаш досаден, дори на мен. Бързо да взимаш А72 с който обектив ти е кеф, да мирясваш и да ходиш да поснимаш.



Публикацията е редактирана (13-01-16 14:02)
 Re: Fujifilm X
Автор: hrup   
Дата:   13-01-16 14:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fujifilm X
Автор: georgioiv   
Дата:   13-01-16 14:07

айде сега фотографите виновни.. :) Камерата е инструмент, нищо повече. Има наистина хубави инструменти, има повече/по-малко годни за ползване. Идеята ми е близка до твоята - което не можеш да направиш с тази комбинация която съм написал за 280 лв, то вероятноста да не можеш и за 28 000 да го направиш е твърде голяма, и тук марката няма голямо значение.. :)
 Re: Fujifilm X
Автор: sirkhann   
Дата:   13-01-16 14:07

Кой пък те е намесил теб? Това, че изхождаш от чисто егоистични подбуди в мотивите си говори единствено за собственото ти, човешко развитие. Светът е пълен с хора с талант, дадем и свише, които толкова са си повярвали, че са нещо повече от другите, че не виждат колко нищо човешко не е останало в тях. Видимо и тук във форума - пуснат ти снимка на мацка на първа страница и почваш да триеш коментари и да блокираш потребители. Никой не говори за мерене на пиксели. Пеете си наизуст от страх някой да не ви попита наистина нещо за пиксели, бързина и видео.
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanu   
Дата:   13-01-16 14:10

фотоапаратът е толкова "просто инструмент" за любителите, колкото съпругата е домакински уред...
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  159  160  161     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена