Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  119  120  121 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160  161     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X
Автор: iliyanb   
Дата:   23-10-15 22:16

И като няма да се разбере кое с какво е, за какво е патардията? Мазни краища на 200 % увеличение на дисплея? От няколко години пробвам на 100 % увеличение да преброя пикселите. Не мога[smilie18] Някой ако ги е преброил да каже колко са.
 Re: Fujifilm X
Автор: marvves   
Дата:   23-10-15 22:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fujifilm X
Автор: boni   
Дата:   23-10-15 22:23

iliyanb, за пари е патърдията...Честно казано от около 7-8 години нищо кой знае какво не се е случило в цифровата фотография.
Любимите ми апарати са модели 2008-ма, Nikon D3s, Fuji S5pro и Sony A900, което си е Минолта 9. Основни са ми и до сега.



Публикацията е редактирана (23-10-15 22:23)
 Re: Fujifilm X
Автор: iliyanb   
Дата:   23-10-15 22:33

boni, ясно е, за пари. Имам една чанта сега с 2 фуджи тела и четири обектива. Обективите са най-вероятно безкомпромисни по някакви средностатистически критерии. Стигам до извода, че теглото на чантата е обратно-пропорционално на цената. И ако към това се прибави прилично качество, съм готов да се примиря с цената. Скоро обработвах кадри от фф Canon 6d. Честно казано, не бях впечатлен от качеството. Предпочитам по-компактната система. Обективите на фуджи са добри и ти го знаеш[smilie3] . Едва ли има друга система с толкова много попадения като качество. Това, което аз съм пробвал, ме кара да го твърдя. Снимал съм и с други системи и там, така да се каже, успеваемостта при обективите, не е такава. Цената никога не е добре...
 Re: Fujifilm X
Автор: ivjordan   
Дата:   23-10-15 22:39

Абе, аз се подведох по фенщината в тази тема и си купих едно Фуджи. Даже съм се похвалил по-нагоре, но колкото повече го ползвам и колкото повече време минава, толкова по-ясно става, че "Царят е гол".
Фуджи, копирайки примерно от Лайка, създадоха безсмислен и скъп бутиков продукт, чието единствено предимство е външния вид.
Тук и сега, доказан на световната сцена фотограф Ви казва, че тъпия Никор за 220 кинта втора ръка, размазва прехвалените праймове Фуджинон, но Вие продължавате да държите на имагинерни понятия, като усещане и т.н. Няма такова нещо, което за съжаление усетих по джоба си. Съвременното Фуджи по нищо не превъзхожда сапунерките Фуджи отпреди 7-8 години, само де е мнооооого по-скъпо. Х-м1 е много по-зле от S5700. Това е положението.
Бих продал мойто още днес, но спадът в цената след излизане от магазина е толкова драматичен, че бих предпочел да го подаря, отколкото да го дам на някой за около и под 1/2 от цената.

И ако ще сравнявате с Никон, Д90 бие всяко налично Фуджи в пъти.
Ужасно съжалявам, че се набутах с тази система и предупреждавам всички, които четат темата, да не се захващат. Това е кошче за пари и нищо друго.
 Re: Fujifilm X
Автор: Pac   
Дата:   23-10-15 22:46

Доста краен хейтър. И добре, че си толкова краен, та да е видно, че говориш безмислици. Ако беше по-умерен, можеше и да се върже някой.
 Re: Fujifilm X
Автор: sirkhann   
Дата:   23-10-15 22:46

Ами патардията е това, че безогледалните системи не грешат във фокуса заради затворената система. Дали заради контрастното фокусиране или за това, че фазовият фокус е на самия сензор, вместо някъде на другия край на апарата, все едно. Резултатът е един и същи. Освен това 85/1.4D е обектив за 2000лв. Втора употреба е 1500. На моето фуджи съм закачил обективи по 50лв и ти гарантирам, че една Minolta 50/1.7 не снима никак зле. Ама никак.
 Re: Fujifilm X
Автор: boni   
Дата:   23-10-15 22:57

О напротив... грешат и още как. Особено при динамични сцени. А и при статични грешат, няма такова понятие "не грешат"
А на тъмно най-много грешат, хънтят и се бавят.
Те ако не грешаха толкова много въобще нямаше да ползвам друго, да не мислите, че ми е кеф да влача 12 часа тежки тухли...
 Re: Fujifilm X
Автор: SoftImage   
Дата:   23-10-15 23:25

>>Softimage, както казах всички производители на безогледални се оливат тотално с цените на обективите. Сони също, Пана/Оли също. Виждал съм какво представлява примерно на Сони 35/2.8... проста конструкция, малък и пластмасов, но струва 1000лв.
И да, късата работна отсечка предполага по-опростени като конструкция обективи. При работна отсечка над 40мм въобще не е лесно да се направи 20мм обектив... той е с ретрофокусна схема , тежък и скъп. Не е такъв въпроса обаче за 20мм обектив при 18мм работна отсечка...
Също така няма особена логика да правиш обективи с малък кръг на проекция (покритие) и да са по-скъпи от подобни с по-голям при не по-добри оптични качества.
Друг пример - в момента снимам с Leica 42.5/1.2 за м4/3 система. Обективът е хубав но в комбинация с матрицата дава визия на 85/2.4. Факт. И струва колкото фул фрейм + 85/1.8. Това не е нормално.


Boni, При безогледалните оптики има особености които ги оскъпява. Те изискват бързи и тихи двигатели, които да засичат фокуса на много фини стъпки докато достигнат до идеален фокус. Не сличайно адаптирани DSLR обективи(с АФ преходници) не са удобни понеже двигателите им не са подходящи за CDAF. Друг проблем при безогледалната оптика е че за да е бърз АФ, фокусното звено по възможност трябва да е 1 лека леща – което усложнява проектирането. Евтините обективи, за които говорих бяха 50мм/1.8. Все пак ако сравниш еквивалентните обективи на м43 и (евтините)ФФ Никон ще видиш, че по отношение на острота м43 оптиката дори и при тези много по гъсти матрици се справят по-добре и предлагат по-добър дефокус(като рисунък). За късата работна отсечка няма да се съглася поне за сега. Сегашните матрици изискват ъглите, под които пада светлината да е не по-малък от 58-60 градуса. Това в много случаи води до учудващо големи обективи за безогледалките(погледни твърдаците на Сони – особено 35мм/1.4) или до проблеми с цветовете по краищата. Твърди се, че до 1-2 години ще се появят матрици които изискват 35-38 градуса ъгли за светлината и тогава вече ще си до голяма степен прав. Но до тогава…
За цената на Leica 42.5/1.2 съм абсолютно съгласен, че е безумна, но като се замисля коя оптика с това лого е с разумна цена. Ако сравняваме по този начин блендите м43 1.2 = 2.4 при ФФ то тогава да хвърляме кропките и да минаваме на ФФ понеже е недостижим по плитък DOF. Но то по тази логика и ФФ си е компромис ако го сравним с по-големите формати.



Публикацията е редактирана (23-10-15 23:35)
 Re: Fujifilm X
Автор: iliyanb   
Дата:   23-10-15 23:27

Бони е прав. Грешат.

Ivjordan, най-вероятно ти си гол (или бос), а не царят. Кандидат съм за подаръка. Ако си твърд, казвай и да действаме[smilie5] .



Публикацията е редактирана (23-10-15 23:29)
 Re: Fujifilm X
Автор: Vanu   
Дата:   23-10-15 23:42

да бе, обективът греши, не задапаратното устройство! [smilie5] На който не му изнася или не може да си го позволи - да си кара на кан/ник/с/они. Толкова много профита ползват Fuji и някакси им се получват снимките, пък не е като да не са снимали с огледало, да се чуди човек как става тая работа, сигурно Fuji им плаща - платени провокатори!
Аз лично никога няма да снимам с някакви бехемоти или с нещо, което да се чудя дали да го взимам, когато излизам от вкъщи. И всяка снимка, която вие можете да направите с каквато и да е техника, аз мога да направя с моята.
Сигурно е фенщина, но има един лаф - най-добрият фотоапарат е този, който носиш със себе си. Е аз достатъчно дълго носих 2 кила тяло и обективи, никога повече.
 Re: Fujifilm X
Автор: boni   
Дата:   24-10-15 00:11

Не, не можеш всяка:) Няма как. Примерно не можеш да направиш супер динамичните кадри и също така тези при много ниска осветеност, така че да запазиш атмосферата и да не притесняваш хората със светкавица.
Има много много кадри, които можеш да направиш само с определен клас техника.

Примерно ето ти една бърза серия (имам тонове такива примери) ...

Те танцуваха в дъжда и се движеха много. Нито ще успееш да фокусираш, нито да уловиш моментите, за чувствителността да не говорим.


7200-8000исо, Д3с, 85/1.4 :


https://photo-forum.net/static/forum/2015-10/fcec9177.JPG


http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD5619543fbc786/75134.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2015-10/fffu2534.JPG


http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD5619543fbc786/75135.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2015-10/hcmd9500.JPG


http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD5619543fbc786/75138.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2015-10/uqoh0285.JPG


http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD5619543fbc786/75139.jpg




Публикацията е редактирана (24-10-15 00:16)
 Re: Fujifilm X
Автор: ivjordan   
Дата:   24-10-15 01:46

Понеже се появиха кандидати за подарък, искам да уточня, ще го подаря на някой приятел, който иска да мине от телефон или сапунерка нагоре, но ще му обясня, преди да му го дам, че това пак си е сапунерка, и то, доста тъпа. Все пак, тя не може да бие дъртия S5700.
За съжаление, Фуджи заложиха на визия, без да се погрижат и грам за изображението, поради което постигнаха малко по-качествен акварелен образ в сравнение с десет годишните си сапутери. Аз се подведох по тази измама, купувайки си визия, но не и качество и ужасно съжалявам. Сега разполагам с непродаваемо тяло и обектив, които струват на реалния пазар по-малко от осемгодишния ми Никон.
Това е истината, отворете си очите. Фуджи се обезценява толкова бързо, че скоро ще се купува флагман на цената на Д80. С Д90 просто не могат да се мерят. За Д7100 просто и дума не може да става, това са различни вселени.
Т. нар. X-trans сензор се оказа един прост комплект от акварелни боички, в пъти по-зле от оригиналния Сони сензор. Прехвалените обективи се оказа, че са по-зле от най-обикновения никонски 35/1.8 за около 250 кинта втора ръка.
Типично за безогледалната мания, въздух под налягане и нищо реално на практика, но аз се поддадох, за което си платих едни пари.
Моя вина, моя загуба.
Дано помогна на някой от начинаещите.

П.П. Най-голямата измама е това, че безогледалните не грешат фокуса, са разлика от ДСЛР. Няма такава лъжа просто. Всъщност всеки втори кадър греши фокуса. Всъщност, не е и всеки втори, а са 4 от 5. Огромно количество брак, поради сбъркан фокус.
Но, не това е най-големия проблем, както казах и нагоре. Проблемът е, че апаратчето не снима, а "рисува акварели". Всяка снимка е изключително произведение на акварелната живопис, но не и снимка.

Айди, ше приключвам с хейта... Де да имаше едно такова мнение, преди да си купя този боклук, но нямаше, дано помогна на бъдещи заблудени лица, щото на мен нямаше кой да ми помогне.

BTW, бих сменил комплект Fuji -xm1 с китак на около 1000 кадъра и оставаща гаранция от 18 месеца за Никонски 60 мм макро, 85/1.8, 50/1.4 или друга никонска техника при цена за бартера - 800 кинта за Фуджи комплекта.
 Re: Fujifilm X
Автор: Nazarov   
Дата:   24-10-15 02:35

> 800 кинта за Фуджи комплекта.

Някой ако търси такива комплектчета по 800 кинта, мога да осигуря неограничени количества. Даже давам по два за 1400. [smile]
 Re: Fujifilm X
Автор: SoftImage   
Дата:   24-10-15 07:50

boni, чудесна серия!!! [smilie24]
Прав си че там където се иска следящ фокус при слабо осветление безогледалките ги няма.
ivjordan, изпадаш в крайности! Нямам опит с Фуджи, но с Olympus брак на добро осветление нямам, при слабо 20-30%, а при ситуации, които е показал Boni с горната поредица си е постижение да извадиш читав кадър.



Публикацията е редактирана (24-10-15 07:51)
 Re: Fujifilm X
Автор: sirkhann   
Дата:   24-10-15 11:31

Само защото има някакви специфични условия, в които се налага използването на DSLR, това не означава, че в нормални за повечето потребители условия, DSLR е по-добрият избор. Безогледалката има много по-малко брак при нормални условия на снимане. Освен това X-T1 и новите A7 II доказват, че скоро време бавното фокусиране при безогледалните камери ще си остане мит.
 Re: Fujifilm X
Автор: sabin   
Дата:   24-10-15 11:42

PDAF сензорите когато са вградени в централния сензор са много по малки от колкото в DSLR-рите и се справят много по зле.

Докато сме на темата за минусите на системата да се оплача и аз какво ме дразни супер много!

Когато искаш да снимаш със следящ фокус и затворена бленда за повече DOF безогледалките затваря блендата и се опитва да фокусира без да я отваря, което рязко променя успеваемостта на фокусирането! Не знам защо така са го направили! Сони, фуджи и пана - все тая, всичките са така! [smilie23]

Някъде четох че това било заради новата технология, която се ползвала за блендата, която заради видеото била различна и не позволявала блендата да работи като при DSLR-рите - супер тъпо! За спорт само широко отворено иначе фокусирането страда [smilie23]
 Re: Fujifilm X
Автор: sabin   
Дата:   24-10-15 11:47

sirkhann написа:

> Само защото има някакви
> специфични условия, в които се
> налага използването на DSLR, това не
> означава, че в нормални за
> повечето потребители условия, DSLR е
> по-добрият избор. Безогледалката
> има много по-малко брак при
> нормални условия на снимане. Освен
> това X-T1 и новите A7 II доказват, че
> скоро време бавното фокусиране
> при безогледалните камери ще си
> остане мит.

Не мисля. DSLR-a винаги ще си остане по-добър и ще дава по постоянни успешни кадри, при еднаква цена. Умаления размер = +$$$ или компромиси - така е с всякаква електроника в крайна сметка!

Всичко се свежда до това кой какво го кефи! [shtrak]

п.п. Тъпия ми телефон струва колкото два ноутбука!!!



Публикацията е редактирана (24-10-15 11:48)
 Re: Fujifilm X
Автор: sabin   
Дата:   24-10-15 11:52

Що се отнася до фокусиране с фуджи, трябва да се ползва само single point, освен ако не гониш птици в небето, и квадрата да не е по голям от главата. Отделно трябва квадрата да се сложи на контрастно място. Ако квадрата е по голям от главата, фокуса отива на ушите а не на най близкото контрастно място както при DSLR-тите. Да, повече мислене - факт!
 Re: Fujifilm X
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-10-15 11:55

Съби така е, не знам, защо така го оставиха това.Имай предвид обаче, че някои дслр-и, и то в скъпите профи класове, въобще нямат АФ над f8. :)

Иначе фуджи според мен е най-смислената кроп система, правена въобще.То вече като клише звучи, ама си е така.
 Re: Fujifilm X
Автор: boni   
Дата:   24-10-15 12:02

sirkhann, аз ще съм първия, който ще се зарадва много, когато всички недостатъци бъдат отстранени. На Сони новите 7-ци горе-долу дават заявка за нещо много близо до истината, както като фокус, така и като шум особено + вградената стабилизация...
Сега пробвам Panasonic GX8 + Leica 42.5/1.2 - уникална двойна стабилизация, много бърз АФ, но сензорът си е малък... При Фуджи това, което не ми харесва е резултатите при ниска осветеност. На светло си е супер X-T1, но на тъмно е пълен АРТ:):)
 Re: Fujifilm X
Автор: sabin   
Дата:   24-10-15 12:02

Ами явно си е трудна работа. Те затова има едни апарати по 15к!

50-140 ф2.8 при Ф8 фокусира много зле, на 5.6 е зле а на 4 се усеща влошаване спрямо 2.8. Общо взето ако искаш да си сигурен че няма да изпуснеш момента си стоиш на ф2.8 или ползваш префокус на по голяма бленда. Познавайки възможностите на техниката може да предвидиш проблемите и да ги решиш. Глезотията край няма и ако може от къщи да си седим и апарата сам да ходи да свърши работата най добре ама ама [beer]
 Re: Fujifilm X
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-10-15 12:37

Айде и аз да изкажа моето мнение по темата, дето се е оформила напоследък DSLR vs безогледалка и в частност Fuji.
Имам и двете, фуджака е винаги с мен при пътувания и екскурзии, голяма благина е размера и теглото. Макар и да е най-евтиния модел Х-А1, а обектива да е китовия 16-50, то аз съм много доволен от резултата и то още в jpeg. Не знам за D90, но когато взех безогледалката още имахме вкъщи старо D80 и за мен картинката, фокуса, абе цялостното представяне при фуджи-то с китака беше по-добре по мое мнение от кютука със закачен 17-50.

Сега не мога да си кривя душата обаче да кажа, че фуджи-то се представя по-добре от съвременен DSLR, особено с нова и точна авто-фокусна система , при лоши светлинни условия, динамични обекти, картинка касаеща високо исо, голям набор от АФ (стабилизирани дори) обективи и т.н.

Това е и причината, поради която поддържам и две системи - една за удобство и една за сигурни и надеждни резултати, когато удобната не го позволява!

Много хора замениха DSLR-ите с безогледалки, хубави, здрави, не като моята. Аз не успях да прескоча психологичната бариера да дам една камара пари за нещо толкова крехко и несигурно (според мен самия). Може просто и да съм от олд скул закостенялата генерация, която не търпи екстремните иновации, особено, когато с очите си вижда разликите, без значение мнението на форумни корифей и експерти по темата.

Веднъж се опитах да кажа, макар като притежател на системата, че за мен тия цени не са нормални (говоря глобално), но бях изяден с парцалите и то тогава избягвам да коментирам ценовата политика на фуджаците, просто се придържам към не по-лошите такива от огледалния клас...просто по разумно ми се вижда [smile]

Не налагам мнението си, нека се знае - Фуджи са страхотни, просто има моменти в които не са още на нивото на тежък, неудобен, голям ДСЛР (лично мнение, не е хейт!). [thankyou]
 Re: Fujifilm X
Автор: sabin   
Дата:   24-10-15 15:57

Ето малко нощни снимки с x100t f2.0 без светкавица и освен тези със звездите, снимките са jpg от апарата. Това ми е първо снимане в такива условия с малкото апаратче и със сигурност може и по-добре, все пак не съм експерт в тези неща. Имах и челник на главата, който на места дава малко светлина - то се вижда.

RFC Balkans 2015 Twilight Zone

Серията е репортаж, т.е. не са подбрани само най добрите снимки а има снимки за всички състезатели да си имат за спомен.
 Re: Fujifilm X
Автор: kvakioh   
Дата:   24-10-15 16:03

Убедихте ме за 100 евро да си поръчам Никон 35/1.8G ведно с адаптора...на Х-Е1. Вече ползвам по-стари обективи Никон с прост адаптор.
Когато стане, ще пиша как е.
ЗА ултрабързи ефекти си има апарати, но не са Фуджи. Все още...
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  119  120  121 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160  161     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена