Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   22-08-14 18:28

Снимките в 'Предложения' специално за гласуване ли са качени (това, което се наричаше 'Избрано' и имаше лимит за бройки на седмица), или всичко, което всеки качва в профила си?

Питам защото, както споменах по-горе, гласувайки попаднах на снимки с "авторът не желае да се гласува за снимката".

Заедно с продължаващите забрани на някои (отговарящи на изискванията) членове да гласуват, това говори за нестабилност на системата и нужда от още работа за спешно изглаждане.

[smilie24]



Публикацията е редактирана (22-08-14 19:48)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Gravolez   
Дата:   22-08-14 18:30

За да мине снимката нагоре само А гласовете ли се броят или и Б?
За да мога да гласувам за снимки в предложения се гледат само А точките на моите снимки или сумата от А и Б?

Edit: Прочетох правилата и май си отговорих на въпроса. А би трябвало да вкючва и Б-тата.



Публикацията е редактирана (23-08-14 02:50)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: iliyanb   
Дата:   22-08-14 18:37

При мен проблемът с гласуването е решен.[beer]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: musicfan4o   
Дата:   22-08-14 19:07

Незнам дали това е новост или бъг, но като качих нова снимка и пишеше, че не желая да се гласува, въпреки че бях натиснал стрелката да се гласува. Трябваше да дам редактиране и от там да сложа отметка, че желая да се гласува за снимката.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   22-08-14 22:35

При мен не е решен, не мога да гласувам в новия албум[smilie2]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: SaS   
Дата:   23-08-14 13:47

Здравейте, относно гласуването, от днес работи ежедневно обновяване и би трябвало правата вече да са 100% актуални.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-08-14 14:42

тьма, явно и ти си от плебеите, които нямат достатъчно нашивки по пагоните, за да могат да гласуват.[smilie7]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   23-08-14 15:03

Възстановено - изтрих този пост само секунди сед като го пуснах, но гледам че вече има отговори. Бях попитал:

Защо някои автори, които са изтрили снимките си или не ги пускат за гласуване (тяхно право, сигурно имат сериозни причини) - в същото време държат те самите да имат право да гласуват?

[shtrak]



Публикацията е редактирана (23-08-14 16:41)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-08-14 15:12

nyamago, аз например отдавна имам 27 снимки в профила си, но не са пуснати за гласуване, а коментари не липсват и не ги трия.
Във Фотофорум трябва да има снимки - имам снимки, е сега зорлем искат да ме накарат да пускам снимки за гласуване , за да мога да гласувам. [smilie8]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Gravolez   
Дата:   23-08-14 15:15

тъма, имаш само 4 снимки над 30 рейтинг, затва не можеш да гласуваш за предложения :)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: SaS   
Дата:   23-08-14 15:43

@nyamago,

За Предложения за Албум, както и в Албум има условие снимките да са пуснати в общата галерия, но няма филтър дали да се гласува за тях.
Принципно ще го добавя, но то не е изключващо условие.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: koliovite   
Дата:   23-08-14 15:57

Хахаха, страшно падение ме сполетя. Без да съм го искал за времето, което съм регистриран тук, от гласуващ в рейтинг Б, стигнах до положение да не мога изобщо да гласувам.

Както и да е нито снимам добре, нито гласувам често, така че нямам претенции по този повод. Но с всяка промяна на рейтинговата система ми става все по-трудно да се ориентирам и да намирам фотографията, която харесвам. "Албум-всичко" доскоро ме спасяваше като единственото място, където можеше да се видят снимките по хронологичен ред. Липсва и възможност за добавяне на любим автор или ако трябва да взаимствам от други платформи, опция Follow. Помислете моля за това.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   23-08-14 16:44

GOSODIN написа:

> ... сега зорлем искат да ме накарат да пускам снимки за гласуване , за да мога да гласувам...

Не е зорлем, гласуването е доброволно! Наистина ли държиш много да гласуваш? Тази привилегия, докато забраняваш да се гласува за твоите, е малко... асиметрична. Намираш ли го за редно?
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-08-14 16:58

Всичко да се върти само около някакви точки и рейтинги е доста елементарно. Не забранявам да се гласува- хората , ако искат пишат коментари. Омръзна ми да споря с телевизора. Станахме бетер математически форум.[smile]
Изкуството не се измерва с килограм-метър-секунда
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   23-08-14 17:07

пуснах за гласуване, добре е да можеш да помагаш да се излиза от тоя албум с предложения, аз обичам да гледам всички снимки


...и вече мога, благодаря

но си оставам от плебеите[smile]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sirkhann   
Дата:   23-08-14 18:38

Обаче аз все пак не харесвам новата система, че подрежда снимките според това, кога са пуснати за гласуване, а не кога са влезнали в избрано. Аз лично много се обърквам и се налага да превключвам на режим "всички снимки", което си е баш старата версия.

Аргументът да се предпочете сегашния модел беше "щото някой може да дойде по ФБ и да избута с един глас снимка от 24 на 25 точки". И какво, голям праз. Може да не е била оценена навремето и да могат сега повече хора да я видят, получавайки втори шанс. Този формализъм внася невероятен хаос и не позволява човек да следи хронологично фотографиите.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   23-08-14 20:55

sirkhann[smilie24]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   23-08-14 21:05

Аз пък не се интересувам от хронологията и гласувам за онова, което ми харесва, независимо от датата му. Случвало ми се е да гласувам (и коментирам) някоя забелязана хубава снимка и после да се окаже, че е отпреди 7 години и отдавна вече има 500 гласа... Много важно, моят няма да и навреди, нито да я позлати - но е знак за впечатлението, което ми е направила...
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: geokar   
Дата:   23-08-14 21:14


Автор: GOSPODIN
Дата: 23-08-14 16:58

Всичко да се върти само около някакви точки и рейтинги е доста елементарно. Не забранявам да се гласува- хората , ако искат пишат коментари. Омръзна ми да споря с телевизора. Станахме бетер математически форум.[smile]
Изкуството не се измерва с килограм-метър-секунда



[smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: kirilius   
Дата:   24-08-14 06:49

Да споделя едно наблюдение след промените. Тъкмо сега влязох в категория "Домашни любимци" и ... там няма нито една снимка [smilie8]
Отидох на рейтинг за категорията и се разходих по всични месеци назад за тази година. Общо намерих десетина снимки. В някои месеци изобщо нямаше снимки [smilie10]
Т.е. има снимки в категорията, но не са минали определен праг и не се виждат.
В "Хумор" положението е подобно.

Ако искам да видя последно качените снимки в дадена категория независомо от рейтинга, къде трябва да ида?
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   24-08-14 12:15

Господинов, написахте 10 мнения как сте ощетен, че не можете да гласувате в предложенията.
Не виждам за какво е тази офанзива като и без друго от началото на годината сте гласувал 6 пъти.
Няма смисъл.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: uri64   
Дата:   24-08-14 13:53

Хаааа ами това прави тези 6 гласа много ценни, защото са уникални....много, много по ценни дори от сапфирите на студента Сапфиров....да не говорим за бедния Хараламби от Червени ВРЪХ [smilie18]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sky-fan   
Дата:   24-08-14 14:09

Проблемите ви се решават като бъдете по-активни. Няма как да влизате един път седмично и да искате да видите всички снимки. Виждат се хубавите снимки в съответните категории.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   24-08-14 14:26

точно защото влизам всеки ден и гледам наред всички снимки, сега ми е неудобно с това връщане постоянно към албума - не може ли да се поработи в тази насока, да мога да си гледам следващата снимка, без толкова да се измъчвам, стар човек съм вече[smilie2]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sky-fan   
Дата:   24-08-14 14:39

Ако влизаш 4-5 пъти на ден в албум представяне няма как да пропуснеш хубав кадър. Като мине определения рейтинг и снимката се вижда в съответната категория.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена