Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sky-fan   
Дата:   24-08-14 14:51

Освен това веднъж снимката като мине предложения се вижда както преди в Албум и в категорията в която е пусната.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sirkhann   
Дата:   24-08-14 14:53

Трябва да разглеждаш всичко наново. В днешно време всички се бият за времето и за вниманието на потребителя. Имаш много кратко време да задържиш вниманието на човек, защото целият свят е построен в посока на отвличането. Аз казвам защо системата е неоптимална математически и поведенчески А дали някой иска да я промени към по-добро, е негово решение. Резултатите са за всички, обаче.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sky-fan   
Дата:   24-08-14 15:30

Ако сте активни, което би трябвало да е така ако имате интерес, снимките ще събират рейтинг и ще излизат от представяне за 1 час примерно. Ако е само да си чешите езиците и да търсите под вола теле няма смисъл. Хубавите снимки излизат ведната от предложения и съм сигурен, че ще се виждат в Албум до 1-2 часа след слагането им.

Албума горе в менюто и този който е Албум избрано е едно и също.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 16:09

Admin, има една малка групичка от "Б" автори (за съжаление - хипер активни с гласуването си), които са с няколко обиколки пред другите. Те "владеят" форума и докато не се справите с тях каквото и да измислите няма да свърши работа. За да се вдигне нивото на форума е необходимо точно на тях да им отнемете "Б" привилегията и нещата малко по малко ще се нормализират.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   24-08-14 16:18

> "... има една малка групичка от "Б" автори (за съжаление - хипер
> активни с гласуването си), които са с няколко обиколки пред другите.

Кои са те? Имена, дати на раждане, номер на обувките? Кога точно и какво точно са нарушили? Защо са лоши?

Стига с тези "едни хора", "всички ги знаем" и "една жена каза". Защо ги криете - искате да продължават така ли? Или ви е трах от техния божествен гняв?

И има ли ги наистина тези митични групички, за които откакто влязох във форума нерекъснато слушам, но никой не даде НИКАКВО доказателство, че съществуват, нито посочи поне един от тях...

Какво става тук?

[smilie22]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: petial   
Дата:   24-08-14 16:27

Е, и това доживях да чуя - недоволство от хора които гласуват много и то с Б !!!!! Живо доказателство, че каквото и да се направи - все ще има някой, който иска обратното!

Спортувайте с фотоапаратите бе хора!!!! [cool]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 16:29

Въпрос: Какво става със снимките, които са добри, но авторите не желаят да се гласува за тях?
Отговор: Ще си останат ведно с помията от "албум-предложения" и никой няма да ги види.
Въпрос: Ами защо не ги пуснеш за гласуване?
Отговор: Защото не искам псевдо "Б"-та да ми оценяват снимките.

Помислете и за авторите, които не желаят снимките им да се гласуват поради изкривения начин за отделяне на добрите от лошите кадри! Те най-вероято искат снимките им да се гласуват, но не желаят да се подмазват на псевдо фотографи, които по някакъв начин са се добрали до привиегията да гласуват "Б".
Само за сведение ще кажа, че преди 2 години качих снимка на един възрастен човек. Направих си експеримент и започнах едно голямо подмазване, чак лой се стичаше по клавиатурата. Снимката събра 151-Б точки. Изтрих я. Пуснах я преди няколко месеца, но без да се подмазвам. Резултат - НИКАКЪВ. Зле, много зле!!! Та другари админи, изхвърлете коремоногите бета и оставете тези, които разбират
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: mmjm   
Дата:   24-08-14 16:36

Това много напомня този скеч.

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 16:46

Петя, наистина ли не го проумяваш? Има автори, които ще те гласуват единствено и само ако ти си гласувала за тяхна снимка. Те наистина са хиперактивни в гласуването си, но отразяват само тези, които са ги гласували. Влизат във форума, "обхождат" собствения си профил обстойно и започват да гласуват всички, които са им ударили удивителна под някоя тяхна снимка. Не разбираш ли, че ако искаш да блеснеш с хубави кадри тук е напълно невъзможно ако не се подмазваш. Мен това ме гнети!!!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: MYanev   
Дата:   24-08-14 17:00

Не знам каква е идеята на правилата за гласуване -
"... в тази галерия ще могат да гласуват само автори в сайта, които имат минимум 5 снимки с по 30 точки...", но си е чиста дискриминация.
Както в някой арабски държави, нямаш право да гласуваш защото си жена и си нямаш "..." - няма да гласуваш.
Дори да сложите рейтинг С и Д, няма да се оправят нещата, и някой няма да станат по-добри или по-лоши фотографи от останалите.
Тук 99% сме любители, колко от регистрираните са професионалисти?
По-добре да се коментират прoблемите в снимките,(нали е фото-форум), от колкото да бъдат избутани в няква категория
като хора от долна раса, недъгави и темподобни.
Защо не вземете да изтривате профилите на тези, които не са достигнали рейтинг Б за две седмици, така няма начин да
не останете най-добрите и така ще има само хубави снимки във форума?
С тези правила може да амбицирате някой с права да гласува, за която и да е снимка, с цел да я набута в категория Албум, че да ви нашари красивите кадри с малко "грозни и недодялани" примерно.

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   24-08-14 17:16

Невъзможно е да се угоди на всеки. А нужно ли е? [smilie11]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Lycan   
Дата:   24-08-14 17:17

fit_ness, какво му е обидното на "Нови предложения"? Ако не искаш гласове има ли значение къде ще са ти снимките тук?
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 17:20

MYanev,
Тук идеите са две. Първата идея е на собствиниците на сайта. Те искат добре работещ сайт, който да носи приходи с възможно най-малко инвестиции. За това бетата се избират измежду нас, а не да се наемат профисионални критици (казах критици а не фотографи защото тук се шири мнението, че фотографите са и критици)
Втората идея е свързана изцяло с потребителите на сайта. Някои потребители търсят начин да заобиколят правилата, да пробият системата...и успяват. Админите знаят кои са, но им е изгодно да ги държат, защото тези потребители са си доста активни, а това е доходоносно за собствиниците(повече активност - повече реклами)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 17:34

HTML, да има значение къде ще са, но не искам това да се определя от поети и писатели, а от резбиращи от фотография хора



Публикацията е редактирана (24-08-14 17:37)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: MarinY   
Дата:   24-08-14 17:49

Интересно!
По руските, канадски и подобни, вървежни сайтове, има ли безкрайни съвети от недоволни потребители, как да си "оправят" системата?

Избираш си общество и се съобразяваш с правилата му. Или си правиш твое и налагаш личните си разбирания. По-ясен принцип за успокояване на топката в отношенията, във всяка група, няма.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   24-08-14 18:09

> "... Някои потребители търсят начин да заобиколят правилата, да пробият системата...и успяват.

Кои точно правила нарушават (заобикалят)? И кое пробиват на системата? Колко печелят от това и кого ощетяват - с колко?

> "... това е доходоносно за собствиниците(повече активност - повече реклами)

Как си представяш горе-долу доходите от реклами (поделени между трима) - колкото депутатска заплата? Сергия на пазара? Даване на мазе под наем на студенти?

И ако един сайт (с доказана обществена полза) има И някакви (предполагам - смешно ниски) доходи, какво лошо има? Дори да бяха високи доходи - грях ли е, или престъпление? И несправедливо ли е? (Всеки може лесно да има същите доходи: прави един сайт и събира в него няколко десетки хиляди потребители - колко му е?..)

И за чий *#& изобщо се споменаха нечии доходи в тая тема?!?
[smilie9]



Публикацията е редактирана (24-08-14 18:18)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 18:26

nyamago, идеята на точките е следната:
1. Дори и малко дете когато види точките на даден автор да прецени дали той е добър и колко.
2. Да се самоконтролират авторите когато решат да експериментират с нови прийоми и техники на обработка и /или/ снимане. Нисък рейтинг - значи нещо не съм го направил както трябва!
3. За собствено удовлетворение, че авторът е станал по-добър (рейтинга на кадрите му прогресивно се вдига)

Какво виждаме в случая? Доста слаби снимки с висок рейтинг. Искате имена? Ами нали когато ви покажа слаба снимка ще скокнат приятелчетата "Б" и ще започнат да Му защитават "творчеството" и ще ми обясняват, че аз не мога да му стъпя и на малкия пръст?!?!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: geokar   
Дата:   24-08-14 18:53

Засега системата работи - по-активните потребители в сайта стават негови модератори. В това има известна справедливост.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 18:57

geokar, може би си прав. Най-активните стават нещо като модератори. Ако не ни устройва нивото, което предлагат просто не ни е мястото тук.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   24-08-14 19:36

[smilie3]

чудесно би било, ако може да се вижда кой и как е гласувал



Публикацията е редактирана (24-08-14 20:18)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: petial   
Дата:   24-08-14 20:42

fit_ness - Казвам ти от опит - ако качваш стойностни снимки рано или късно ще бъдеш забелязан и оценен. И то без да се подмазваш на никой. Не съм го правила и не мисля да почвам! Ако снимките ти не се харесват огледай се - може би нещо не е както трябва с тях!
Не е срамно човек да се учи, срамно е да не иска да се развива, защото си мисли, че е велик и другите просто нямат вкус!
Тези мои снимки които се харесват тук - се харесват и в 500px, а там съм със съвсем друго име, точно за да си сверя часовника!!!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 20:58

Петя, Петя, ако искаш да си сверяваш часовниците ще ти кажа най-сигурният начин. Правиш си профил тук. Започваш да качваш снимки и по никакъв повод не коментирай каквито и да било кадри. Нито твои, нито чужди. Тогава горе-долу получените гласове ще са реални. Има и По-хард метод за сверка. Аз работя по него. Рядко казвам, че нещо ми харесва. По- често отправям критики. Така съм сигурен (или почти), че рейтингът ми е близо до истинския. Коремоногите започват да ме отбягват а на мен това ми е целта;) Техният вот не ме вълнува.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Lycan   
Дата:   24-08-14 21:03

Елитарната фотография е в музеите.
Рейтинг на база популярност е съвсем нормално да понамирисва на чалга кликове. Така че липсата му при добра фотография също може да се отчете като показател.
Все пак тези сайтове в голяма степен се възприемат само като предмет на забавление
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: petial   
Дата:   24-08-14 21:16

Те са предмет на забавление - ако някой ги приема по друг начин неминуемо ще страда!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 21:22

Само още нещо искам да добавя и спирам. Рейтингът е нещо много важно. По него бихме могли да следим за нивото на кадрите си а от там и нивото ни като фотографи (дори и любители). Който казва, че рейтинга не го интересива - лъже. Интересува го, но тъй, като не получава толкова точки колкото "гоуемите" се дразни. Въпросът е какво да се направи, че рейтингът на всички да е реален.
В момента положението е следното: Колкото си по-активен, толкова повече рейтинг имаш.
Оценките трябва да са огледало на кадрите ни а не огледало на активноста ни във форума. Ето тази пролука използват псевдо майсторите във форума.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена