Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   24-08-14 21:25

fit_ness , много си прав, в повечето случаи става точно така - аз на теб, ти на мен - порочна система, никога не гледам снимките на тези, които ми пишат коментари - гледам си тъпо и упорито всичко, което се пуска в албумите

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: shamelessEyes   
Дата:   24-08-14 21:29

Тьма, спомням си когато махнаха този бутон (опция), с аргумент:
"че наличието му се отразява на коментирането".

И аз съм Да се върне! ..и без друго, само с удивителни действат някои "поети" [smilie5]

пп. това революция ли е тука, сега? Много интелигентна, браво!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: SameButDifferent   
Дата:   24-08-14 21:30

Ясно е, че не може да има угодия за всеки, но засега нововъведенията изглеждат обещаващо. Има стимул да се гледат всички снимки. А кой за какво гласува остава личен избор.

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   24-08-14 21:34

Оценките трябва да са огледало на кадрите ни а не огледало на активноста ни във форума

Малко или много оценките са свързани с активността. Ако Вие не сте активен и хората виждат, че гласувате за 10 снимки на месец или дори за по-малко, защо очаквате другите да са активни и да гласуват за Вашите снимки? Ето по-горе в темата форумец писа, че не гласува за снимки, на хора които не са активни и чакат наготово някой да се погрижи за гласуването и рейтинга.
Ние админите няколко пъти пресичаме опити за явно приятелско групиране и сме махали възможността за гласуване с Б на много хора. Тук говорим за друго обаче - няма как да сте неактивен и да си сверявате часовника.
Това може да стане само ако назначено жури се грижи за оценяването.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 21:53

Admin, прав си, че трябва да сме активни, но не активноста ни да се състои само и единствено във хвалебствени думи с цел да подтикнем автора да ни върне приятния жест. Според мен активност в този форум означава градивна критика. Опитвал съм се, но или съм бил блокирван на момента или оплют на лични или и двете. Веднъж се опитах да обясня на "Б" автор, че кадърът му е слаб. В замяна получих лично съобщение от сорта "Храни куче да те лай". Човека е доста активен и гласуваше всичките ми кадри. Когато го изкритикувах получих въпросното лично съобщение и вече спря да ме гласува. сигурно под "храни куче..." е имал предвид, че ми е давал точки?! Така ли ме е хранил?! Или е имал предвид, че съм куче;) Тук критиката не се приема. Нашенска работа?!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Kalimas   
Дата:   24-08-14 22:14

Един въпрос, като вляза в дадена категория, има ли начин да се видят новите предложения само за дадената категория? Така трябва да гледам всички категории, а понякога ми се гледат снимки само от една.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: serjy   
Дата:   25-08-14 08:48

гласувам редовно, НО никога не се подписвам отдолу с "!!!, +++, аууу, оооо, супер" и т.н.т... излиза, че съм неактивен в сайта [smilie11]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: algaivel   
Дата:   25-08-14 09:23

Влязох в новата секция и се опитах да гласувам - за части от секундата се показва някакво доста дълго съобщение, което не успях да прочета от първия път, та се наложи втори път ... От съобщението се разбира, че профила ми не отговаря на изискванията за гласуване в тази секция ...


Мисля, че внимателно изчетох правилата, но така и не разбрах причината за съобщението.
Някой друг има ли подобен проблем ?

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sky-fan   
Дата:   25-08-14 09:53

Трябва да имаш 5 кадъра в профила, всеки с мин 30А рейтинг.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: iliyanb   
Дата:   25-08-14 10:20

Вярно sky-fan. Тя няма 5, а сигурно към 500. Това ще да е проблема[smilie5]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: marves   
Дата:   25-08-14 10:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: SaS   
Дата:   25-08-14 14:33

Линка е оправен.
Algaivel в базата данни е означена като да има права за гласуване.
Може би трябва да се логне наново, ако не го е правила от дни.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: algaivel   
Дата:   25-08-14 16:50

Благодаря SaS - всичко е наред вече [beer] [beer] [beer]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: geokar   
Дата:   25-08-14 17:42

Добре е новите правила да намерят отражение в изписаните "правила" на сайта, както и да се поправят там недоразуменията, предизвикани от някои промени, като например дублиращите се първа и втора алинея на точка 3.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   26-08-14 09:16

Фото Форум е полезен и привлекателен за всякакви потребители и не всички се интересуват от рейтингите. Посещаемостта на потребителите е съвсем различна, някои преглеждат албумите ежедневно, други ежеседмично, а трети доста по-рядко.

Активност при гласуване трябва да се очаква най-вече от авторите, които качват снимки за гласуване. Струва ми се, че ако качиш една снимка и очакваш оценка, редно е ти самият да избереш поне 10, за които да гласуваш. В тази връзка:

Admin, искам си ОПЦИЯТА:) с едно допълнение ако може:

Брой качени снимки за гласуване през последната година
Примерно:

Автор от 20ХХ; за последната година: XXX гласа; XXX качени снимки

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   26-08-14 09:28

Според мен също е редно при преминаване на снимка, от албум нови предложения в избрано, снимката да отива на първа позиция а не примерно на втора или трета страница в зависимост от кога е качена.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: DilianVelev   
Дата:   26-08-14 10:18

> Admin, прав си, че трябва да сме активни, но не активноста ни да се
> състои само и единствено във хвалебствени думи с цел да
> подтикнем автора да ни върне приятния жест. Според мен
> активност в този форум означава градивна критика. Опитвал съм се,
> но или съм бил блокирван на момента или оплют на лични или и
> двете. Веднъж се опитах да обясня на "Б" автор, че кадърът му е слаб. В
> замяна получих лично съобщение от сорта "Храни куче да те лай". Човека
> е доста активен и гласуваше всичките ми кадри. Когато го
> изкритикувах получих въпросното лично съобщение и вече спря да ме
> гласува. сигурно под "храни куче..." е имал предвид, че ми е давал
> точки?! Така ли ме е хранил?! Или е имал предвид, че съм куче;) Тук
> критиката не се приема. Нашенска работа?!

@fit_ness:

Това е интернет, активноста е важна. И пак, това е интернет, хора има всякакви. Всеки си има собствен вкус, собствени предпочитания. Кадър, който за теб е бил "слаб", на някой друг може да му харесва, това за теб проблем ли е?
Когато някой с рейтинг Б, гласува за твоя снимка, това по какъв начин ти помага? До някъде разбирам, всяка следваща снимка, да следиш дали има разлика в гласовете, да прецениш дали си се справил по-добре (харесано от повече хора, не винаги значи по-добро).
А когато някой се засегне от личното ти мнение, защо изобщо трябва изобщо да ти пука? Представи си примерно, качваш снимка, която според твоя вкус, и твоето мнение, е по-добра от предишните, но разлика в гласовете няма. Това ще ти промени ли мнението за снимката?
А пък това, че било нашенска работа..... Такива хора има навсякъде, мисълта че такива неща се случват само тук, само повече влошават нещата [shtrak]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: geokar   
Дата:   26-08-14 12:01

Philip, изобщо да вземем да в ведем норми за брой качени, брой гласувани, брой коментирани, качеството е изобщо без значение. Да живее Социалистическото Съревнование!



Публикацията е редактирана (26-08-14 12:04)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   26-08-14 13:15

Geokar, не става дума за никакви норми. Просто считам, че който качва снимки и очаква да се гласува за тях, трябва също да бъде активен в това отношение.

Така като видя, че даден автор за определен период е качил 50 снимки за оценка, а е гласувал само за 20, да ме прощава, ако ще кадърът му да е уникален!

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: stoikovv666   
Дата:   26-08-14 13:21

philip, ако ще автора и за една снимка да не е гласувал, ако ми хареса кадъра го оценявам без значение кой автор седи зад снимката.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   26-08-14 13:33

Stoikovv666 естествено, твое право е право да гласуваш за каквото и както си искаш!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: pstoev   
Дата:   26-08-14 21:40

Нека да видим...
и все пак, надписа " Виж: Нови предложения за Албум" не е достатъчно забележим. Що не го уголемите в цветен бутон или да разделите страницата на две - горе новите, долу влезлите..
......
Но пак не разбирам, защо усложнявате нещата с нови системи, когато старата "Представяне" си работеше(филтрираше) Идеално!!!!!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   27-08-14 08:09

Peter_Angeliev: "Според мен също е редно при преминаване на снимка, от албум нови предложения в избрано, снимката да отива на първа позиция а не примерно на втора или трета страница в зависимост от кога е качена."

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: pstoev   
Дата:   27-08-14 08:42

Мога да констатирам, новото правило е неефективно откъм "селектиране" и галериите още повече зациклят![smilie23]



Публикацията е редактирана (05-09-14 17:47)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: serjy   
Дата:   27-08-14 10:28

сегашния вариант, мисля, е по-добър, щото преди тези, дето можеха да пускат по категориите не се стараеха и имаше страшни бози, а тези дето се бореха да излязат от представяне се стараеха и имаше интересни неща, които никой не забелязваше. сега всеки трябва да гледа да мине първата цедка [beer]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена