Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: Kinderboy   
Дата:   09-09-14 14:17

Искам да си поръчам батериен грип от ebay на стойност 54 долара.
Ще трябва ли да плащам мито на въпросния артикул?

Отговори на това съобщение
 Re: До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: IshootPeople   
Дата:   09-09-14 14:40

НЕ

Отговори на това съобщение
 Re: До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: petrov88   
Дата:   09-09-14 14:51

Не гледай толкова сумата, а откъде е продавачът.

Отговори на това съобщение
 Re: До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: Kinderboy   
Дата:   09-09-14 14:54

Продавачът разбира се е от Китай. Не зная обаче, дали всички продавачи, пускат пратките като GIFT. Ще рискувам, пък ще видим дали ще трябва да плащам и мито.

Отговори на това съобщение
 Re: До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: marrio31   
Дата:   09-09-14 15:49

Най-вероятно ще идеш на митница,по-добре да ти напише китаеца около 20$

Отговори на това съобщение
 Re: До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: hristomar   
Дата:   09-09-14 16:02

За поръчка под 100 долара едва ли.
Почти всички китайски продавачи декларират като подарък или на по-ниска стойност стоката така, че никой няма да се занимава да пише документи. За фототехника митото мисля че е около 6-7%.
Приготви се обаче да чакаш, особено ако доставката е безплатна поне 15-20 дни. И не бързай да пускаш фийдбек на продавача преди да си сигурен, че всичко е ОК като го получиш :)


Отговори на това съобщение
 Re: До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: petrov88   
Дата:   09-09-14 16:07

От Tinydeal постоянно поръчвам някакви боклуци до 40-50лв, но досега не са ме викали на митница. Чака се месец някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: Kinderboy   
Дата:   09-09-14 16:11

феийдбек пускам само когато продавачът не ми отговори при контакт, след като минат 30-40 дни от поръчката. Просто не бях поръчвал над 30 долара досега и не знаех как стоят нещата с митото.
Благодаря ;)

Отговори на това съобщение
 Re: До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: pstoev   
Дата:   09-09-14 16:37

под $35 не се плаща мито и ддс.
китайците са навити да пишат че е подарък, но за стоки от сащ май вече винаги викат на митницата. последния път ме разкарваха за страп за $32[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: Kpuc5000   
Дата:   09-09-14 17:06

Аз до сега не съм плащал мито от Китай с изключение на една пратка, която просто нямаше как да я пропуснат...
В пратката имаше 80 калъф за iPhone 5,поръчах ги точно когато телефона излезе...
Предполагам, че спират на митница само обемните пратки, а когато я спряха вътре имаше фактура на стойност 40$ и ме накараха да покажа PayPal превода, като аз му бях превел сумата на 3 пъти, защото добавяме модели...
Платих по спомен 28-9 долара...
По принцип поръчвам е месеца поне по 4-5 пратки, било то аксесоари за телефон, аксесоари за апарати и други...

Отговори на това съобщение
 Re: До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: qavkata   
Дата:   09-09-14 18:47

Кажи на продавача да не обявя стойността и да не слага бележката от пейпала в колета и да го пусне като подарък, за да не плащаш мето и ддс.

Отговори на това съобщение
 Re: До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: BOZO   
Дата:   09-09-14 20:11

invoice да ти пусне на мейл, а на пакета да пише used electronics и по-малка стойност.

Отговори на това съобщение
 Re: До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: GenaDP   
Дата:   09-09-14 20:47

Що си мислите, че като пише "подарък" не се дължи ДДС и евентуално мито? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: dobrinov   
Дата:   11-09-14 06:52

Да споделя и аз, 4 пъти поръчвам от ибей от Хонк Конг. Пратките пристигат в офиса на DHL на тях съм им дал пълномощно. След като пристигне ми се обаждат по телефона и ми пращат мейл да представя фактура и платежни документи- пей пал. Правя следното свалям от пей пал плащането на pdf отварям го в илюстратор и си го преправям както ми е изгодно, след това си нарисувам една фактура пак в илюстратора, и 3-то искат описание на стоката. Тези три документа ги пращам по мейла и готово стоката ми се доставя на адреса. Така новата Сигма 24-105 ми се върза на 1350лв, а не както е тук в магазина 1800лв

Отговори на това съобщение
 Re: До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: TheBossBG   
Дата:   11-09-14 21:10

Добринов, въпреки, че това не е много за хвалба(извършваш явно закононарушение), ще ти кажа, че го правиш по възможно най-сложния начин. Има си начин всичко да се направи директно в броузър и след това директно да се принтне в pdf. Няма да влизам в подробности, научи се сам. Но винаги митничарят може да поиска проверка в пейпал или в ибей. И тогава - жална ти майка! Както казваше Тодор Колев. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: qavkata   
Дата:   11-09-14 21:59

Попаднал си на тъп метничар. Преди година бях си поръчал 3 светкавици yonguo и митничарката в бургас решила че обявената стойнос от 30$ е малко. Потърси ли ги в ебай и като видели реалната цена си ги обмитиха. Минавъл съм много пъти между капките...но е до късмет.

Отговори на това съобщение
 Re: До каква сума при поръчка от ebay не плащам мито?
Автор: asahi   
Дата:   11-09-14 22:35

Ех, Андрешко...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »