Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: J0R0   
Дата:   21-08-14 15:09

Няма начин да не се поглежда в "гетото", защото всички нови снимки са там, без изключение.
Всяка нова снимка, независимо на кого е.
А тия които са по-добри ще излизат по-бързо.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: cTpaHHo   
Дата:   21-08-14 15:41

Брей, и аз днеска влизам да погласувам и си викам "Какво става, толко по-качествена продукция за последните дни"...а то каква била работата.
Адмирирам промяната.
Прогнозирам недостатъчна гласуваемост в новото подразделение с новите предложения за Албум ;)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Chipsy   
Дата:   21-08-14 15:49

Aз все още се опитвам да разбера логиката на този сайт, при която като кликнеш на снимка от първа страница и ти отваря някаква категория от снимки, в която доста често даже я няма снимката, на която си кликнал първоначално.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Gravolez   
Дата:   21-08-14 15:59

Да, много е странна навигацията из снимките и албумите. И аз много пъти съм се дразнил като цъкна на снимка, а то ми отвори албум. После отварям няква снимка и долу има няква лента със снимки, която като цъкна един два пъти на нея да прегледам някоя и друга снимка и върви после търси как да се върнеш в другия изглед на албума.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: ishootraw   
Дата:   21-08-14 16:01

Това е една добра посока и начало за промяна, но тя трябва да дойде и от самите нас си. Поздрави!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: petial   
Дата:   21-08-14 17:41

Хората обаче не гласуват и наистина хубави кадри потъват. Напоследък само се воайорства.:) Не съм против промените, само дано не се окаже, че заради някои с по 10 профила останалите ще го отнесат. Дано да подейства мотивиращо, а не обратното!!!!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   21-08-14 17:54

Понеже отгоре пише 'Албум 6 часа' - значи ли, че тези вдясно от дискусиите са вече минали филтрите? [smilie11]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-08-14 17:59

"За да се избегнат манипулации с правене на фалшиви профили и избутване на собствени снимки, в тази галерия ще могат да гласуват само автори в сайта, които имат минимум 5 снимки с по 30 точки от рейтинг А"

Освен гореизброените причини няма да могат да гласуват и хора , които имат снимки, но не са ги пуснали за гласуване, както и такива, които нямат снимки. Направо да се раздадат пагоните и да се знае йерархията.[smilie8]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: geokar   
Дата:   21-08-14 18:10

Добре е, че се прави нещо за подобряване на нещата, не дотам добре е, че пак всичко опира до количество гласове и точкогонство и че представителния албум ще се определя от масовия вкус (или от други, вече до болка коментирани, фактори). Тъй като много от любимите ми автори и техни снимки нямат шансовете да достигнат заветните 25 точки (отчасти, защото са "елитарни" или защото авторите им изобщо не искат да участват в никакви гласувания!), си запазвам старата практика да влизам директно в профилите на избраните от мен автори, за да се наслаждавам на творбите им, тъй като не е сигурно, че ще ги намеря в албума. Явно трудно е (сигурно невъзможно) да се намери приемливо за всички решение, заобикалящо точковите системи или засиленото администриране. Надявам се реформата да сработи, но съветвам и другите потребители да надникват директно в профилите на авторите, които харесват. Преди време бях отворил тема за "невидимите профили", може би подобни теми ще спомогнат и сега за ориентацията в новосъздалата се обстановка. Както темите на тьма за "Представяне"!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   21-08-14 18:13

Обещавам - никакви теми за рекламиране на снимки - вече ще съм наистина черна[smilie3]


Не може ли в Албум-предложения да има опция за сортиране по рейтинг А, да се знае кои имат някакъв шанс?

Освен това не може да се преминава към следващата снимка, което съвсем ще откаже народа да гласува там.



Публикацията е редактирана (21-08-14 18:20)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: uri64   
Дата:   21-08-14 19:02

тези теми не бяха никак лоши и популярността им го доказва...лоша е системата която поражда тяхната необходимост...дано последните промени са за добро...
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   21-08-14 19:12

За гласуването и новите правила:

Току що прегледах албум "Нови предложения за Албум" отзад напред, за да подкрепя снимки близо до прага от 25т. Преди да гласувам обаче поглеждам профила на автора и най-вече "гласуване", ако видя, че не е гласувал скоро или има много малко гласувания последната година, пропускам...

Същото може да се ползва за снимките престояли необходимото време, за да се вижда автора във всеки албум. Губи се време, но нещо не ми е кеф да подкрепям егоцентрици, които не поглеждат друго освен собствените си кадри. В крайна сметка ФФ е форум а не изложба.

Админите, и кво стана ся, преди гледах 2 албума: "избрано" и "представяне", сега трябва да гледам 3: Албум, "Нови предложения за Албум" и "представяне"...

ПП: Във връзка с горното бих искал от админите следната опция:

Някъде около бутоните за гласуване да има един ред:

Автор от 20ХХ; XXX гласувания за последната година

Не вярвам реализацията да е проблем в техническо отношение.



Публикацията е редактирана (21-08-14 19:42)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: bo6o   
Дата:   21-08-14 19:45

philip, не си прав, защото преди година, когато тепърва прохождах с първия си апарат, без понятие от основни понятия, се чуствах недостоен да гласувам, камо ли да коментирам във ФФ. Това значи ли, че не съм заслужавал внимание - сигурно, но не поради описаните от теб причини.
Промяната бива, дано да има ефект...
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sirkhann   
Дата:   21-08-14 20:01

Аз гласувам хронологично.

Влизам вечер и прелиствам всички нови снимки.

Които ми харесва - гласувам.

Когато стигна до снимките, които вече съм гледал, спирам.

С новата система ще се получи пълен бъркоч - снимките, набиращи по-бавно рейтинг, ще се появяват назад в избрано между снимките, които хората вече са гласували. Т.е. ще остават незабелязано там.

Аз не знам защо Admin един път не излезе с няколко варианта и не попита потребителите на форума какво мислят, ами винаги ги съчинява едни недомислени промени, които реално не изкореняват проблемите, от които всъщност форума страда. С новата промяна нещата стават външно по-лицеприятни, вътрешно - още по-хаотични.

А най-голяма нужда има от редизайн на това снимките да се представят големи и хубави, а не в MMS формат 120х160 пиксела.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   21-08-14 20:03

bo6o, винаги гледам откога авторът е във форума.

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: bo6o   
Дата:   21-08-14 20:09

Това, че съм от 2009, не значи че не се уча от Април миналата година, защото от тогава мога да си позволя техниката...
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   21-08-14 20:26

[smile]



Публикацията е редактирана (21-08-14 21:02)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   21-08-14 21:15

bo6o, това, че се учиш не означава, че нямаш вкус, тоест не ти пречи да гласуваш за онова, което ти харесва. Ако чакаме гласове само от експерти... всички рейтинги тук ще пропаднат[smilie25]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 21:21

С новата система ще се получи пълен бъркоч - снимките, набиращи по-бавно рейтинг, ще се появяват назад в избрано между снимките, които хората вече са гласували.

Бавно бавно, колко да е бавно? За 25т говорим, не за 250. Една снимка, не събере ли за няколко часа или половин ден 25т, все тая, значи не е предизвикала интерес. Освен това сега в албум снимките стоят дълго време и може да се разгледат от всички.
По-спокойно, обмислили сме го и има точна причина да е така.
А причината е следната - няма смисъл да се появяват отгоре отдавна потънали безинтересни снимки, които събират 25т по 5 дни и на 6-тия приятел на автора я "бутва" за да излезе най-отгоре в албума. Абсолютно същата е и системата с рейтинг Б над 100т, подреждат се по хронология на качването и си работи идеално тази система.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   21-08-14 21:32

Admin, а за опцията по-горе нещо против?

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: iliyanb   
Дата:   21-08-14 21:39

Има някакъв бъг. Не мога да гласувам за една от снимките в "Нови предложения за албум". Въобще не се появяват бутоните.

Едит: Грешката е моя. Авторът не желае [smile]



Публикацията е редактирана (21-08-14 21:40)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: stoikovv666   
Дата:   21-08-14 21:51

Има логика в новите промени [smilie24] Времето само ще покаже дали е на прав път политиката [smile]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 21:51

philip, да тази опция да се вижда броя на гласуванията сме я обсъждали, не е проблем да се пусне.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: stoikovv666   
Дата:   21-08-14 21:55

Говореше се преди време и за –рейтинг. Ще се позабавляваме поне [smilie18]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sirkhann   
Дата:   21-08-14 21:56

Добре, а какво се случва с главната страница? Идеята за по-големи превюта и мобилна версия на сайта обмисля ли се?

Дано новите промени са за добро [smilie24]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена