Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  29  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   19-05-21 09:49

А за бели хора нещо? Че напоследък малцина останаха...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   19-05-21 10:55

@hotsnail не знам от фотоапарати колко разбираш, защото аз самия не разбирам, но с изцепванията за Андроида яко се излагаш и говориш откровени нелепости...

"Гугъл обявиха новостите в Андроид 12. В общи линии неща от Самсунг явно са изпаднали към Гугъл за без пари и сега голяма хвалба се хвалят."

Предполагам за награда, защото са "изпаднали от Самсунг", няма нито един техен телефон дето да поддържа новия Андроид 12.

За сравнение дори Tecno Camon 17 е сред поддържаните устройства (@Sassho кво е това?!). Както и всички най-нови оръжия на китайската армия, а оказва се и на японската ((Sharp).

Всички дивайси, на които можете да инсталирате бетата:
Asus (Zenfone 8)
Google (Pixel 3 and later)
OnePlus (OnePlus 9 and 9 Pro)
Oppo (Find X3 Pro)
Realme (No device info available
Sharp (No device info available)
Tecno (Camon 17)
TCL (TCL 20 Pro 5G)
Vivo (iQOO 7 Legend)
Xiaomi (Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11I, Mi 11X Pro)
ZTE (ZTE Axon 30 Ultra 5G).

Да, и да подчертая, всички пиксели от 2018 насам. Това предполагам е, защото Самсунг имат по-дълга софтуерна поддръжка от пикселите (друг бисер на @hotsnail отпреди 2 страници, който тогава се опитах да игнорирам). Интересно какво включва тогава тая толкова велика софтуерна поддръжка?! [smile] [smile] [smile]



Публикацията е редактирана (19-05-21 10:56)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   19-05-21 12:02

Сега Киро ще те обвини в лични нападки, не се занимавай... [smilie21]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-05-21 12:08

boby: "......дори Tecno Camon 17 е сред поддържаните устройства (@Sassho кво е това?!)....."

Течното е нещо което го няма в БГ,
но въпреки това убива Самсунзите отвсякъде [smilie18]


https://i114.fastpic.ru/thumb/2021/0519/0e/bc70ef3f3935fe883654351a858c430e.jpeg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-05-21 12:13

Горещо Xperia 1 Mark III ревю - моля ако някой нещо разбере да преведе.
Поне от опростен китайски [smilie18]

Много е готино "телефончето" в сравнение с актуалните 7" мастадонти [smilie24]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   19-05-21 15:44

"@stucloplast Сега Киро ще те обвини в лични нападки, не се занимавай... [smilie21]"

Моля, моля, аз за самия Киро нищо лошо не казвам. Само за обърканите му възгледи в света на Андроида, Пикселите и Самсуняците [shtrak] [beer]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   19-05-21 19:13

вижте презентацията на Гугъл вместо да се репчите. Където говореха за Андроид имаше логото на Самсунг на екрана.... какво да коментираме друго. Виж ги видеата в тубата.

Това показваха - партньорството си със Самсънг и имаше логото на Смасунг на екрана.

Тия неща за сигурността примерно са някаква порязана версия на Knox. Настройките дето показваха, дори са същите откраднати от Самсунг....същия екран е като на галксито. Какво да коментираме...

А и не разбирам, що да им прощаваме на Гугъл? Малко кинти ли дерат с рекламите? Малко ли Ви събират данните... малко ли бизнеси затриха в Европа....не разбирам идеята да им симпатизираме.

Две ОС на часовници издъниха сами. Сега налазиха Тизена. Преди това убиха фитбит, за да нямат конкуренция. Честно казано се притеснявам, че само Гармина остана....то друго няма.

А не е ли смешно да крадат идеи, как да интегрират телефон с компютътр от Майкрософт и Самсунг? То е повече от жалка история.





... и какво да напишем - малеее колко е яко Аднроид 12, смениха цветовете и направиха иконките за настройки 3 пъти по-големи малеееее, супер.

Малко повечко трябваше да покажат. Все пак милиарди и то много милиарди дерат годишно с тия телефони. Тия гугъл приложения не са безплатни. Плащате си ги с телефона. А гугъл прибират кинти. Като си цъкате телефона и Ви се усмихва някоя кака от екрана с реклама за имот в Маями, това пак са кинти за гугъл. Като пуснете търсене и скочите на онлайн магазин пак кинти за гугъл......еми хайде малко повечко от един stylesheet да направят а?


ПП Това е като да съчувствам на Адоби, че не са си оправили лайтрума и цветовете са му криви, но за сметка на това е бавен и крашва......те скубят 40 милиарда долара на година от будали като мен и ще им съчувствам.....бе да си седнат на гъза и да се оправят базовите неща на продуктите. А те правят изкуствен интелект и сенсей..... (последните 2-3 години май се усетиха, че никой им не ще сенсея)

Гугъла е същото - камера АПИ-то им чеп за зеле не става. Десетки години са вече зад епъл. А те седнали да си говорят с хартиен самолет и да сглобяват супер компютри с моите пари.......

...и тука според бобина не може и да ги критикуваме... що?



Публикацията е редактирана (19-05-21 19:47)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   19-05-21 20:17

Поредната кофа недоразумения. Аз реклами не виждам никъде, демек - ползвам им софтуера безплатно и се наслаждавам на всичко, което предлагат, като съм ограничел всичко, което може да научат за мене, до колкото може - проверявал съм и данните, дето съхраняват.
Второ, това че партнират с някой, нещо ти бърка като китайската армия в дупето ли? Вика му се далновидност...
Трето - епъл да не би да не купуват нововъведения на безценица от иновативни хора и после да ги продават с 300% надценка? Историята на уиндоус?
Май ти трее билет за северна кУрея...



Публикацията е редактирана (20-05-21 05:42)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: VladHD   
Дата:   19-05-21 20:30

Саше, давай инфо за Краля. Мани ги другите. Кога ще го видим тоя P50 Pro?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-05-21 21:00

Здрасти Владо [beer]

Анонса на Краля е отложен за пореден път, тоя път уж за 19-ти юни,
следствие недостиг комплектуващи чарколяци и някакви грешки,
най-вероятно проблеми с работата на прословутите Течни лещи.




Дисплеите в трите модела P50, P50 Pro, P50 Pro+ ще са от двама производителя Visionox и BOE display,
като в P50 Pro+ дисплея ще е четиристранно загънат и вместо Пентайл технология ще е със
Hexagonal разположени пиксели - накратко Sixtile технология





Публикацията е редактирана (19-05-21 21:24)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   20-05-21 01:50

тоя номер с шестоъгълниците за VR съм виждал да бачка добре. Обикновен екран на дали ще го гледаш толкова от близо. Може би ако има VR приставка, ще е по-добре от нормален телефон. На Note 8 с VR мрежата с пикселите доста дразни. PlayStation 4 VR обаче ползва такива шестоъгълници и май дори с по-ниска резолюция от Note8 вадеше доста по-приятен VR т.е. не се виждат толкова пикселите и изглежда по-истинско.

Новите VR екрани на очилата са с огромна резолюция т.е. 2000х2000 пиксела на око в момента. PS VR беше HD 1080 за двете очи т.е. 1000х1000 на око горе долу



Публикацията е редактирана (20-05-21 01:54)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   20-05-21 06:39

Добро утро.

Клюката за днес е - Те са някъде тук [smilie10]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: vga   
Дата:   20-05-21 08:22

Който слуша подкаста на Джо Рогън е в течение на променящото се отношение към НЛО в последните години. Просто вече се появиха кадри и свидетелства от толкова много армейски източници, че стана безумно да се отрича. Да не забравяме, че неглижирането на полета на Дейвид Фрейвър е от 2005-та някъде. Моето лично убеждение е за наблюдателни сонди, които са тук от десетилетия, скрити в океана. Сега вече с новите самсуняци в джобовете и супер лунен режим 100х, ще се появявят още и още... :)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   20-05-21 09:24

Аз съм за да са тук.

Маймуната от вида човек е на път да оплеска всичко,
време е да и се резнат "крилцата" преди да е станало късно [smilie18]


...макар че, някоя си Ирина Шейк отрича да е съвсем маймуна

Милата не знае какво я чака след десетина години [smilie5]




Публикацията е редактирана (20-05-21 09:35)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: OIM   
Дата:   20-05-21 09:44

Сашо , ако видиш чиния там при вас в планините , скачай бързо вътре ...

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   20-05-21 10:09

Чиния......ама китайска [smilie18]

Nubia Z30 Pro представена - Дупка + 120W Quick Charge с рекордните 15мин от 0 до 100%, горкия акумулатор ))








Публикацията е редактирана (20-05-21 11:34)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   20-05-21 13:00

Не е баш фотографско, но е интересно какво ще стане с часовниците на Самсунг.

Ето тука слуховете за новия модел Active, който исках да си взема, да сменя моя актив 1-ка. (3-ка актив няма)

Galaxy Active 4:
1. TizenWear OS
2. New 5nm processor
3. 2D glass (not 2.5D)
4. Bezel narrowed
5. Excellent frame texture, suspected to be titanium alloy

какво е "TizenWear OS". Това новия Wear ли е, което е осиновен от Google Tizen? или си продължават Самсунг с Tizen и ще има някаква съвместимост с Wear? или си е просто Tizen с още няколко думи за благозвучие........

Много ми се искаше преди време да си наглася часовника през вифи да управлява камерата като дистанционно. По принцип е възможно със сони камерите поне да пускаш видео запис или да щракнеш снимка. Дори някои прости настройки като компенсация.

ама сега вече не е ясно кое SDK да си сваля - Tizen, Wear OS, Wear.....и вероятно на моя Active нищо не мога да тествам за бъдещите часовници......

ПП Ето новостите в Wear



Публикацията е редактирана (20-05-21 13:04)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   20-05-21 13:36

Киро, никъде не съм защитавал Гугъл. Само казвам, че пикселите са много по-добри телефони от боклуците, които ги изкарваш. Ама много.

ОБАЧЕ, до момента съм потресен от Андроид 12.
Нали ревахме сто години за телефони без безели?! Сега ги няма (хардуерно), но на екрана с нотификациите текста почва (а и свършва!) на един пръст от края на екрана, т.е. са станали софтуерни и даже по-големи. Точно това ли решиха да вземат от iOS-a (то не че има какво да вземат оттам, ама това е друга тема...). Плочките на Майкрософт щяха да са по-добре даже.

Досега, с Андроид 11, на един екран с нотификации виждах 3 пъти повече информация.
ОТВРАТЕН СЪМ! (да види Киро, че не съм като него адвокат на дявола [smile])
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   20-05-21 16:05

hotsnail: от презентацията за часовниците изтръпнах да ти кажа. Как алабала пестели батерия от не знам какво си, за да можело да стигне заряда до... следващия ден! Ами не, мерси!!! В момента съм с един GT2 Pro - дават го до две седмици заряд, аз постигам по 12-13 дена, като доста често дисплея се включва!
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   20-05-21 19:39

Еми те за това и гармин и хуавей и 1plus и Самсунг си имат собствени ОС. Сони пък въобще се отказаха с тоя Wear OS. Не знам касио какво направиха.

То и Тизена не е за голямо хвалете. 3-4 дни държат май големите часовници. Моя е от малките и 2 дни.



Публикацията е редактирана (20-05-21 19:50)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   20-05-21 19:45

Да Ви кажа тази година тазгодишен смартфон явно няма да се взима, освен ако човек не е милЬонер в зелено ))
Всички актуални флагмани почват от 2.5к хилки, пък ако има достатъчно луди от догодина чукваме и 3к хилки.

Oppo Reno Pro+ идва със Snap 870 и 50mp IMX766, като хубавия сензор не е никаква гаранция за хубави снимки


http://images.vfl.ru/ii/1621528679/2d99baa0/34525798_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   20-05-21 20:40

> Всички актуални флагмани почват от 2.5к хилки, пък ако има
> достатъчно луди от догодина чукваме и 3к хилки.

Ами не четеш ли новините за повсеместна инфлация в 'развитите' икономики? [smilie10] [smilie5]

Едни цени ще се вдигат по-бързо, други по-бавно, но ще продължи покачването още доста. Ние все гледаме олиото и билетите за метрото, но играчките (камери и телефони) ще се катерят много по-бързо в процентно отношение, защото не се харчат особено и за по-малък спад на доходите им трябват по-високи цени. Докато има кой да ги плаща - засега има. И понеже са малко по-скъпи от олиото и билетите за метрото, качени с по-висок процент става леле-мале [smilie10]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   20-05-21 21:30

Да доживеем до догодина, пък фончетата няма да избягат - все още сме в процесс на оцеляванв ))

Нови рендета на Pixel 6 Pro







Публикацията е редактирана (20-05-21 21:41)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   20-05-21 21:37

От слуховете днес:

The Samsung Galaxy Watch Active 2 has a respectable two days of battery life. That’s enough for it to have the Apple Watch 5 beat, but it’s no match for the likes of the Fitbit Versa 2, which is a key rival, so we’d like to be able to get at least another day out of the Samsung Galaxy Watch Active 4.

Честно, на фона двете седмици на GT2 Pro, това е супер несериозно.

Sassho: с тоя пиксел голяма цветова каша са сътворили...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   20-05-21 21:45

@lamerko, в момента ме "мъчат" две неща :

Как да намеря на пътя 3.5к хилки и Pixel 6 Pro или Aquos 6 Pro да "взема". Ти кое би "взел" от двете ? [smilie18]

Ще има и P50 Pro+ за същите пари ))
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  29  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.