Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140  141  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   12-02-22 23:16

Много кефещо разопаковане на една от най-готините джаджи за тази година

Показва какво може новия интел i9 12900H оборудван с вградена 3050 карта или външна 3080.

По старите и игри и тия дето са правени и за предно поколение 3050-ката работи горе долу, когато е включена в контакта.

С 3080 работи перфектно.......

4600 за 1тб диск, 16гб RAM с 1920х1080 120 херца екран ще му искат.

Май ще има различни варианти и този е от сравнително скъпите.

Тaка де ще има i7, вероятно ще има опция без 3050-ка.

ПП да не каже Бошо, че препоръчвам Асуса. Не го препоръчвам. Кефи ме как изглежда. Кефи ме, че таблет има някакво GPU....



Публикацията е редактирана (12-02-22 23:30)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   12-02-22 23:35

Подобно видео с гордостта на китайския научно технически комплекс продукт на познатия като убиец на ябълкови дръвчета* по-света бранд.

Видеото има няколко изненадващи за мен момента, които ме навеждат на мисълта да седя далеко от хрумките на китайските инженери

* - Xiaomi и Apple са в смъртоносна война за второто място в телефонния бизнес.



Публикацията е редактирана (12-02-22 23:39)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   13-02-22 08:41

Добро Неделно утро, въпреки че не ми изглежда много добро.

Киро тоя геймърски таблет как се охлажда ?
Надали е разумно да се взима i9 версията.

Май имаме Пробив

Първи семпъл от "портретната" Nubia Z40 Pro - стига нивото на Nokia N8 (2010), което си е истински напредък за актуалните камерафони [smilie18]

Пълен размер

http://images.vfl.ru/ii/1644734444/930bae76/38007483.jpg




Публикацията е редактирана (13-02-22 08:42)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   13-02-22 10:12

Доста добре изглежда мачето, ама 35мм винаги ми е било тясно и неизползваемо...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   13-02-22 10:20

Бошо ще щракаш в Панорамен режим ))
Ако картинката е читава все ще се намери начин как да се направи широка. Хубавато е че с първия кадър при суров софт се вижда че камерата има потенциал.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   13-02-22 13:23

Нещо не откривам достойнствата на това ZTE в предложения кадър.

Май за телефони хората дирят по-широко. 19мм ни предоставя шампиона Лайка 1.

35мм не е особено популярна портретна дължина. По-скоро е туриситческо репортажно сватбарска улична дължина

Както писа Бошо в повечето случай ще е проблем с тия 35мм. Поредната нефелна китайска хрумка. Тия фирми копират Гугъл от преди 10-15 години - имаха много пари и правеха всяка възможна глупост, която им дойде на акъла без грам критично мислене.

ПП 2021 и Сони и Шарп/Лайка се напънаха и направиха туй онуй. Дори Асуса дето Бошо го ненавижда вадеше интересни снимки. Ама последните месеци най-доброто е Самсунга и Шаомито, но и двете не предлагат нищо супер яко. Самсунг е предимно софтуер. А Шаоми и това няма - видеото с 4-5 фпс направо ме уби като го видях. Ако шарп успеят някак да пуснат телефона си за цял свят с малко модернизиран чип, нов андроид, някакви софтуерни хитринки ще е нещо интересно.

Китайците затъват доста бързо….



Публикацията е редактирана (13-02-22 13:46)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   13-02-22 15:52

Имаше една песен:

"Кой ли не нахока
модата широка.
После стана грешка
всяка тясна дрешка."

И с обективите е така: моди разни идват и си отиват. А всички ъгли и дължини са всъщност равноправно полезни и важни. Не е лошо човек да има избор и да ги ползва според случая...

Например все още наричат 85мм (и еквивалентие за кроп) "портретен" обектив, макар че от няколко години 'новото 85' за портрети е вече... 35мм. Или 135, за други някои хора... Моди! [smilie8]
- - -

> "За телефон хората дирят по-широко"...

Кире, хората нищо не дирят, ами производителите праскат широко навсякъде че им а много по-лесно (и евтино) да го направят. Като стане повсеместно и 'нормално' по подразбиране за главна камера (а някои тук помним кога 'нормален' обектив беше 50мм) - става стереотип, запечатен в подсъзнанието на многомилиардния масов лумпен - и ето ти: 'дирят го' [smilie2]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   13-02-22 15:58

"видеото с 4-5 фпс"

Не защитавам хиами, ама сигурно си има обоснована причина затова, която в повечето случаи се корени в юзъра - мое да "копае" докато е снимал [smilie18]. Не си виждал трагикомичното видео от моторолата - имах едно Сони преди 10тина години, беше по-добро...
Като цяло, не си ли решат проблемите с печките, читав телефон никой няма да изкара - лятото на 30 градуса след 5мин 4К да изкара надпис за прегряване, за мене е ташак работа. Асуса, дето Киро споменава, го правеше след 10мин разговор - разработчиците им явно не са знаели, че въобще не трябва да пускат в експлоатация част от ядрата. Такова чудо 4000мач, на туй детско екранче, да не може да докара 3 часа екран - чиста гавра.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   13-02-22 17:15

Бошо, разбира се че има причина. Човека е купил китайския модел, който най-вероятно иска връзка с малко забавяне до правителствените сървери, за да цензурира в реално време. Ама като го ползваш в Европа най-вероятно има забавяне повече от 100ms и кадрите докато ги прегледа китайския цензор се събират не повече от 4-5 на секунда

Шаоми нали официално казаха, че китайските им версии са интегрирани с изискваните по закон системи в Китай. В Европейските версии софтуера го има, но не е активен. А твърдяха, че Тайванските модели нямат такъв софтуер въобще.



Публикацията е редактирана (13-02-22 17:55)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   13-02-22 23:58

Netflix правят и игри за телефони (stranger things)

Тази не е никак лоша, но е на ниво класическа инди игра за PlayStation, която няколко хлапетии са сглобили. Интересна е. Работи си. Има интересни пъзели и има скрити неща. Точно както си трябва за тоя тип игра.

Проблема според мен е, че 2012 Sony пуснаха PS Vita, която има доста по-впечатляващи заглавия. Имаше епизоди от uncharted, assassins creed (може да греша, но последната май отчасти е правена и в България) и купища други яки заглавия. Бях си я взел за самолета конзолата, щото летях чест в тези времена преди ковид.

В по-модерни времена за 400 до 700 лева в технополиса има Nintendo Switch - различни модификации с по-хубави екрани, по-удобни бутони. Нинтендо ползват nvidia процесор за телефон от преди 5 години. Ама има много добри заглавия и качествено усещане в игрите. Zelda: Breath of the Wild е като шаблон за много модерни игри дори на последното поколение конзоли - Kena: Bridge of Spirits например (макар да е далеко по-малка игра). Марио и Покемон май всички знаят какво са.

ПП Има една асфалт нещо си (не знаех, че имат общо с нетфликс??), която е доста добра.



Публикацията е редактирана (14-02-22 02:00)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   14-02-22 08:56

Оня ден в някакво Техно**** в мола видях на живо 22 серия.
На живо са доста по-добре, отколкото на картинки. И като знам масата хора какви лопати ползват за телефони (отскоро и аз в т.ч.), и размерите не ми се струват толкова плашещи, даже на ултрата. Ама все пак, Самсунг...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-22 14:29

Бобин те и пикселите са Самсунг. Дори пивече от S серията. Пикселите са само с ребрандиран Exynos и само със Самсунг камери.S серията за разлика от пиксел ползва най-добрите компоненти към момента. Например ползват и Сони сензори и има вариант със Snapdragon.

Да не говорим, че поддръжката на Самсунг вече е по-добра от пиксел и то много осезаемо. По-бързи обновявания, по-малко бъгове, по-дълга поддръжка......


В момента качествен телефон е Епъл или Самсунг. Шаоми имат амбиции да достигнат това ниво, ама с 2 години поддръжка и 5 кадъра в секунда видео ще е трудно.

Самсунг може би ще направят по-хубави пиксели догодина и ще поемат поддръжката им. Най-добре и продажбите - щото как да си купиш пиксел в България с гаранция....



Публикацията е редактирана (14-02-22 14:30)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   14-02-22 14:50

"Бобин те и пикселите са Самсунг. Дори пивече от S серията. Пикселите са само с ребрандиран Exynos..."

Не съм спрял да ги нареждам за тая мега грешка с процесора.
Затова тая година не мога да получа един ъпдейт навреме и без бъгове, щото ги чакам от Самсунг...

Ето много подробни мисли по темата:

Is Tensor to blame for the Pixel 6’s software issues and delayed updates?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-22 16:05

Ами всичко е така само дето чист Екзинос без ребрандиране, получава много по-бързо обновявания и няма бъгове....

Аз получавам обновяванията на S20 ultra с Еxynos към края на месеца. Не съм имал ядове с обновявания последните 24 месеца т.е. да бъгва телефона или нещо подобно. Винаги обновяването е правило нещата по-добри до сега. Единствено миналия Декември имаше забавянe с Андроид 12, което както разбрахме беше издънка на Гугъл и Самсунг нямаше какво да направят освен да отложат обновяването до началото на Януари.

Пикселите ако получат нещо въобще, то е към средата на следващия месец т.е. средно 10-15 дни след Самсунг последните 6-8 месеца......а сам знаеш, че Гугъл дори не успяват всеки месец да пуснат обновявания. А също знаеш, че това което пускат, често е боклук т.е. не изтествано, вкарват повече дефекти отколкото оправят. До толкова боклук, че техни фенове промениха ревютата си на пиксел 6, да НЕ препоръчват този телефон!


Та май май грешката не е при Самсунг а в една друга фирма.....

ПП Още преди година писах, че Гугъл не се справят с Андроид. Сега още повече вярвам, че нямат техничекси възможности за това. Проблеми които Майкрософт решиха още преди 25 години с Windows, в Андроид все още висят отворени......

Най-доброто което може да се случи е Самсунг да поеме поддръжката на Андроид, докато Гугъл направят Фучисия (ако въобще някога успеят).

Не казвам че корейците са много по-умни. Ама видно по-добре и качествено работят.



Публикацията е редактирана (14-02-22 16:58)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-22 18:00

Драмата с Note 7 се повтаря на малко по-голям мащаб. Хюндай и Кия имат самозапалващи се коли. Не са елекрички. Странно е, че се палят дори паркирани. [smilie11] [smilie11]



Публикацията е редактирана (14-02-22 18:01)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   14-02-22 18:14

Докато не навлязат твърдотелните батерии, никаква електричка... Преди две години, когато си купувах нов автомобил, всички някакси стресирано ме гледаха, като разбраха че съм взел дизел [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   14-02-22 18:26

Добра вечер, скоро ще играем Crysis на телефона [smilie18]

Android 13 предлага пускане на Windows 11



Публикацията е редактирана (14-02-22 18:28)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-22 18:58

хаха няма да стане май, щото Crysis за Windows Arm няма. Пък емулацията със SnapDragon или Exynos няма нищо общо с Rosetta на Епъл...

Епъл са много напред с някои неща.... чак понякога се чудя дали да не си взема айФон.... много по-добре е направено. Ползват по-слаб хардуер, но постигат много по-добри резултати по всички показатели.....

За windows arm има само офис и още 2-3 приложения. В общи линии нищо интересно. Майкрософт правят Арм таблети и никой не ги купува. Може да си вземеш един от амазон ако те кефи идеята.



Публикацията е редактирана (14-02-22 19:05)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   14-02-22 19:34

win11arm има вграден емулатор за х86 и рънва по подразбиране всички архитектури. Е, стига цпу-то да не хване гората де [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   14-02-22 19:44

Ламерко ако си взел дизел, Samsung има Специална оферта за теб [smilie3]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-22 19:51

Съвет някой може ли да даде?

Razer Kishi или GameSir X2 (2021)

Кишито има аналогови тригери, което май е важно за рали игрите. Другата джунджурия май е по-стабилна има по-хубав пад и работи добре със стари заглавия.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   14-02-22 19:54

Е, не... моето е Нисан. За съжаление, серията на модела от 2021-ва са премахнали дизела - само малолитражни бензинки (при сравнително голямо купе) и някакви жалки форми на хибриди, които човек дори не си заслужава да погледне...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   14-02-22 19:57

Киро, виж в ютуба.
На мен ми изглеждат абсолютно еднакви и с еднакъв брой бутони. Не бих ползвал такова нещо при игра с телефон. С тъчскрина почти се постига прецизноста на мишка.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   14-02-22 21:39

@hotsnail

"Пикселите ако получат нещо въобще, то е към средата на следващия месец т.е. средно 10-15 дни след Самсунг последните 6-8 месеца......а сам знаеш, че Гугъл дори не успяват всеки месец да пуснат обновявания. А също знаеш, че това което пускат, често е боклук т.е. не изтествано, вкарват повече дефекти отколкото оправят. До толкова боклук, че техни фенове промениха ревютата си на пиксел 6, да НЕ препоръчват този телефон!


Та май май грешката не е при Самсунг а в една друга фирма.....

ПП Още преди година писах, че Гугъл не се справят с Андроид. Сега още повече вярвам, че нямат техничекси възможности за това. Проблеми които Майкрософт решиха още преди 25 години с Windows, в Андроид все още висят отворени..."

Киро, тука си в дълбока заблуда (волна или не, не знам...).
Ъпдейтите на Пикселите идват редовно като изгрева на слънцето всеки първи понеделник на месеца.
Единствените изключения дойдоха с Пиксел 6, когато Самсунг се изложиха страшно и не можаха да се оправят с един единствен къстъм чип, който им е поръчан. Те и с не къстъм се излагат де (последен пример чипа тука има, тука нема, ака 2200), та не е голяма изненада...

Иначе, че сме един вид бета тестери на Андроида, е ясно. Първата дивелопърска бета на 13та вече излезе. Аз обаче слагам чак първата стабилна бета, някъде май. Май 2022г. - Андроид 13. Самсунг, кога?!
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-22 21:39

Е бутоните са ясни. Те всички контролери са така. Тия за eSport като Scuff дублират някои бутони отзад. Ама това е - два стика, d pad в ляво, четри бутона в дясно и 4 спусъка по два от всяка страна. Поне 2 от спусъците са с много нива т.е. газ и спирачка. Отделно има 4-5 бутона за меню, опции, sharing, блокиране на микрофона, изход.


https://cdn.vox-cdn.com/thumbor/E8D53VQ-UCMxspPrXHq__lCzVhA=/0x0:3000x2000/1200x800/filters:focal(12


За FPS май мишка е по-удобно от контролер. Мен не ме влече жанра. А за RPG контролер си е супер. Не ти трябва прецизност толкова. Основно е, да премериш момента за дадено действие. А в тия дето играя и това не е болка за умиране.

Замислих се че свестно RPG е към 80-100GB последната година или две. Хайде сега с хардуерната компресия на PS5 свалиха на 40-50GB. Ама за PC вече 100GB игри не са рядкост.

Та с телефона и този проблен го има. Аз имам 5TB на PS5. Не съм ги напълнил още до край. Ама .....



Публикацията е редактирана (14-02-22 22:14)
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140  141  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.