Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  59  60  61 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-21 23:09

S20 Ultra e. Едната снимка я правих роу за да видя какво толкова дискутирате. Тая с язовира. Писах вече. Мога да ти пратя и от телефона джпг. По-добре е като цвят, но е 4:3 т.е. няма кроп.

Факта е, че от китайския прокат подобни неща няма да излязат. Нито с лайтрум нито никак. Няма го детайла и за 12МП - оптикатаи с 15 лещи да е щета. Ъглите са много зле. Цветовете са омазани. Обработката е неприемлива. Лицата особено са изключително зле. На тъмно ок добре е стакването ама пак.....

Айфона дето се прехласнах.. .ами има полутонове. Има детайл органичен истински, не артефакти от шарпене. Вярно видеото им е било едва HD. Гледах го пак и всъщност няма много детайл. Може би камерата е едва достатъчно за HD. Ама поне изглежда истинско. Има пори по кожата. Има полутонове.

Тия неща ги няма в кадрите от GSM arena.

С моята бингия на моменти изглеждат нещата такива органични и нормални също.

S21 e на щерката. Там не знам много как е камерата. Какво ми е пращала като снимки е било хубаво. По-малък е сензора. Предполагам, че е по-зле на тъмно.

Ама е го шаомито уж ползва 108 мп едър сензор, а резултатът е разочарование



Публикацията е редактирана (15-09-21 23:19)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   15-09-21 23:30

hotsnail.."...Факта е, че от китайския прокат подобни неща няма да излязат..."

Такова нещо може да се каже след директно сравнение, ти пък много му се разсърди на 11Т Pro, явно че нещо те притеснява [smilie5]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-21 23:57

Гледам примерите.

Асуса имаше примерно доста добри примери. Ама ти после показа ония дето имаше разни артефакти от сглобяването на много кадри.

ПП сега като си говорим от прехвалената експерия не видях подобни детайлни примери. Имаше кефещи реклами. Гледах клип, дето показваха, че нощните снимки са много по приятни от шаоми и S21 ultra - по-дълбоки и реалистични сенки имаше. Дали са оправили АФ също седи под въпрос. Никой не беш писал за предния колко е зле фокуса в ревютата. А там сигурно и цената е като за цял комплект S21 или Ми11 телефони…..



Публикацията е редактирана (16-09-21 00:00)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   16-09-21 06:39

Добро Чаайоми утро [smile]

Бат Киро, не твърдя че Mi11T Pro e най-добрият телефон създаван някога. На хартия изглежда убиец за парите си, камерата е прилична и то от раз, без разни пачове, фиксове и "подобрения".
Стана ясно че няма OIS, което не е голяма трагедия.
Нямам идея как работи АФ системата, при Самсунг наистина е бърза и точна.

Актуални клюки около Galaxy S22:

Камерата в S22 серия ще е 50mp Isocell GN5 1/1.57"





Публикацията е редактирана (16-09-21 08:36)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: uri64   
Дата:   16-09-21 12:02

Ползвате ли джаджи от сорта на DJI Osmo Mobile за снимане с телефони? Ако да - вършат ли работа? Аз се бях замислил сериозно за DJI OM4, но то пък сега излезе 5ца...

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-21 13:44

Какво ти дава?

Самсунг, а предполагам и другите телефони, имат супер здрава стабилизация за видео. На моделите от последните 2-3 години докато ходиш го стабилизира перфектно видеото. Гледаемо е на телевизора.
Предполагам, че дори да бягам ще го стабилизира.

Нещо влог ли ще правиш? Може би селфи камерата не стабилизира добре. Не знам. Мога да пробвам, като ходя на разходка из планината.

Хайде А7С-то няма толкова железна стабилизация и вероятно за това си купуват гимбали. Дори тоя апарат със сензора на RX100 май има полза. Вероятно и с Фуджи си трябва. Ама за телефон?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: vga   
Дата:   16-09-21 14:00

uri64, разбира се, ако искаш резултат си взимаш стабилизатор. За 100 евро няма какво толкова да го мислиш, няма връзка с вградените системи в телефоните. [smile]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   16-09-21 15:44

> Ползвате ли джаджи от сорта на DJI Osmo Mobile...

Аз не ползвам, но преди време купих на сина ми през Kickstarter това . Леко и пъргаво е, работи много добре - при него, аз видео не снимам.
[shtrak]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: uri64   
Дата:   16-09-21 17:27

@hotsnail Ами не толкова за видео, а за стабилизация при фото най-вече бих го ползвал....да държи хоризонт и да сменям бързо удобно и стабилизирано ориентацията - хоризонтално и вертикално с едно натискане на копче...моя и на жена ми самсунгите вече са малко старички - на по 4 години и не знам до колко имат вградена стабилизация...и другото е като си вземе човек нов телефон до колко вградената му стабилизация е добра сравнена с тази на гимбалите за телефоните...

@nyamago - тази марка май я има по тукашните магазини, като че мярнах нещо поподобно по сайтовете...

@vga - то не толкова за цената, а дали върши работа и има ли осезаемо подобрение включително и от към удобство при ползването на нещо такова

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: vga   
Дата:   16-09-21 17:49

За снимки аз ползвам стативче, иначе и вградените стабилизации вършат чудесна работа. За видео - задължително с gimbal-a, просто няма общо. Марки и модели колкото щеш, и на DJI са добри, и на Xiaomi, а Zhiyun е вероятно една от най-разпространението и хубави. [smilie24]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   16-09-21 18:29

Като каза не за видео, а за снимки - веднага си представих 'голям черен' апарат (за който тия леки малки джаджи нямат сили, те са за телефони и ГоПро). А за снимки с телефон не би ми минало през ум да нося каквото и да е допълнително устройство: нали това му е смисъла на телефона, че ти е в джоба и под ръка когато НЕ СИ излязъл да снимаш?

Моите телефони досега (вкл. настоящия) не са имали стабилизация, а смяната на ориентация е толкова смешно бърза и лека в ръцете - какви машинки, какви копчета? Повечето телефонни камери имат и вграден нивелир, а ако не си го включил (или нямаш) оправянето в 'пост' с малко ротация е също работа за секунди.

Определено има полза при видео: несравнима плавност на движението; филмчетата на малкия от ваканции (той, като тяхното поколение, снима повече видео отколкото статични снимки) изглеждат направо като от холивудска продукция. С малко помощ от забавен каданс (избира си телефони дето могат да бичат по много кадри в секунда) и от редактиране (занаят му е, все пак) - но воденето на камерата, пренасочване, панорамно местене, липса на подскачане и клатушкане (дори от джип в оф-роуд сафари и от лодка в набръчкано море) прави голямата разлика.

Препоръчвам ги за видео и НЕ ГИ препоръчвам за статична фотография.
[smilie24]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   16-09-21 20:27

OPPO Find X3 Pro Photographer Edition представен
Цени от 1008$, разбирай Евро.

Unboxing



 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   17-09-21 02:43

Витаят S22 слухове вече.

Сега разбрах, че S21 ultra няма 45w зареждане …странно е, на моя го има.

Ще пипнат камерите на обикновения и плюс модела, което е похвално и доста закъсняло. Дано сложат нещо като на айфона за телефото и широка т.е. 3x теле и АФ със стабилизация на широкото.

Интересно на ултрата какво ще натворят като камери. Аз не мисля че идеята на S21 с малки сензори е добра. На моя има гигантски 48МП сензор с перископ 105мм и това някак ми изглежда по умно. Ако искат могат да кропят до 12мп т.е. до 8х без загуби. Дори до 10х ако запишат 8мп. Сензора е огромен и на слаба светлина ако пипнат софтуера и сложат последната си генерация сензори, ще стане доста добре.

Широкото сигурно няма да мръдне от s21 ultra.

Интересно дали ще обновят 108MP-ия звяр. Ще видим ли 200мп? С новия софтуер 108мп е доста як. Ама все пак за да дадеш 2 бона си трябва някой бонус…..


Новия процесор 2200 явно е мистерия. Пишат поредни щуротии, дето преди седмица бяха съвсем други, а преди месец още по-различни.

Интересно е, дали Самсунг ще навлязат в абонаментните услуги като епъл. Като гледах оня ден представянето епъл вероятно ще дават скоро телефоните под себестойност. Не бих се учудил ако айфон 14 е 500 лева (или еквивалента им след година) ако го купиш с 2 години епълски услуги. Имат супер много неща. Предлагат ги на пакети по 6 услуги в един абонамент. Има неща като фитнес, филми, онлайн игри, курсове….. Сони и Майкрософт така продават компютри за по 2500-3000 лева за 1000 лева……ама после купуваш абонаменти и игри 4-5 години и те избиват…..



Публикацията е редактирана (17-09-21 03:06)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   17-09-21 08:00

Добро Петъчно утро.

Интересен слух разтърси мобилния бранш :

Huawei ще представи може би Mate 50 серия на 21 октомври във Виена.
Защо никой неще да представи продуктите и зеленчуците си в София остава пълна мистерия,
която повдига повече въпроси, отколкото да дава отговори [smilie5]



П.П. Най-вероятно на 21-ви да представят Глобална версия на P50 серия за световния пазар.



Публикацията е редактирана (17-09-21 12:24)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   17-09-21 11:11

https://www.androidauthority.com/xiaomi-11t-pro-review-3018488/


Интересно ама всички забелязват, че камерките са доста средна работа на новото чаоми.

Батерийката и зареждачката голямо хвалене ги хвалят - 20 минути зарежда от нула 5000мАч батерия. Похвално. Общо взето това е голямата работа за чаомито. Не е малко. На мен не ми е била проблем батерията от години ама явно това е новото място за надпревара. Камерите явно не са интересни за китайците. Кисело е гроздето. Тоя бял баланс все бяга, европейците не искат да приличат на маймуни……..

А сега по примера на шаоми и Самсунг ще слагат посредствени 108МП сензори в А серията т.е. бъдещите А73…… не бях обърнал внимание, но след 108мп сензор за ултрата са пуснали още купчина сензори с тая резолюция кой от кой по-зле.



Публикацията е редактирана (17-09-21 11:13)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   17-09-21 11:22

Киро твърде лично си подел войната срещу Чаййми Mi11 T Pro Turbo [smilie5]

Готин е телефона, има си и Harman-Kardon и хубав дисплей. За камерата разбрахме че трябва да се снима на 108mp, където няма куца постобработка, шарп и компресия, пък после ресайзвай на колкото искаш. Камерата и 7 елементната оптика са добри.
Няма да питам с колко елементна оптика разполагат Самсунг телефоните, вероятно е около едно ))

..какво не ти харесва в кадъра от Mi11T Рro ?


http://images.vfl.ru/ii/1631727716/0b250d2b/35878035.jpg
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   17-09-21 11:50

6-7 елемента е минимума за обектив. Стига писа щуротии с тия елементи. Всички редят стъкла. Няма как. Епъл са с 13-14.... ако тъй ги класираш китаеца е за кофата. А пъкако видиш колко джам има перископите.....

(виж си ъглите и я трии тая снимка. До 1/3 е тотал мазаляк)

Говорителите изглеждат много яко да

Има и Долби, което май е хубаво ако беше среден клас за 800 лева...но не е... за сведние долби има и плейстейщън 4 за 500 лева...



Публикацията е редактирана (17-09-21 12:12)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   17-09-21 12:02

Потърсих кой последно ни е залъгвал с брой стъкълца

iPhone 7 Plus boasts a 12MP wide-angle (f/1.8) and telephoto (f/2.8) cameras, OIS, Optical zoom at 2x; digital zoom up to 10x, Six‑element lens, Quad-LED True Tone flash.


https://i.gadgets360cdn.com/large/iPhone_7_1473744135639.jpeg



Сега пуснаха айФон 13....
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   17-09-21 12:18

Броя елементи лещи има значение за Контраста при контрова светлина или в стая. 6-елемента е стандартната "мъгла" характерна за Експериите, а по-напредналите телефони разполагат със 7 елемента и кристален образ )))

Трудно ми е да преценя Xperia 1 MKII или Xiaomi 11T Pro бих предпочел като комплексен телефон, напоследък не снимам много, а изпърдяната Експерия ми се вижда по-компактна и удобна.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   17-09-21 12:34

А я виж от къде са копирали чутовната тъпота за 7-те елемента

оригинала


велика широка камера.... ауууу. Най-добрата на земята сред тия които слагаме на айфон 13......



... и това с броя елементи... хайде да не навлизаме в сложни материи явно....

Е туй е един от най-качествените дизайни правени някога - 6 елемента в 4 групи. Не го ползват много напоследък. А ако го вземат за база, задължително мушкат още 5-6 лупи. Сега компютрите решават как с по евтини стъкла да лъжат консуматорите. Хем да е евтино и лесно за правене, хем да се порути за година максимум 3, хем да се прехласват консуматорите. Самянг са шампиони в това. Лепят лещите с тиксо и то до година или две пуска и хвърляш обектива.....щото ако ги направят както е било преди 10-20 години дори след една година продажби, няма да има клиенти


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Zeiss_Planar




Публикацията е редактирана (17-09-21 13:25)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   17-09-21 14:09

Щом Великите Епъл са преценили че 7 пластмасови лещички са по-добре от 6 пластмасови лещички коментарите са излишни.
Хвъргай Ултрата и взимай Чаййомито [smilie18]

Iphone 13 Pro



Iphone 13



Iphone 13 Pro vs Iphone 12 Pro





Публикацията е редактирана (17-09-21 15:49)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   17-09-21 19:40

Xiaomi 11T Pro разполага с уникален AI Virtual Sensor каквото и да значи тази дума.

Не, не става въпрос за нов ултра технологичен сензор за камера, а за сензор приближение с който дисплея се изключва при поднасяне телефона до главата за обаждане или повикване [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   18-09-21 05:45

Умря си темата и това е, тоя Mi11T Pro уби всички [smilie5]

Поредни интересни клюки около S22 серия

Note серията се завръща, Exynos 2200 само за Бъгария - за пръв път да сме на далавера, Galaxy S22 с компактни размери с около 6.06" дисплей и с малкия фешън сензор GN5 50mp, тоест средна работа камера, малка 3700mAh батерийка, 25W "Quick" charge и най-вероятно отново пластмасов гръб.
С една дума Galaxy S серията слиза в средния клас телефони, а флагманския е запазен за Fold, Note и Ultra сериите


http://images.vfl.ru/ii/1631932618/aa98397f/35905533_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-21 19:32

OnePlus 9 пресъздава Хаселблад XPan

Такива са фотографските новости напоследък. Дори епълската екстра да дефокусира видео сега изглежда доста значителна.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   19-09-21 15:45

В Сряда Майкрософт са на поредна поправка

Пуснаха преди година и нещо тяхна идея за сгъваем телефон. Ама с камерата се издъниха. Издъниха се и с още няколко неща....
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  59  60  61 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.