Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  129  130  131 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   14-01-22 06:12

bobyn написа:

> @nyamago написал съм го, не си дочел. Чакам британски часовник да дойде,
> а ти казваш, че са пословични, без да уточниш с какво :-)

Това, разбира се, съм го прочел - недоразумението идва от това, че не отговаряш на моя реплика, а на Сашо-ва (Той каза това, обръщайки се към мене, защото бях посбъркал четвъртъка с петък). Така че Сашо те е 'сецнал', не аз [smilie5]

Аз вече доста години нося британски часовник (мнозина не подозират, че ги има) и не съжалявам - да ти е честит!
[beer]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   14-01-22 07:39

Добро Петъчно Утро

Мощен Exynos 2200 безпрецедентно детронира Snap 8 Gen 1


http://images.vfl.ru/ii/1642138697/dc742432/37531320_m.jpg



 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-01-22 10:19

Явно яки телефони ще бъдат Fold 4 и Flip 4.

В тая статия пише, че Екзиноса е без мощното си X2 ядро. Това говори много лошо за новия Снапдрагон т.е. с всичките си ядра е по-бавен от Самсунга само със средните и малки ядра. Говори и ужасно зле за Самсунг - те си спряха разработката на собствени ядра, не могат да се справят толкова бързо с интегрирането на АМД.

Ще видим с Епъл как ще станат нещата. Май цялата АРМ еко система се забавя.

Пък Интел и АМД показаха 30-40% напредък само с малки промени. Тепърва чакаме новия Ryzen. А от Интел чакаме 2025 революционни неща.



Публикацията е редактирана (14-01-22 10:22)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   14-01-22 11:02

Geekbench бенчи само CPU-то а там нещата са ясни - чисти ARM ядра с аналогична производителност. По-интересното да видим какво ще покаже mRDNA2 графиката, нещо за което Самсунг и АМД срамежливо мълчат
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-01-22 11:42

еми пишат че не могат нещо да го дигнат на каквато честота си представят и да се охлажда в телефон.....

RDNA2 на PlayStation5 ако видиш какъв радиатор има и какъв вентилатор ще се хванеш за главата..... само вентилатора е колкото 10-тина телефона един върху друг. А радиатора е чудовищен - 2-3 пъти по-голям от това на процесор или графична платка за ПЦ.....

PlayStation 5 Teardown



Публикацията е редактирана (14-01-22 11:42)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   14-01-22 12:30

@nyamago извинявай за нарочването, но ти си ме подвел, не си упоменал Сашо, когато си го цитирал [smilie25]
А аз тая година не мога да сляза от черешата и изобщо не съм забелязал, че е цитат.

Днес ще видим, що е то английски timekeeping...

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-22 22:22

нов ден нова Моторола

Любимците на Бошо изригват здраво във фотографията. Ще са пионери с HP1 гигантски 200МП сензор! Ще сложат и прилични широк и телефото сензори. Говори се, че ще докопат и качествени Снапове от фабриките на TSMC. Ultra телефона 2022 е Моторола. Леново яко дръпнаха килима под Оппо, Шаоми, Хонор, Хуавей и ако имаха обновявания Самсунг и Епъл

Бошо дипли пачки, щото тая моторолка няма да е 200 лева. Ама изглежда ще е най-доброто по спецификации, което ще видим близките месеци.



Публикацията е редактирана (16-01-22 02:27)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   16-01-22 00:32

..и все пак ще има Exynos в Европа и други краища на планетата.

Всеки ден нов обрат по темата Екзинос или 8gen1.

Ревютата на Snapdragon 8gen1 между временно са ужасяващи. До толкова е зле, че американските влогъри препоръчват стария снап и Samsung S21 FE вместо новичък S22. FE ще получава същите ъпдейти като S22, но няма да тротва яко и вероятно ще работи по-добре. А в щатско FE-то получава готини отстъпки и бонуси, дано и тук почнат.

Дисплеите на новите Самсунг ще са много по-ярки от другите телефони според първия слух.


ПП днес ми дойде втория update за Януари и трети за 4 седмици. Имаше малко хаос с новия Андройд, но вече всичко е ток и жици



Публикацията е редактирана (16-01-22 01:22)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   16-01-22 09:45

 hotsnail:...."..с HP1 гигантски 200МП сензор!...." 

Бре, МотоЧайниците много насериозно се взеха тази година, агрессивно първи пускат от всичко ново, пък да видим -
сигурно ще да е нещо Кошмарно тази 200мп камера[smilie18]

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   16-01-22 13:00

ISOCELL HP1

Има всички модерни трикове - Staggered HDR, 8K видео... 12 бита роу има ама от 10 битов конвертор ми е малко странно как се получава. Може би на 50МП режим събира съседни 4 пиксела с един цвят (сумата на 4 броя 10 битови числа в общия случай се побират в 12 бита).


Пия си неделното кафе и чета ревюта. Новия стиймдек скоро ще пристигне при първите си клиенти. А всъщност steam deck е приблизително с мощността на PlayStation 4. Ще е супер ако Сони направят такова устройство да работи с PS4 игри.

PS4 има библиотека от 4000 игри направени точно за толкова мощен хардуер.....вървят перфектно на 30 фпс. Аз имам някъде около 200 заглавия за PlayStation.... много хора са така от абонаментите на Сони - 70-80 лева на година и ти дават 24 игри (3-4 ААА, повечето са разни indy заглавия.. За PC версиите може би не е толкова лесно, защото за PC е доста слаб стийм дека.

Вариант е Майкрософт да направят портативен XBox One ама там има по-малко игри. Това поколение на XBox не беше успешно. Новите са доста по-добре.

Най-вероятно е Nintendo да направят нов Switch ама там май ги няма готините заглавия.

ПП Последните процесори за телефони (Snapdragon 8 gen 1) са в същия порядък като мощност, но са ARM и не могат да пускат игри за x86, който се ползва в PC, PlayStation и XBox



Публикацията е редактирана (16-01-22 13:14)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   17-01-22 09:36

Добро утро и спорна седмица.

Понеделника почва с интересна клюка ;

Exynos 2200 все пак ще има в S22 серия


http://images.vfl.ru/ii/1642404871/0cab5639/37571747_m.jpg



 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   17-01-22 10:03

ДА интересно е.

Това линкнах още събота мисля, че беше.


Странното е, че не знаем за добро или лошо.... 8 gen1 е някаква брутална печка, която ще се тротва супер бързо дори при четене на уеб страници, пощи, съобщения, правене на снимки и клипове. Ще става по-бавен от A52s, дето е 600 лева....... Самсунг забавят процесора на около 42 градуса.

Пуснах едно видео, дето човека препоръчва да се вземе S21 FE, вместо S22, заради калпавия снапдрагон... и има право.

Дори Екзиноса да е 50% по-бавен студен ако по-малко грее ще е голяма полза.... а може и да грее по-зле от Санпдрагона, не знаем...



Публикацията е редактирана (17-01-22 10:03)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   17-01-22 11:48

dji явно са разпродали търговската марка на Hasselblad. Вече всеки китайски гараж в синдиката на Оппо ще слага бранда Hasselblad, за престиж. Напомня на съдбата на Kodak.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   17-01-22 11:59

Ето още едни, дето ще правят нещо по известна марка, ама какво ще излезе...

New BlackBerry® 5G Smartphones

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   17-01-22 17:38

Note серията не e мъртва - разкриват хакери хакнали сайта на Самсунг
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   17-01-22 18:41

Тая статия......

Тоя адаптер за 100 лева мисля, че излезе 2020 с моя телефон. Аз ползвам евтиния, който си беше в кутията на телефона. Ама 45W зарядно има отдавна не е ново.

За Note-a..... малко е изсмуква от пръстите. Може ултрата да я прекръстят на Note и няма да има Ultra.....

A то дизайна на тая нова ултра е 95% същия с Note 20. Не виждам особени разлики.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   17-01-22 21:01

Пишат нещо да не заспят и аз покрай тях.

OnePlus 11 Pro концепт с някаква се завъртаща се камера.

Защо трябва да се върти Буда знае

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   17-01-22 22:18

Snapdragon 8 gen 1 грее повече от предходния.

Явно работи по-добре с малко ама дали си струва. То от една страна ще тротва яко в телефон от Шаоми и Самсунг. Няма да го оставят до 50-60 градуса като Моторола. Ама от друга страна 11W консумация е много, ужасно много. Ще смъкват вероятно доста по-бързо батериите.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   18-01-22 08:13

Добро Утро и Честит Първи "Сняг" за тази година.

Нощес Сагата тука има тука нема с Exynos 2200 / mRDNA2 графика приключи.
Чипа тайно, срамежливо и без фанфари беше представен
За пръв път в историята на мобилните процове има подръжка на Ray Tracing технология,
друг е въпроса че полза нула след като няма мобилни игри с Рей трейсинг.


http://images.vfl.ru/ii/1642486357/fbe03233/37588280_m.jpg




Публикацията е редактирана (18-01-22 08:28)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-22 09:27

Сашо ако има 30 милиона човека с такива телефони и игри ще има.

Реклама (забавно клипче)

Интересно е, че не говорят за скорост спрямо предходния модел... много е подозрително.



Публикацията е редактирана (18-01-22 09:35)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-22 09:31

страница за Exynos 2200

Дори честотите не са сложили.

Много е странно това забавяне с 5-6 дни на обявлението.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   18-01-22 09:36

Със сигурност ще има 30млн продадени бройки, но Самсунг и AMD трябваше предварително да осигурят едно-две заглавия с които да демонстрират благинките на Рей трейсинга. Така се прави в Белите компании.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-22 10:04

То телефони още няма. Ще видим на 8-ми или 9-ти на голямото шоу дали ще са поканили някое студио за игри. Не би било чудно ако има някоя закачка. Това е само при положение, че реално правят нещо по-хубаво от Snapdragon-а.


Иначе си прав Сони така правят. С PS5 още на първия ден като я взех имаше 3 или 4 игри с хубава графика. Само една с ray tracing. Ама global illumination имаше и се вижда ясна рзлика с предходната конзола. Ray Tracing дойде в едната игра около месец по-късно. След още 6-7 месеца дойде и режим с 60 к/с с ray tracing.

Ама Майкрософт пуснаха конзолата без нито една игра. Сега година и нещо по-късно имат вече 4-5 игри... Сони имат 10-тина. Двете конзоли са съвместими с предното поколение, двете конзоли "ъпгрейдват" доста от старите игри автоматично. Та има какво да се играе.

Да, Сони и Нинтендо много по-добре разбират бизнеса с игрите. Въобще японците са супер яки на тема игри. Не знам защо Сони не могат да се направят нещо мобилно от вече 10-тина години. Имам една PS VITA много яка мобилна конзола. Има и готини игри. Ама не я обновиха. Мисля си че сега с интел 12-то поколение или новия ръжен е крайно време да направят нещо. Вчера гледах една конзола за 1200 $ портативна и пускаха доста от игрите на Сони (коитo са за PC) на 25-30 к/с. Пускаха и Forza Horizon (с коли) и там прави 60 к/с


ПП Странното е, че те както правят половината телефони със снапове ако партньорстват с някое студио, тия игри ще трябва да бачкат и на снап и на екзинос. Не могат да направят екзинос специфична игра.....



Публикацията е редактирана (18-01-22 10:13)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: petervassilev   
Дата:   18-01-22 11:03

Sassho: "Защо трябва да се върти Буда знае"

И на мен ми е интересно, но не успях да се свържа с Буда и да го питам.

Възможно е, ако обективът е позициониран под някакъв ъгъл спрямо корпуса на телефона/сензора, при въртенето да се постига по-широкоъгълно изображение чрез автоматично комбиниране на кадри по време на въртенето.

Възможно е също така въртенето да е с цел фокусиране.

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: DVisulas   
Дата:   18-01-22 11:24

написа:

> Ето още едни, дето ще правят нещо
> по известна марка, ама какво ще
> излезе...
>
> New BlackBerry® 5G
> Smartphones
>

Ще излезе поредния посредствен телефон, ако изобщо излезе. Щом TCL с техните ресурси не съживиха бранда, какво остава за тази гаражна компания.
Блекбери бих си взел отново, само и единствено ако се прави от Блекбери и най- важното, да си е с ребуут на BB10 операционната система, всичко останало е просто опит да се изкарат пари от умрял кон.
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  129  130  131 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.