Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  49  50  51 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   16-08-21 19:21

ZTE Axon 30 идва в Европа на цена 500EU

ZTE Axon 30 review

ZTE Axon 30 review 2

Тест на огъване и здравина



Публикацията е редактирана (17-08-21 00:14)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   17-08-21 08:17

Mi Mix4 unbox and review
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-21 12:29

Sassho написа:
> В S22 серия Samsung уж ще заложи на Snap 898
> за сметка на собствения си Exynos
> 2200.
>
> Причината - недостатъчно добра
> производителнист на прехвалената
> RDNA графика.
>

Точно обратното пише в статията. 2200 ще е много по-бърз от 898 и дори по-бърз от М1 на Епъл!!!!!

Проблема за който пишат е yield т.е. колко чипа могат да произведат от даден брой заготовки. При минаване на по-нова технология обикновено има подобни проблеми. Висок процент брак. Едно време интел така правеха евтините процесори - всички чипове са примерно с 8 ядра, но на повечето заготовки няколко от ядрата не работят надеждно и Интел ги пускаха като по-евтини модели с 4 или 6 ядра.....

Ще има бой догодина за Exynos-и....

Прочие статията потвърждава, че новия тезнор за гугъл се проектира от Самсунг и вероятно е опростен вариант на Екзинос 2200



Публикацията е редактирана (17-08-21 12:31)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   17-08-21 12:53

Не вярвам да е по-бърз от М1. Поне не и като се дръпне чертата. Има няколко ключови момента: М1 е със собсвена интеграция на графичните ядра, докато 2200 е манджа с грозде - не е ясно как ще бъде интегриран. Чипа вероятно ще е голям, горещ и лаком. За да правиш ПС-та с универсално предзнаначение, не може да ръгнеш само едно графично ядро и да кажеш, че е по-бърз. Нещата са страшно комплексни. М1 е невероятен чип - мачка конкуренцията с ефективна мощ при безусловна енергийна ефективност. МакБук Еър М1 е с пасивно охлаждане, но дори енкодване на 4к видео не се задъхва. Естествено Ейпъл са си резервирали производствените линии с най-актуалния литографски процес - нещо, което също дава отражение. Да не говорим, че новите джаджи ще са интересни - М2 и микролед дисплеи. Само мога да гадая на каква цена [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   17-08-21 13:05

hotsnail: "...всички чипове са примерно с 8 ядра, но на повечето заготовки няколко от ядрата не работят надеждно и Интел ги пускаха като по-евтини модели с 4 или 6 ядра....."

Бининга (сортиране) на чипове никой не го е отменял, но при смартфоните няма как да мине номера, понеже функциите на телефона изцяло зависят само от чипа. В смисъл ако не работи GPU-то, няма как да ползваш CPU-то, както може при PC процесорите.

От тазгодишните смартфони почвам да се навивам за Mi11 Pro, не ми е нужен крив 100х зуум и огромната плочка отзад, инак 50mp камерка е същата като при Ултра версията. Остава да видим и Pixel серията какво ще покаже.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-21 13:07

хахаха и как стигна до тия потресаващи заключения?

Тоя екзинос никой не го е виждал още. Ще излезе догодина. Ама ламерко тука вече и греенето определи и не знам си какво....

Хайде малко по-леко. Ще го видим ще разберем. Аз просто преведох от статията какво пише. Не би трябвало да е чудно ако стигнат и изпреварят М1 2 години по-късно.....
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: vga   
Дата:   17-08-21 13:14

Може би можеш да покажеш скрийншот от статията, където прочете, че ще е по-бърз от М1? И ти не си го виждал, но видя една статия, в която пише, че евентуално може и да изравни A14 и се запени. И ти нищо не можеш да определиш, колкото и ламерко. Гнусмас произвежда ширпотреба, какво толкова те впечатлява ум не ми го побира...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   17-08-21 13:16

Intel презентира ARC серията си видеокарти и притесни сериозно Nvidia и AMD

Тизър



Публикацията е редактирана (17-08-21 13:19)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   17-08-21 13:20

@hotsnail: на база на предишните им процесори спрямо QC. Самите QC вече се видяха в чудо, а Самсунг не са вадили по-добро съотношение от тях. Вярно, че има нов елемент с АМД, но интерацията е много важна. Два чипа в едно... не знам какво ще се получи. Но пак казвам - чистото повишаване на графиката няма да го направи по-бърз чип, не и в основните дейности. Отделно да не стане засечка - Ейпъл да пуснат M1X преди 2200 - тогава голям сеир ще има с [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-21 18:11

---



Публикацията е редактирана (17-08-21 21:09)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-21 01:46

P50 Pro - доста посредствено

предвид, че се бута в сегмента за 2500+ левчета.... можеше млако по-близо да е до флагман.. че няма 5g....ама само 8Г при 18Г в Асус, малка батерия, миналогодишна камера и тоя път с по-ниско качество от самсунг.....



Публикацията е редактирана (18-08-21 01:48)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   18-08-21 03:09

От доста време софтуера има решаващо значение при камерите за смартфони - просто не е истина как иначе сравнително кадърен хардуер се съсипва от скапания стоков апп. Хуавей, за разлика от другите китайци, има малко по-развит софтуер. Разбира се, от клипа няма как да се правят генерални (или въобще каквито и да било) изводи, но все пак... на първо време, широката камера е много добре коригирана при видео, въпроса е обаче какъв кроп е приложен. Видеото на селфи камерата сякаш също печели симпатии. Относно основната камера - трябва да излязат убедителни кадри за сравнение. Но като се има предвид, че залитнаха с 100-200+ МП - май не са сгрешили с избора. За паметта - не знам дали андроид клонинга им е толкова оптимизиран, колкото го водят, но доста послъгаха там. Но така или иначе - аз пък не виждам смъсъл от 18гб на телефон. То още масово компоти и лапнитопи с по 4 ГБ се продават :)
Иначе дизайна на задния панел е мега грозен - Xiaomi там спечелиха предиство със селфи дисплейчето [smilie5] И да, батерията вече се води малка - други китайци продават вече 10ач външна батерия с функции на телефон [smilie18]

А и да - няма Гугъл...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   18-08-21 07:12

hotsnail: "...предвид, че се бута в сегмента за 2500+ левчета...."

При тая невероятна 2.5к цена човeк по-добре да "вземе" Mаgic 3 Pro +, поне всичките камери са читави 50-64mp и вероятно подържат RAW. Напомням че има Mi10 Ultra / Transpsrent Edition с читава 50mp камера, студен Snap 865 и цена вече около 1300лв и надолу.


http://images.vfl.ru/ii/1629259858/0ba8b948/35534226_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   18-08-21 07:37

Intel с впечатляващо шоу


http://images.vfl.ru/ii/1629261364/4d927d89/35534338_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   18-08-21 12:23

Mi 10 ultra е само за китай, както вече не един път писах...

Unfortunately, the Ultra is currently slated for sales only in China and Xiaomi seems firm in its decision despite various requests across forums and even online petitions.



Публикацията е редактирана (18-08-21 12:28)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   18-08-21 18:55

Mi Mix 4 official unboxing

Mi Mix 4 unbox and review

Mi Mix 4 teardown

P50 Pro unboxing



Публикацията е редактирана (18-08-21 19:26)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: cvetanvas   
Дата:   19-08-21 02:43

Шашко, пак да повторя... Един читав кадър нямаш....
Сия... Може Би, имаш много свободно време... но тези новини, се намират навсякъде,молбата ми е.... не я пълни с неща, дет се намират с един клик.... и моля те, покажи един кадър... да хлъцнем, и да ти повярваме[beer]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-08-21 08:05

@cvetanvas - хиляди снимки от телефони имам тук

Mix 4 с ексклузивна функция Smart Charging, разбира се безсмислена.
За толкова години и телефони никога не съм имал проблем с батерия. Зареждаш както и когато искаш и не я мислиш. Ако батерията се уцели скапана бройка нищо не може да и помогне.

Mix 4 vs Mi11 Ultra - заоблените ъгли и WQHD дисплея в Ултрата изглеждат по-еффектно,
затова все повече скланям към Mi11 Pro
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: vga   
Дата:   19-08-21 11:19

Smart Charging не е безсмислено, ако мислиш да ползваш телефона си 4-5 години. Сони го доказаха отдавна.

Иначе и трите нови Xiaomi-та са жестоки, но само Ултрата си струва, защото е наличен официално. Не знам как ти се рискува да си поръчаш китайска версия телефон за толкова много пари, но ти си знаеш.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   19-08-21 11:40

Ако няма конструктивно изменение при локалните версии (понякога има), слагат се глобален ром и нещата са ОК. Но си е риск де :)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: vga   
Дата:   19-08-21 11:48

Риск от гледна точка на гаранцията и доставката, софтуера си има чалъм, но пак си е играчка. Отделно че няма и чарколяци, ако счупиш дисплея трябва да чакаш пак доставка, вместо за ден в сервиза да ти го сменят... и аз искам 10 Ultra, но нямам желание... [smilie18] [smilie18][smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   19-08-21 11:52

Интересното е, че от Xiaomi признават гаранция при сменен РОМ, ако са спазени няколко условия. Но да, трябва да има локална доставка, иначе гърбаво. Иначе сега попаднах на друга глупост - Mi 11T може да включва чипсет от MediaTek
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: vga   
Дата:   19-08-21 12:10

Защо, какво не ти харесва в последното поколение чипове на MediaTek? Според мен са супер :)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-08-21 12:19

vga: "...Smart Charging не е безсмислено, ако мислиш да ползваш телефона си 4-5 години..."

За работа ползвам десетгодишен HTC One V и все още държи 3-4 дена.
Зареждам го когато и като ми падне и с какви ли не зарядни.

Mi11 Ultra е добре, но пък 100х зуум е неизползваем от фотографска гледна точка като качество, отделно че и телефона е доста дебел с тази огромна плочка. Mi11 Pro от оЛеЛекса за 700-800лв няма да е зле, пък там "оправят" и софта [smilie5]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: vga   
Дата:   19-08-21 13:39

Ааа така кажи, че съдиш по свой опит и един модел отпреди 10 години, който ползваш чат-пат... за да знам, че със сигурност не е вярно. Понеже имам приятели с магазини за телефони, други със сервизи, трети работят в оператори, и имам поглед над статистики в големи мащаби. Там нещата показват друго от твоя единичен опит. Най-продаваният "аксесоар" за самсунг и айфон е нова батерия на третата година, което е меродавно, защото те продават най-много бройки. Оттам-натам ти си отричай новите технологии колкото искаш, със сигурност не пречи да имаш функцията и да си я изключиш от консерватизъм.
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  49  50  51 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.