Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моменти от севера - ново видео заснето с Dji Mavic 3
Автор: sakuraki   
Дата:   15-02-22 20:46

Все не ми оставаше време да отскоча до източна Исландия, за да снимам ледници с дрона, но и времето не позволяваше. Направих супер тест (силен вятър, много студ и максимално разстояние). При вятър от около 50км/ч (данни от гугъл) дрончето се държеше добре, но на моменти имаше трептене във видеото. Най-студено беше -15 и след новия ъпдейт, полета който направих беше 31 минути и останах с 20 % заряд. В топло време (-3) и без вятър го изпратих на 5км разстояние без прекъсване на сигнала [beer] . Ето и видеото по - долу, ще се радвам на мнения [beer]
https://www.youtube.com/watch?v=JLvmtZ_2ebM

Отговори на това съобщение
 Re: Моменти от севера - ново видео заснето с Dji Mavic 3
Автор: alex.d76   
Дата:   15-02-22 20:57

За мен е прекрасно видеото - но аз винаги съм си падал по невероятни изгледи от чудни места на прекрасната планета, която съвсем съзнателно погубваме...
Цитатът на един голям учен, че няма по-глупаво животно от човека, за мен е на 1000000000% верен... но дано скоро се вразумим, за да не загубим този Рай.
Поздравления за видеото - както и за предишното, разбира се - ще се радвам да видя повече !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Моменти от севера - ново видео заснето с Dji Mavic 3
Автор: grafarena   
Дата:   15-02-22 23:45

Страхотно е видеото. Невероятно е как с помоща на тази техника и това, че е сравнително достъпна човек може да надникне на места, за които си е нужна специална подготовка и много повече средства. А колко красиво е от птичи поглед...Удоволствие е човек да преоткрива и да се влюби в природата. Ако имаш още, смело показвай! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моменти от севера - ново видео заснето с Dji Mavic 3
Автор: keri-di   
Дата:   15-02-22 23:57

Видеото си го бива!
Лошото е,че докато го гледах взе да ми става студено [smile] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Моменти от севера - ново видео заснето с Dji Mavic 3
Автор: Yog   
Дата:   16-02-22 00:10

Много са добри кадрите, поздравления.

Отговори на това съобщение
 Re: Моменти от севера - ново видео заснето с Dji Mavic 3
Автор: petervassilev   
Дата:   16-02-22 01:19

Много ми хареса. С удоволствие гледах няколко пъти не само това видео, но и останалите 5 неща.

Но си изключвах звука. Знам че е субективно, но точно тази музика ме разсейва от хубавите картини. Не мога да възприема комбинацията от естествена красота и синтетична музика (като в електронна игра [smile]). Забелязал съм, че използването на релаксираща синтетична музика като фон за подобни неща се е превърнало в някакъв стандарт, но за подобни красиви картини може да се използват напр. естествени звуци от реките, вълните, водопадите, животните, вулканите, дори вятъра и тишината при ледените пейзажи. Такива звуци биха допълвали по-естествено картините.

Дори и ако се използва някаква минималистична релаксираща музика (какъвто изглежда е стандартът), според мен по-подходящи са неелектронни инструменти и гласове (като напр. Арво Перт, ако авторски права позволяват - вече имаше такава дискусия).

Дронът също се е представил отлично за такива екстремни условия - студ и 15 м/сек! Резултатът наистина е впечатляващ.


Отговори на това съобщение
 Re: Моменти от севера - ново видео заснето с Dji Mavic 3
Автор: lamerko   
Дата:   16-02-22 02:16

А, малко зима да видим и ние :)

Кадрите са страхотни!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »