Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   19-03-21 14:22

Разгънеш 2 пъти на плажа, да видиш как се движи биткойна, и повече не се прибира :)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: ipolit   
Дата:   19-03-21 14:26

Като си го купиш, няма да ти остане бюджет за плаж. То е сметнато.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: petervassilev   
Дата:   19-03-21 15:10

Някой виждал ли е телефон със странично разположени обективи - така че оста на обектива да е в плоскостта на телефона? Не открих нищо с кратко търсене.

Такава конфигурация позволява да се използват по-големи обективи - с диаметър на лещите към 10 мм, с по-голяма дължина, а заради по-дългия оптичен път може да се избегнат загуби и шумове (заради използваните огледала/призми в телефона).

Разбира се, заради дисплея, който телефонистът трябва да наблюдава по време на снимане, това е възможно само при някаква сгъваема конструкция, подобна на сгъваемите Huawei Mate X2 и Galaxy Z Fold2, при разполагане на обективите в най-дебелата част на Z Fold2.

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Zdram   
Дата:   19-03-21 16:12

Nokia N90 беше с такъв дизайн.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: petervassilev   
Дата:   19-03-21 16:19

[smilie24]
Благодаря за информацията.

Явно съм пропуснал 3-4 петилетки от развитието на телефоните [smile].

Идеята ми дойде заради новите сгъваеми телефони с дисплеи върху всички възможни повърхности.

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: philip   
Дата:   19-03-21 17:01

petervassilev: "Някой виждал ли е телефон със странично разположени обективи - така че оста на обектива да е в плоскостта на телефона?"

- Чудил съм защо производителите не предлагат подобни, така би ми било по-удобно за "street".

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   19-03-21 19:17

Китайската армия вече ще вижда и какво сънувате, за по-лесно забременяване и теглене на сметките.
Лошото, е че не бих дал предполагаеми поне 2 бона, за да стана репродуктивно способен, колкото и да ми се иска... Ама пък от друга страна, може директно да ми го купят от сметката, през сегашния телефон от мечо пух...

GN2
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: petervassilev   
Дата:   20-03-21 15:38

" - Чудил съм защо производителите не предлагат подобни, така би ми било по-удобно за "street". "

Според мен само някакви подобни маркетингови съображения могат да накарат някой от производителите да експериментира и да позиционира по този начин обективите.

Най-грубо, качеството на изображението зависи от R на квадрат (R = радиус на лещите). Следователно страничното позициониране дава възможност да се използват много по-големи и качествени обективи. Но ако някой производител направи това от маркетингови съображения (реклама за "street" възможности на телефона), най-вероятно ще се използва съществуващ серийно произвеждан обектив от традиционно позиционираните (перпендикулярно на дисплея).

А причината да не се търсят решения за по-добри обективи навярно е точно тази: вече години наред, хората (може би 99%) са предоволни от снимките и видеото на телефоните и предпочитат да дадат хиляди за телефон, вместо за фотоапарат. Т.е., производителите не се опитват да променят точно тази нескъпа хардуерна част на телефона (обектива), а и физическите ограничения и търсенето на тънки телефони им пречат да експериментират с нови оптични системи.

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   20-03-21 16:09

Малко по-дебел телефон за хубав сензор и перископ ще свърши работа. Ако си спомняте сапунерките, там имаше много плоски модели на които не им стърчеше обектива. Пак си имаха зум и всичко. Просто трябва перископ и на дадено място телефона да в по-дебвл от 1см.

Оппо дори направиха перископа да е с променлива дължина със скрит в телефона мотор.

телефоните сега са дебели около 8мм от които 2мм са взети от екрана, 1мм от платка, 1мм от гърба. То в останалите 4-5мм каква камера да направят?

Ако телефона в единия край е 14-15мм с перископ може спокойно челната леща да е 1 инч и да има вградена капачака. Да прави оптиката завой вътре или дори два завоя и да проектира образа в сензор около 1 инч. Така ще има доста добра картинка. Подобно на RX100 камера

Ама трябва да направят примерно горния край на телефона да е дебел 15мм.

Това може и да се направи сравнително добре естетически.

От сегашните Сони и Самсунг имат потенциал да го направят.


Нокиите правиха щуротии ама тогава не трябваше целия телефон да е екран. Сега няма как камерата да е напреки, щото ще пречи на екрана.

По-скоро важното е, че фото ентусиастите не сме май приоритет на Самсунг, Епъл и Хуавей. Те слагат камери и се надхвърлят, но се целят в масовите потребители. Камера модулите са в общи линии еднакви споделят се в много модели

А сега нали уж чакаме чудните камери на P50 с 1 инч сензор.....може пък да са намерили по-добро решение



Публикацията е редактирана (20-03-21 16:20)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   21-03-21 11:35

"Добър" ден макар че като гледам времето навън Добър е доста разтегливо понятие,
същото като добър камерафон наподследък ))))

Отново Мед и Масло по китайски, лично аз не очаквам нищо различно от омазани камери и снимки,
както e "тренда" в последно време

Vivo X60 идва с Exynos 1080 и с Pixel Shift технология каквото и да значи тази засукана дума ))

http://images.vfl.ru/ii/1616319226/64d2b74c/33757890_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   22-03-21 10:57

Тизър и кейс на P50

http://images.vfl.ru/ii/1616402661/898ca347/33769046_m.jpg



...по-интересното е това схематично изображение което показва Два "котлона" с по Две камери, тоест имаме Quad камера

http://images.vfl.ru/ii/1616403038/d096feb9/33769155_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   24-03-21 00:58

Интересен е тоя хуавей. Ако има капачки за обективите ще им ръкопляскам.

OnePlus 9 Hasselblad се оказа в общи линии средна работа с камерата. Иначе е хубав телефон. Ама само широката камера е малко по-готина от средното. Главната е по-зле. А телефотото е от времето на s8 plus. Това по е от видео ревютата....ще видим дали някой ще намери ползата от логото на хаселблад. Изглежда доста далеко от ултрите



Публикацията е редактирана (24-03-21 00:59)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   24-03-21 07:45

OnePlus 9 Pro промо снимки, естествено в мини-ми размер за да не лъсне отрано грозната "Хасселблад" Истина. Накратко вятър и мъгла по китайски, дори в този вид си личи телефонното качество на снимките. [smilie3]

https://i114.fastpic.ru/big/2021/0324/ee/_93d5e5600ce23dd71672f6c2a9e7c3ee.jpeg




https://i114.fastpic.ru/big/2021/0324/56/_d910fd8a8882bb76033e5a085ff46456.jpeg




https://i114.fastpic.ru/big/2021/0324/44/_a124986a95a24de940d8cb2e9f0d1244.jpeg




Публикацията е редактирана (24-03-21 07:45)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: deandimov   
Дата:   24-03-21 08:06

Май в близкте 10 години няма да има никаква промяна в тия смартфон камери.....
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   24-03-21 09:42

Последните Чаййомита със 108mp камери Mi Note 9 Pro, Mi10, Mi10 Ultra(50mp), Mi11 и т.н. се справят най-добре от всички китайци, че и корейци.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   24-03-21 09:59

"Камерафона на Годината" Mi11 Ultra ще бъде представен на 29 март, очаква се и Глобална версия.

Тизър потвърждава 50mp 1/1.12" Isocell GN2 by Samsung


Размери и тегло на Mi11 Ultra / Pro версиите



Mi11 Ultra ултра камерата - мощна и страховита, дано не само на картинка )))




Публикацията е редактирана (24-03-21 10:00)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   24-03-21 15:46

Китаеца изглежда супер. Дано са по-консервативни със перископа. На с20 утре беше идеален 4х с голям 48мп сензор. От такъв сензор можеш спокойно да направиш още 2х и да имаш 12мп т.е. до към 8-10х нещата биха могли да са супер.

Малко ме притеснява това голямо плоско стъкло. На с20 ултра имам един куп драскотини вече. Много се маже и от пипане с пръсти. Остава мазнина. Ще е хубаво да помислят нещо....


По-горе точно такъв дизайн си представях - горния край на телефона да е по-дебел. Не ъгъла а през цялата ширина.



Публикацията е редактирана (24-03-21 15:48)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: petervassilev   
Дата:   24-03-21 16:39

"... На с20 ултра имам един куп драскотини вече. Много се маже и от пипане с пръсти. Остава мазнина. Ще е хубаво да помислят нещо...."

Слагаме сенник за 30-на лева и намаляваме риска от надраскване, а снимките стават още по-хубави.

Разбира се, както си знаем, ще е необходима и фотографска чанта или раница за телефона и аксесоарите. [smile]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   24-03-21 18:58

Кире и на сонито ако бараш обектива се маже - физика бате. Аз лично, като дърпам телефона от джоба да снимам професионално, хващам го, издърпвам леко и отвънка разтърквам лещите с джоба, за да няма лой. За драскотините - качество брат - досега такова явление не съм забелязвал при китайците(там е важно армията винаги да има зорко изображение, за успешно зачатие). Ако го носиш с ключовете в дамската чанта - пак се запитай как си носиш обективите.
За въпросния телефон, чакам да видя дали ще е с това недоразумение "заоблен екран" и килата пари и взимам решение. Подозирам че ще мина на компромис със смотана широка и хубава основна камера, но задължително плебейски плосък екран.
Саше, хухавейте имат ли запис на разговор, че туй ми е важно на мене?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   24-03-21 19:35

> За въпросния телефон, чакам да видя дали ще е с това
> недоразумение "заоблен екран" ...

Какъв ти е проблема със заобления екран, често го споменаваш? [smilie11]

(Освен дето винаги пада точно със заобленото върху мозайката и там са повечето грозни следи, в моя опит с 3 заоблени Самсунг-а [smilie2] )
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   24-03-21 21:53

>>>>>>Саше, хухавейте имат ли запис на разговор, че туй ми е важно на мене?<<<<<<<
На EMUI 10.1 могат фабрично, на EMUI 11 (P40 / Pro ) се инсталира приложение.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   25-03-21 06:15

Саше, мерси.
Владо - като почнеш от неудобния/несигурен захват и стигнеш до инцидентни докосвания, особено като си го хванал за снимане, единствения "плюс" на заоблените, е че телефона (само) изглежда по-тънък от колкото е.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: mmjm   
Дата:   25-03-21 08:32

"Някой виждал ли е телефон със странично разположени обективи - така че оста на обектива да е в плоскостта на телефона?"

Nokia N90, Nokia N93...


https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51JY61P4NTL._AC_.jpg



 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   25-03-21 13:34

> "...като почнеш от неудобния/несигурен захват и стигнеш до инцидентни докосвания..."

На мен захватът не ми е неудобен, но инцидентните 'команди' много дразнеха. Елиминирах ги с подходящ калъф (след като изхвърлих 2-3 безполезни калъфа). Сега няма нежелани включвания, но... калъфът (уж за това проектиран и подсилен) изобщо не помага от удари точно там, където боли [smilie2]



Публикацията е редактирана (25-03-21 13:35)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   25-03-21 15:16

Калъфа е все едно да си карам колата с брезента отгоре. 20лв набих за нилкин със същата цел и не го ползвам, защото ме дразни. Телефони не изпускам иначе.
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.