Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   06-04-21 22:37

hotsnail: нещата се променят. Все повече и повече се появяват клипове, реклами, че дори и филми, снимани с телефони. Има купища сериозни конкурси за снимки, а изложбите вече не са рядкост. А че и заснети сватби има :) Дори тук преди време гледах интересен пътепис, като е използване непретенциозен телефон. И се е получило доста добре. Но няма какво да се лъжим - последните години ни атакуват с бомбастични параметри, а резултата от стоковия софтуер е повече от печален...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   06-04-21 23:05

Софтуера е най-големия напредък с графичните карти в телефоните. За Самсунг, Шаоми и Хуавей нямам съмнения. Гугъл след 4-ката умряха ама....

Ето тука си снимах котката на домашна лампа. Снимката е супер. Виждам котка и има даже косми. Готина е на екрана на телефона. Вярно възглавницата е малко по-червена на живо. Ама иначе ме кефи. Веднага мога да я пратя, всички виждат котка. С апарата ще имам снимка на исо 12800 с ф/1.8 обектив и познай без да я пипна в кепчър 1 няма да е много готина. Ако я пипна сигурно ще е по-добре малко. Та телефона не е като от фул фрейма със супер обектив. Ама си върши работата.

Разликата е брутална дори със същия телефон спрямо миналата пролет. Самсунг си подобриха супер много софтуера.

Тая снимка с боклуците дето показвате няма да стане. Въобще !



Публикацията е редактирана (06-04-21 23:11)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   06-04-21 23:41

Нямам котка (не и тук), но... честно, моя телефон (китайския боклук Шаоми) прави в пъти по-добри снимки. Вярно, не със стоковия софтуер, което е дразнещо, но все пак. Въпреки това, телефони на 10+ години са способни при добри светлинни условия да извадят стокови снимки с качество, надминаващо старите сапунерки. И определено новите телефони.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: juslen   
Дата:   07-04-21 00:23

Кое по-точно трябваше да ни впечатли в снимката с котката ми нито фин детайл има нито нищо стандартна снимчица средно качество. Даже космите не се различават прилича на килим [smilie5]



Публикацията е редактирана (07-04-21 00:24)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   07-04-21 00:54

Вижда се котка бате. С нокията горе нищо нема се види. За това света е приключил с тях и сега Нокия е фирма за китайски телефони. Да съгласен съм, че среден клас телефонче сега вади сходни снимки особено ако не е oneplus или pixel.



Публикацията е редактирана (07-04-21 01:12)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   07-04-21 09:13

Продължавам да се чудя какво очаквате от стоков, или не, джипег. Напредъка е в това, че можеш да снимаш в роу и да вадиш детайл после. Бях качвал тука примери от нокия 9, дето киро философства - вдигаш сенките със 150% и о чудо - всичко си е там - детайли, няма шум, няма нищо. Тоя телефон ако му бяха направили като хората останалата част, можеше да кърти мивки, ама...
И докато се чудя, забрах едно Сони експерия 5ii, с роу и АФ и от трите камери, та се надявам скоро да почна пак да качвам. Добре, че съм свикнал с камера менюто на сони [smilie21]

Иначе е, от нокия 9. Това няма кой софтуер да ми изкара такъв джипег...

https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-05/1558757605_lrm_export_112625546899200_20190524_2255




Публикацията е редактирана (07-04-21 09:18)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   07-04-21 09:58

Ами точно това писах преди, че според мен е надеждата. Да направят хубав формат за редактиране в камера приложенията. Самсунг са оправили цветовете и шума, ама 8 битовия файл не оставя място за сериозни редакции без да станат артефакти. Трябва си 12 битов цвят поне. Епъл нали направиха сега pro RAW файл. Това е може би посоката. Азсе надявах, че HEIF ще заеме тази ниша, но уви слагат този формат заради по-добрата компресия. Не записват повече информация от JPEG, а може. Самсунг дори записват с видимо по-ниско качество в HEIF.


Няма иначе как да заснемеш 10-тина роу файла за секунда, за всяка снимка, да ги подравниш, да оптимизираш динамичния обхват, да намалиш шума, да вдигнеш детайла.... А без да направиш 10-Тина кадъра няма как да си снимаш котката вечер, когато исо-то трябва да е вдигнато сериозно.


ПП тия дни попаднах на клипчета рекламни за Xperia 1 ii и Xperia 5 ii. Интересни са и май снимат много добре от творческа гледна точка. Вероятно ще допадне. А май в последните версии на софтуера са сложили приложение за връзка с камера, да работят като монитори т.е. Ако искаш външен дисплей на кабел.



Публикацията е редактирана (07-04-21 10:01)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   07-04-21 10:09

Не използвайте HEIF и аналозите. Към момента цялата насока е към пестене на място, а не за повишаването на качеството. Има големи проблеми със съвместомостта на софтуера. Много телефони предлагат функцията експорт до JPEG при прехвърляне на PC или шерване, но явно скапват качеството още повече. За съжаление, при процесинга на видео файловете с голяма разделителна при някои телефони се използва шантав кодек с подобен алгоритъм и 4к/8к видео може да стане с по-лошо качество от 2к/4к с читав кодек.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-04-21 11:35

@lamerko>>>>>>>> нека да видим видеото първо, че може да е скачал отгоре му :) <<<<<<<<<

Все още видеото е недостъпно за гледане , явно интереса е Огромен [smilie18]

...обаче се появи по-мекия вариант :

Mi11 Ultra Teardown (Official)


Mi11 Ultra ревю рус.

Линк снимки пълен размер

Сток 50mp е направо перфе [smilie24]

https://a.radikal.ru/a36/2104/b4/aac56844ec8bt.jpg


Ресайз на 12mp

https://b.radikal.ru/b38/2104/60/7c6331c333a2t.jpg





Публикацията е редактирана (07-04-21 12:18)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   07-04-21 14:45

Да, учудващо добре изглежда...


Един щрък с дългия обектив на експерията. Само контрасти и винет съм барал, цветовете не. Не е като от сони фе 400мм варио тесар, ама не са и маслени рисунки, а и естествения шум доста ми допада...

https://photo-forum.net/static/site_pics/2021-04/1617795707_20210407_140525.jpg




Публикацията е редактирана (07-04-21 14:48)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   07-04-21 15:00

@stukloplast па това за дълъг телефонен обектив си е повече от добре [smilie24]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-04-21 17:34

Графенова батерия, 5x-10x оптичен зуум и Течни лещи в P50 серия

Анимация на Перископа






Публикацията е редактирана (07-04-21 17:37)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   07-04-21 18:02

"Графенова батерия" - малко не го вярвам. Но дано...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: juslen   
Дата:   07-04-21 18:23

Хуявей пак ще изкъртят брутално отсега прогнозирам.....

А какво стана пак с темата за телефонски снимки пак ли я блокира някой?



Публикацията е редактирана (07-04-21 18:24)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   07-04-21 18:27

> Един щрък с дългия обектив на експерията. Само контрасти и винет
> съм барал, цветовете не...

Направо ставаш птичар с тоя 'теле'обектив и RAW [smilie5]
Наистина не е хич лошо качеството [smilie24] След 4 Самсунга може и да се върна на Сони. Някой ден [smilie8]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   07-04-21 18:52

Вчера получих много приятен ъпдейт и с изненада открих, че са добавили RAW с широката камера на Samsung S10+ [cool]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   07-04-21 20:20

малко глупаво, но току що разбрах, защо ми е винаги мръсна камерата на S20 и от чистене сигурно се надраска....

Аз съм левичар т.е. държа телефона с лява ръка и показалеца ми винаги попада на лещите...... На стария note 8 лещата беше справедливо сложена в средата и нямаше подобни ядове. Може би с новите Самсунги дето имат протектор около камерите, ще е една идея по-добре, но като цяло мизерия..... За съжаление и Сонито е с подобен дизайн за хора с дясна ръка...... тъпо...

ПП Сонито е ок. Не ме впечатлява с нещо особено. Ама интерфейса на приложението е много як и май е единствения телефон с роу от всички камери. Аз с добро си помня Xperia Z3 - още е жива на 5-6 години... за съжлаение трябваше да я ремонтират (прегрявах я и се разлепи - това е проблем на всички телефони) и ми напълниха камерата с прах.



Публикацията е редактирана (07-04-21 20:23)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   07-04-21 20:33

> Вчера получих много приятен ъпдейт и с изненада открих, че са
> добавили RAW с широката камера на Samsung S10+

Нямаше сам да го забележа - благодаря за инфото и ще го пробвам. Сега да щат и в дългата камера да го направят [smilie8]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Ivan_A   
Дата:   07-04-21 21:28

Sassho, много е добро това: " Сток 50mp е направо перфе ..." от Mi11 Ultra. [smilie24]

Има ли "кореец" способен на такова фотографско изображение в сток? [smilie3]

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-04-21 23:49

Корейци няма, те вече станаха и с един по-малко, а и няма как малка провинциална Корея забита някъде между Тихия океан и Азия да се мери с Китай, който си е почти континент ))

http://images.vfl.ru/ii/1617261755/a7d71036/33901493_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   08-04-21 00:57

Сони започнаха с рекламите

на 3-тото поколение

(при Z серията им това беше якия модел)

На 14-ти от 10:30

дано са направили нещо интересно....

ПП Аз слушалките им чакам тая година WF-1000XM4. Samsung така и не успяха да направят шумоподтискане, както си трябва. А сега ще са с Bluetooth 5.2. Явно е специално за новите безжични слушалки, за да не се разсинхронизират. А и по-хубав звук



Публикацията е редактирана (08-04-21 01:50)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   08-04-21 07:59

>>>>>>>дано са направили нещо интересно...<<<<<<<<<

Sony Mobile отдава са изпята песен.
Единственото което все още ги крепи е SONY бренда на компанията-майка и сравнително компактния размер и класически дизайн на смартфоните им. Всичко в тия телефони е КОМПРОМИС, от камерите до дисплея ))
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   08-04-21 09:36

Ам че аз за сега съм доволен от Сонито.
Като му дойде времето и на млечен път ще го тествам. Само ултрашироката камера нещо сензора е слаб, а дългата не е супер дълга, но като цяло съм доволен за сега от 5ii-то, особено от форм фактора и про приложението...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   08-04-21 10:20

Ако ти е по-дълга дългата камера, ще трябва да сложат още една за да е смислено. Така е новия S21 ultra или бъдещия P50. Ама 4 камери те стават други проблеми. Note 20 и S20 ultra са малко по-дълги т.е. 100 и 125мм вместо 70мм. Мисля, че за без перископ са направили добър компромис - 70мм с не най-ужасяващо малкия сензор.

Всичките камери ли цъкат РОУ? Има ли нощен режим? Работи ли? Това фото приложение има ли нещо интересно (нали уж от Алфа линията са взели меню настройки)? Видео пробва ли? Има ли стабилизация във видео?


Предполагам Сашо е прав в някакъв смисъл. Тъжната реалност е, че Сони мобилните нямат кинтите на шаоми, самсунг, епъл. Ама за малка фирма добре се справят. Честно казано изкушавам се. Единствения малко по-различен телефон.



Публикацията е редактирана (08-04-21 10:28)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   08-04-21 11:20

С про програмата и трите цъкат роу и там си е като обикновен фотоапарат на сони - демек няма нощен режим, каквото и да значи това. Има авто, за аматьори. В обикновената май няма такива екстри, ама нея не я харча.
За видеото също има специална "про" програмка, ама не снимам клипове, та не съм й вниквал много. Стабилизацията е дигитална.
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.