Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Mogila   
Дата:   15-09-20 20:46

Ама Канон РП идва с адаптер за ЕФ обективи на цена в момента от 1250 Евро, което е брутална разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-20 21:22

Така е могила. Ама аз по-скоро между тях и сигма фп бих избирал компактна камера. RP май нямаше стабилизация, 10к/с, фокуса май не е уникално добър и май имаше проблеми със качеството на сензора......човек си гледа и избира. Мисля, че е 2100 лъвчета в БГ канончето.

Ако ще се ходи на размера на панасоник гледаш за там опциите. А7с е дребосък ...за някой може би е сравнима с панасоника ама не знам аз за толкова голяма бих гледал а7м3 или дори р3 или р4

това доста добро ревю



Публикацията е редактирана (15-09-20 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Mogila   
Дата:   15-09-20 21:53

Ако беше сонито 1200 евро с китака най-вероятно бих го взел за екскурзии. За 2400 никога!

Канон РП има готин фокус и няма проблем със сензора. Още повече за туристически цели. Дано пуснат някоя серия с мини обективи. Китак искам малък.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: marrio31   
Дата:   15-09-20 22:23

Да,цената е определяща,а и стига с тия апаратчета, излиза PS5 там са силни Сони и от там ще имат постъпления.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-20 22:45

Да утре в 11 вечерта

https://blog.playstation.com/2020/09/12/watch-live-playstation-5-showcase-on-wednesday-september-16/


ПП с тия конзоли е голяма интрига. Майкрософт направиха 2 модела по-мощна конзола и много по-евтин модел. Майкрософт залагат на cloud игри, абонамент, съвместими и с по-слаби машини игри. Сони пак са с два варианта, но с еднакви възможности и вероятно близка цена. Фокуса име в оравене на платформа за разработчици и следващото поколение игри без съвместимост със стар хардуер. За сега Сони имат много и добри заглавия. Майкрософт пък явно ще направят тонове кинти от облака, дори да не продадат и 1 конзола. Ще е епично. Особено предвид колосалния ръст на този сегмент последните 6 месеца.



Публикацията е редактирана (15-09-20 22:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: marrio31   
Дата:   15-09-20 22:52

Странното е,че в момента цената на борсата на акциите на Сони пада с около 2%,но мисля,че тия дни ще се покачи,разбира се това ще се дължи на PS5,не знам колко ще е цената на PS5,дано не са прекалили :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-20 22:59

До колкото разбирам от слухове скъпия модел би трябвало да е 1000 лева. А евтиния без дисково устройство ще видим, колко им стиска. Майкрософт са слезли на 600-700 лева някъде. Дали и Сони ще слязат толкова ниско.........



Публикацията е редактирана (15-09-20 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: marrio31   
Дата:   15-09-20 23:04

Този сектор в момента се развива много добре,една от причините е пандемията,аз мисля,че при конзолите Сони са лидер,най-накрая може и да оставят PS4 да се хакне спокойно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-20 23:07

Ако и плейстейшъна се окаже толкова сложен като като камерата ще чакаме новини в четвъртък за Xperia 5ii - телефон

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: marrio31   
Дата:   15-09-20 23:18

Не знаех ,че Сони още правят телефони,там битката е доста трудна,Samsung,Xiaomi,Huawei...този новия Pocophone f2 pro е доста добър и на добра цена.Сони правеха и лаптопи,но се отказаха,а са голяма компания,така ще стане и с апаратите след време.Въпрос на приоритети.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-20 00:26

Тая година пуснаха обновена идея за телефоните и май ще се справят. Сега беше за загрявка ама телефона май ставаше.

Имат готини идеи. Сега ще правят специализиран телефон за влогъри с видео вход през usb-c т.е. ще има кабел който някак обръща hdmi в usb-c. Бодеш в телефона и през 5g предаваш на живо от A7c-то.

Аз го направих със самсунга ми, ама трябва някак да добавя ток. Щот от телефона се храни capture картата.

А Сони ще го направят да работи директно от hdmi изход.

Направиха кефещ софтуер за камерата. Софтуера прилича на управлението на А7 камера. Предполагам, че трябва да впрегнат един, два инженера за да вържат тоя софтуер на телефона с a7c през USB или wifi. Виж сложили са WiFi 6 на А7с и май може да си качваш снимките безжично....

Претакат от камерите към телефоните....

Те по принцип си имат някакви заигравки с телефона и PlayStation. Ама сега работят на всякакви телефони май. На XPERIA-та ми преди време можеше да играя всичко от ps4 през wifi.



Публикацията е редактирана (16-09-20 00:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-20 01:00

Тоя китаец, дето емигрира от Хонг Конг прави добри видеа. Малко закъсня, объркал времето:-)

https://youtu.be/cOFDmEmq8rc

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   16-09-20 01:05

Нищо ново не е това с претаканато на снимките.
Аз и сега мога да претакам, че даже и на отдалечен ФТП ако ми е кеф или да си сложа Skype на апарата [smilie5]
Разликата е в един Андорид и стар А7 [smilie7]

С това тяло Сори са направили микс от съществуващи технологии и - аре дайте парите.
Скорост на затвора 4000??? WTF???

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: io_bs   
Дата:   16-09-20 01:14

> Целта на A7C е да е малък

Същият по размер е като A7 III минус издатината на визьора.
Целта му е да преизползва компоненти (сензорът най-вече), за да си изчистят заявените бройки. Уж цел е и да е влогърска камера, ама като не можеш да си смениш настройките с екран, завъртян към теб - файда. Камерата отнася доста хейт, но и напълно заслужено.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-20 01:20

650 грама срещу 500 грама е голяма разлика.

Имах а7 оригинал дето беше по средата и се усеща разликата. Имам а6300, който е още по-лек и разликата е голяма. Тоя сантим и половина отгоре има значение - съвсем различна чанта нося заради скапания визьор. За мен това е важно.

За други ще е важно, че видеото е доста по-добро - има аф на очите, не прегрява, има стабилизацията в пост и т.н.

За трети ще е важно че АФ е много по-добре и е по-евтина от а7р4 или а9

Има си неща с които е кефеща малка камера

ПП че е далеко от перфектната или дори универсалната камера е ясно. Сега има избор. Сони имат други камери бол и на добри цени дори. А ако нямаш техни обективи има и Канон и Панасоник и Сигма и още някакви марки



Публикацията е редактирана (16-09-20 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   16-09-20 01:26

Аз като разгледах какво представлява, вече съм убеден че е дърво. За над 4000+ лева ще си е вечно тяхна. Какво ще ме накара да купя орязан 7III за няколко стотин лева повече. Да не говорим че са оставили същото малоумно меню, след като показаха с предишната камера, която пуснаха на пазара, че имат разработено по-добро. Това даже царете на орязванията от Канон не го правят. И продължава да няма тъч скрийн. На камера от края на 2020, дето струва над 2000 евро. Егати смешката.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-20 01:32

Йог има тъч скрийн като а7м3. Което стига по време на снимане да си сменяш фокусната точка. Май са добавили и още няколко функции на тъч скриина т.е. да снимаш с него.....

Не е камера за всички. Вероятно не е за теб.

ПП къде го разгледа? Има ли го някъде?



Публикацията е редактирана (16-09-20 01:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: stef7   
Дата:   16-09-20 06:00

@hotsnail - Прав си за видеото, същото като А7 III, даже с някои малки подобрения по автофокуса и цветовете. Гледах някакви спецификации в които отсъстваха S-Log 2 и HLG профилите и бит рейта ми се стори по-малък. Но те очевидно са били грешни. Гледах и едно ревю на Gerald Undone с акцент основно на видеото. За визьора казва че е terrible както и предполагах и че за фото камерата е много надолу спрямо A7 III и няма смисъл. Общо взето А7 III в друга опаковка, много по-неудобна за фото поради лошия визьор и орязаните копчалъци.

За видео също не виждам смисъл освен ако автофокуса не е супер мега важен. Там е по-добре от А7 III. Влогъри които не задълбочават в техническото качество на картинката могат спокойно да си карат на ZV1 а тези които държат на добра картина през 2020 очакват много повече - 10 бит 4:2:2 по-висок битрейт интрафрейм кодек и т.н. и цената не ги бърка, изкарват добри пари. Въпросния Gerald Undone си поръча две A7S III. И не само той.

Та не виждам смисъла от тази камера. Да се надяваме че маркетинга на Сони си знае работата [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-20 13:34

ами да, има май 3 сценария тая камера да ти е интересна

1. Искаш малка фул фрейм камера за снимане от екскурзии с няколко леки твърди обектива например ф/1.8 твърди. Тука само ЕОС РП е конкуренция, но доста орязана

2. Искаш хубава камерка за влог по-добра от ZV-1 и не толкова скъпа като A7s3

3. Искаш Сони камера с добър Аф за деца, спорт, пилци и т.н. за не много пари. Тази е по-добра от А7м3 и по-слаба от А7р4 или А9.....

Във третия вариант може би е разумно да се изчака А7м4,жкоято ще е около 5 бона вероятно, но ще има още повече екстри.

Както казах и други малко е дразнещо поне тъпа екстра като менюто да я махнат от по-нов модел.... ако бяха пуснали тази камера малко преди А7с3, нямаше да е толкова голям проблем. Сега изглежда мега тъпо - хем камерата е с по-малко бутони, хем менюто не може да се управлява с пипане....



Публикацията е редактирана (16-09-20 15:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: alext   
Дата:   16-09-20 13:54

За сценарии 2 и 3 кропките са предостатъчни и по- евтини. Един кроп модел с добри видео спецификации като 4k 60, хубави кодеци, 2 слота и подобрена стабилизация щеше да върши много по- добра работа баш за влогъри. Реално сони продължава да няма евтина алтернатива на 2 годишното xt3 откъм видео, който e 999$ нов



Публикацията е редактирана (16-09-20 13:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-20 15:08

да A6100, А6400, А6600 имат хубавия АФ - real-time AF

ама дали ще искаш фул фрейм или кроп вече има избор. Сега могат да вземат компактна и сравнително евтина фул фрейм камера с тия екстри.

Фуджи не зна дали успяха да докарат нивото на Аф от нивото на А7м3 още. Пък тоя новия е с екстрите на следващото поколение.

ама фуджито за солидна кропка няма алтернатива - две карти, много опции за видеото.......явно със Сони се цепнаха пазара и в общи линии няма застъпване



Публикацията е редактирана (16-09-20 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-20 16:51

първа промоция 400 лева надолу ако се купи и обектив

https://magazin.photosynthesis.bg/bg/promotion/231--400-lv-za-obektiv-sony


ПП Всъщност е до 1200 лева отстъпка ако вземеш 3 обектива.....а избора е между само няколко обектива - 20/1.8, 24/1.4, 55/1.8, 24-105/4 и 24-70/4 (последния само за видео)



Публикацията е редактирана (16-09-20 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Mogila   
Дата:   16-09-20 20:08

Доставка след два месеца... поне в Германия е така към момента. Абе тея за какво обявяват нещо, което го няма и скоро няма да го има? Не са само Сони!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-20 20:19

Май може да си дадеш кредитната карта и да чакаш първите доставки. Предварителна поръчка така да се каже.

Аз си мисля, че фирмите залагат на това все повече.

Ако видиш каква е драма с конзолите. Хорица се тръшкат от месеци, че не могат да си дадат парите за конзола, дето ще дойде може би за коледа.....


Майкрософт говорят за новата си конзола повече от година вече. Сони днес ще обявят цена, а преди 5-6 месеца започнаха и те да говорят за новата конзола. Първите конзоли ще дойдат средата на Ноември. Всеки ден има статии, има видеа, демонстрации, интервюта с разработчици на игри, дискусии на хардуера, дискусии на софтуера, на абонаментите....... нещо страшно е човек. А пазара и там не е толкова голям, но ентусиазма там е пъти над фотографските дискусии........Сега много порасна пазара ама една хубава игра струва 120 милиона долара/евро да се направи (последните 3-4 големи игри са с такъв бюджет), пък пазара и е макс 50-100 милиона лиценза. Майкрософт искат да ги пускат като нетфликс с абонамент и цъкаш каквото искаш.....



Публикацията е редактирана (16-09-20 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: marrio31   
Дата:   16-09-20 22:18

Гейминг индустрията е доста по-печеливша със сигурност,Сони пак ще ударят джакпота[cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »