Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   21-09-20 17:26

nyamago,
това не пречи да се коментира изделието.
Никога не е излишно да има повече от едно мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   21-09-20 18:23

Аз пък мисля, че точно за влогъри става. АФ е много добър, екранчето се обръща, за да се самокадрират, може да се включи външен микрофон и най-важното - има сума обективи, които са подходящи. Малки, евтини, с добър АФ. Точно ZV1, дето уж е правена за волгъри, според мен не става. Тя е обявена за 24мм еквивалент на широкия край, но не е. То на обектива си пише. Ако сметнеш написаните милиметри, ще видиш че е към 26 или 27. И е несменяем. Това е прекалено тясно за всеки влогър под 1,90 чиито ръце не са достатъчно дълги. Иначе целия влог ще една глава [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-09-20 22:24

Тадааа фикс за ZV1 :). И край с проблемите.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   21-09-20 23:13

Simbon4o, виж на видеото, което си линкнал , на 1:07 какви родилни петна му слага това нещо по лицето.[smile] [smile] [smile]
Също така е много забавно да се проследи, дали същите хора, които са настоявали досега, че ZV1 "си е с достатъчно широк обектив" сега ще викат "ето го решението"! На кое, бе? На проблема, дето го нямаше ли? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-20 01:27

https://support.d-imaging.sony.co.jp/app/sdk/en/index.html


Съвместима е с новото СДК т.е. ще може да се управлява с дребни чушки като Raspberry Pi. За съжаление ще иска поне линукс, щото СДК-то е за линукс. Вероятно ще се хакне нещо за по-примитивен и лек процесор, за да не тежи много около камерата. Така за балони, дрони, ракети, капани и други подобни щуротии.

Остава да видим и функционалността с LA-EA5 каква е т.е. дали ще има АФ със старите обективи без мотор от Минолта и Сони. Може би най-интересния е Цайс 135/1.8. Вече има алтернативи от Сигма и Сони. Ама ако Ви се намира някой дъртанян под ръка защо да не се забавлявате. Минолта също имат някои забавни обективи.

Да видим и camranger 2 какво ще поддържа. Явно камерата е с процесора на A7r4 и има много сходни неща т.е ще има повече шукарии от старите.



Публикацията е редактирана (22-09-20 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-20 02:18

Mark Galer за А7С

За който още не може да разбере, каква е тая камера вижте видеото. Ако пак не можете да разберете, човека го е казал супер просто в коментарите

This camera was created to compete with other full-frame compacts such as the RX1R ll and the Sigma fp and not the A7lll. It is not a replacement for the A7lll.

Иначе интересното за хората дето не харесаха А7С е, че Марк доста споменава A7m4 и какви неща можем да очакваме. Предвид, че той си партнира със Сони, прави видеа и книжки за Сони камерите и говори в първо лице множествено число за правенето на камери, може би знае.....та 10 бита видео спомена, 4к60 и още няколко нещица. Спомена, че се надява, да го видим до края на годината.



Публикацията е редактирана (22-09-20 02:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-09-20 21:28

Автор: Yog
Дата: 21-09-20 23:13

Simbon4o, виж на видеото, което си линкнал , на 1:07 какви родилни петна му слага това нещо по лицето.[smile] [smile] [smile]
Също така е много забавно да се проследи, дали същите хора, които са настоявали досега, че ZV1 "си е с достатъчно широк обектив" сега ще викат "ето го решението"! На кое, бе? На проблема, дето го нямаше ли? [smilie5]


Когато камерата е толкова малка - мога да правя компромиси с доработки и т.н. Това е наистина малко. По-малко и леко - телефон и определено телефона не може да се сравнява с камера с 1" сензор.

Но А7С не е изобщо малка...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   25-09-20 15:04

Simb0n40 написа:

> Когато камерата е толкова малка -
> мога да правя компромиси с
> доработки и т.н. Това е наистина
> малко. По-малко и леко - телефон и
> определено телефона не може да се
> сравнява с камера с 1" сензор.
>
> Но А7С не е изобщо малка...

ти въобще нямаш идея какво дискутирам около тази камера, нали?

Ако разнасяш кропка сега от тип на Фуджи Х-А или а6400 цялата система със статива и с чантата е около 2-3 килограма!!!

Идеята е как да вдигнем качеството от АПС-Ц, оставайки горе долу на сходни килограми и размери. За това A7c е интересна.

A7C не е ъпгрейд за А7с3, нищо че излезе 5 дни след него. Не е А7м4. Не е конкурент на Канон еос Р6 или никон Z6 или панасоник с5. Единствения му съществуващ конкурент е Сигма FP и там няма затвор, няма стабилизация, няма грип, няма голяма батерия, няма суперски АФ...С другите камери нищо общо. Ако мога или искам, да мъкна A7R4 и 135/1.8, няма да гледам А7C въобще!

Ако гледам А7C явно искам огромен, хубав сензор и явно не искам тежка, голяма камера!

За това отпада ZV1 - щото сензора е малък. А А7м3 отпада, защото е 150 грама по-тежък и 2-3 сантиметра по-висок т.е. изисква друг тип чанта.

Колко е сложно да се разбере това?

Когато се разхождаш 12 часа с камерата и някак е готино, ако не тежи много, не заема много място и седи в чанта до която имаш веднага достъп, без да я сваляш и да се дупиш.

За това е важно, как ще се окомплектова тая камера. - чанта, статив, обективи.....цялото нещо да е примерно под 3 кила ако може и под 2 кила

Чантите които гледам за А7C са предимно 11" cross shoulder anti-teft all day tour bags. На български диагоналка за айПад. Те тежат около 400-500 грама с подсилен плат и дори със стоманени нишки под плата, за да не можеш да ги срежеш. Имат подсилени ципове със заключване, RFID защити, непромокаем плат и т.н. В такава чанта А7м3 влиза със зор! Влиза със зор, защото тези чанти са дебели около 7-8 сантиметра, а аА7м3 е 10 сантиметра висока. Не седи добре. А А6х00 седи идеално и А7С ще седи прекрасно

Стативите са леки карбони по 700-900 грама.

Обективите са от 80 то 250 грама.

Това е горе долу ситуацията.


Хайде в тая тема да обсъждаме камерата за това което е предназначена, а не да спорим за това че някой отказва да приеме едно просто изречение. А именно "как да вдигнем качеството от АПС-Ц, оставайки горе долу на сходни килограми и размери"

ПП и не фотографските чанти на Тенба, лоупро и т.н. по 12-15 санта дебели, не седят готино, не са безопасни. Те са яки за хора, дето снимат сватби и искат да сменят обективи в чантата и да имат достъп до обективите и да наврат Канон 5Д вътре и ... приличат на амбулатни търговци.



Публикацията е редактирана (25-09-20 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Hsathv   
Дата:   25-09-20 15:46

А след тази камера, дали се очаква нова версия на RX1RII? Щото RX е доста по компактна. Пък като сложиш на А7C един качествен обектив и цените стават съпоставими.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   25-09-20 20:35

сравнение

Интересно е да. По-компактен е. Споменаха го, че е подобна камера в една презентация.

Може би трябва да натрупат неща за трета версия. Имат 60МП сензор. Може би с него като утвърдят новото меню и може би нови процесори и т.н.



Публикацията е редактирана (25-09-20 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: kvakioh   
Дата:   25-09-20 21:02

Малко отклонение, но кои са тези чанти: "400-500 грама с подсилен плат и дори със стоманени нишки под плата"- може ли марки, цени нещо? Че не се сещам, а имам 7 различни чанти.
Manfrotto убиха Kata, после се сляха с Lowepro...
Иначе компактността на камерката с 2-3 обектива е безспорна.
Аз лично се чудя за Тамрон 20/2.8 или Самянг 18/2.8, коее по-добре...



Публикацията е редактирана (25-09-20 21:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   26-09-20 02:32

не са фото чанти точно. Ето тези гледам

основно

pacsafe ls200

или малко по-голяма

pacsafe ls 250

или друга марка (тази имам в момента и ми харесва много, но се износиха циповете. Ама ако намеря оферта бих я купил пак)

travelon classic tour bag

Намерих на лоупро една Streetline SH120 подобен размер, ама ми се вижда доста сделана дори на снимките.......а и предвид, че ще трябва да я купувам отвън, щото тия по-интересните ги няма в синтеза и павилиона......

lowepro streetline sh120


Има адски много китайски подобни в Алиекспреса.....може да рискувам с някоя за 20-30 долара на китайците директно, вместо да давам 50-60 за американските шити в китай.....



Публикацията е редактирана (26-09-20 02:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   26-09-20 02:43

демонстрация на стабилизацията с жироскоп

камерата записва данните във видеото после в къщи си го оправяш.

Ама трябва да снимаш на висока скорост 1/500 или 1/1000 т.е. не става за вечерта и се губи характерното кино размазване, по-скоро ще изглеждаш като продукция на нетфликс....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: kvakioh   
Дата:   26-09-20 08:12

Отвратителни са тия чанти, предполагах повече стил, класа и нещо супер яко. Пък те диагоналки мариконеси, които единствено добре ще скрият техниката...
18/2.8 Самянг vs Tamron 20/2.8 e въпросът...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Mogila   
Дата:   26-09-20 17:57

"Ама трябва да снимаш на висока скорост 1/500 или 1/1000"

Значи поредната супер екстра, която е неизползваема [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   26-09-20 18:25

еми не знам колко да е нeизползваема. Гледах 4-5 демота. Не съм виждал толкова добра стабилизация без никакво оборудване като краен резултат... явно на практика работи....

Ето едно от Брандън Ли - това май популяризира идеята. Дори да имаш гимбал, пак има полза от тая екстра. Има 4-5 статии, дето линкват към това видео....

С Fx9 я сложиха тая екстричка. Сони не я рекламират въобще. Ама е станала меко казано viral. Пусни си гугъла "sony gyro stabilization" и виж за какво става дума.

https://www.youtube.com/watch?v=T7yKRiFjPmw


https://www.youtube.com/watch?v=LJzgYSD7aGs


https://www.youtube.com/watch?v=5epwemB9wbw


За мен като ламер е перфектна екстрата, щото аз ще я ползвам. Евтино, бързо, удобно....отделно е, че на 1/500 може да вадиш кадри от видеото.....

Сега ще чакаме фърмуер ъпдейти за всички марки.....

ПП Да няма да изглежда като филм на Чаплин, но ще прилича на Нетфликс....



Публикацията е редактирана (26-09-20 18:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   26-09-20 19:19

Видео, снимано с много висока скорост на затвора, често не може да се различи от такова с "нормална". Ако няма бързо движение в него, практически е неразличимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   26-09-20 19:46

Yog благодаря за разяснението. [beer] Ще имам в предвид, кога е приемливо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-20 01:13

ръководството с всички екстри.

Оказа се, че може да се препрограмира бутона за видео.

Та по брой бутони А7ц и А6000 са 1:1. Предвид, че Аф е доста по-умен дори бих казал че е 1:1 а А6300/А6400.

Само дето има едно колелце повече и всъщност е удобна камера.....

Разбрах как работи избора на око - ляво/дясно. Не е точно както го мислих, но прави нещата доста по-предсказуеми от А7м3. Ше видим дали и по-надеждни. Накратко можеш да избереш кое око и на кой човек искаш да фокусира... малко е странно, но работи и това е важното. Японска му работа.

А камерата е наистина малка. А6300.....

Метала на бялата камера отгоре е метал. Не е боя. Може да е нещо оксидирано, но и корпусите на А7-ците са подобен бял цвят ако се махне ченрото покритие. Мисля, че белия модел е по-як. Няма черен цвят, който да се изтърка. На черните Сонита А7-ци с годините им се протриват ръбовете отгоре. Вероятно и там е някакъв окис... не знам дали е боя, но с времето като се износва материала и се вижда метала отдолу......А7-ците са с изцяло метални корпуси ако се чудите......



Публикацията е редактирана (02-10-20 01:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-10-20 14:40

А6000 има копче за видео, значи все пак е с 1 бутон повече [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: geobg   
Дата:   02-10-20 17:36

https://youtu.be/fz2LSHQ8E_w

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: farushko   
Дата:   02-10-20 17:54

Огромен недостатък според мен е липсата на джойстик за фокусиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   02-10-20 18:40

Тракинга на сонитата работи толкова успешно, че не ти трябва джойстика. Фокус квадратчето само в центъра, насочваш го върху каквото искаш да фокусираш, активираш тракинга, кадрираш както си решиш и щракаш. Супер здраво държи на селектирания обект. В редките случаи, в които го изпуска, с палец по екрана преместваш фокус квадратчето пак върху него и готово. Ако има камери, които най-малко би им липсвал джойстика, това са новите сонита. Мен лично много повече ме дразнят липсата на предна врътка и мижавия визьор. Както и това, че камера в която сензор, процесор, екран, визьор, абе всичко е от предишните модели, ми я пускат на цена като за нова разработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-20 20:17

Има тъч екран, който работи като джойстик. Аз и на а7р3 така си глася фокуса и не ми е проблем.

Слагам апарата на широка зона. Тъч екрана е настроен на Pad, когато е на визьор. На визьор с палеца бутам нагоре надолу, ляво дясно .... аз съм му дал да мести зоната относително и работи точно като джойстик, мишка.

Та това не е особен проблем за някои хора.

Други дето са си свикнали на джойстик може би ще трябва с по-едра чанта да се задоволят.

Нали е ясно, че това е специализирана камера. Няма за цел да заменя а7м3 или хт4. Тия камери са с много копчета, големи визьори. А7С е брилятна в минимализма.

Дадоха ми я за проба от Сони. Днес почакам. Дори една "сесия" направихме с една приятелка. Снимките се отварят в Кепчър едно, ама им слага профила на NEX-7 ...... Вчера много си играх с менюто. Има доста дреболии спрямо а7м3 - ползва менюто на а7р4 и от там идват.

Визьора е приблизително същия като на а6300. По-ярък е. По-хубава оптика има. Една идея е по-дребен. Сравнение с а7р3 не може да се прави - около 2 пъти е разликата в размера. Ама си има 120 херца рефреш, не е никакъв проблем за кадриране.

Пробвах и теъринга през вифи. Пробвах и стабилизацията. Добре е направен. Няма някакви наизползваеми неща.

Мисля, че доста от ревютата наговориха големи глупости и се поизложиха.

Пак тая камера няма за цел да заменя а7м3 или а7р4 или да е евтин а7с3. Нито е конкурент или подобие на R6, Z5, S5. Камерата е компактна много и минималистична. Много е бърза и доста удобна за любителско ползване. Не е евтинджос като еос рп или z5. Скъпи материали са ползвали в корпуса, има сравнително модерен сензор, има горе долу всички модерни функции на най-доброто ниво, което имат Сони. Просто е малка, лека и много кефеща камерка. Който иска мощна камера за сватби, за събития, за спорт да гледа някъде другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-20 16:26


https://live.staticflickr.com/65535/50424936632_0afd29b6f8_k.jpg



Maya in front of lights by Kiril Karaatanasov, on Flickr

A7C с 55/1.8

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »