Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   13-10-20 16:41

Николко.
В случай като този, конкуренцията не е толкова важна, колкото наличието на заместващ продукт и това, колко е склонен да плати някой за нещо, което е недоварено (в случая).
Точно това е цената, ако не си запознат.
P.S.
Аз лично не разбирам напъна да се плаща повече и повече и повече.
Икономическата логика подсказва, че нещата следва да бъдат максимално евтини с максимална полза, ако така мога да се изразя.
Само Киро се натиска да плаща повече.
Това не е разбираемо, освен ако няма някаква друга цел, която аз мога само да подозирам, но не и да твърдя със сигурност.



Публикацията е редактирана (13-10-20 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-20 17:01

Еми да лошо няма. А7м3 е добра камера. А7М4 ако скоро излезе ще е още по-добра.

Утре никон яко ще напънат нещата. Очаквам да е разбиващо.

Ама А7С е в отделен коридор за сега. Аз не бих купил а7м4 дори да е на подобна цена и по-хубав.

ПП до година или 2 ще спекулирам, че лайка и панасоник ще пуснат камери като а7с



Публикацията е редактирана (13-10-20 17:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: bobyn   
Дата:   13-10-20 17:09

@Zenon
"Икономическата логика подсказва, че нещата следва да бъдат максимално евтини с максимална полза, ако така мога да се изразя."

Тая логика на потребител/купувач е едностранна, както казваш. Сони са производител/продавач и като такъв тяхната логика е друга, като естествено, не съвпада с нашата (както казах още в началото, камерата и за мен е скъпа, в смисъл, не мога да си я позволя на тази цена).

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   13-10-20 17:34

@bobyn
ами не.
Сори и всеки, който произвежда (той също купува материали, енергия и т.н.) и продава има същата логика. Иска да купува тънко и да продаде възможно най-скъпо.
Това е добре да се осъзнае някак по възможност.
И се срещаме на пазара.
И аз искам както и те, да купя нещо, което ще е изгодно с възможностите си, но на възможно най-ниска цена.
Т.е.аз си защитавам интереса, те техния.
Обаче, аз съм в по-изгодна позиция, понеже мога да не им купя бракмата на цената, която искат.
И пак ще кажа, неразбираемо за мен е как някой би искал да им плаща без коментар, това, което искат (е, ако си луд фен е разбираемо, иначе определено не).
Толкоз по въпроса.[smilie7]



Публикацията е редактирана (13-10-20 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   13-10-20 17:55

Цената винаги е адекватна:

"Правилната цена на всяко едно нещо под слънцето е толкова, колкото оня, комуто то е потребно, е готов да заплати за него."

Адам Смит (по памет)

Мине, не мине година и ме карат да се повтарям с тоя цитат. Това е пазарния закон и работи като закона на Нютон за гравитацията: без да пита дали искаме и дали ни харесва.

Или не ти е потребна такава камера, или не си готов да платиш толкова - не я купуваш. Цената остава адекватна, защото с други купувачи условията ще са удовлетворени. Никой НЕ ни е длъжен да ни продава по цени, които ни харесват. Понякога се случва, но НЕ Е задължително. Същото неудобство важи и за продавачите: никой НЕ им е длъжен да купува по цените, които искат. Понякога се случва, но НЕ Е задължително.

Всичко друго е комунизъм (не социализЪма, в който някои сме расли, а утопичен комунизъм - нЕма такова животно).

Какъв беше, всъщност проблема? [smilie11]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   13-10-20 18:04

Малко взе да ми омръзва, ама "цената винаги е адекватна" е като смъртта винаги е адекватна.
Виж какво пише Смит и си прочети твърдението 10 пъти... моля.
Адекватна е спрямо/за кого???

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   13-10-20 18:14

Отказвам се, печелиш! [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-20 18:19

nyamago да се върнем на камерата - какви са твоите мисли?

Просто ми е любопитно. Ти снимаш с А6000 още май и имаш хубави грaдски кадри.Беше минал на Лайка помня, но не виждам скоро да си слагал кадри от нея. Имаше и кадри от Самсунг, но явно не ти е интересен. А6000 ли е идеалния компромис? Виждам, че 24/1.8, 10-18/4 и 16-50 ползваш.

ПП Май това е наследникана Leica D-Lux дето ползва nyamago Panasonic LX100 II - мен много ме кефи тая камера. Ама пак има тонове греди и някои от тях ми дойдоха повечко....А7С просто е по-добро....



Публикацията е редактирана (13-10-20 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   13-10-20 20:20

off
Като стана дума за А6000, сега го намерих из БГ нетя за 905.81 лефчета - нов с 16-50 комплект.
Това е изключително добър компромис цена-качество и живота го доказа/показа с продажбите.
Чак се чудя, как Сори са се прецакали по такъв начин.

[beer]
Наздраве и млъквам [smilie5]
(за сега) [smilie25]



Публикацията е редактирана (14-10-20 01:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-20 20:38

A6000 e много добро да. То се оказа, че всички кропки на Сони сега са с неговия сензор.... само подобряват около него нещата и по-бързо се чете, свалиха шума , вкараха 4к, сложиха новите фокусни алгоритми....но всичко е а6000. Дори А7С е фул фрейм А6000 - няма как сменили са сензора.......ама бутоните са 1:1.

PP липсваше ми преди А7С в A7-ците това, че A6000 са прости камерки за любител с които лесно се снима. Има си настройки, има си всичко, но се полазва лесно. Малко е. Не изисква някакви специални фотографски чанти.Има някои страхотни приумици в А6000, дето ги развалиха после в А7, например focus standart на централния бутон отзад е много удобно. На А7С май работи добре пак....

ПП във фейса хората взеха да се хвалят с камерките......явно вече са налични в някои държави в Азия... очертава се да е голям хит. Гледам че показват и черни и бели. снимат до а6х00 камера т.е. явно са хора искащи фул фрейм, дето размера на а7 им пречи......



Публикацията е редактирана (13-10-20 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-20 00:41

Sony нещо се оплетоха съвсем със съвместимоста..... Новия адаптер LA-EA5 работи само с А7р4 и А6600. Не работи със A7C и А7S3....

А7С съвместимост с А обективи

Вижте със 135/1.8 и 85/1.4 няма АФ със ЕА5. А а7р4 има.....


А само А7S3 има последното меню....

А7С е с менюто от А6400 и А7р4, което не е супер старо и е доста по-добре от А7м3 например......(показва ти разни иконки, през цялoто време има help...много по-удобно от старите е.)

ПП Очаквам много фърмуер ъпдейти.....сериозно се омотаха.....на А7С е редно да сложат новото меню и съвместимост с новия адаптер. А на А7с3 съвместимост с новия адаптер.....



Публикацията е редактирана (14-10-20 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   14-10-20 01:34

А7С не го броят камера "висок" клас. Въпреки че е странно, ако това е логиката... къде е А7С3?
Изглежда са кръцнали още...
Съмнявам се да добавят разни екстри, освен ако не ги натисне конкуренцията.
Но, конкуренция и Япония са две думи, дето нямат място в едно изречение.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-20 01:45

Ето го А7S3 и той ме може да върти безмоторници с новия адаптер.

То хубаво да кажем А7С е сапунерка... ама А7S3 е ултра, мега и гига скъпата им камера. Колко пари е? не съм я гледал, ама сигурно е над 10 бимберици..... 4К на 120 кадъра, РОУ видео, баба Яга ти прави чай всяка сутрин, исо в милиони....

Горе долу ми е ясно, какво е станало.

Те си имат срокове. Трябвало е, да изкарат камери на тая и тая дата, за да не ги смаже конкуренцията (Канон и Никон) и да хванат коледно пазаруване на подаръци.....

та нали се сещаш, като срока е наближил, е имало среща на шефовете. Някой е казал - не ни стигат 4 седмици. Друг е казал - дай да махнем нещо от плана, за да изкарате на време продукт. После са мислили, какво да махнат. Накрая хоп няма ново меню, няма и съвместимост с адаптера.... и сега като четат форумите се псуват, ама са и щастливи, че са пуснали камери.....

Не са конспирации зеноне ами прости проблеми .....

Дано предвид критиките добавят и някой гъдел на а7с освен меню, нещо като 10 бита видео на външния изход.... ще има хора, дето ще подскачат от радост....4к60 просто с тоя сензор и електроника им е зор, трябва нещо хардуера да оправят. То и 10-те бита е повече натоварване....може би 4:2:2 запис на картата, имайки предвид, че е бърза

Аз ще се изкефя на дълга експозиция със серия снимки както прави а7р2. Това с дългата експозиция трябва да има опции дали да е за нощни снимки или дневни т.е. имаха два апа за това на а7р2. Може и double exposure поне превю да направят т.е. да показва как дава кадъра лягат един връз друг, докато кадрираш. Такива екстри от аповете дето изтриха.

Прочие бая гъдели са добавяли на модели като А7С т.е. когато не знаят какво правят, щото е първи модел от нов вид - на некс-5 имаше 4 или 5 фърмуера. На края нямаше много общо камерата с това, което купих - доста яка стана - добавиха настройки на видеото, АФ със А обективи, нови функции бол, ергономия...NEX-5N беше после мега як, но май не получи фърмуери.....



Публикацията е редактирана (14-10-20 02:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   14-10-20 02:11

hotsnail написа:

> nyamago да се върнем на камерата - какви са твоите мисли?
> ... Ти снимаш с А6000 още май...

Не съм с А6000 от доста време, но не съм и далече: още съм с кроп. Към края на миналата година смених бойната стара 6000 с не много известния нов (тогава) модел А6100 . Пуснаха го едновременно с 6400 и 6600 и бях залетял за средния (че стабилизацията на последния го увеличаваше и натежаваше почти като фул фрейм), но прочетох някои интересни неща:
- и трите имат един и същ сензор и еднакво качество на образа
- имат същия 0.02 сек. автофокус със следене в реално време по око
- имат същия тъч-екран със 180 градуса въртене
- и трите снимат 11к/с и 4к видео

НО

6100 е с най-малки габарити и само 395 грама - 'моя' апарат! [smilie5] (Тук става ясно кое ми е важно и кое не е - напр. куп кодеци за видео, които другите два имат, но аз кино не снимам; стабилизацията споменах; и други някакви екстри, за които даже не се сещам щото никога не ползвам).

Ах, да! Цената е на половина! Не ми е била приоритет, но нищо човешко не ми е чуждо и като ми дават - взимам [smilie6]

> Беше минал на Лайка помня, но не виждам скоро да си
> слагал кадри от нея...

Слагам още - дори последните са с Лайката , имам още тонове неотваряни снимки. Нащракани докато я носех навсякъде в джоба си. Не бях 'минал' на Лайка всъщност а я взех за втори малък апарат, като тогавашната 6000 остане за 'голям черен' с 4-5 прилични (но и тежки) обектива. Когато я взех, исках неще джобно за навсякъде, но по-добро от телефон. Имаше нови Панасоници за същите пари, но взех червената точка на втора ръка от чиста сноберИя, признавам. (В Ситито, където работя, сноберИята им е в кръвта и не мога да се излагам [smilie8] )

И като я понесох навсякъде, усетих как тоя 'мост' между телефона и 'големия черен апарат' измести и двете. В продължение на година и нещо А6000 залежа в чекмеджето и го вадех само за някои служебни нужди, когато снимам събития с един статичен апарат на статив и един в ръката из залата (това веднъж-два пъти в годината). Останалото време главен и единствен апарат ми стана Лайката - не само за удобството и присъствието навсякъде, но открих също как нейния М4/3 фрмат с нищо не отстъпва по картинка на АПС-Ц, даже (субективно!) картинката повече ми допадаше, въпреки по-малкото пиксели.

Телефонът също си стоеше в джоба само за обаждания, четене на новини и книжки по влаковете и слушане на музика - но никога за снимане. Освен редките случаи, когато съм оставил за малко Лайката. Бях ѝ взел един кожен 'ретро' калъф (полу-калъф с каишка за китка) и макар да беше от дебел гьон, с надутите от него габарити пак влизаше в повечето джобове (без джоб на дънки разбира се - и джоб на риза[smile]). Като няма подходящ джоб - в чиновническата чанта за лаптоп (която А6000 дори с един обектив доста раздува, а Лайчицата се скрива и не тежи). Почти идилия, можеше дълго още да си карам с нея, но...
= = = = (продължението следва по-долу) = = = = =

> Имаше и кадри от Самсунг, но явно не ти е интересен.

Самсунг, ама телефон [smilie5] Апарат Самсунг не съм имал и не съм помислял да пробвам. Но съм с трети пореден Самсунг, след 5-6 Експериии преди тях още толкова Сони Ериксън. Телефоните доста надобряха, до предпоследния ми липсваха само фокусни дължини, за което служеше Лайката с нейния скромен на дължина но блестящо остър зум 24-75mm /1.7 Иначе телефоните имаха даже повече пиксели, но исках широко и понякога - дълго.

И се появиха многокамерните телефони с различни лещи, взех S10+, първите няколко 'ленти' снимки ми харесаха и си повярвах, че въпросът с оптиката е решен и 'това е моят апарат'. Миналата есен на едно пътуване до Севиля взех в джобовете Лайката и телефона без черен апарат и обективи (имам снимки и от двете играчки в профила си, без гледане на ЕКЗИФ някои трудно ще се разпознаят). И реших, че с тоя телефон (и следващите) за Лайката вече няма работа - и я дадох на мераклии, за което съжалявам. Голяма глупост - разбира се, че има разлика и телефоните дълго няма да изядат достатъчно хляб и да изпият достатъчно вода да изместят истински апарат, пък бил той и М4/3. И със зумове в последните модели, и с по 5 и по 10 камери и лещи - далече са.[smilie2]
= = =

И ето ме сега, отново заглеждам текущите малки Лайки и други някои апарати за нещо 'като за мене': компактно, леко и качествено. За моя начин на снимане и предпочитани сюжети НЕ МИ трябват
- светли обективи отворени под единица
- дълги телеобвктиви по половин метър и нагоре
- видео 8к с 20 кодека (изобщо никакво видео)
- стабилизация в тялото, ако ще е за сметка на габарити

Не съм умрял и за Фул Фрейм, кроп ми стига, имаше достатъчно качество даже в 4/3 Лайката. Но НЕ СИ ДАВАМ в замяна
- малки габарити за носене в джоб на сако, яке, или 'карго' гащи
- леко тегло по същите причини
- скромен диапазон зум примерно 3Х до 5Х с широк край под 28 (за предпочитане под 24мм) и дълъг поне до 'портретен' (80-ина)
- възможно най-остра и микроконтрастна оптика с натурално приятни цветове преди всички хватки, които знаем в пост-процеса

Много ли искам?

И по темата: новата А7с е чудесна камерка в 'моята' посока, но не се класира по главния показател за мен: габаритите С ОБЕКТИВИ (само един зум или два твърди) са вече 'НЕ'[smilie2] Ако ще правя някои компромиси с габарити, А6100 вече е доста близо до целта - сега ако направят нова палачинка по-добра от 16-50, могат да ми спрат за година-две търсенето на друго. До тогава, за излизане с 6100-ицата съм ѝ завинтил един 18-105 който не слиза и една чанта други ръждясват в неупотреба. Само дето е големичък за моите капризни изисквания, но 18-105 никак не е лошо стъкло . Та, така...
[beer]

П.с. Извинения на всички за фукнята с линковете и на Хемингуей и чукчите - за предългия ферман.



Публикацията е редактирана (14-10-20 02:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   14-10-20 07:50

Не е само цената проблема. Виж новата Z6 II, която пуснаха Никон тая нощ. Пак е 2000 долара, което значи 4000 лева у нас. Ама за тия пари има нормално голям визьор, два слота за карти, нормално функциониращ тъчскрийн, предна врътка (тва ако някой ми обясни защо Сони са го махнали!), снима с 14 кадъра в секунда и има три пъти по-голям буфер от първата Z6. И реално я пускат по-евтино, отколкото пуснаха оригиналната. Снима 4к видеото с 60 кадъра в секунда, което се постига с два процесора в нея. Ами, така се прави. Пускат нов модел, който ти дава реални неща повече от стария. А на Сони "новото" 7с е със старите чарколяци в коруба с нова форма и етикет 'революционна'. Айде холан...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-20 08:44

Аз очаквах повечко от Никон. Тия апарати са нещо като ремонт на старите имат грип, две карти и нормален буфер (а7с има доста голям буфер и без да се разширява. А а7м3 има грип, голям буфер и две карти по_принцип)...а имат и нова батерия от никон, което също го има в а7с и а7м3.... реално....почти нищо ново от никон.

Иначе сега новия никон z60 е ограничен на 4к30 като а7с и ще има ъпгрейд по-късно за 4к60. Вътрешно записват само 4к30 с 8 бита като а7с - провал в общи линии за нова голяма и тежка камера с два процесора. Ама хубавото е,че външните изходи вадят 10 бита и 12 бита....ако дадеш още хиляди евро за записвачка...айй мерси..z7 II май има 4к60 ама не разбрах дали само на външен изход.....там пак ще се чака ъпдейт след някой друг месец за пълна функционалност.....

Иначе са сложили тия екстри дето дискутирах в софтуера и май АФ е почти работещ...ама ама искал малка зона за да работи фокуса по очи.... тъпо звучи.....

Z7 e с вече 5 годишен сензор - ама не беше ли време да купят 60МП сензори от Никон ....не че е нещо голямо само 40% повече пиксели и 20% резолюция?

Честно казано аз очаквах доста повече от никон и малко по-висока цена.

канон доста по-добри камери направиха ако искаш голяма камера......

Иначе за а7с това е добра новина, ще видим по-ниска цена сигурно. А никона пак е огромен и за мен неизползваем, както и а7м3, както е и R6......

ПП аз очаквам реални новости а не външен грип. Например r6 има 20 к/с май и вътрешно пише бързо на картата си и нов сензор,... от Сони очаквам 48 дуал пиксел или 96 МП quad pixel в а7м4.... или ако оставят сегашния 24мп сензор очаквам около него доста да обновят нещата и да видим някакви реални подобрения, а не само обещание за мизерно 4к60 с ъпдейт някой ден.....след година или две ако се издънят, както стана със сегашния z6

ПП за 50-ти път да напиша а7с е революционна защото е малка. А не щото има нови спецификации. Мен не ме интересуват соецификациите въобще, стига да прави сносни снимки и да не е трудна за ползване.



Публикацията е редактирана (14-10-20 09:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-10-20 09:33

Новите зетки, ако са толкова пари колкото се говори ще са супер. И това ще направи сони марката, която има най-лоша съвместимост със стария си байонет. Скопени и недомислени адаптери, които работят на тази, но не на онази камера и на всички камери не им работи видео функционалността... Нов адаптер - пълен провал, работи на 2 камери. Нещо дават на заден ход последно време, като изключим а7с3. От марката с най-добри възможности за адаптиране до тази с най-лоши такива.

Защо зетките не са провал - добри подобрения на същата цена. Реално сменят старите без да искат повече пари. Обективи на този байонет има колкото искаш вече, от стария им байонет да не говорим колко са и тук трябва да подчертаем - старите обективи работят на новите камери без проблеми!
И тук има още една подробност :) новите зетки работят без ограничения с Е байонет обективи [smilie5], отдавна има адаптер и той работи и за фото и за видео. Познай дали не е оферта да си вземеш новото зет 6 за втора камера особено като ще има 4К 60р и 14к/с, голям буфер и т.н.

От цялата работа единственото, което ме обнадеждява е, че сега вече сони ще трябва да предложат нещо ново и по-добро в следващата си камера, защото ако добавят 4К 60р в старото А73 - не мерси. Трябват им новите менюта, трябва им нов дисплей (всички имат по-добри дисплеи от сони), тъч-а трябва да е адекватен, задължително е да са два слота за карти като на А7с3, много неща трябва да се променят.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-20 09:39

120% съгласен, че Сони трябва да направят фърмуери за тоя ЕА5. Това е тотална гавра двете най-нови камери да не могат да ползват новия преходник.......

да не говорим, че те продават все още а7м3 и а7р3......докато ги продават е редно да има и фърмуери поне за съвместимост....не искат да сложат новия фокус, което също е тъпня. Не искат да сложат новото меню, което не разбирам защо......ама парите си ги искат за А7м3 в магазина......

Особено а7м3 няма алтернатива, дори да искам по-добър апарат в тоя сегмент нямат нищо ..... и адаптера не работи....тотална тъпотия е това. Тука съм съгласен....


ПП Инак Сони има ЕА4 като опция, дето никон и нея я няма. Реално При никон Д обективите са наизползваеми на новите камери.....



Публикацията е редактирана (14-10-20 09:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-20 09:49

А за А7м4 ще трябва бая да поработят. С нов фърмуер, който го има вече в А7с3 и екрана от 3 годишен А7р3... ми не .... трябва си нова камера. Нещо с реални нови функции.....

Дуал пиксел ако направят и има примерно 15-16 стопа динамика във видео с 16 бита запис.......

16 битов роу кога ще видим за снимки? А7с3 има 16 бита видео и няма 16 бита в режим снимки......

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-10-20 10:30

Е байонет обективи на Z маунт виж какви неща стават, когато не си спънеш камерите с адаптирани обективи. Зетките работят с каквото им сложиш без ограничения.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-10-20 10:44

ПП Инак Сони има ЕА4 като опция, дето никон и нея я няма. Реално При никон Д обективите са наизползваеми на новите камери.....

Не е много за хвалба имането на ЕА4 адаптера, защото с него имаш толкова много ограничения, че ... почти неизползваеми са А байонет обективите с него.


https://farm3.staticflickr.com/2834/12159142243_863e1541eb_o.jpg


На това какво му се вика през 2020? И да не забравим, че освен че ти прави безогледалката на стар, много стар ДСЛР с много слаб следящ фокус, ти сваля и 1 стоп светлина и нямаш никакъв видео АФ.
Същата работа и с ЕА5 - следящия фокус се видя, че не следи като А900 да кажем... за стационарни обекти си ок. А със обективи с мотор - същата работа като ЕА3 адаптера... работи точно като адаптиран канонски обектив - с ограничения.

Никонския адаптер за обективите им с мотор (които отдавна са доста и дори повече от старите) работи отлично и без никакви ограничения. Така или иначе обективите без мотор са малко използвани, защото отдавна са сменени с по-новите и по-добри модели с мотор...

Сони, за да не се прецакат и да пуснат адекватна функционалност с канонски и никонски обективи си спъват и техните А байонет стъкла. Сигурен съм на 100%, че само това е причината, защото в момента в който пуснат екстрите за А байонет ще тръгнат и за канон и никон обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-20 11:17

Какво те притеснява с адаптираните обективи с метабоунс или ЕА3?

Щото следящ фокус аз имам и със 400/5.6 снимах пилета. Не му е проблем да следи. Има и фокуса на очи на А7р3. Със 70-400 за А байонет е много добър фокуса на А7р3 и ЕА3 адаптера - по целия кадър лови.

Единствения ми яд и ти го знаеш е с дългите адаптирани обективи на канон, щото няма данни за тях и работи АФ-а само в центъра.....същото е с Техарт ЕА7 и минолта 135/3.5 например.

За видео не знам. Това ли е проблема?

Там май ядовете са от управлението на блендата. Щото А обективите са с една пружина и общо взето не могат да контролират блендата за видео прецизно - то и а99м2 има някакви ядове с видеото заради това - май имаше избор контрол на бленда или АФ..... G обективите и те са така....E обективите на Никон са по-добре, ама те са 4 обектива на кръст.....по добре е да си купуваш обективи направени за видео т.е. Z или E... не знам. Блендите на Никон и Сони са с механична връзка и отделно, че дишат яко при фокусиране, сменят фокусното разстояние при затваряне на бленда ....

Иначе за видео може би Сигма обективите Арт със МЦ-11? Те са с електронен контрол на блендата (ЕФ байонета) и май май оправиха нещо с фърмуера?

аз почти нямам адаптирани обективи вече - само 100/2.8 на Канон макрото старото си купих, щото Сони не щат да пуснат 100мм твърд и евтин бюти обектив - хубаво е Канонското обективче и 800 лева новичко.

ПП ЕА4 е като филмов СЛР отпреди 20-25 години....дори може би по-зле, че е само в центъра, щото е от кроп камера всъщност. Работи и съм го ползвал. точен е , има корекции ама е СЛР-ска драма.. нали за това сменихме на безогледални да има Аф дето винаги е точен, а не го калибрираш като минава облак или светне някоя лампа....



Публикацията е редактирана (14-10-20 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: alext   
Дата:   14-10-20 11:36

Бре тоз адаптер от Сони Е към Никон Z толкова малък, че все едно го няма..Z5 с тамроните примерно би станал доста приятен и евтин вариант, ако работи адекватно и на човек не му трябва видео.

А новите Z са закъснели с около 2 години...Никон упорито не си дават зор.



Публикацията е редактирана (14-10-20 13:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-20 13:21

Аз очаквах никон да изригнат тоя път.

Интервюта даваха, дето казаха - е сега изригваме... и накрая голяма батерия, грип, буфер, две карти.... тия неща си бяха ясни проблеми и не знам защо въобще пуснаха първото поколение без тия дреболии.....хем те си знаят. Дори А7000 на колко години вече ги имаше тия неща.....Отделно дето никон имаха кампания против А7-ците, дето обясняваха за а7р2 - малка батерия, малък буфер, една карта.... и те същото направиха.....


Но да сони за А7м4 ще трябва да запретнат ръкавите яко..........щото R6 има доста неща и Канон все пак са първи по пазарен дял.....


... и не е зле малко фърмуерите да си оправят. Това е голямо излагане с тоя новия адаптер. Голямо излагане с новото меню. Голямо излагане е, че го няма новия АФ на А7м3 и А7р3 ..... трупат се тия работи. А R6 има и 20к/с и оправен blackout катo на А9 и 5500 е по-евтино от А9 и 4к60 има и какви ли не глезотии други са сложили.....

ПП грешка има blackout на R6.....



Публикацията е редактирана (14-10-20 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-20 13:30

оххо.. току що разбрах... от Сони ще идват фърмуери.... (от малко странно място и може и да не е така ама.... 50/50)

[beer]



Публикацията е редактирана (14-10-20 13:31)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »