Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-20 23:01

marrio31 написа:

> Гейминг индустрията е доста
> по-печеливша със сигурност,Сони
> пак ще ударят джакпота[cool]

Ето го предаването на 5-цата

половин милион зрители!

разни хора пишат, че големия проблем на Сони е, че ще имат едва 10-15 милиона конзоли до март месец.....

ПП минаха милион



Публикацията е редактирана (16-09-20 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-09-20 23:06

A NEW CONCEPT HAS ARRIVED
Carry it everywhere!

Нещо и на мен ми издишат с тая нова концепция. [smilie11]
- Ако ще е компактен фулфрейм - трябваше да е с несменяема оптика, за да е наистина компактно!
- Ако ще за видео - можеше и с кроп сензор да минат за да е компактно освен заради размера на тялото, а и заради кропските обективи.
- Ако ще е ФФ със сменяема оптика, можеха да махнат видеото, нали си има видео ФФ камера вече.
- Ако ще е конкурентна на пазара, защо е толкова скъпа?

Няма угодия да ви кажа [beer]

Или просто брутално добра стратегия, ама на обратно - предлагането определя търсенето, защото ние от Сони имаме нова концепция [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   17-09-20 03:02

Който набърка гейминга е виновен за този коментар далееееч встрани от темата, но - така и не се научих на конзолите. Брат ми има PS4, пробвах няколко пъти, свикнал съм на компа и това е. Веднъж на 3 години му правя по-сериозен ъпгрейд. Сега чакам Nvidia да пуснат 3ххх сериите. Повече си ме кефи от конзолите и това е... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: pstoev   
Дата:   17-09-20 09:27

Точно такъв дизайн ФФ чакам от началото на безогледалните, вече 10ина години [cool]
Тъпото е дисплея, местене нагоре надолу е супер като на А7 серията. С този ако искаш да снимаш ниско или от корем, трябва целия дисплей да го врътнеш отстрани на тялото!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: bobyn   
Дата:   17-09-20 18:36

"Точно такъв дизайн ФФ чакам от началото на безогледалните, вече 10ина години [cool]"

+1

"Тъпото е дисплея, местене нагоре надолу е супер като на А7 серията. С този ако искаш да снимаш ниско или от корем, трябва целия дисплей да го врътнеш отстрани на тялото!!!"

Тука вече съм "-1". За мен това е най-удобния дисплей от всички възможни.

За мен лично проблемите са три: цената, цената и цената! С всичко друго бих се примирил.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   17-09-20 18:59

аз съм на подобно мнение като Стоев за екрана. Ама един познат с Канон ми показваше, колко удобно се снима от статив в портретна ориентация с тоя тип екран. Та може би е поносимо. А знам ли, може да реша да снимам селфита и за конферентни разговори определено е удобно.

За цената се чудя и аз много.....от една страна е А7м3 и той толкова струва.... плюс или минус 5-10%. Ако кажете в еди кой си китайски магазин е по-евтин А7м3 и тоя ще го пуснат в китайския магазин. От друга страна някои неща липсват от А7м3, но тия неща е по-добре да ги няма, за да имаме изчистена малка камера. Понякога по-малко е повече в дизайна. Няма някои хубавини от А7с3 и явно е, че просто са ползвали А7м3 като база и за това. От трета страна някои хубавини на А7с3 ги има - има стабилизацията с жироскоп в пост (май това е хита за стабилизация сега), има по-добрия Аф, има разните допълнителни настройки.


А в крайна сметка А7м3, Z6, S5, R6 не са алтернативи независимо какво предлагат. Аз си имам А7р3, който за мен е по-хубав от тия камери.

Та цената.....просто не е сравнима.

За мен проблемите са тия под капака - май май затвора е доста орязан и не знам колко точно е орязан от спецификациите. Има ли въобще изцяло механичен затвор? За едната карта писах вече.

Това са проблемите да - цена до някъде, затвора и картите.

Хубавите неща са дизайна, размера, количеството екстри в толкова ситно тяло - чудо е, че има толкова неща вътре. Аз не знам как завират картата от ляво и до нея непосредствено е сензора, който виси в магнитно поле.....не разбирам как ....

Та не знам хем съм супер очарован от камерата. Хем тия три неща....

може би трябва да изчакам малко и да видя от истински ревюта как се държи затвора пък и някоя по-харна промоция.....ама ако си подредя някое пътешествие просто ще я купя за да се кефя... веднъж се живее



Публикацията е редактирана (17-09-20 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-20 01:28

Малко бакалски сметки как да си направи човек система

1. широко - Voigtlander 15/4.5 (298g) или Samyang 18/2.8 (145g), tamron 20/2.8 (221g)
2. нормален - Sony 35/1.8 (280g), Samyang 45/1.8 (162g), Samyang 35/2.8 (108g), tamron 35/2.8 (210g)
3. къс телефото - Samyang 75/1.8 (230g), Sony 85/1.8 (371g)
4. телефото - Minolta 135/3.5 MD iii (285g)
5. Sony 28-60 (167g)


A7c (509g)

и ето Ви добра туристическа система с 5 обектива около 1.7 кила.

Мъжете добавяме една диагоналка в която да ги набута човек и напред.....

Жените са привилегировани с техните стилни чанти

ПП Има много повече опции за Сони на тия дължини. Просто това са обективи дето аз по една или друга причина съм харесал в момента. Примерно за 35мм Цайса на 2.8 е прекрасен вариант и може би най-добра оптика от всички......



Публикацията е редактирана (18-09-20 01:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   18-09-20 01:57

Без китовия, с 4 твърди от описаните, ми излезе 7600 лева като сметнах цените в магазина (и минолтата на старо). Много мило, ама нямаше нужда [smilie5] Въпреки че, само преди 5-6 години 7000 лева щеше да е един добър фул фрейм с ЕДИН обектив. И седемте бона щяха да са това, което днес са 9, като стойност на парите. Ама все пак... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-20 02:07

Трите самита са 2400 горе долу. Така е. Това е евтината опция. Може би 35/2.8 ще свали още 200-300 лева ако е вместо 45/1.8

Късия телефото и нормалния може нещо ръчка да вземеш ама да е лека и хубава ще е трудно. Не е невъзможно. Просто са по 250-500 грама, щото са метални....има опции. Дори АФ може да им сложиш. Аз за минолта ако намеря адаптер към лайка ще го ползвам с АФ.

Има и опция за адаптирани канонски стари АФ обективи т.е. някоя 28-ца и 50-ка ще работят.

За широкото стари, евтини, малки и сравнително качествени няма.

Ще помисля бюджетен вариант. Аз такъв имах за а7 едно време. Ама там мъкнех раница ..... и ако наистина гониш предимно бюджет по-добре а7, а7р или а7м2 или а7р2 (последния е мега як). То и еос-рп може да влезе в сметките.

Може да се направи комплект за малко пари.

Искаш ли камерата да е нова с гаранция? Ако няма нужда от гаранция може много да слезе



Публикацията е редактирана (18-09-20 02:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-20 02:10

Китака май са го уцелили тоя път. Картинките са хубави за китак.



https://www.photographyblog.com/reviews/sony_fe_28_60mm_f4_5_6_review

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   18-09-20 04:12

Аз наскоро си купих нова камера и не търся нищо в момента. Просто казвам, че 7600 лева са много пари. Ако имаш да дадеш толкова, буквално ще си залят от варианти [smile] Иначе, ако трябва да направя фул фрейм ситема с нови камера и обективи, като най-важен компонент ми е бюджета, бих си купил ДСЛР на Никон. Въпреки, че твърдо предпочитам безогледалните, цените които можеш да докараш за нова техника с никоните са много добри. Те единствени продължават да произвеждат и продават старите си модели. До вчера вървеше тяхна промоция в еМАГ за D610 на цена 1250 лева нов. Няма как да го биеш, като съотношение цена и качество на изображението [smilie3] И понеже F обективите вече не са нови, цените им са по-нисички и всичко заспива. Тая камера с 20/1.8G (или 24/1.8G по избор), 50/1.8G и 85/1.8G излиза всичко 3600 лева от БГ магазин. Което за фул фрейм с 3 хубави, светлосилни обектива е просто... [smilie5] Дори да направиш същата система с по-добър апарат като D750 пак ще е 4300, което е колкото струва "новото" Сони, дето е скопено 7 III но без нито един обектив...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-20 13:02

Аз виждам 1 вариант и две или три половинки за каквито и да е пари и за 70 хиляди няма опции

А7с е сравнително добре балансирана малка камера

Сигма FP има малко по-добро видео, но не става за снимки освен пейзажи

Канон RP - много по ограничен от сонито и да по-евтин

А7 или а7р - подобни са на ЕОС РП

Това са леките камери. Като последните 3 не са особено удобни

Какво да си купя друго? Панасоник или R6 дето са тройно по-големи и неудобни ли?

Лайките актуалните също са тежки и големи по сравнение..... не правят неща като Leica CL....


ПП D600 имах и после взех а7 и бях много щастлив, че се отървах ....

ППП за който ще е полезно Самянг пускат понякога промоции в амазон и вместо 7-8 стотин лева се намират около 600 и малко по-долу. Ама трябва търпение



Публикацията е редактирана (18-09-20 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-20 16:19

Ето днес още едно широко бижу

Лоава 14/4 - 1100 лева, 228 грама.

дпревю

ПП това на s1h ще седи като женски годежен пръстен на кит



Публикацията е редактирана (18-09-20 16:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: MixMike   
Дата:   18-09-20 16:42

2100лв e canon RP-то в момента ( с включен преходник към EF)
24мм, 50мм, art sigmi са по 900лв в базара.
135L - има няколко обяви в момента
Ако все пак искаш R обектив - 35/1.8 IS macro е прекрасен за 1000лв
Скоро ще има 85/2 IS Macro за 1200лв
па зумове...може да ги ринеш с лопата
24-85, 24-105, 24-70, за 300-1000-1500лв
Ето ти ФФ система за 5К с твърдаци или светли зумове...
...на цената на a7C
Всеки да си прецени!

Аз бих взел също и сони кропка на старо + трите кропски сигми на 1.4 нови(около 3500лв общо)

Няма фенщина тука -
а7SIII - шапки долу
а7C - new concept? kiddin' me?
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   18-09-20 17:14

Е, ние не говорим какво има в Базара, а как се връзва ако правиш нова система. То на старо, може система и за нищо пари да събереш. Обективи на по 30 години колкото щеш. Нищо им няма, ако това те влече... Иначе, по-скоро бих си купил Z6 за 2900 колкото беше промоцията в момента. Отколкото RP за 2100, който е по-калпав във всяко направление. Разликата от 800 лева няма да е толкова голяма, на фона на общите пари, а разликата в способностите на камерите е значителна.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: MixMike   
Дата:   18-09-20 18:38

И на z6 кво ще му навиеш отпред бе, пиле? Нали на тоя z6 ще му завиеш F-ки...А за памет кои точно карти по 300+ лв ще му вземеш + четец за още почти толкова.
Нали нова система викаш...преди 2 мнения предлагаш d610. Аре стига фенщина. Дал съм пример със сони, дал съм пример с канон. За никон феновете, си дал ти.
А темата всъщност е колко точно безмислен е този фф на сони за 4-5к само тялото. Т.е. нужен ли беше този фф, или може да се замени с нещо доста по практично. Т.е. аз писах по темата. Дадох пример за 2 различни пълни системи, на цената само на сони тялото.
За теб обаче, мнението ми е благодатна почва за фенски заяждания, въпреки че две мнения по-нагоре си казал същото, само че с никпнските очила...ми айде дай пример за НОВА система, да видим дали ще я докараш.

П.с. става въпрос за ентри левъл система. Това че никон имат само 2 пръдливи тела, не значи че по слабото е entry level. Nikon нямат ентри левъл...Т.е. зависи дали z7 е максимума, или ще има профи тяло.

П.с2 фокуса на rp е по-бърз от z6 :)

П.с3 и визьора е по як...много по як. По як и от на a7rIII.[beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (18-09-20 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: MixMike   
Дата:   18-09-20 18:51

Btw...800лв при цена от 2100 с която сравняваме са едни 40%. Ако за теб е "малко доплащане" явно сме учили различни математики[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   18-09-20 19:20

Ами, аз всъщност продадох Z6, който имах и си купих Сони 7R III. Като истински фен на Никон. Пиле...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: MixMike   
Дата:   18-09-20 19:24

Мо'еше да ти дам моя... в гаранция...с грип...2 батерий...сичку, батенце.

...следи базара [thankyou]



П.с сигурен съм, че не си го взел от магазин[smilie3]



Публикацията е редактирана (18-09-20 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   18-09-20 19:33

Ами, всъщност пак не позна. Предпочитам да купувам техниката от магазини, които дават работеща гаранция и така направих и с този апарат. А "батерия" в множествено число се пише без "й". Пиле.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: MixMike   
Дата:   18-09-20 20:25

А "батерия" в множествено число се пише без "й". Пиле.


кълвеш на гола кука? Голямо напиняне?!?
Лека вечер, пии една рикия...ако си 18+

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-20 20:43

Йог за нова система а7м3 и добавяш един обектив за това което ще снимаш. По-добре средно ниво и нагоре да е. Та за портрети 85/1.8 за около 1000 лева.

Снимаш там годинка или колкото и добавяш втори обектив после трети и така.

Не се прави система от веднъж. Няма как. Страшно много пари са на куп.

Няма значение марката. Хубав обектив от всяка марка почва от 2 бона. Като си взех д600 едно време и викам дай един широк зум да добавя и опаааа бате изненада по 4 бона са хубавите широки зумове. А това е преди 8 години......

Хайде добави за птици нещо - само канон има тук там някоя оферта за 300/4 и 400/5.6 втора ръка. Ама я виж супер якия никон 500/5.6 или 200-500? А подаряват ли ги?

Система се прави за години.



Публикацията е редактирана (18-09-20 20:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-20 21:06

DPReview TV

Мислете за тая камера не като за нова технология, а като за миниатюризиран А7м3. Просто е А7м3 с някои нови екстри и минус други екстри, за да е по-малък. Понеже е вариант на А7м3 няма как да е 2300 лева, докато оригинала е 4 бона....

ПП spoiler alert - и тия пичове са харесали новия китак. Май това ще се окаже доста интересно 160 грама обективче......



Публикацията е редактирана (18-09-20 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   18-09-20 21:28

Кире, как точно скопената скорост от 1/4000 прави това тяло по-малко?
Това тяло е некъв ташак за балъци, които си мислят, че се сдобиват с малка камера ФФ.
Ако бяха махнали визьора отгоре, дори да бяха сложили тая шпионка, дето е сега, но с параметрите на тройката, да да кажеш че е така.
Ама сега... неква орезана кутия за много кинти, спрямо това което може.
Изглежда им е останал много хардуер поради някаква причина.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-20 21:46

За влогъри а7ц ще се окаже златна мина. Има новата възможност за стабилизация с данни от жироскоп


https://youtu.be/T7yKRiFjPmw

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »