Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Mogila   
Дата:   12-09-20 10:15

За мен това не е малка камера. Защо не направят нещо наистина компактно? Аз бих си купил. Естествено не за 4000 лева [smilie18]

На мен този дизайн и размери изобщо не ми харесва, за това и не си взех а6000. Но фенове има много- те ще купуват и както hotsnail ще хвалят и защитават каквото и да излезе.



Публикацията е редактирана (12-09-20 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-20 10:21

по скоро цените си се качват, вероятно защото падат обемите.

А виждаме тоя резултат с всеки нов модел.

Те си казаха производителите, спрямо 2010 през 2019 са продали 10 пъти по-малко камери всички фирми заедно. А пика беше 2012 мисля. Имаше интервюта с шефа на Канон. Канон очакваха 2022 да се стабилизира пазара. Ама с тая корона им е много тежко. Последните 6 месеца сигурно нищо не са продали. За това сигурно вадят сега някакви модели току да запалят някакво търсене.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ombre   
Дата:   12-09-20 12:01

В нета пише,че ще е с 1 слот. Иначе дизайна е компактен,но както каза и Могилата,въпрос на вкус е.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Hsathv   
Дата:   12-09-20 12:52

Автор: Mogila
Дата: 12-09-20 10:15

За мен това не е малка камера. Защо не направят нещо наистина компактно? Аз бих си купил. Естествено не за 4000 лева

Ами то си има малко и компактно. Sony RX1RII.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Don_Diego   
Дата:   12-09-20 13:52

Е колко по малко?! Законите на физиката все още важат. Как да набуташ в малко тяло голям сензор, ма процесора да е на шест, батерията да издържа до 700-800 снимки, пък ако може да не прегрява. Естествено, да е с физически врътки и портове за слушалки, аудио, светкавица... и да е защитен от влага и накрая като получиш мини тухличка, на която си решил да закачиш 70-200/2.8, започваш да мърмориш, че ергономията им куца

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-20 14:22

Еми ето го сравнен с панасоник, дето има 4 пъти по-малък сензор


https://uploads.disquscdn.com/images/bb88e7e30f70ad913e7f21e679039799206555b11e1bb6719a4d3d945f14c35

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Mogila   
Дата:   12-09-20 18:02

RX1 ме кефи, но не е със сменяеми обективи, а е и скъп.

Мен лично не ме интересуват два слота, врътки, процесор, загряване. Искам много малка фулфрейм камера с добър сензор. Може да е много орязана, но да е ефтина.

Сони тръбят НОВ КОНЦЕПТ тва онова и накрая нищо ново и интересно...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-20 18:55

Абе не е никак голяма камерата

От наличните картинки и размери като ги наместих в шопа.....ми в общи линии ако искаш повече от три бутона.....

А7с срещу FP1 реални размери....1мм е по-висок и 11мм по-широк......90 грама по-тежко и на еднаква цена 4200

Сонито:

1. има голяма батерия и
2. има грип т.е. може да се държи в ръка и
3. има стабилизация
4. има три врътки за настройки и 1 за режима
5. вероятно ще има механичен затвор
6. вероятно ще работи със светкавици
7. Изглежда, че има повече бутони за настройки
8. има подвижен екран
9. очевадно има и визьор



http://karaatanasov.info/a7c/a7c_vs_fp1.jpg




Публикацията е редактирана (12-09-20 19:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: kvakioh   
Дата:   12-09-20 19:13

Това сравнение със Сигмата е само по размери...И някаква батерия.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-20 19:18

еми гледам за мен какво е важно. Някой горе каза - поне да беше малко.....ми по-малко не знам как може да е и да има грип....Можеше да няма стабилизаяция и грип да има повечко място....ама със стабилизация.....тоя 35мм сензор е половината камера.

ПП Взех кадъра от оня сайт дето сравнява размери и лепнах А7ц вместо А7м3. Сянката я свих - 2 мм е по-тесен А7ц. Смених надписите и естествено размера на камерата го нагласих да е пропорционален.



Публикацията е редактирана (12-09-20 19:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: kvakioh   
Дата:   12-09-20 19:46

Ако може да се слагат Панасоник обективи и да вървят на Сигмата е доста интересно. Картинка и за който го е интерес видео, нищо повече като сравнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-20 11:34

зависи какво виждаш като Панасоник обективи м43 няма. ама тези за новия байонет би трябвало да си бачкат.


Ама кои Панасоник обективи? Те нещо се дънат панасоник на тоя фронт....сега обещаха 1.8 серия.....Ама сигма всъщност правят компактна серия вместо да обещават...... 40/2.8, 85/1.4, 24-70/2.8, 100-400....



Публикацията е редактирана (13-09-20 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: kvakioh   
Дата:   13-09-20 12:18

Само L-mount естествено. м4/3 няма работа тук.
20-60 е показателен, никой няма такъв и толкова широк.
Нищо не дънят, освен тези, които са натрупали от други системи и сега искат Панасоник...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-20 12:39

да то всеки си има гледна точка. На мен 14-24 и 24-70 са ми по-удачни от 4-те зума на Панасоник.....


Ето ги картинкте на сонито. Намерих ги като jpg


https://www.bestcameranews.com/wp-content/uploads/2020/09/Sony-%CE%B17C-camera-3.jpeg




https://www.bestcameranews.com/wp-content/uploads/2020/09/Sony-%CE%B17C-camera-2.jpeg




https://www.bestcameranews.com/wp-content/uploads/2020/09/Sony-%CE%B17C-camera-1.jpeg




https://www.bestcameranews.com/wp-content/uploads/2020/09/Sony-%CE%B17C-camera-4.jpeg




Фул фрейм A6000.....

две карти и малко по-ниска цена щяха да я направят хит като А6000...ама явно са решили да нишова....

Интересно е, как ще се сравнява с А7м4. Интересно е и колко неща са оптимизирали от А7м3.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: kvakioh   
Дата:   13-09-20 15:50

В темата за Сони, ползващ Сони, навсякъде Сони...нормално е да е само Сони. И някакви сравнения с мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   13-09-20 16:09

Автор: kvakioh
Дата: 13-09-20 15:50

В темата за Сони, ползващ Сони, навсякъде Сони...нормално е да е само Сони. И някакви сравнения с мм.


Забелязал съм, че точно ти присъстваш в абсолютно всички теми за Sony, по активен си в тези теми и от най-големите изявени фенове на марката. Май ти е време, да се огледаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: kvakioh   
Дата:   13-09-20 16:33

И аз имам Сони, но не ги възхвалявам или сравнявам с отрицание и отхвърляне, защото ползвам успешно и по-често и други марки. Иначе е добре, че някой ми брои влизанията в темите, което обаче не е интересно по темата. Къде и за какво да се огледам, за нещо опасно ли? [smilie2]
Тоя апарат е ни риба, ни рак. Хибрид а6000 и е скъп. Единствено предимство- тегло и размери. Китак- тесен.



Публикацията е редактирана (13-09-20 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: mn1   
Дата:   13-09-20 17:08

Само един недостатък виждам...цената. Прекалена е.
Ако беше 1000 долара никой нямаше да мрънка. :)
Прилича много на Samsung NX500 ама с визьор, както и на Panasonic GX7. Трябват му 4-5 компактни качествени твърди обектива между f2 и 2.8. Говорим за не много скъпи обективи може и Sigma и ще има голям смисъл от камерката. Samsung имаха такива обективи за NX и беше супер кеф да зе снима с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   13-09-20 17:10

Автор: kvakioh
Иначе е добре, че някой ми брои влизанията в темите


Дори си мисля, че повечето четящи като мен, след името ти прескачат текста, развит рефлекс един вид и хигиена в консумирането! Една касета колкото и да я превърташ напред-назад, съдържанието не се променя. Толкова години как не ти писна? Или наистина вярваш, че си полезен на някой с нещо тук?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: kvakioh   
Дата:   13-09-20 18:10

Ми няма да ти давам статистика и чисти факти колко достатъчно хора познавам тук, с колко се срещам ежеседмично, колко ленти сме извъртяли заедно, колко много техника ми е минала през ръцете.
Единствен ти ми казваш нещо, че не ти харесва. Хигиената е добра, важна е, можеш да пропускаш темите и мненията ми, благодаря все пак за сипването. Все пак, много лошо, даже вредно е да се харесваш на всички.
Темата е за диплене на техника, тя не е за да е полезна, а е разговор. Мислиш ли, че бих стоял тук както каза “с години”, ако не намирам хора и отражение? Не е писване, а писукане на пиле, може да го опечеш. Но първо се хигиенизирай...
Колко сте на брой тези, които са “повечето като мен”, които представляш? Имаше случай, в който група от 7 човека им обещах да не коментирам специфична тема и просто спрях. Ако се намерят още 6 като теб и ми кажете какво не ви харесва и предизвиква дори гняв, ще спра...



Публикацията е редактирана (13-09-20 18:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Mogila   
Дата:   13-09-20 19:56

Дизайнът със сребърен цвят отгоре е супер!. Само много ефтино ми изглежда повърхността на грипа и отзад, където се държи. По ми харесва имитацията на кожа.

Между другото, нали знаете, че производството на един продукт, продаващ се за 2000 евро, струва не повече от 120-150? Ако не го знаете- вече ви е ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-20 23:00

хахах да врътките на металната камера са все едно взети от фашистка радиостанция. Има някакъв чар.

Аз гледам повече дали ще ми е удобно и си мислих за черничка.....ама може би си струва и малко суета да има. Панасоника са правили същото. Х-Е серията мисля, чъщо имаше такива антични врътки.....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: bobyn   
Дата:   13-09-20 23:24

Махнали са и светкавицата от А6*** серията, не е имало място ли?
Иначе камерата е супер, един единствен недостатък има, но е доста сериозен. Цената...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-20 23:35

Вероятно няма място заради стабилизацията.

А6600 също няма светкавица.

Леко променено А6600 тяло е. Двата бутона отгоре липсват. Липсва C3 бутона отзад. Има добавена още врътка за компенсация. Липсва превключвателя около AF-ON бутона.

Доста са намалили бутоните. Вероятно са компенсирали с тъч екрана. Ще видим вторник. А7с3 пак има тъч ама и бутоните са оставили....

Цената е височка и няма втора карта май. Втората карта ме мъчи мен. Цената с времето ще спадне, ще има разни промоции....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   14-09-20 01:00

Изглежда подходящ модел за ютюбъри. По-малка и с въртящ екран. С обектив като 20/1.8 няма да е евтино, но картинката ще е много добра. А с 18/2.8 на Самянг даже няма да е толкова скъпо. В крайна сметка производителите ги правят тези камери за големите пазари, където "ютюбър" може да бъде опция даже за основна дейност. За такива като нас на никого не му дреме.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »