Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   01-11-20 17:38

Симо прав си!

105MB/s изкарах от A7r3 току що. Това е като го включих на USB 3.1, картата ми е ProGrade v90 250 MB/s. А вече май има по-бързи USB, дъна и карти.....

Май си заслужава си да се тества.

Тоя младеж кой знае какво е тествал с каква карта, кабели, порт на компа и т.н. .......

Като си взема и А7С ще видя има ли разлика. Смених си и рутера наскоро и сега е WiFi 6 и поддържа всякакви шукарии....не разбрах дали A7C поддържа WiFi 6.....

ПП Дори на USB 2.0 порта даде 32MB/s....дали отдолу са ми закачили USB 3 порт от дъното на USB 2 куплунга не знам....дъното има 3 USB 2 порта....ама има 10-тина USB 3.1


ППП По темата тубата днес ми предложи това видео...някакъв бастун продава R6 и минава на А7С... Thy Sony A7C Is Amazing! BYE Canon R6! - оказа се, че 4к60 всъщност не е всичко....


ПППП Пробвах FTP-то до диск закачен на рутера. От компютъра около 500МБ файл се качва за около 10 секунди. От А7р3 498мб снимки (12 роу файла) се качиха за 2 минути и 13 секунди (това по статистиката от камерата). Това прави около 3.66 МБ/с. Да не говорим какъв зор е тоя рутер на Асус да му подкарам фтп диск.....



Публикацията е редактирана (02-11-20 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-11-20 23:26

за някой ако е важно.

При снимане на RAW с тих електронен затвор и има някакво движение използвайте Drive Mode - Continuous Low за да снима с 12 бита и чете сензора за 1/30 от секундата.

Ако снимате на Single с 14 бита, ще чете сензора за 1/15 от секундата и това създава повече проблеми с движещи се обекти.

Това го пише и някъде дълбоко в ръководството без конкретните цеифри.

Измерих и скоростта на четене

145 МБ/с изкарах от USB
10 MB/s през FTP и WiFi (с лаптопа изкарвам 15-20 МБ/с т.е. близко и не знам дали не се бави от ограничения на FTP сървера и дали може, да се оптимизира)

А7С има възможност да пише файлове на картата си и на FTP сървер едновременно. Така че може да си купите външен диск с wifi и да го ползвате за резерва ако Ви се налага снимане на важно събитие.



Публикацията е редактирана (06-11-20 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Mogila   
Дата:   07-11-20 15:51

А7C сравних днес с всички други модели камери. Имаше представяне в един магазин.

А7C изобщо не е компактна камера. Реално по никакъв начин няма приемущество в размера, сравнен с другите Сони фулфрейми.

На снимки ми изглеждаше много готин дизайнът, но в действителност е наистина голямо дърво [smilie2] Много неудобен.

Най-лошото нещо е обаче визьорът. Това все едно е визьор от някаква ефтина и стара съпунерка. Не само като размер, но и като картина.

Не мога да си представя, че някой би си купил тази камера независимо от цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: kvakioh   
Дата:   07-11-20 16:36

Ако е за 1000 евро-става.
С адаптори според мен нещата ще се разбалансират допълнително заради допълнителните размери.
Иначе като визьор е малко по-добър от Fuji x-e2.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   07-11-20 19:15

Могила купих си я, ползвам си я и не споделям щуротиите, които си написал.

Само Канон еос рп и сигма дп са подобен размер. Двете камери нямат стабилизация, имат много орязан аф, нямат 10к/с и куп други липса

Имам друго Сони и то просто не влиза в чантата. Снимал съм чантата....

Да нишова камера е. Не е за всеки. Но за това което е няма конкуренция.

Ергономия визьор и т.н. са копирани от най-продаваната в историята на фотографията камера - а6000. Канон нямат толкова успешна камера.



Публикацията е редактирана (07-11-20 19:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Mogila   
Дата:   07-11-20 19:45

Автор: hotsnail
Дата: 07-11-20 19:15

"Ергономия визьор и т.н. са копирани от най-продаваната в историята на фотографията камера - а6000. Канон нямат толкова успешна камера."

Аз за това не си взех а6000, а Олимпус за туристическа камера.

Аз съм написал моето мнение. Хората да си пробват и да си преценят сами. Имах на една маса всичките модели и просто тази камера е минимално по-малка от другите. Като са с обективи е горе долу все тая.

А този визьор през 2020та на камера за 2200 Евро е смешно,но ти пак ги защитаваш- сори ама всичко изопачаваш и си брутално заслепен и пристрАстен. Много напомняш на Тръмп феновете...



Публикацията е редактирана (07-11-20 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   07-11-20 20:36

Мен ме дразни, когато компаниите ми предлагат някакви полуфабрикати, събрани от вече използвани части, но пуснати на цена като за нов продукт. Това представлява 7c. В нея няма буквално нищо ново, освен формата й, която всъщност е по-неудобна от камерите на същата цена. Даже една предна врътка не са й сложили.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   07-11-20 21:49

Йог не е удобна предна врътка на това тяло. Държиш го с три пръста. Как ще въртиш тая врътка.... с безименния ще държиш цялото тяло и обектива ли? за да има предна врътка ти трябва по-голямо тяло. А цялата идея е да е малко. Иди я хвани камерата и помисли как ще ползваш предна врътка. Не става.....ако ставаше, щяха да сложат новата задна врътка отпред.... има три врътки....

Аз ползвам много леки обективи, но няма как да ползвам предна врътка, дори да я имаше.....тялото е 500 грама, обектива е 150 грама 650 грама (колкото са другите тела без обектив) и не е удобно, да седи на два пръста....ако беше по-високо, да го хвана и с кутре, както е а7р3, щеше да има смисъл от предната врътка...но тогава нямаше да го купя, нали?

Целия пиниз е два сантиметра спестени от височината и 150 грама от теглото. За мен е много и важно това. За друг може да е нищо. Пратих Ви линка, от 2013 това ми липсваше......

Нишова камера е, но няма друга подобна. Реално единствена алтернатива ми е м10 и е 3-4 пъти по-скъпа и трябва да купувам 10-Тина пъти по-скъпи обективи, които няма да имат дори АФ.

Не виждам защо Ви бърка в гъза... ми да Канон ще направят същата камера след година. Никон също и Панасоник и те....има пазар за такива камери....

ПП за визьора ...ми то същия визьор е в А7м3 и Панаосник S5 и EOS RP. Да не е висок клас визьор ама става. По-малка лупа има....ми това има и предимства, не виждаш пикселизирана картинка.... Да по-добре е 3.6 или 5 или дори 9 МП визьор ама това е нисък клас фул фрейм. Z5 изкяри с визьора от Z6, който е 3.6 МП ама... мен ме е яд единствено, че не са сложили 42МП сензор. Визьора ми стига за кадриране. Малко ми е странен екрана, но днес и с него се разбрахме....



Публикацията е редактирана (07-11-20 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   07-11-20 23:16

Някой ползва ли ФТП да си качва снимките на диск вкъщи вместо usb?

ПП интересно е, че камерата го прави във фонов режим и ако искаш може да снимаш, докато качва.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   07-11-20 23:29

Аз три месеца съм снимал с Olympus E-M10 II, която е по-малка от новото Сони. Изобщо не й пречеше да има предна и задна врътка и си ги ползвах без проблеми. Същото беше и с Panasonic GX80, която ползвах 6 месеца, има същата форма като 7с, само че е още по-малка и ИМАШЕ предна и задна врътка. Идеално си се ползва. Ако има нещо, което ме дразни повече и от хитрините на компаниите, то е облъчените им фенове. Те ти взимат един елемент от удобното управление на камерата, слагат ти най-мижавия визьор, като на сапунерка от 2010-та, ама той ми обяснява колко рационално били постъпили, как нямало къде да се сложи... Айде малко по-сериозно.



Публикацията е редактирана (07-11-20 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   08-11-20 00:29

Кое е по-малко бе пич?


http://karaatanasov.info/a7c/compare.jpg


Единствено сензора на тия сапуниери е 4 пъти по-малък. А размера тоя дето мен ме вълнува е сходен и дори сапуниерите са малко по-големи


Проблема е, че 4 пъти по-големия сензор е малко по-тежък и оптиката му е малко по-тежка.... да и картинката е много по-хубава....


иди я хвани камерата и не пиши щуротии. Не е удобно да има предна врътка. Сега я държа в ръка и ти споделям впечатление лично.... какво се дървиш и пишеш глупости? Не съм с големи ръце или нещо, просто обаче няма как да я задържиш камерата и да контролираш предна врътка с една ръка. Не мога да ползвам предна врътка дори да я имаше. Виж ако искаш Сони форумите и други хора са коментирали това. Няма как да се ползва с тоя грип.

А и аз ползвам камерата с една ръка. Сони камерите от а700 насам, могат да се използват с една ръка..... голяма изненада за собственици на сапуниери на олимпус, фуджи и панасоник нали???? Тия и двата боклука, дето си дал за пример, не могат да се ползват с една ръка.... то за това едните спряха да правят м43, а другите фалираха....виж новите паналайки какви са.... 4 пъти по-големи.... по кило и половина....


пп а ако може без лични квалификации.....



Публикацията е редактирана (08-11-20 00:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   08-11-20 00:56

На Олимпуса три от четирите параметъра са по-малки. Ширината, дебелината и теглото. На Панасоника и четирите са по-малки: ширина, височина, дебелина и тегло. Ама ти си ТОЛКОВА филмиран, че на черното не бяло, а пембено ще кажеш. Какво ми дреме колко е голям сензора? Аз ти давам пример за по-малки камери, на които си има и предна и задна врътка и напълно спокойно се побират върху корпуса и се ползват. Какви производства, какви качества на картинките, какви пет лева?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   08-11-20 01:00

Добре иди я виж в магазина. Подръж я. Помоли да и сложат някакъв обектив. На мен не ми е удобно да си вдигна пръста за да бутам врътка, както го правя на А7р3. Просто не ми е удобно. ще изпусна камерата.....как да го обясня....


Имал съм куп камери с предни и задни врътки. Тая не е удобно да има предна врътка.

кое му е сложно да проумееш?



Публикацията е редактирана (08-11-20 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Mogila   
Дата:   08-11-20 01:13

По-добре да не ходи да я пипа...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: bam-bam   
Дата:   08-11-20 01:18

Няма страшно дори да иде .. и да я пипне .. и да потвърди, че е могло да има врътка , Киро пак ще го изяде и ще му покаже, че не е прав !
Те и без врътки да направят 2рата версия, Киро пак ще обясни на НЕГО колко му е удобна , останалия свят няма думата [smilie5] [cool] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   08-11-20 01:21

Ххахаха да зарибяваща е, пък цената не е ниска.....


ПП Има допълнителна врътка, но е отзад. Естествено това не пречи на БГ трола да напише някоя глупост.... За да е по-споко с тъпотиите, тримата ще ви блокирам, щото ми писна, съжалявам.

ППП С 200 снимки идеята ми с FTP тотално се обърка. Заби ми FTP сървера на рутера след 100-тина кадъра...Ще мисля някакво друго решение.



Публикацията е редактирана (08-11-20 10:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   08-11-20 15:39

В темата за S3 написах едно обобщаващо изречение за всички фотоапарати - ще си позволя да се само-цитирам тук, конкретизирайки за този дискутиран модел:

Sony A7C НЕ СТАВА за всички жанрове и видове фотография, НЕ Е и за всеки джоб. Но явно има както видове фотография, така и джобове, за които дадения модел СТАВА. Проблем ли е това?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-20 00:33

Явно не сме много феновете на А7С само първите две места по продажби .....


Sony Alpha a7C is the Best Selling in the second half of October (CAPA)

1: Sony a7C with 28-60mm lens kit

2: Sony a7C body

3: Sony a6400 with 16-50mm and 55-210mm

4: Canon EOS R6 body

5: Canon EOS R6 with 24-105mm f/4-7.1 IS STM

6: Sony a7 III body

7: Sony a7S III body

8: Sony a7 III with 28-70mm lens kit

9: Sony a7R IV body

10: Nikon D5600 with 18-55mm and 70-300mm



Публикацията е редактирана (09-11-20 00:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   09-11-20 10:54

Ного ме радват такива статистики с нищожна извадка (по време).
Киро, не си глупав, ма тук се излагаш поради някаква причина.
Да кажем, че А6000 е бест селър е едно, ама за тва нещо да ми цитираш за 1 месец, е не само несериозно, ами навежда на мисли, които не ми харесват, тъй като те познавам.
Все пак сме минали пубертета дееВа.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: al.popoff   
Дата:   09-11-20 11:41

Кой би предположил, че най-новата камера ще се продава най-много за двете седмици след като е излязла? Явно е най-добрата камера на света. За всички. Най-вече за тези, които още не знаят колко е добра. А не знаят, понеже никой не им е обяснил и не са ходили до магазина да я докоснат.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   09-11-20 12:25

Никой не е казвал, че е 'най-добра'!!! Слагате твърдения в устата на автора, които никога не е помислял да твърди.

Той само цитира, че се продава добре - в отговор на мъдрите прогнози на мнозина, че "това недомислие няма да се харчи". Очевидно се харчи достатъчно да оправдае решението да се пусне в производство.

Значи 'недомислието' все пак е премислено - от хора, които разбират от фотоиндустрия повече от всеки пишещ тук.
= = = = =

А какво е 'май-добра' камера? По тоя въпрос мисля сме се съгласили след безброй теми през годините (десетилетията), че никога няма да се съгласим. Що пак вкарваме това безнадеждно понятие в разговорите?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: al.popoff   
Дата:   09-11-20 12:38

nyamago написа:

> Никой не е казвал, че е 'най-добра'!!! Слагате твърдения в устата на автора, които никога не е помислял да твърди.




hotsnail написа:

> Това е камерата на 2020. Най-доброто е.



Ко речи?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   09-11-20 16:41

@al.popoff - Това си го намерил на някоя предна страница и го ръгаш тука ИЗВЪН контекста на разговора.

Аз писах изрично в контекста на последните постове, които цитират статистики за продажби. Подчертах съмнителната корелация между обем продажби и кое е 'най-добро' - поради несъществуваща дефиниция на последното.

А ако се разходим нагоре по страниците, ще намерим и други изказвания, като
> "Да, нишова камера е. Не е за всеки."

Пак думи на Охлюва - за които си сляп, защото търсиш да доказваш, че бил сляп талибан. Всъщност, без да крие пристрастието си към Сони, той показва повече склонност към обективност, отколкото противниците му (и противниците на Сони) - именно ТЕ са слепите талибани защото - като тебе, виждат само някои от твърденията му, но не и други. Ако се вземе пълната картина излиза по-малко фен отколкото са анти-феновете [smilie6]
= = =

И не съм му адвокат, нито пием бири заедно. Не съм и сляп фен на Сони, но ме дразнят анти-феновете, които на всяка цена трябва да принизят постиженията на дадена фирма и да оплюят продуктите ѝ. Аз самият съм бил дълго време такъв (спрямо Апъл и феновете им; вече не съм). Предпочитам да оставя феновете да се радват, вместо да се чувствам длъжен да се включвам във всяка тяхна тема само за да им вкисна възторга.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-20 17:06

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-20 22:15

По темата за А7C

СДК-то работи. През USB можеш да контролираш камерата. Пробвах го.

Може с някаква платка от типа на Raspberri Pi да се направи софтуер, който управлява камерата. Изглежда добре. Има доста функции. Май има и възможност за контрол на фокуса т.е. може да се направи приложение, което прави focus stacking. Има си и liveview достъпно и може да си вържеш монитор или да пуснеш някакъв алгоритъм да следи за нещо в картината т.е. фото капан.

Връзката през USB изглежда доста бърза и надеждна т.е. по-добро ще е от wifi SDK-то, което имаше преди. Аз направих един съвсем прост таймлапс, но просто не работеше надеждно.

Недостатъка е, че идва като компилирана библиотека за 3 платформи и това ограничава малко или много. Платформите са популярни т.е. windows intel x64, linux arm7 32, linux arm8 64. Това значи windows лаптоп, Raspberry Pi, дори може би телефон с андройд (вероятно рутнат).

За малък бизнес е идеално да направиш автоматизация на камерата свързана със слайдер, панорамна глава, фото капан. Може би някаква приставка, която разширява възможностите на камерата - focus stacking, timelapse и т.н.



Публикацията е редактирана (09-11-20 22:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »