Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: uri64   
Дата:   16-12-20 01:24

Аааа, много врътка с тоя диск. Размерът даже не е толкова притеснителен - в една диагоналка и през рамо като съвеЦки колхозник на екскурзия в Париж, но това уай-фаи, фтп-та, ссхашове, геръп у... мАни бегай...а на всичкото отгоре и стар и трудно намираем...еууу [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-12-20 01:42

Диагоналка - има
Камера - има
Обективи - намират се
Париж - ....

Ще се пътува, ще видим кога.

Иначе всичките хакерии са еднократни, май.

След като го пребориш, процедурата е проста. Натискаш On на диска и FTP On на камерата от менюто. След това снимаш. Ама пак това е за много редки случаи. Батерията ще иде зян без време.

Инак диска мисля просто да е за бекъп и няколко 128Г карти за снимане. Мога спокойно 2-3 седмици да обикалям. Много ми се кара през северна Европа... Полша, Швеция, Дания, Германия, Холандия, Белгия. Мога да взема един месец ако короната се успокои и .....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: uri64   
Дата:   16-12-20 10:45

Това вече е приказка :)
И на мен ми се пътува по тия места, ама гаден вирус, всичко развали...а по план следващия месец трябваше към Куба да запрашим :(



Публикацията е редактирана (16-12-20 10:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   16-12-20 13:45

Дойдохме си на приказката (нищо, че е оф-топик). ПЪТУВАНЕТО е онова, което днес най-много ни липсва и от което пандемията ни ограби. Живее се някак и без кръчми, и без театри; без офис на мнозина им е даже по-добре... но без пътувне си е като в затвор [smilie2]

И за да е по темата: на многото въпроси кому е нужна тая камера - става ясно: на пътниците. На хората, които ги радва пътуването и имат органична потребност да са на път. Жалко, че точно сега не могат да я използват по предназначение...

[beer]



Публикацията е редактирана (16-12-20 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   18-12-20 20:45

И пак за решението с външния диск: не ти трябва тая тротоарна плоча с нейните безжични рискове.

Може би ще ти свърши работа нещо такова - казват, че е "облак в джоба", който работи БЕЗ Интернет връзка [smile] Работи и с камери, и с телефони, и разбира се - с компютри (с всякаква ОС). Какво повече му трябва на човек за да е щастлив?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Danny_Falin   
Дата:   19-12-20 14:15

някой знае ли защо цената в БГ е толкова висока?
1800$ са 2900лв по днешен курс 1.61
2900лв + 45% = 4200лв

защо ние трябва да платим 45% повече за тази камера?

и как могат да си продават конзолата
поне на еднаква цена от $ в евро, пък за камерата още трябва да я напомпат ??!

playstation5 струва 500$ или 500Евро



Публикацията е редактирана (19-12-20 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-20 18:07

Това е цената за ЕС.

Няма как да обясним, как си поставят цените японците.

Знаем за някои разлики - в ЕС цените се обявяват с ДДС, в САЩ са без данък оборот. Вероятно има начислен валутен риск и по някаква причина за еврото е по-висок то този за долара.

Това непомага много

За Сони напоследък доста от цените са абсурдни в ЕС, но има доста големи промоции. Аз това следя. Виж сега дали има нещо за Коледа.

Камерата е готина и удобна особено ако ще я носиш напред назад.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-21 01:08

https://a.aliexpress.com/_mKKPVg5


Китайците са успели да направят гумичка за визьора.

Ако някой иска такава.

За сега единствено смислено съм чел, че на някои хора при снимки пореди залез им гасне визьора заради слънчева светлина, която стига до сензора.....

Иначе визьора е използваем и с очила.

Има и малка дръжка за палеца подобна на Фуджи


https://a.aliexpress.com/_mNo4SoD



Публикацията е редактирана (02-02-21 01:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Borislav87   
Дата:   18-09-22 01:01

Здравейте.
Обмисля да закуупя A7c с китов обектив за начало. В момента съм с Panasonic g80 с 4 обектива. Ще разпродам всичко. Причината е бавният и неточен автофокус при видео.

Колебая се межди A7iii и A7C, но кллоня към а7C защао има въртящ дисплей. За какво ще се ползва
Главно за тренировъчни видеа във фитнес зала. Семейни любителски снимки.
Какво търся
4к видео- задължително
въртящ дисплей
възможно най бърз автофокус
средно добра стабилизация
по възможност без лимит на време за видео
отлично качество в помешение с изкуствена светлина( залата е светла като цяло)
да не прегрява при 4к

И като цяло кий ми препоръчвате за моите цели от двата апарата. Обективи ще се вземат във времето

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-22 09:51

Ако искате екрана да се отваря настрани А7iv или А7С трябва да гледате. Без лимита от 30 минути пак са по-новите модели. Не знам защо бихте снимали повече от 30 минути непрекъснато (странно е. Кой ще го издържи, да го гледа?)

А7С загрява на 4к. Ако му сложиш да изключва на висока температура може би ще отнеме доста време докато изключи. Ама не може да го държите в ръце т.е. гимбал или статив ще Ви трябва. Не знам да има камера с голям сензор, която не загрява. Всички хибридни камери с голям сензор евентуално изключват. Някои след 2 часа други след 10 минути. А7С може би поне половин до един час ще Ви държи надеждно повечето случаи. Зависи от много неща и може би и 2 часа са постижими. Аз го ползвам в HD за стрийминг и държи по 4-5 часа. На HD съвсем леко загрява. Има трикове да се ползва с външно захранване/батерия - едно от нещата дето загрява е батерията. Екрана трябва да е отворен. Някои обективи май помагат на охлаждането.

Скоростта на фокуса зависи от обектива в голяма степен. Пак ми е интересно за видео за какво Ви трябва бърз АФ. Повечето хора с които съм говорил, искат бавен фокус във видео. Има такава настройка в камерата.

Китовия обектив е доста тъмен и не мисля че е много подходящ за снимане на закрито. Освен ако не е през деня с големи стъкла - примерно една от по-дългите стени на помещението да е стъкло.

Може да видите какви опции има за обективи. Много са в различни ценови сегменти и различни характеристики. Тамрон ще пуснат скоро 20-40/2.8, който може да е много интересен за подобни на вашите цели. Аз бих се замислил за твърди ф/1.8 до ф/2.8 обективи. Важно е да знаете горе долу на какви дължини снимате. Има доста варианти и за зум обективи на 2.8....



Публикацията е редактирана (18-09-22 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Borislav87   
Дата:   18-09-22 10:31

Благодаря за информацията. Да, прав сте, няма да снимам продължително на 4к повече от 15мин.А във фитнеса пък правя най вече кратки видеа по 1-3 минути. И аз не знам какво да правя. Също така бях се замислил и за бюджетен вариант, а той е Sony Zve10 с директна полуока и на обектив Sigma 16mm 1.4mm. Изгледах доста видеа и на него и има пряки сравнения с A7C. Ами разликата е нищожна в помза на A7C при видеа. Дори и при тъмно почти не отстъпва. Фокусът му е много бърз също, екрана се върти. И ще ми излезе попти 1/3 от цената на A7C. И аз се чудя какво да правя.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Hsathv   
Дата:   18-09-22 11:00

Аз пък се чудя за какво ти е изобщо 4к във фитнес зала. Те татуировките се виждат чудесно и на FHD. Стандарт наложен комерсиално както 3D, като последния вече е само спомен.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Borislav87   
Дата:   18-09-22 11:16

За информация, нямам нито една татоировка. Как защото ми трябва 4к, защото снимам Бодибилдинг видеа, като в периоди от годината съм много релефен и обемен, и искам това нещо да се вижда добре. Също така съм спортист от над 20г. Така че няма какво да обяснявам. И въобше даже не знам защо това има значение. И нещо много важно, изкарвам не малко пари от тези видеа индиректно. Така, че искам качеството да е на ниво. Не че и сегашният ми апарат не върши работа, но много пъти фокуса отива отзад, а аз съм размазан в случая. Тоест стената е на фокус, а аз не

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-22 11:38

Да сега и Сони пуснаха много интересни обективи за кроп за видео

https://www.newsshooter.com/2022/06/02/sony-introduces-three-new-aps-c-lenses/


Сигмите на 1.4 са топ обективи 16, 30, 55.

АПС-Ц са по-леки обективите. Особено зумовете. Сигма 18-50/2.8 е впечатляващо малка и лека. Подобен 28-75/4 за фул фрейм просто не щат да направят имаме 28-75/2.8 или 28-70/2.8 но заради големия сензор са по-тежки.

може би основна полза от А7С ще Ви , че всеки обектив има две дължини с апс-ц режим и фул фрейм режим. А смяната е с едно натискане на бутон. Примерно 17-28/2.8 с едно натискане на бутон става 26-42/2.8. Демек с един сравнително евтин зум покриващ от 17мм до 42мм

Иначе горе долу 1 стоп е разликата кроп до фул фрейм. Ако на ZV-E10 ти харесва как е исо 6400 на А7С 12800 ще ти се струва подобно. Та ползата примерно е ако ползваш 24/1.4 на А7С и вдигнеш исо-то до 12800, вместо на ZV-E10 с 16/1.4 до 6400. Това може да го изтъргуваш на А7С като ползваш ф/2 обективи като сигмата 24/2 и получаваш съвсем същото като кроп.

Фул фрейм освен горното си мисля, че на видео ще ти даде възможност за някакви арт кадри с много плитък фокус, които ще са по-трудни на кроп. Не знам дали това Ви е важно

Фул фрейма за снимки на ниско исо вади повече детайл и повече място за обработка. А предвид 8 или 10 битовия запис във видео не знам дали има значима разлика за видео.

Няма стабилизация вградена с ZV-E10. А6600 има.

Мисля, че ZV-E10 може да записва данни от жироскопа си във видеото, които после позволяват стабилизация в пост. Ама трябва да снимаш на висока скорост за да няма размазване т.е. 1/250 например. Май не е много готино ако снимаш движещи се хора - движението им изглежда малко странно и насечено. За снимки на неподвижни неща май не се забелязва толкова високата скорост на затвора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-22 11:47

За това дето сте писали ZV-E10 и A7C прекрасно следят хора и много често залепват фокус за очите (ако снимаш някой в цял ръст от по далеко понякога ще мине да му фокусира главата вместо конкретно око например). Аз си го ползвам А7С за конферентни разговори. Залепва очите ми не пуска, дори да се изгавря с плитък фокус. Фокус си държи дори да се обърнеш - просто ще фокусира на главата ти като не вижда очи.

А7iii не е толкова добър за тази цел. Стар му е процесора и не смогва, а и не му сложиха новите алгоритми. Особено за видео имаше някакви ограничения следенето на очи.

A7iv вероятно е най-добрия. Ако размера и кинтите не те притесняват то разгледай A7iv. Там имаш доста екстри за видео спрямо предните модели. 10 битов запис добавиха например и 4к на 60 кадъра в кроп режим ...



Публикацията е редактирана (18-09-22 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Borislav87   
Дата:   18-09-22 11:57

Добре. Благодаря ви. Ще помисля какво да правя. В олх има А7C с гарнции по 3000лв, а в момента нов е на промоция за 3600лв. Без обективи става дума. Клоня към A7C, поне да знам че имам нещо на високо ниво в бъдеще. Видях, че catalyst browse стабилизира много видеата с 10% кроп. Иначе като обективи вероятно ще си взема някий 50мм на 1.8 и 35мм на 1.8/2.0. Други не ми трябват. За обарботка на видеата си имам нов мощен лаптоп, който без проблеми обработва 4к. Видеата не са нищо професионално, малко рязнае, някой вграден банер, надписи,музика и това е.Сам си ги правя. Много от тях са информативни, тренировъпни и някой влог. Държа да е 4к, защото има бая разлика в качеството. Като разпродам във времето сегашната техника ще взема около 2500лв. Защото е едно тяло с 4 обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-22 12:06

За обективите има избор сега.

Сонито 50/1.8 обаче го избягвай. Кофти мотор има и шуми и е бавен. Гадна работа.

Самянг 45/1.8 или Сони 50/2.5 съм пробвал и са добри. Има и сигма на 40 ли беше или 45мм.

Сони 35/1.8 е уникален обектив. Не са му много гръмки ревютата. Ама след 3-4 години опит с него реално се представя като много по-скъп обектив. Авто фокуса с а7ц е безкомпромисен, детайла е супер. Това е обектива на който най-много се кефя.

За 24мм ако се засилиш Сигмите или Тамрона май са добри. Самняга много го хвалят ама май май не е толкова добър. Вчера ги пробвах в синтеза. То има Сигма, Самянг, Тамрон, Сони 24-ки богато. Сигмата май най-много ме радва ... ама сега видях тамрона за 360 лева в амазон и .....



Публикацията е редактирана (18-09-22 12:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Borislav87   
Дата:   18-09-22 15:30

Реших. Sony a7c ще е. Утре ще ходя да го взема нов без обектив. Обективи ще взема от olx втора ръка. Една 35-ца за начало или 28мм F2, гледам е на около 500лв втора ръка. Като цяло 28мм ще ми върши повече работа, защото ми трябва широк предимно. Всичко останало си имам, като, стативи, карта памет, микрофони и още други неща. Мисля, че ако взема нещо по евтино ще ме е яд после и просто не си заслужава,. Този апарат покрива всичко, което търся. Благодаря още веднъж за информацията.



Публикацията е редактирана (18-09-22 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-22 21:01

Човек освен ако ще снимаш сватба или вземане от родилния дом, купуването на камера не е нужно, да е бързо. Иди виж го А7С, пипни го, включи го. Виж и конкуренцията и другите модели. Аз си го харесвам много и не бих го сменил с нищо друго на пазара сега. Ама други хора харесват други модели.

28/2 не е лош за видео. За снимки става, но не е много остър. Бони Бонев много си го ползва за снимки на сватби. Към него в допълнение продават фиш и широка приставка и реално имаш фиш, 20мм, 28мм и 42мм с един обектив. Това е бая обхват.

С 28/2 има някакви разлики между ранните модели и последните бройки. Не знам какви точно. Моя е от най-първите и му се радвам за видео.



Публикацията е редактирана (18-09-22 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Borislav87   
Дата:   18-09-22 23:41

Ами вече го поръчах. Няма какво да гледам иначе. Вънешен вид, цвят, че е с един слот за карта и подобни неща не ме вълнуват. Интересува ме детайлна картина и точен автофокус.С това нещо си изкарвам доходи така че важното е да се справя с това за което ми е нужен. Ако Панасоникът ми в момента имаше свястен автофокус, не бих го сменил определено. Общо взето изгледах много видеа на A7C и не виждам какво да искам повече от качеството му при видео, а то е ТОП. Видях горното предупреждение да не вземам 50мм 1.8 заради бавния и шумен мотор, но от видяното по видеата на мен това не ми е чак такъв проблем. Да, мотора се чува, но все тая. За 320лв го намерих и ще го взема. Него ще го ползвам за видеа и за снимки. Та общо взето това е. Утре се надявам да мога да си го взема от магазина им в София, че да не се наложи да чакам ден два, ако го нямат в наличност.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-22 23:44

много радост и пари да ти носи. Пък сподели и някое видео, като му научиш мурафетите.

Ако нещо има въпроси пиши.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Borislav87   
Дата:   19-09-22 00:03

Благодаря. Ще ми е нужно малко време докато свикна, но аз няма да използвам кой знае какво от настрйките му. Ще регулирам ръчно само блендата и ISO- то. Ще вида да му направя първо ъпдейт на софтуера, защото вероятно ще има по нова версия.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-09-22 02:10

Има едно обновяване от преди няколко месеца.

Голямата работа за мен беше, че пуснаха 720p видео през USB за видео конференции. Ама след малко проби аз си предпочитам HD с елгато. За 4К много топлина става навсякъде по трасето, докато съм на видео разговор.

на 720 въобще не грее. То нормално няма и такава настройка....



Публикацията е редактирана (19-09-22 02:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Borislav87   
Дата:   19-09-22 17:07

Взех апарата. Всичко е точно. Суоер е и се оказа по малък от Панасоника ми. С версия 2.00 на софтуера е, така, че е с последната. Учудващо видях ще няма тъч скрин, а се работи само с бутоните. Това е минус за мен, но ще свикна. Много полезна функция е, че може да работи с външна батерия през усб-то. Тепърва ще го разучавам и донагласям за мен си. С обектива 28мм 2ф е супер компактен. Това ми и трябва. Поале ще взема 50мм на 1.8ф и това ще е за сега. По натам ще взема някой варио обектив, но не китов до към 1000лв. Не си заслужава да давам повече пари за чисто любителски видеа и снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-09-22 21:48

Има си touch камерата. Може да не е най-добрия, но има. Става да си избираш точка за фокус. Дори като гледаш през визьора, може с палеца да си местиш точката, като плъзгаш по екрана.

Ето как са настройките

Първо отиваш е тука в менюто и гледаш да е включен touch-а


http://karaatanasov.info/a7c/menu/touch1.jpg



после на следващата страница. Първата опция я правиш - Touch Panel+Pad. Това значи, че докато гледаш екрана може да посочваш с пръст какво да хване. А като гледаш визьора с плъзгане местиш зоната.


http://karaatanasov.info/a7c/menu/touch2.jpg



после влизаш в Touch Pad Settings (дето горе е оранжево). Нагласяш всичко, както е по-долу. Това са настройките как да работи плъзгането докато си с визьора.


http://karaatanasov.info/a7c/menu/touch3.jpg



после е големия трик - отиваш на съвсем друго място в менюто и правиш "Func. of Touch Operation" да стане "Touch Focus" (не ми дава да го прожектирам това на монитора....през HDMI......


http://karaatanasov.info/a7c/menu/touch5.jpg



Тия сонита имат бол неща за настройване.

Аз си подреждам малко бутоните. От тук се влиза за снимки да ги настройваш. Може отделно за видео от второто меню


http://karaatanasov.info/a7c/menu/btn1.jpg



Това са моите настройки. Най=важна за мен е 1 - големия бутон


http://karaatanasov.info/a7c/menu/btn2.jpg



има още 2 страници за червения бутон от горе и за бутона на обективите


http://karaatanasov.info/a7c/menu/btn3.jpg




http://karaatanasov.info/a7c/menu/btn4.jpg



Има и едно функционално меню, което е важно. Гореното са настройките за снимки. Долу е за видео. Аз след много мислене и проби това съм си нагласил. Видео настройки почти не пипам и не съм ги пипал там


http://karaatanasov.info/a7c/menu/fn2.jpg




А под звездич1ката в дясно на менюто може да си настроиш твое меню. Щото много бавно се откриват настройките и бързо се забравят. То в тая камера има всичко. Само да знаеш как да си поискаш.....

Ето кои функции съм си извел да не ги диря докато снимам.


http://karaatanasov.info/a7c/menu/mm1.jpg




http://karaatanasov.info/a7c/menu/mm2.jpg




http://karaatanasov.info/a7c/menu/mm3.jpg




Ти за видео сигурно други ще искаш.....


За видео е хубаво да разучиш профилите преди да снимаш нещо сериозно.

Cine1 и HLG май са по-лесни.

S-Log2 май препоръчват ако много ще редактираш. Обаче тука става сложно. Снима се по-специално с пре експониране. После се оправя с едни сложни програми log записа в нормален т.е. на Сони каталиста или blackmagic ....за видео не разбирам и не мога много да помогна.



ПП Вземи си Самянг 45/1.8 вместо това 50/1.8 . Ще съжаляваш. Само разправия ще е. Наистина е много зле тоя обектив. Особено за видео е неизползваем въобще. Купувал съм го нов на промоция и не става. Давал съм го на приятели да го пробват и те казват, че ръчно фокусен обектив е по-бързо и удобно.



Публикацията е редактирана (19-09-22 21:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »