Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: shama   
Дата:   26-04-12 07:40

100% съм сигурен, че и двете фирми спират отдаването на техника под наем именно заради умрялата ни държава.

За какви рискове говорим за какви 5 лев. При положение , че си подписал не малко документи , който после се оказва, че освен да се забършеш с тях не дават никаква сигурност на наемодателя, не знам защо трябва да се занимават.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: reason   
Дата:   26-04-12 08:27

Подразбра се че въпросното момче май не е подписал нищо и други хора са намесени. Виновни са си двата магазина в крайна сметка.

Иначе вероятно пак ще си дават техника под наем ама на определен кръг от фотографи, гъбещите в случая са обикновенните потребители.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: didesignbg   
Дата:   26-04-12 08:30

Аз пък съм 100% сигурен, че и двете фирми не спират отдаването под наем, просто не се рекламира на сайта и не се дава на всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: kvakioh   
Дата:   26-04-12 08:52

Ще вземем да даваме под наем самите ползватели, аз имам 3-4 обектива, които бих споделил.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: reason   
Дата:   26-04-12 09:12

Това е някаква идея да се направи сайт в които всеки може да отдава техника под наем,да има точкова система за наематели и наемодатели и тн. ,основния проблем е как да се гарантира, че техниката няма да бъде открадната?[smile] Няма как да се знае кой е точен и кой не.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ksuhorukov   
Дата:   26-04-12 09:36

Никсъне, ако имаше малко повече интелектуален капацитет, вместо необяснимо отношение към мен, щеше да осъзнаеш, че ако случката със Станивоев не е първа, или отдавна да са спрели предлагането на техника или отдавна да са променили правилата, за да не допускат това да се случи повторно. Близко е до акъла, нали? Щом второто не се е случило, логично остава първото. Или искаш да ми кажеш, че досега и двете фирми системно са били ограбвани, но в името на клиентите са преглъщали тази горчива хапка и са продължавали напред. И някой си Станивоев в един момент ги обръща, все едно е взел 80% от наличностите в магазинната мрежа.

Да се оправдаваш с липса на закони е несериозно. В България има толкова много фирми, които отдават под наем какво ли не, но не съм чувал при първия по-драстично некоректен клиент да са затваряли кепенците. Много ми е чудно, ако най-голямата фирма за рент на автомобили в България даде автомобил за седмица и ти в края на същата си далеч в Испания, дали фирмата ще затвори или ще те е чарджнала преди това в кредитната карта за едни 20-30 хиляди евро...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mitku   
Дата:   26-04-12 09:41

Просто е трябвало да направят отдаването под наем с по-добри гаранции, застраховка и т.н. Както се каза и по-напред - оставяш пълната сума като вземеш и после ти я връщат като върнеш техниката след съответните удръжки (за наем или повреди и т.н.). И съответно ако стане "фал", си прибират кинтите... какво толкоз. Ама българинът нямал бил кинти - ами като няма, ще си цъка със сапунерката. Няма друг начин в такваз държава. И на мен ми беше много странна досегашната им система и как дават техника с толкоз малка подсигуровка и как изкараха толкоз време по тоз начин. Иначе bpavlov е прав, че това съвсем не е правено "за черни очи" и има доста други гледни точки. Иначе на мен лично не ми дреме - нито съм ползвал техниката под наем, нито съм имал намерение някога да я ползвам. А между другото - нямам намерение и да давам под наем. Няма как - в държава, където "законът е врата в полето"... [smilie7]



Публикацията е редактирана (26-04-12 09:45)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: El_Fuego   
Дата:   26-04-12 10:15

ksuhorukov, ти имаш ли кредитна карта с лимит 20-30 хиляди евро, или си приказваш само по принцип?

Май по-скоро второто...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ksuhorukov   
Дата:   26-04-12 10:22

Върни се, прочети по-внимателно какво съм написал и тогава прецени дали въпросът ти е адекватен на това, което съм казал.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ecobo   
Дата:   26-04-12 10:44

Абе защо все разправяш, че имало закони и законност, когато всички знаем, че не е така?

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ksuhorukov   
Дата:   26-04-12 11:02

Не знам кои сте "всички", които знаете, че е така. Подобни обобщения е некоректно да се правят. Като най-прост пример, който мога да дам, е че винаги едната страна в даден спор е губеща и от нейна гледна точка или закона е лош или няма закони или никой не ги спазва. Ако се замислим, това са си 50% от "потребителите" на съдебната институция у нас. За останалите 50% обаче нещата стоят доста различно, но за тях никой не говори. Те не се оплакват, че за тях няма закон и законност :). Та това е въпрос на гледна точка.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: J0R0   
Дата:   26-04-12 11:06

За мен открадната техника е само капката, която прелива чашата.
Мисля, че по-големият проблем е изпочупената техника.
Техника под наем всеки я лашка като чужда и след десетото отдаване вече не прилича на нищо, а изкараните пари не покриват изобщо ремонта.
Само веднъж съм вземал апарат под наем и през цялото време имах чувството, че всеки момент ще се разпадне в ръцете ми, такава барака беше.
Втори път не бих взел обществен.
По-добре от приятел.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: jorro_z   
Дата:   26-04-12 11:07

То закони по принцип има, ама няма политическа воля, да се налага със сила спазването им.

А трябва!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mitkomitashki   
Дата:   26-04-12 11:12

Аз съм взимал само от Павилиона. От тяхна страна никакви грижи.
От моя страна, техниката съм я пазил повече от моята!
Ама състоянието на апаратите и обективите вярно беше трагично :(
Даже повече от трагично. На моменти ме е било гунс/яд да я
ползвам такава. Представям си какви олигофрени са я взимали
преди мен...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: J0R0   
Дата:   26-04-12 11:17

Е, защо да са непременно олигофрени?
Като имаш една сватба в събота и една в неделя, за уикенда врътваш 10 000 кадъра с един наем от 30-40 лв.
На десетото такова вземане, камерата е над 100 000 кадъра и се държи като камера на над 100 000 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mitkomitashki   
Дата:   26-04-12 11:24

И като е на 100000 кадъра навъртени за 20 дни снимане не значи,
че трябва да изглежда в окаяно състояние. А да, и колко време
отнема, да почистиш техниката, като я връщаш [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   26-04-12 11:24

"Ама състоянието на апаратите и обективите вярно беше трагично :(
Даже повече от трагично. На моменти ме е било гунс/яд да я
ползвам такава. Представям си какви олигофрени са я взимали
преди мен..."


Не е точно така, част от нашия бизнес е свързан също с отдаване под наем. Всичко след връщането се сервизира, т.е. почиства, постяга ако има нужда и от по-сериозен сервиз също се прави. На следващия клиент се предава в изряден вид. Ако има повреди, извън приемливите за ползвана стока, счупване, загубване и т.н. клиента ги заплаща. Но, има едно голямо НО, разчита се в голяма степен на коерктността на клиента. Ако се стигне до решаване на проблема чрез съд и т.н. нещата се протакват до толкова, че става безмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pumabg   
Дата:   26-04-12 11:38

Добре де а не е ли задължение на магазините да поддържат техниката в подобаващ вид? Тук винаги споровете са за това кое е първо, кокошката или яйцето..
Какви са тия оправдания, кво е това чудо..
Истината е че в България поради ред причини, толкова се мразим един друг и толкова не си вярваме, че обобщаваме /включително и аз/ за щяло и нещяло...
Ако имат доблестта нека тия магазини предоставят инфо, колко човека за последната година са наели техника и колко от тях са били не коректни.. След това като сметнем и тяхната некоректност по един или друг начин и ще се види за какво говорим..
Аз съм сигурен, че случаите са единични на фона на огромният брой коректни ползватели..
Със всичко останало е по същият начин.. Една група предатели си гласуват нещо в парламента и после цял народ им бере гайлето..
Единственият начин да се оправят нещата е да изградим гражданско общество, което да създава и контролира обществени норми..
За съжаление нямаме силна църква, както при католиците за да можем да разчитаме на по меки изразни средства, но и без тях бихме могли да се справим..
И нека всеки помни думите изписани над парламента, не може да има народ който толкова много да се мрази и самобичува..
Това си го казвам често и на мен самият, защото нямам право да обобщавам и съдя всеки, както ми падне..
Повярвайте ми ние не сме по лош народ от всеки друг а тези от които се срамим трябва да показваме с пръст и вместо да се делим да се обединяваме!
Знам че това не е съвсем по темата, но има връзка..
Заради 20 човека примерно сега всички останали 1000 са мошеници и лъжци..
Може и да се изненадате ако се окаже, че в други доста по развити страни този процент би бил и по голям...
Но заради техният висок стандарт фирмите лесно не се отказват..
И се извинявам на pmartinov, че така яростно го нападнах, но не приемам, когато някой прави такива обобщения..
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: tziko   
Дата:   26-04-12 11:39

"Ако се стигне до решаване на проблема чрез съд и т.н. нещата се протакват до толкова, че става безмислено."

Сакън, не думай така, че ще влезеш в разрез с г-н ksuhorukov.


"Да се оправдаваш с липса на закони е несериозно."

"винаги едната страна в даден спор е губеща и от нейна гледна точка или закона е лош или няма закони или никой не ги спазва. Ако се замислим, това са си 50% от "потребителите" на съдебната институция у нас. За останалите 50% обаче нещата стоят доста различно, но за тях никой не говори. Те не се оплакват, че за тях няма закон и законност"

А това последното сериозно ли е? [smilie10] А някой забелязал ли е кой стои зад последните 50%?

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: n1x0n   
Дата:   26-04-12 11:53

Никсъне, ако имаше малко повече интелектуален капацитет, вместо необяснимо отношение към мен, щеше да осъзнаеш, че ако случката със Станивоев не е първа, или отдавна да са спрели предлагането на техника или отдавна да са променили правилата, за да не допускат това да се случи повторно.

Е къде съм аз глупавия, къде си ти чиновника-интелектуалец... [smilie18]

Ме не е първа случката със Станивоев, нито е втора, нито е трета и постепенното усложнение на процедурата по наемане на техниката с годините - би трябвало да подскаже дори на индивид с твоят космически интелектуален потенциал - че проблеми е имало и преди.

Или искаш да ми кажеш, че досега и двете фирми системно са били ограбвани, но в името на клиентите са преглъщали тази горчива хапка и са продължавали напред.

Да, точно това искам да ти кажа, защото това е истината.

В България има толкова много фирми, които отдават под наем какво ли не, но не съм чувал при първия по-драстично некоректен клиент да са затваряли кепенците.

Чакам примери за фирми, които дават под наем финна и прецизна електроника, която не подлежи на застраховане в случай на кражба или повреда от страна на наемателя и го правят без депозит, на цена, която е под 1% от стойността на продукта.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: peter_m   
Дата:   26-04-12 12:08

Ако не се дава на всеки (отговарящ на условията) това не е ли дискриминация . Да не би да има фейс контрол. Значи аз като никога не съм взимал техника под наем няма да ми дадът.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ksuhorukov   
Дата:   26-04-12 12:21

Преди време ми беше необходима презентационна техника, която трябваше да се наеме от фирма. Прави се онлайн, като за целта се сключва договор, който подписваш когато получиш техниката от куриера, който връща подписания екземпляр на фирмата. Няма записи на заповеди, няма банкови гаранции и акредитиви, няма кредитни кари и тем подобни абсолютни глупости. Знам за поне 4 фирми, които работят по този начин и са четири, защото четири бяха всичките, които съм проверявал чисто информативно за справка на условията и предлаганата от тях техника. Вероятно повечето работят на този принцип. Не знам дали имат проблеми, но работят.

Не се опитвай да изкараш фирмите мъченици - против търговската логика е да работиш на загуба.

Отдаването под наем съществува достатъчно дълго преди изобретяването на цифровите фотоапарати и се ползва навсякъде от векове. Това че някой не си е направил добре сметката или не знае как да я направи, или не знае как да си върже гащите не би следвало да е проблем на клиентите, нали така? Или пак бъркам?

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pumabg   
Дата:   26-04-12 12:26

ksuhorukov - Не бъркаш!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-12 12:27

Техниката ,която отдават под наем не я ли застраховат ? Ако не - вината си е само тяхна .

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Mogila   
Дата:   26-04-12 12:30

Хора спрете се вече... ясно е, че фирмите няма да спрат отдаването под наем, просто ще променят условията, което е нормално.
И много ясно, че печелят от това отдаване.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »