Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Mogila   
Дата:   26-04-12 12:30

100

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Damayanti   
Дата:   26-04-12 13:41

Би било жалко, ако няма такава услуга. :(
Аз ползвам сравнително често обективи под наем от павилиона и за мен е много удобно. Винаги са били много точни. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ripper_jack   
Дата:   26-04-12 14:06

Аз ще използвам вече създадената тема за да споделя колко некоректни са от магазин Photopavilion. И така малко предистория: Преди около 3-месеца си запазих техника под наем - обективи и светкавица, едно тяло всичко НИКОН, за определени дни през месец май. Днес ми се обажда една госпожа от магазина и ми казва съвсем спокйно:цитирам" Господине не можете да си получите заявената от вас техника, защото условията се промениха..."Аз питам какви са условията?Отговор:Можете да получите техника само срещу 100% депозит от ваша страна т.е цената на обектив 24-70 и светкавица сб 900 като нови. Аз естествено не се съгласих защото когато си запазвах техника такива условия е нямало. НО не това е най-интересното, преди няколко дни когато в сайта им вече нямаше графа за техника под наем, аз се обадих да питам да не би да има проблем, и този проблем ще ме засегне ли? Отговора беше:"Господине няма никакъв проблем след като преди доста време сте резервирали техниката си, нови условия за вас НЯМА." Няма, но явно има!:(

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Mogila   
Дата:   26-04-12 14:09

Еми с това може да приключи темата-драма[smile]
Под наем ще има със 100% депозит както е редно да бъде.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   26-04-12 14:14

"А сега, пляскайте... "

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mitku   
Дата:   26-04-12 14:16

Така и трябва да бъде... 100% депозит. Не мога да разбера защо ЧАК сега го правят. Явно са били прекалено добри и доверчиви... несъответстващо със съвременната действителност. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ripper_jack   
Дата:   26-04-12 14:20

Аз не съм против 100 % депозит. Аз съм силно възмутен, как при заварено положение условията се променят и как ЛЪЖАТ по телефона, че същите няма да се променят! Такава пародия просто няма.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Mogila   
Дата:   26-04-12 14:21

Е тва е кофти да. Явно не са се разбрали помежду си

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ripper_jack   
Дата:   26-04-12 14:24

Явно да. Но съм сигурен, че като мен доста хора ще изгорят. Жената от магазина си го каза най-точно:"Ние разбираме, че ви губим като клиент"...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ivjordan   
Дата:   26-04-12 14:28

Аз пък не го разбирам това, макар че доста хора по-горе казаха, че било правилно със 100% депозит.
Откъде накъде? Техниката да не би да е чисто нова? И каква е в тоя случай моята гаранция, че връщайки се в магазина, няма да ми бъде заявено, че аз тази техника съм си я купил, а не взел под наем?
Това, че магазините не желаят да си застраховат дейността и да си уредят документите, си е техен личен проблем.
Не съм взимал фотографска техника, но съм наемал дърводелска/строителна (циркуляр, виброшлайф, такива неща) и депозита е бил нещо символично - примерно 50 лева. Нещо, което да отговаря на състоянието на техниката, цената и риска от погиване. Как ще ми искат примерно 1400 лв. за Д90 на милион кадри? В базара толкова ли струват?

Явно не им се занимава на фотографските магазини с тази работа. Може би наистина не е рентабилна, а може и от прост мързел да е.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: peter_m   
Дата:   26-04-12 14:29

Аз се чудя - при 100% депозит ако техниката случайно се развали (без да съм виновен) кой ще носи отговорността ...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mikedimit   
Дата:   26-04-12 14:31

pmartinov
Извинете, но да се обвиняват потребителите за спряна услуга...!Вие да не би да се занимавате с благотворитителност?!?На този подход (типчно български) в търговията му се вика ...не е цензурно да го пиша.Спрели сте услугата, ок.Но не си измивайте ръцете с реалните клиенти.Това е в разрез с всяка една търговска практика, където и да било по света!!!Дори и в Танганайка.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: detlene   
Дата:   26-04-12 14:36

Абе защо говорите да се намирате на приказка? Да си застраховали... Кой ще им застрахова на магазините техника отдавана под наем? Ами няма кой.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ripper_jack   
Дата:   26-04-12 14:39

Напълно подкрепям последните три мнения на колегите - ivjordan, peter_m, mikedimit. Според мен щом не си държат на клиентите, заслужават да нямат такива. В чужбина има всичко..

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   26-04-12 14:45

Ами то това е най-кривото, че се амортизира бързо и все при някой може да откаже. То нашата си техника, която пазим, че никой не е застрахован, камо ли минала през ръцете на 100 човека... И от къде на къде цена като нова -с 20-30% най-малко надолу...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Mogila   
Дата:   26-04-12 14:47

Рипер, в чужбина има всичко, ама в чужбина също искат 100% цената на техниката като нова. Интересно обаче ако искам да наема Хаселблад със 2-3 обектива ще трябва да давам пари за охрана на куфарчето с парите за депозит[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mitku   
Дата:   26-04-12 14:51

Не виждам защо мрънкате, че хората не искат повече да ги мятат на джанката и да им крадат техниката без да могат да се защитят. А както казаха и други колеги - навсякъде по света е така... не е въпросът, че в България е зле положението - навсякъде има тарикати. На мен като не ми харесва цената, просто отивам, където ми харесва. Т.е. и аз си купувам техниката най-вече от Англия, ама туй си е моя работа. Като не ви харесват условията - не ги ползвате и толкоз... има си и други начини да си свършите работа без да се оплаквате. Пазарът си ги регулира тези неща. [smilie7]



Публикацията е редактирана (26-04-12 14:52)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Kenzo   
Дата:   26-04-12 14:52

И аз имам запазена техника за месец Май. Вчера разговарях със служител на Фото Павилион и получих потвърждение, че ще мога да я наема без проблем. Не ми беше споменато, че ще трябва да депозирам стойността на техниката.

По всяка вероятност техника ще бъде отдавана на хора, които и преди са ползвали услугите на ФП и впоследствие са се наложили като лоялни клиенти, които не чупят и не обсебват наетото.

Човекът от ФП също спомена, че най-вероятно няма да се предлага техника на клиенти, които за първи път искат да наемат нещо от тях.


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   26-04-12 14:53

[smilie24] Ама то... Онзи не беше ли светило фотографско [smilie8] Нищо сигурно няма...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: peter_m   
Дата:   26-04-12 14:56

нали точно редовен клиент ги прецака. А сега те прецакват хората, които не са взимали техника ...


и ако някой може да ме убеди че няма картел между двата магазина ...



Публикацията е редактирана (26-04-12 15:04)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mikedimit   
Дата:   26-04-12 15:10

При 100 % депозит...по-добре е да си я купя...и да я върна в 7 дневен срок,както е европейската практика, наложена и у нас законово.Без обяснения и разправии.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: peter_m   
Дата:   26-04-12 15:13

А редно ли е условията за отдаване под наем да се коментират и гадаят по форумите. И да не е ясно и точно написано може ли, не може ли, как, защо, колко ... А редно ли е "на теб не може защото не ме кефиш"

Мисля си че си гонят не само клиентите взимащи под наем ...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ripper_jack   
Дата:   26-04-12 15:15

peter_m и аз това имах напредвид

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ararat   
Дата:   26-04-12 15:16

Не е точно така, защото правото на връщане, установено със закон у нас е валидно само при покупка от разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ksuhorukov   
Дата:   26-04-12 15:19

Значи ще резнат и възможността за покупка от разстояние, виж колко е простичко :).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »