Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 10:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: yakumo   
Дата:   27-04-12 12:48

Доколкото знам, през тези години е изчезнала техника за стотици хиляди левове от двата магазина общо - при изрядни документи, всички данни на крадците и т.нт. [smilie23]

Не съм чул нещо да е било намерено и върнато. [smilie23]

Определено мижавите наеми, които искаха, не могат да покрият това, застрахователите не пасат трева и отказват да застраховат, и двете фирми си бяха отвсякъде на загуба.

Яд ме е, че прекратиха услугата, но ги разбирам. Никой не е длъжен да губи десетки хиляди годишно, стараейки се да предложи достъпна услуга на бедния български любител, който не може да си позволи като бял човек да депозира по един или друг начин няколко хиляди лева за 2-3 дни.


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: seuret   
Дата:   27-04-12 12:57

Неприятна новина. Ще се въздържа от коментари за мисионерската функция на фирмите. Просто, който е търсил някои обективи знае, че бяха заети непрекъснато...Сиреч, печалбата си е струвала занимавката. Очевидно обаче, рисковете са се оказали по-големи от печалбата.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Mogila   
Дата:   27-04-12 13:04

Хора, четете по назад в темата какво се е писало. Дават под наем, но искат депозит.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: hose   
Дата:   27-04-12 13:09

интересно защо самите фирми не взимат отношение?! т.е. тук е пълно с догадки, но само те знаят точните цифри

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Mogila   
Дата:   27-04-12 13:10

Ами който се интересува, може да им се обади и да попита:)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: kandreev   
Дата:   27-04-12 13:41

Обадих се, услугата е спряна. От магазина в Sky City ми казаха, че нямат информация дали условията по наемане на техниха ще се променят с цел отдаването й.



Публикацията е редактирана (27-04-12 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: J0R0   
Дата:   27-04-12 14:24

Тази тема показва единствено колко е деформиран българинът в посока консуматорско мислене.

Никой не е длъжен да предоставя на никого стоки и услуги, ако хората го правят (извън семейните и приятелски взаимоотношения), то е защото имат икономическа изгода или задоволяват някакви свои потребности.

И никой не дължи обяснение на никого за това как ще управлява бизнеса си.

Нямаме равни в това да пишем инструкции, които някой друг да изпълнява :)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: strikeback   
Дата:   27-04-12 16:49

извинявам се J0R0 но това никак не е вярно! и си има термин - ПР

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: zariio   
Дата:   27-04-12 17:10

написа:

> извинявам се J0R0 но това никак не е
> вярно! и си има термин - ПР

Много си е вярно дори.Аз сам си решавам като собственик дали да предлагам дадена услуга или не.Особено пък при така създалите се обстоятелства.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: deathzone   
Дата:   27-04-12 17:19

Да така е. Но възпитаните хора, които държат на клиентите излизат със специално становище, с което се извиняват предварително на клиентите си. Така се прави. Всичко останало е байганьовщина. "Аз съм си собственик, аз решавам." - така мислят "бизнесмените".

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mikedimit   
Дата:   27-04-12 17:30

Търговията е занаят...и изкуство.Представям си, какво би станало, ако в друга държава търговец даде подобно "обяснение" за прекратяване на услугата си.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: estate   
Дата:   27-04-12 17:31

Винаги има две страни на монетата , едната е печеливша а другата губеща ако мога така да се изразя.За да има баланс трябва де има и закони за такива като г-н Станивоев ,да не можеда напуска страната след като направил една камара магарии безнаказан.Просто явно не сме готови като нация .Само да вметна че тази услуга в момента със сигурност се предлага за "наши" и "вашо"....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: deathzone   
Дата:   27-04-12 17:32

На всякъде се дава такова обяснение. Редовно се случват по света такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mikedimit   
Дата:   27-04-12 19:02

deathzone
Ако под "На всякъде се дава такова обяснение" имаш предвид София,Варна Бургас и други градове български, бих се съгласил.НИКОЙ търговец не би казал, че клиентите му са крадци и затова няма да се занимава с тях.Това е манталитет на лелка от хоримага, но това време отдавна мина.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pmartinov   
Дата:   27-04-12 19:35

Как да преебем системата е любима тема за българите.

Резултатите от таланта на сънародниците ни е добре видим навсякъде около нас...

Балкански маниери...


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vga   
Дата:   27-04-12 19:42

Световна практика е да не си купуваш скъпа техника, а да я наемаш когато ти трябва. Световни маниери...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-12 20:21

Вижте разликите от БГ до света са две:

1. В САЩ или Германия ако се издъниш когато дължиш пари или нещо някъде си обречен на вечни мъки, че дори и децата и внуците ти. Няма да видиш до живот заеми, работа, къща, жени, образование -> отиваш под моста или в затвора.

2. В САЩ и Германия търговците са умни и го измислят някак. Примерно има фирми дето се занимават със събиране на разни неща. Как банките дават неща на изплащане в БГ. Някоя банка да е спряла? Просто е, имат си хора, дето решават проблемите - "Кредит Дифендър". Застраховките са последна опция и са неприятни.

Не знам как е закона, сигурно трябва да се консултира адвокат ама предполагам, че закона е ок.



Публикацията е редактирана (27-04-12 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pmartinov   
Дата:   27-04-12 20:31






Закона е врата в полето,само лудите минават през нея...


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-12 20:41

мартинов а на балъка му крадат техниката

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-04-12 20:55

Ще разберат сами каква грешка правят и колко са зависими от клиентите си, дори и от тези с не големи възможности на покупки!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pmartinov   
Дата:   27-04-12 21:19

hotsnail

В България за последните три години се открадна огромно количество фототехника .

Най-често любителска и по-рядко професионална.

Битовата престъпност реално е една,а статистически съвсем друга.

Така винаги е било по-удобно за управляващите тук.


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pefoto01   
Дата:   27-04-12 21:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: karan4o   
Дата:   27-04-12 21:45

Това последното ми хареса [smilie24]

Само, че няма да избиват парите за някаква кражба, а просто ще печелят евентуално повече. Но при всички положения ще стане гореописаното... поне така мисля и аз.



Публикацията е редактирана (27-04-12 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Hotsnail   
Дата:   27-04-12 22:36

Иа и друго. Това с наема на специализимрана техника и какво да е друго е въпрос на реноме и репутация.

Не знам как да разбереш кой е фотограф и кой не ама на хора дето идват за пръв път да наемат им дават само с депозит и тона стойност не повече от 500лева, по-натам примерно ти дадат сребърна карта и това е 70% депозит, а след 5000 оборот ти дават златна и 40% депозит, след две години и златна карта иде платината - няма депозит

Няма нищо вълшебно според мен. Навсякъде се краде, никъде полицията не ги хваща. Мен ме обраха в 5 звезден хотел в центъра на Лондон посред бял ден. От Лондонската полиция ми пратиха писмо до БГ след няколко години, че са прекратили преписката. Преди 3 години едни апаши ми свиха дслр-а и лаптопа и други неща от вкъщи през ноща (нямах сот и явно имаше "рекламна кампания") пак същото както с лондонската полиция ама малко по-бързо.

Та навсякъде се краде и навсякъде има терикати

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »