Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: kocemak   
Дата:   25-04-12 22:18

Автор: ksuhorukov
Дата: 25-04-12 22:08

Бизнеса си е на фирмите и имат право да правят каквото си решат. Това обаче е показателно за един типично български търговски манталитет. Докато има кяр, проблеми няма. До колкото знам, тази услуга се предлага от няколко години. И първия път, когато нещо се обърка, когато предварително известният търговски риск се реализира, настроението ни се разваля, келепира започва да изглежда по друг начин и затваряме кепенците.
Уж се взимаха мерки, клиентите се "проучваха", подписваха се записи на заповед и какви ли още не безумни неща и какъв е резултатът от всичко това? Спираме да предоставяме услугата, защото някой ни прецака. Несериозно е. Всеки бизнес крие рискове и е повече от известно, че тези рискове са включени в цената. Е, явно цените са били толкова символични, че след няколко години дейност, по това перо не се събраха за да покрият два по-лъскави обектива.
Каквото и да се изговори тук, това са двете основни фирми и хората пак ще продължат да им бъдат клиенти независимо дава ли се техника под наем или не. Просто остава едно неприятно чувство... че клиентите са тези, които са винаги прецаканата страна и това няма изглед да се промени.

Много вярно казано,ако не могат да преживеят един два употребявани апарата,и да се справят със ситуацията...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-12 22:19

Аз точно над теб писах какво имам предвид относно случая с изчезналата техника, и тогава в онази тема писахме, че нещата ще се скапят в ущърб на потребителите след този случай.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ksuhorukov   
Дата:   25-04-12 22:22

А не трябваше да е така. Има си ред, по който да се справят с некоректния клиент и това да не е за сметка на стотиците коректни. Но, въпрос на приоритети и най-вече начин на мислене.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 22:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: strikeback   
Дата:   25-04-12 22:34

мен ако питате единствения извод който се налага от ситуацията е че сме си все същата крадлива държава, с неработещи институции...

тъй като ако при кражба бяха осъдили крадеца - всичко щеше да е ок
или ако имаше реална застраховка която да върне инвестицията - също

не знам какви обороти са правили и съответно печалби, но техниката беше на много достъпни цени - при 10-15 лв наемна цена за светкавица която струва около 900лв, това са около 100 наема, само за да върнеш парите за техниката, печалбата ще дойде едва после... аз лично съм се чудел как излизат на печалба, особено за техниките които надхвърлят 2-3 хиляди

дори при варианта когато на тях им струват по-малко, нали са вносители - пак не го виждам..

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 22:35

CyberGene написа:


> Сега са ги понамалили, ама
> продължават да са им много високи,
> особено на хубавите обективи. Така
> че аз предпочитам да си купя евтин
> Никон от Фотосинтезис, отколкото
> да взимам под наем от Сони, щото
> иначе да си купя от тях не мога
> [smilie3]


Качеството си има цена [smilie5] И не е само при фото техниката![shtrak]

Всяка марка предлага избор от евтини и скъпи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pmartinov   
Дата:   25-04-12 22:40

Цената за всяка злоупотреба с доверие се плаща солидарно от всички .

Вие сами виждате че съвсем не всички в България крадат,но цялото общество заплаща за този "народен обичай"

Факта,че с един удар Станивоев е преодолял изискванията и на двете фирми красноречиво доказва,че те са били твърде либерални и доброномерени.

Според мен с тази си постъпка Станивоев много лекомислено си изгърмя патроните за фотографията в България окончателно и завинаги.


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 22:47

strikeback написа:

аз лично съм се
> чудел как излизат на печалба,
> особено за техниките които
> надхвърлят 2-3 хиляди


Няма нищо за чудене... след 3 "продадени" 4тия идва печалба.Както при 30, следващите 10 са печалба. Грубо казано е така... при други са 2:1 при трети 4:1 или 25%, 35% ,45% ....
Никой не се захваща за по малко от 35% но това е плаващо и не може да се каже с точност, според разходи и продадени бройки.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 22:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: strikeback   
Дата:   25-04-12 22:52

какво значи "4тия идва печалба" [smilie11]
ти искаш да продават без печалба ли?
а и двете неща - продаване и даване под наем са си две отделни неща.. не разбирам защо ги смесваш.. очакваш едното да покрива другото?! не е невъзможно, но пак не го виждам реално изпълнимо..


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: juslen   
Дата:   25-04-12 22:55

Той Станивоев май изгърмя патроните на всички-поне що се касае за техника под наем. Сега от Сони сигурно са наясно със случая и кой знае какви условия ще измислят за да отдават под наем, да са на печалба и да не поемат подобни рискове.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 22:55

pmartinov написа:

> Според мен с тази си постъпка
> Станивоев много лекомислено си
> изгърмя патроните за фотографията
> в България окончателно и завинаги.

Сигурно ти се иска да си вярваш като поднасяш такива форум ни бисери!?

Фотографията в България!? [smilie18] Има много български фотографи, много добри таланти...но, да говориш за фотографията в България, си е смешно! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 22:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: compur   
Дата:   25-04-12 23:00

аз искам да наема една уредба Sony и една плазма. Дали ще дават под наем?

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-12 23:04

Автор: stoikovv666
Дата: 25-04-12 22:13

Alex-dan написа:
> Специално за цените на Никон
> Синтезиса не знам кой може да ги
> обвини [smilie8] Мисля, че имат
> адекватна политика принципно...


Мой говориш глупости и си чешеш пръстите... Все едно да съжалиш Банка при обир!


И малко по-рано:
Автор: stoikovv666
Дата: 25-04-12 21:52

> И от темата какво се разбра,че Сони
> дават техника под наем,след като
> беше 1256 пъти повторено [smilie18]

И не само... Sony са най добрите при обслужването на клиенти и "след закупуването" на продуктите им...[smilie24] [cool] [smilie18]

Извод, един официален дистрибутор е обирджия, другия е най-добрия...

[smilie18]



Публикацията е редактирана (25-04-12 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-04-12 23:05

Сайбъре, все едно ми казваш, че клиентите съществуват заради магазините, а не обратното, както е нормално. Мен, като клиент не ме брига грам за наемите на магазините и заплатите на служителите. Интересува ме само добрия сервиз, с който ще ме привлекат да си изхарча парите при тях. Като не-другия, като не- третия.
И не ми говори, че оттам си купил никона, щото всички знаем откъде го купи и къде го ремонтира, нали. Това е най-известният никон в България в момента

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 23:17

CyberGene, явно и търговията я разбираш както иновативната технология...!? [beer]

Трябвало е да стана търговец в България, с такива като теб щях да забогатея...Само с влизане и разглеждане в магазина да те таксувам! [smilie18] [beer]

Или се бъркам, веригите магазини толкова са заобичали фотографите като теб че, са давали на символични суми под наем...
Въпросът е, имали по евтин побългарен начин, да вкараш купувачите да влезнат в магазина...Като си отговориш на този, ако въобще разбираш какъв е въпроса, си задай и друг а ДДС плащано ли е на държавата от наемите...

Снимай си там и прави това което можеш най добре, другите неща ги остави... [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pmartinov   
Дата:   25-04-12 23:29

В пресмятането на чуждите печалби ние българите нямаме равни !


За това сме и на този хал...


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 23:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 23:46

CyberGene, аз не ти знам историите! Само забелязвам че, се впрягаш на майтапи...то всъщност какво сериозно да се каже по такава дъвкана с месеци тема.
А имаш такива хубави изпълнения в профила ти, като за примери...надявам се че, са твои и не си ги гепнал от някъде по български [smilie18] [beer][shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-04-12 23:46

Мда, както кажеш...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   26-04-12 00:24

регистрирани: 102245 във форума

Ако поне 30% от тези съжалят веригите "ощетени" и дарят по 1левче, ще се върне пагубната загуба. И ще заработи отново рекламата упссс... услугата исках да кажа [smilie18]
Или могат да пуснат гласуване чрез смс–––>to be or not to be [smilie21]



Публикацията е редактирана (26-04-12 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: n1x0n   
Дата:   26-04-12 01:10

И първия път, когато нещо се обърка, когато предварително известният търговски риск се реализира, настроението ни се разваля, келепира започва да изглежда по друг начин и затваряме кепенците.

"Първия път"... що не им се обадиш да питаш колко още пъти преди "първият път" им се е случвало, теоретико?

Никой не си дава сметка, че в тази абсурдна държава, където няма нито закони, нито полиция, нито застраховане като хората - тези две фирми осигуряваха техника под наем в продължение на години, в условията на такъв финансов риск, какъвто всяка една нормална компания в нормална държава би сметнала за абсолютно неприемлив.

Пък като сте толкова силни в теорията - направете фирма за техника под наем, да ви гледаме как ще забогатеете за нула време.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: bpavlov   
Дата:   26-04-12 05:45


Никсъне, не си съвсем прав. Съгласен съм, че от наема двата магазина са в най-добрия случай на фитка, ама то по тази логика и от сервизите има само загуби, дай да затворят и тях като сме абсурдна държава без закони.
Във всеки бизнес има печеливши и губещи пера, печалбата се формира от разликата. И държавата е абсурдна, да, ама не е само заради потребителите. Ако им идва финансовия риск много дебеличък на милите търговци, винаги могат да затворят магазините, да не се мъчат, да не плащат грешни наеми и заплати и да вземат малко земя на село и да посадят картофи. Там няма никакъв финансов риск.
И въпросът не е в теория, никой не си прави илюзия, че може да забогатее от даване под наем, логиката е, че търговците трябва да го правят това за имидж и от уважение към потребителите.
Загубите от откраднатите обективи и тела със сигурност са в пъти по-малки от парите, дадени за реклама през същото време. Всеки сам си избира как да стигне до сърцата на потребителите, но както ти сам се изразяваш, в абсурдната държава, доста търговци са се пообъркали в пътечката. Или поне си ходят спокойно по нея, защото няма кой да ги избута

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: jino   
Дата:   26-04-12 07:29

Ах как ми стана жал [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »