Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: dashikov   
Дата:   25-04-12 17:01

Ами в заглавието си го пише.Да обобщим - в България вече никой не отдава техника под наем.Да ни е честито [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: didesignbg   
Дата:   25-04-12 17:08

Ами не е хубаво това, ама и аз вече не купувам апарати от фото магазини в България, та май сме квит.
Типично по нашенски, най-вероятно на някои ще се дава, на други не. Та зависи от коя страна на чертата оставаш.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: prisonbreak   
Дата:   25-04-12 17:30

Те и павилиона махнали раздела под наме....ебахти тъпотията!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Mogila   
Дата:   25-04-12 17:32

Е кво стана сега? Само за Сони под наем в БГ...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: dashikov   
Дата:   25-04-12 17:36

Отдава ли се Сони вече или все още е на етап - проект?

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: prisonbreak   
Дата:   25-04-12 17:48

Интересното е сега, кой ще изгърми със "новите" стари техники...Тези обективи и тела, едва ли ще си стинат така да си вехтеят некъде.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Mogila   
Дата:   25-04-12 17:54

Сигурно пак ще започнат да дават, само че ще го направят както навсякъде- депозит 100% от стойността на техниката като нова.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pmartinov   
Дата:   25-04-12 18:14

За няколкото години в които две вериги магазини предлагаха тази услуга българските потребители многократно доказаха,че не са достойни да продължат да я ползват !

При този тип услуга никога печалбата не е била на първо място!

Двата магазина направиха всичко каквото зависи от тях за да доближат родните потребители до нивото на цивилизования свят.

Поздравявам Фотопавилион и Фотосинтезис за това че събраха смелост и лишиха българските потребители от услуга която реално те не заслужаваха !



[smilie24]




[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: дидибаев   
Дата:   25-04-12 18:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: insofia.net   
Дата:   25-04-12 18:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: slav4cho   
Дата:   25-04-12 18:32

Как да дават,като вземат и не връщат.Никой не желае,като онзи случай преди 2 3 седмици да вземе техника един съфорумец за 10 000 и да не я върне.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mopt   
Дата:   25-04-12 18:41

Как да не я върне? Нали сключват някакъв договор ...
Изпуснал съм я темата явно.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: alcap007ne   
Дата:   25-04-12 18:45

Явно някои съфорумци видно не са наясно, че всичко това стана заради невърната техника и в двата магазина.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: tzl   
Дата:   25-04-12 18:48

То по същия начин, трябва да спрат да дават и коли под наем, щото някой може да не върне колата.

Как успяват колите под наем да си оправят нещата след като да си вземеш кола под наем струва долу горе колкото да си вземеш 1 тяло и 1 обектив.

Това, че е имало някакви некоректни техни клиенти не е проблем на коректните им клиенти, а на самите магазини.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vladod   
Дата:   25-04-12 18:53

pmartinov [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: prisonbreak   
Дата:   25-04-12 18:58

@tzl [smilie24]

Найстина не е много коректно от тяхна страна?Има си начини да си намерят техниката, да си я върнат и индивидът мангал да си понесе последствията. Но явно не им се занимава... Или всичко е няква врътка....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: lakosta   
Дата:   25-04-12 19:11

[smilie2] а тттакааа! [smilie7] Заради един мангал /нека ме накажат антирасистите/ Ми се провали мероприятието!
Честито!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: juslen   
Дата:   25-04-12 19:20

Ами трябва да го направят като в САЩ и чужбина-като взимаш техника под наем представяш кредитна карта, чарджват ти определена сума от нея и при връщане на техниката ти я освобождават. Ако не я върнеш задържат парите и т.н. Така няма риск за тях, иначе се почва едно издирване, едни съдебни разправии та края не му се вижда.

А и така като ти чарджнат парите ще имаш едно наум да пазиш техниката като очите си и да не се правиш на дребен селски тарикат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pmartinov   
Дата:   25-04-12 19:30

Ако трябва да бъдем точни,некоректните потребители на тази услуга ви лишиха от нея !

Само на тях трябва да се сърдите!

Двата магазина доказаха,че са готови да я развиват ,но за съжаление се превърнаха в жертви на добрите си намерения .

Ще ви спястя безброй простотии които бяха принудени да преглътнат само и само да повдигнат нивото на фотоуслугите които се предлагат в България.

Случая СТАНИВОЕВ просто преля чашата на търпението !

Сега заради единици тарикати ще страдат стотици коректни потребители.

Ние българите сме така устроени,че започваме да оценяваме нещо едва когато го загубим.

Това е най-голямото доказателство,че ние просто не сме го заслужили...


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pefoto01   
Дата:   25-04-12 19:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ararat   
Дата:   25-04-12 19:32

[smilie24] pmartinov
[smilie24] juslen

Всеки икономически субект е в правото си да спре предлагането на стока или услуга, от която не печели.

Отваря се пазарна ниша, дали някой ще се престраши да влезе...


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Vilian   
Дата:   25-04-12 19:33

dashikov, обявиха го на семинара. Очаква се до дни да започне отдаването.
До колкото разбрах ще се предлага в Сони център в София, Пловдив и Варна и ще обхваща сериозно част от Алфа и Некс обективи, тела и аксесоари [smile] [shtrak]

В очакване сме![thankyou]
[beer]



Публикацията е редактирана (25-04-12 19:37)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-04-12 19:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 19:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-04-12 20:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: bleki1   
Дата:   25-04-12 20:47

Хайде нов бизнес...отдаване на техника под наем...кредитна карта...блокиране на сума...и т.н. Нямаш кредитна карта...не снимаш...чупи/купи. Някой би ли се захванла с този бизнес[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pumabg   
Дата:   25-04-12 20:55

Автор: pmartinov
Дата: 25-04-12 18:14

За няколкото години в които две вериги магазини предлагаха тази услуга българските потребители многократно доказаха,че не са достойни да продължат да я ползват !


Чакай, чакай ти ми май нещо си се пообъркал..
От името на магазините ли говориш или си съдник моралист? Кой ти даде право да обиждаш който и да било и да вкарваш всички в един кюп? Едно време е имало народни съдилища но ако ти си от тях само кажи и ще ти вкарам апарата там където непредполагаш, че може да влезне!
Имаме свободна пазарна икономика и всеки такъв търговски субект преценява сам за себе си дали му се изплаща или не да извършва дадена услуга.
Тези два магазина както и всички други свързани с фотографията се издържат от моите и на останалите потребители на фототехника пари. Аз не си спомням някой безплатно да ми е давал каквото и да било до сега!
Много често такива магазини предлагат дадени услуги с цел да привлекат повече клиенти ! Та с две думи ние им изкарваме заплатите а не те на нас!
Като те чета и имам чувството, че е точно обратното..
Няма да стане тая, че заради един или друг боклук да се чувстваме всички виновни!
Между другото последният път когато наех техника в един от тези магазини матрицата на апарата беше доста мръсна, батерията незаредена а настройките силно индивидуални .. Та при този тип взаимоотношения има две страни а не само една !
Само в България може да се види този феномен на “предлагането определя търсенето” ..
И до като има такива като теб ще има и такива аномалии в икономическите науки..


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-04-12 20:57

Евала на сони, останалите търговци...квото и да кажа за тях ме напушва само на смях[smilie18] .
Сори само за потърпевшите юзъри[smilie9]

Този път съм напълно единодушен с Пумата



Публикацията е редактирана (25-04-12 20:58)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ksuhorukov   
Дата:   25-04-12 21:06

Единственото, което доказаха двете фирми, е че действат заедно. С други думи да не очакваме конкуренция между тях. С още по-други думи - чист картел :). Честито!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 21:09

И на пук на всичко... сега Sony ще дава под наем !!! [cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vladx   
Дата:   25-04-12 21:16

Чета аз дискусията и гледам pmartinov пише “Случая СТАНИВОЕВ просто преля чашата на търпението !”
Хмм …. Станивоев значи!? Ами да Цветомир Станивоев, познавам го, израснахме заедно, странно хлапе с чувство за хумор, много уважаван от неговите приятели.
Времето си мина, пораснахме, всеки хваща пътя по който ще върви и разбрах Цвети станал фотограф! Ей браво на него :) …. Ей … чакай малко … (в този момент направих връзка със въпросната тема, поста на pmartinov и Цвети) защо се споменава името на Цвети тук? Май е згафил нещо!!!???
потърсих името му в Google->Дискусии, и намирам тази тема :

http://4coolpics.com/photo-forum/1/55074.html

Ее... не можах да повярвам че се излага така (за момент)!
Всъщност има какво още да се каже неговите гафове и тези на семейството му но не е тук място за това.
Грозна работа, много грозна. Бях останал с впечатлението че Цвети и много уважаван фотограф в България.
Последното, което разбрах за него от приятели, че е заминал за Гърция при баща си, но дали се е върнал, не знам.
Сигурен съм че Цвети не е единствения, направил такава бомба на магазините. Тези магазини, наистина имаха за цел да направят нещо хубаво във фотографското общество, но останаха силно разочаровани от нас, заради шепа тарикати.
[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]



Публикацията е редактирана (25-04-12 21:22)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-12 21:22

Евала на сони, останалите търговци...квото и да кажа за тях ме напушва само на смях[smilie18]

[smilie10] Та те Сони изобщо взели ли са да предлагат техника под наем официално. И втори въпрос, това ли чакаше да стане, че да се обадиш.... Много сте курназ, все така да бъдете! [smilie18]

Мисля, че този ти коментар те принизява до едно доста ниско ниво...



Публикацията е редактирана (25-04-12 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: джими   
Дата:   25-04-12 21:24

Sony [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Синтезиса и Павилиона сигурно пак ще пуснат, но при други условия [smile]



Публикацията е редактирана (25-04-12 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-12 21:25

Доста жалко е, че ползвате тази тема за поредното рекламно надписче...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ogi100   
Дата:   25-04-12 21:25

Съгласен съм с pumabg
Предлагането под наем освен с цел печалба е и с цел привличане на клиенти. Взимал съм под наем, плащал съм си, кефел съм се, не се чувствам виновен. Ако причината обаче наистина е това, че някой е откраднал нещо си и затова вече не предлагат на никой е адски тъпо. Ако не д=са го предвидили, че някога ще се случи е още по-тъпо. Иначе им съчувствам, но който го е страх от мечки да не ходи в гората....както и става явно.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 21:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-12 21:29

Автор: ksuhorukov
Дата: 25-04-12 21:06

Единственото, което доказаха двете фирми, е че действат заедно. С други думи да не очакваме конкуренция между тях. С още по-други думи - чист картел :). Честито!


Само дето тариката е прецакал и двете фирми, какво съвпадение...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pmartinov   
Дата:   25-04-12 21:37

pumabg

Нивото на една услуга се определя от цената и.

Като е толкова голяма печалбата от тази услуга сега е момента да направите големите кинти,ето имате уникална възможност!

Купувате три пълни комплекта за Canon,Nikon и Pentah и почвате да ринете пачките с фадромата.

Предлагам след една година да направим рекапитулация .

Обещавам да нося достатъчно носни кърпички за всички забогатяли от отдаване на фототехника под наем в България .


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 21:38

Alex-dan написа:
> Само дето тариката е прецакал и
> двете фирми, какво съвпадение...


Те двете фирми от както са на бял свят прецакват потребителите, един потребител ги прецакал и ореваха мрежата в цяла България...Не може така тях да ги прецакват [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-04-12 21:42

Алекс, споко момче, ще ти се подпали задника.[smilie3]
Както казах по-горе, от тази история губят юзърите, не прави чест на двата търговеца, но бизнесът си е техен и те решават. Губи обикновеният юзър, защото едва ли ще отказват техника под наем на сериозни профита, но на обикновените шушляци-хобисти-щракачи няма да ни дават.

И никой не прави реклама на сони. Има 15 000 теми-реклами на синтезис и павилион, а накрая те преекарват клиентите си, нека да има и едно добро изречение пък за фирма, която се грижи добре за своите клиенти, нали

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 21:44

Всъщност евала на пича! Аз ако го срещна ще го черпя и една бира [beer]

А за фирмите като не им отърва, да сменят бизнеса...



Публикацията е редактирана (25-04-12 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: goldroks   
Дата:   25-04-12 21:44

Ужас! [smilie10]
И то намериха най-подходящото време... тцтц...

Другия месец се ангажирах да снимам на сватбата на братовчедка си, тъй като нямат възможност да платят на фотограф за това. Аз имам само nikon d3000 с китовия обектив 18-55 и бях решила поне обектив и светкавица да наема за случая. Даже бях планирала да ходя до 3ти град, защото където аз живея и също където ще е сватбата няма офиси на Photopavilion & Photosynteis. И сега? Дали Сони ще пуснат услугата до 18ти май? Някакви други варианти? [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]
Моля ви, дайте идеи, че...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: alphatier   
Дата:   25-04-12 21:49

И от темата какво се разбра,че Сони дават техника под наем,след като беше 1256 пъти повторено [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-12 21:52

Все едно да ви напиша

"Как ще се смея, ако избомбят Сони Център"... Ако се замислите малко, стои доста не на място... Поне така звучи...

Те хората горе са писали достатъчно, не защитавам Синтезиса и Павилиона, даже за последните мнението ми не е особено положително, просто нещата, дискутирани в тая тема е глупаво да вървят с подобни коментари...



Публикацията е редактирана (25-04-12 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 21:52

написа:

> И от темата какво се разбра,че Сони
> дават техника под наем,след като
> беше 1256 пъти повторено [smilie18]

И не само... Sony са най добрите при обслужването на клиенти и "след закупуването" на продуктите им...[smilie24] [cool] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pefoto01   
Дата:   25-04-12 21:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-12 21:57

Те двете фирми от както са на бял свят прецакват потребителите

Специално за цените на Никон Синтезиса не знам кой може да ги обвини [smilie8] Мисля, че имат адекватна политика принципно...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ksuhorukov   
Дата:   25-04-12 22:08

Бизнеса си е на фирмите и имат право да правят каквото си решат. Това обаче е показателно за един типично български търговски манталитет. Докато има кяр, проблеми няма. До колкото знам, тази услуга се предлага от няколко години. И първия път, когато нещо се обърка, когато предварително известният търговски риск се реализира, настроението ни се разваля, келепира започва да изглежда по друг начин и затваряме кепенците.
Уж се взимаха мерки, клиентите се "проучваха", подписваха се записи на заповед и какви ли още не безумни неща и какъв е резултатът от всичко това? Спираме да предоставяме услугата, защото някой ни прецака. Несериозно е. Всеки бизнес крие рискове и е повече от известно, че тези рискове са включени в цената. Е, явно цените са били толкова символични, че след няколко години дейност, по това перо не се събраха за да покрият два по-лъскави обектива.
Каквото и да се изговори тук, това са двете основни фирми и хората пак ще продължат да им бъдат клиенти независимо дава ли се техника под наем или не. Просто остава едно неприятно чувство... че клиентите са тези, които са винаги прецаканата страна и това няма изглед да се промени.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-12 22:11

Ами спокойно могат да вкарат това с чарджването от карта и ходи си вземай под наем, те ще си дават де, готини ще са, понеже поддържат услугата, ама вярвам наплива ще е в пъти повече [smilie3] Затова ги е яд хората, че до сега е било максимално възможно достъпно... До сега...



Публикацията е редактирана (25-04-12 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 22:13

Alex-dan написа:
> Специално за цените на Никон
> Синтезиса не знам кой може да ги
> обвини [smilie8] Мисля, че имат
> адекватна политика принципно...


Мой говориш глупости и си чешеш пръстите... Все едно да съжалиш Банка при обир!
За теб може да е трагична загуба, да те прекарат с такова оборудване. Но, за такива вериги това е просто консуматив!Направо си е смешно, колко ниско са паднали да ревът по форуми...

И политиката за даване под наем не цели печалба! Дори трябва да се наемат пример за 24 часа безплатно, съответно с някаква гаранция за избягването на подобни случай!Както се прави вече в Европа, с нови автомобили!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: kocemak   
Дата:   25-04-12 22:18

Автор: ksuhorukov
Дата: 25-04-12 22:08

Бизнеса си е на фирмите и имат право да правят каквото си решат. Това обаче е показателно за един типично български търговски манталитет. Докато има кяр, проблеми няма. До колкото знам, тази услуга се предлага от няколко години. И първия път, когато нещо се обърка, когато предварително известният търговски риск се реализира, настроението ни се разваля, келепира започва да изглежда по друг начин и затваряме кепенците.
Уж се взимаха мерки, клиентите се "проучваха", подписваха се записи на заповед и какви ли още не безумни неща и какъв е резултатът от всичко това? Спираме да предоставяме услугата, защото някой ни прецака. Несериозно е. Всеки бизнес крие рискове и е повече от известно, че тези рискове са включени в цената. Е, явно цените са били толкова символични, че след няколко години дейност, по това перо не се събраха за да покрият два по-лъскави обектива.
Каквото и да се изговори тук, това са двете основни фирми и хората пак ще продължат да им бъдат клиенти независимо дава ли се техника под наем или не. Просто остава едно неприятно чувство... че клиентите са тези, които са винаги прецаканата страна и това няма изглед да се промени.

Много вярно казано,ако не могат да преживеят един два употребявани апарата,и да се справят със ситуацията...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-12 22:19

Аз точно над теб писах какво имам предвид относно случая с изчезналата техника, и тогава в онази тема писахме, че нещата ще се скапят в ущърб на потребителите след този случай.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ksuhorukov   
Дата:   25-04-12 22:22

А не трябваше да е така. Има си ред, по който да се справят с некоректния клиент и това да не е за сметка на стотиците коректни. Но, въпрос на приоритети и най-вече начин на мислене.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 22:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: strikeback   
Дата:   25-04-12 22:34

мен ако питате единствения извод който се налага от ситуацията е че сме си все същата крадлива държава, с неработещи институции...

тъй като ако при кражба бяха осъдили крадеца - всичко щеше да е ок
или ако имаше реална застраховка която да върне инвестицията - също

не знам какви обороти са правили и съответно печалби, но техниката беше на много достъпни цени - при 10-15 лв наемна цена за светкавица която струва около 900лв, това са около 100 наема, само за да върнеш парите за техниката, печалбата ще дойде едва после... аз лично съм се чудел как излизат на печалба, особено за техниките които надхвърлят 2-3 хиляди

дори при варианта когато на тях им струват по-малко, нали са вносители - пак не го виждам..

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 22:35

CyberGene написа:


> Сега са ги понамалили, ама
> продължават да са им много високи,
> особено на хубавите обективи. Така
> че аз предпочитам да си купя евтин
> Никон от Фотосинтезис, отколкото
> да взимам под наем от Сони, щото
> иначе да си купя от тях не мога
> [smilie3]


Качеството си има цена [smilie5] И не е само при фото техниката![shtrak]

Всяка марка предлага избор от евтини и скъпи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pmartinov   
Дата:   25-04-12 22:40

Цената за всяка злоупотреба с доверие се плаща солидарно от всички .

Вие сами виждате че съвсем не всички в България крадат,но цялото общество заплаща за този "народен обичай"

Факта,че с един удар Станивоев е преодолял изискванията и на двете фирми красноречиво доказва,че те са били твърде либерални и доброномерени.

Според мен с тази си постъпка Станивоев много лекомислено си изгърмя патроните за фотографията в България окончателно и завинаги.


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 22:47

strikeback написа:

аз лично съм се
> чудел как излизат на печалба,
> особено за техниките които
> надхвърлят 2-3 хиляди


Няма нищо за чудене... след 3 "продадени" 4тия идва печалба.Както при 30, следващите 10 са печалба. Грубо казано е така... при други са 2:1 при трети 4:1 или 25%, 35% ,45% ....
Никой не се захваща за по малко от 35% но това е плаващо и не може да се каже с точност, според разходи и продадени бройки.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 22:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: strikeback   
Дата:   25-04-12 22:52

какво значи "4тия идва печалба" [smilie11]
ти искаш да продават без печалба ли?
а и двете неща - продаване и даване под наем са си две отделни неща.. не разбирам защо ги смесваш.. очакваш едното да покрива другото?! не е невъзможно, но пак не го виждам реално изпълнимо..


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: juslen   
Дата:   25-04-12 22:55

Той Станивоев май изгърмя патроните на всички-поне що се касае за техника под наем. Сега от Сони сигурно са наясно със случая и кой знае какви условия ще измислят за да отдават под наем, да са на печалба и да не поемат подобни рискове.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 22:55

pmartinov написа:

> Според мен с тази си постъпка
> Станивоев много лекомислено си
> изгърмя патроните за фотографията
> в България окончателно и завинаги.

Сигурно ти се иска да си вярваш като поднасяш такива форум ни бисери!?

Фотографията в България!? [smilie18] Има много български фотографи, много добри таланти...но, да говориш за фотографията в България, си е смешно! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 22:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: compur   
Дата:   25-04-12 23:00

аз искам да наема една уредба Sony и една плазма. Дали ще дават под наем?

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-12 23:04

Автор: stoikovv666
Дата: 25-04-12 22:13

Alex-dan написа:
> Специално за цените на Никон
> Синтезиса не знам кой може да ги
> обвини [smilie8] Мисля, че имат
> адекватна политика принципно...


Мой говориш глупости и си чешеш пръстите... Все едно да съжалиш Банка при обир!


И малко по-рано:
Автор: stoikovv666
Дата: 25-04-12 21:52

> И от темата какво се разбра,че Сони
> дават техника под наем,след като
> беше 1256 пъти повторено [smilie18]

И не само... Sony са най добрите при обслужването на клиенти и "след закупуването" на продуктите им...[smilie24] [cool] [smilie18]

Извод, един официален дистрибутор е обирджия, другия е най-добрия...

[smilie18]



Публикацията е редактирана (25-04-12 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-04-12 23:05

Сайбъре, все едно ми казваш, че клиентите съществуват заради магазините, а не обратното, както е нормално. Мен, като клиент не ме брига грам за наемите на магазините и заплатите на служителите. Интересува ме само добрия сервиз, с който ще ме привлекат да си изхарча парите при тях. Като не-другия, като не- третия.
И не ми говори, че оттам си купил никона, щото всички знаем откъде го купи и къде го ремонтира, нали. Това е най-известният никон в България в момента

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 23:17

CyberGene, явно и търговията я разбираш както иновативната технология...!? [beer]

Трябвало е да стана търговец в България, с такива като теб щях да забогатея...Само с влизане и разглеждане в магазина да те таксувам! [smilie18] [beer]

Или се бъркам, веригите магазини толкова са заобичали фотографите като теб че, са давали на символични суми под наем...
Въпросът е, имали по евтин побългарен начин, да вкараш купувачите да влезнат в магазина...Като си отговориш на този, ако въобще разбираш какъв е въпроса, си задай и друг а ДДС плащано ли е на държавата от наемите...

Снимай си там и прави това което можеш най добре, другите неща ги остави... [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pmartinov   
Дата:   25-04-12 23:29

В пресмятането на чуждите печалби ние българите нямаме равни !


За това сме и на този хал...


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 23:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 23:46

CyberGene, аз не ти знам историите! Само забелязвам че, се впрягаш на майтапи...то всъщност какво сериозно да се каже по такава дъвкана с месеци тема.
А имаш такива хубави изпълнения в профила ти, като за примери...надявам се че, са твои и не си ги гепнал от някъде по български [smilie18] [beer][shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-04-12 23:46

Мда, както кажеш...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   26-04-12 00:24

регистрирани: 102245 във форума

Ако поне 30% от тези съжалят веригите "ощетени" и дарят по 1левче, ще се върне пагубната загуба. И ще заработи отново рекламата упссс... услугата исках да кажа [smilie18]
Или могат да пуснат гласуване чрез смс–––>to be or not to be [smilie21]



Публикацията е редактирана (26-04-12 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: n1x0n   
Дата:   26-04-12 01:10

И първия път, когато нещо се обърка, когато предварително известният търговски риск се реализира, настроението ни се разваля, келепира започва да изглежда по друг начин и затваряме кепенците.

"Първия път"... що не им се обадиш да питаш колко още пъти преди "първият път" им се е случвало, теоретико?

Никой не си дава сметка, че в тази абсурдна държава, където няма нито закони, нито полиция, нито застраховане като хората - тези две фирми осигуряваха техника под наем в продължение на години, в условията на такъв финансов риск, какъвто всяка една нормална компания в нормална държава би сметнала за абсолютно неприемлив.

Пък като сте толкова силни в теорията - направете фирма за техника под наем, да ви гледаме как ще забогатеете за нула време.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: bpavlov   
Дата:   26-04-12 05:45


Никсъне, не си съвсем прав. Съгласен съм, че от наема двата магазина са в най-добрия случай на фитка, ама то по тази логика и от сервизите има само загуби, дай да затворят и тях като сме абсурдна държава без закони.
Във всеки бизнес има печеливши и губещи пера, печалбата се формира от разликата. И държавата е абсурдна, да, ама не е само заради потребителите. Ако им идва финансовия риск много дебеличък на милите търговци, винаги могат да затворят магазините, да не се мъчат, да не плащат грешни наеми и заплати и да вземат малко земя на село и да посадят картофи. Там няма никакъв финансов риск.
И въпросът не е в теория, никой не си прави илюзия, че може да забогатее от даване под наем, логиката е, че търговците трябва да го правят това за имидж и от уважение към потребителите.
Загубите от откраднатите обективи и тела със сигурност са в пъти по-малки от парите, дадени за реклама през същото време. Всеки сам си избира как да стигне до сърцата на потребителите, но както ти сам се изразяваш, в абсурдната държава, доста търговци са се пообъркали в пътечката. Или поне си ходят спокойно по нея, защото няма кой да ги избута

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: jino   
Дата:   26-04-12 07:29

Ах как ми стана жал [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: shama   
Дата:   26-04-12 07:40

100% съм сигурен, че и двете фирми спират отдаването на техника под наем именно заради умрялата ни държава.

За какви рискове говорим за какви 5 лев. При положение , че си подписал не малко документи , който после се оказва, че освен да се забършеш с тях не дават никаква сигурност на наемодателя, не знам защо трябва да се занимават.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: reason   
Дата:   26-04-12 08:27

Подразбра се че въпросното момче май не е подписал нищо и други хора са намесени. Виновни са си двата магазина в крайна сметка.

Иначе вероятно пак ще си дават техника под наем ама на определен кръг от фотографи, гъбещите в случая са обикновенните потребители.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: didesignbg   
Дата:   26-04-12 08:30

Аз пък съм 100% сигурен, че и двете фирми не спират отдаването под наем, просто не се рекламира на сайта и не се дава на всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: kvakioh   
Дата:   26-04-12 08:52

Ще вземем да даваме под наем самите ползватели, аз имам 3-4 обектива, които бих споделил.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: reason   
Дата:   26-04-12 09:12

Това е някаква идея да се направи сайт в които всеки може да отдава техника под наем,да има точкова система за наематели и наемодатели и тн. ,основния проблем е как да се гарантира, че техниката няма да бъде открадната?[smile] Няма как да се знае кой е точен и кой не.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ksuhorukov   
Дата:   26-04-12 09:36

Никсъне, ако имаше малко повече интелектуален капацитет, вместо необяснимо отношение към мен, щеше да осъзнаеш, че ако случката със Станивоев не е първа, или отдавна да са спрели предлагането на техника или отдавна да са променили правилата, за да не допускат това да се случи повторно. Близко е до акъла, нали? Щом второто не се е случило, логично остава първото. Или искаш да ми кажеш, че досега и двете фирми системно са били ограбвани, но в името на клиентите са преглъщали тази горчива хапка и са продължавали напред. И някой си Станивоев в един момент ги обръща, все едно е взел 80% от наличностите в магазинната мрежа.

Да се оправдаваш с липса на закони е несериозно. В България има толкова много фирми, които отдават под наем какво ли не, но не съм чувал при първия по-драстично некоректен клиент да са затваряли кепенците. Много ми е чудно, ако най-голямата фирма за рент на автомобили в България даде автомобил за седмица и ти в края на същата си далеч в Испания, дали фирмата ще затвори или ще те е чарджнала преди това в кредитната карта за едни 20-30 хиляди евро...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mitku   
Дата:   26-04-12 09:41

Просто е трябвало да направят отдаването под наем с по-добри гаранции, застраховка и т.н. Както се каза и по-напред - оставяш пълната сума като вземеш и после ти я връщат като върнеш техниката след съответните удръжки (за наем или повреди и т.н.). И съответно ако стане "фал", си прибират кинтите... какво толкоз. Ама българинът нямал бил кинти - ами като няма, ще си цъка със сапунерката. Няма друг начин в такваз държава. И на мен ми беше много странна досегашната им система и как дават техника с толкоз малка подсигуровка и как изкараха толкоз време по тоз начин. Иначе bpavlov е прав, че това съвсем не е правено "за черни очи" и има доста други гледни точки. Иначе на мен лично не ми дреме - нито съм ползвал техниката под наем, нито съм имал намерение някога да я ползвам. А между другото - нямам намерение и да давам под наем. Няма как - в държава, където "законът е врата в полето"... [smilie7]



Публикацията е редактирана (26-04-12 09:45)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: El_Fuego   
Дата:   26-04-12 10:15

ksuhorukov, ти имаш ли кредитна карта с лимит 20-30 хиляди евро, или си приказваш само по принцип?

Май по-скоро второто...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ksuhorukov   
Дата:   26-04-12 10:22

Върни се, прочети по-внимателно какво съм написал и тогава прецени дали въпросът ти е адекватен на това, което съм казал.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ecobo   
Дата:   26-04-12 10:44

Абе защо все разправяш, че имало закони и законност, когато всички знаем, че не е така?

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ksuhorukov   
Дата:   26-04-12 11:02

Не знам кои сте "всички", които знаете, че е така. Подобни обобщения е некоректно да се правят. Като най-прост пример, който мога да дам, е че винаги едната страна в даден спор е губеща и от нейна гледна точка или закона е лош или няма закони или никой не ги спазва. Ако се замислим, това са си 50% от "потребителите" на съдебната институция у нас. За останалите 50% обаче нещата стоят доста различно, но за тях никой не говори. Те не се оплакват, че за тях няма закон и законност :). Та това е въпрос на гледна точка.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: J0R0   
Дата:   26-04-12 11:06

За мен открадната техника е само капката, която прелива чашата.
Мисля, че по-големият проблем е изпочупената техника.
Техника под наем всеки я лашка като чужда и след десетото отдаване вече не прилича на нищо, а изкараните пари не покриват изобщо ремонта.
Само веднъж съм вземал апарат под наем и през цялото време имах чувството, че всеки момент ще се разпадне в ръцете ми, такава барака беше.
Втори път не бих взел обществен.
По-добре от приятел.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: jorro_z   
Дата:   26-04-12 11:07

То закони по принцип има, ама няма политическа воля, да се налага със сила спазването им.

А трябва!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mitkomitashki   
Дата:   26-04-12 11:12

Аз съм взимал само от Павилиона. От тяхна страна никакви грижи.
От моя страна, техниката съм я пазил повече от моята!
Ама състоянието на апаратите и обективите вярно беше трагично :(
Даже повече от трагично. На моменти ме е било гунс/яд да я
ползвам такава. Представям си какви олигофрени са я взимали
преди мен...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: J0R0   
Дата:   26-04-12 11:17

Е, защо да са непременно олигофрени?
Като имаш една сватба в събота и една в неделя, за уикенда врътваш 10 000 кадъра с един наем от 30-40 лв.
На десетото такова вземане, камерата е над 100 000 кадъра и се държи като камера на над 100 000 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mitkomitashki   
Дата:   26-04-12 11:24

И като е на 100000 кадъра навъртени за 20 дни снимане не значи,
че трябва да изглежда в окаяно състояние. А да, и колко време
отнема, да почистиш техниката, като я връщаш [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   26-04-12 11:24

"Ама състоянието на апаратите и обективите вярно беше трагично :(
Даже повече от трагично. На моменти ме е било гунс/яд да я
ползвам такава. Представям си какви олигофрени са я взимали
преди мен..."


Не е точно така, част от нашия бизнес е свързан също с отдаване под наем. Всичко след връщането се сервизира, т.е. почиства, постяга ако има нужда и от по-сериозен сервиз също се прави. На следващия клиент се предава в изряден вид. Ако има повреди, извън приемливите за ползвана стока, счупване, загубване и т.н. клиента ги заплаща. Но, има едно голямо НО, разчита се в голяма степен на коерктността на клиента. Ако се стигне до решаване на проблема чрез съд и т.н. нещата се протакват до толкова, че става безмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pumabg   
Дата:   26-04-12 11:38

Добре де а не е ли задължение на магазините да поддържат техниката в подобаващ вид? Тук винаги споровете са за това кое е първо, кокошката или яйцето..
Какви са тия оправдания, кво е това чудо..
Истината е че в България поради ред причини, толкова се мразим един друг и толкова не си вярваме, че обобщаваме /включително и аз/ за щяло и нещяло...
Ако имат доблестта нека тия магазини предоставят инфо, колко човека за последната година са наели техника и колко от тях са били не коректни.. След това като сметнем и тяхната некоректност по един или друг начин и ще се види за какво говорим..
Аз съм сигурен, че случаите са единични на фона на огромният брой коректни ползватели..
Със всичко останало е по същият начин.. Една група предатели си гласуват нещо в парламента и после цял народ им бере гайлето..
Единственият начин да се оправят нещата е да изградим гражданско общество, което да създава и контролира обществени норми..
За съжаление нямаме силна църква, както при католиците за да можем да разчитаме на по меки изразни средства, но и без тях бихме могли да се справим..
И нека всеки помни думите изписани над парламента, не може да има народ който толкова много да се мрази и самобичува..
Това си го казвам често и на мен самият, защото нямам право да обобщавам и съдя всеки, както ми падне..
Повярвайте ми ние не сме по лош народ от всеки друг а тези от които се срамим трябва да показваме с пръст и вместо да се делим да се обединяваме!
Знам че това не е съвсем по темата, но има връзка..
Заради 20 човека примерно сега всички останали 1000 са мошеници и лъжци..
Може и да се изненадате ако се окаже, че в други доста по развити страни този процент би бил и по голям...
Но заради техният висок стандарт фирмите лесно не се отказват..
И се извинявам на pmartinov, че така яростно го нападнах, но не приемам, когато някой прави такива обобщения..
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: tziko   
Дата:   26-04-12 11:39

"Ако се стигне до решаване на проблема чрез съд и т.н. нещата се протакват до толкова, че става безмислено."

Сакън, не думай така, че ще влезеш в разрез с г-н ksuhorukov.


"Да се оправдаваш с липса на закони е несериозно."

"винаги едната страна в даден спор е губеща и от нейна гледна точка или закона е лош или няма закони или никой не ги спазва. Ако се замислим, това са си 50% от "потребителите" на съдебната институция у нас. За останалите 50% обаче нещата стоят доста различно, но за тях никой не говори. Те не се оплакват, че за тях няма закон и законност"

А това последното сериозно ли е? [smilie10] А някой забелязал ли е кой стои зад последните 50%?

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: n1x0n   
Дата:   26-04-12 11:53

Никсъне, ако имаше малко повече интелектуален капацитет, вместо необяснимо отношение към мен, щеше да осъзнаеш, че ако случката със Станивоев не е първа, или отдавна да са спрели предлагането на техника или отдавна да са променили правилата, за да не допускат това да се случи повторно.

Е къде съм аз глупавия, къде си ти чиновника-интелектуалец... [smilie18]

Ме не е първа случката със Станивоев, нито е втора, нито е трета и постепенното усложнение на процедурата по наемане на техниката с годините - би трябвало да подскаже дори на индивид с твоят космически интелектуален потенциал - че проблеми е имало и преди.

Или искаш да ми кажеш, че досега и двете фирми системно са били ограбвани, но в името на клиентите са преглъщали тази горчива хапка и са продължавали напред.

Да, точно това искам да ти кажа, защото това е истината.

В България има толкова много фирми, които отдават под наем какво ли не, но не съм чувал при първия по-драстично некоректен клиент да са затваряли кепенците.

Чакам примери за фирми, които дават под наем финна и прецизна електроника, която не подлежи на застраховане в случай на кражба или повреда от страна на наемателя и го правят без депозит, на цена, която е под 1% от стойността на продукта.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: peter_m   
Дата:   26-04-12 12:08

Ако не се дава на всеки (отговарящ на условията) това не е ли дискриминация . Да не би да има фейс контрол. Значи аз като никога не съм взимал техника под наем няма да ми дадът.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ksuhorukov   
Дата:   26-04-12 12:21

Преди време ми беше необходима презентационна техника, която трябваше да се наеме от фирма. Прави се онлайн, като за целта се сключва договор, който подписваш когато получиш техниката от куриера, който връща подписания екземпляр на фирмата. Няма записи на заповеди, няма банкови гаранции и акредитиви, няма кредитни кари и тем подобни абсолютни глупости. Знам за поне 4 фирми, които работят по този начин и са четири, защото четири бяха всичките, които съм проверявал чисто информативно за справка на условията и предлаганата от тях техника. Вероятно повечето работят на този принцип. Не знам дали имат проблеми, но работят.

Не се опитвай да изкараш фирмите мъченици - против търговската логика е да работиш на загуба.

Отдаването под наем съществува достатъчно дълго преди изобретяването на цифровите фотоапарати и се ползва навсякъде от векове. Това че някой не си е направил добре сметката или не знае как да я направи, или не знае как да си върже гащите не би следвало да е проблем на клиентите, нали така? Или пак бъркам?

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pumabg   
Дата:   26-04-12 12:26

ksuhorukov - Не бъркаш!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-12 12:27

Техниката ,която отдават под наем не я ли застраховат ? Ако не - вината си е само тяхна .

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Mogila   
Дата:   26-04-12 12:30

Хора спрете се вече... ясно е, че фирмите няма да спрат отдаването под наем, просто ще променят условията, което е нормално.
И много ясно, че печелят от това отдаване.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Mogila   
Дата:   26-04-12 12:30

100

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Damayanti   
Дата:   26-04-12 13:41

Би било жалко, ако няма такава услуга. :(
Аз ползвам сравнително често обективи под наем от павилиона и за мен е много удобно. Винаги са били много точни. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ripper_jack   
Дата:   26-04-12 14:06

Аз ще използвам вече създадената тема за да споделя колко некоректни са от магазин Photopavilion. И така малко предистория: Преди около 3-месеца си запазих техника под наем - обективи и светкавица, едно тяло всичко НИКОН, за определени дни през месец май. Днес ми се обажда една госпожа от магазина и ми казва съвсем спокйно:цитирам" Господине не можете да си получите заявената от вас техника, защото условията се промениха..."Аз питам какви са условията?Отговор:Можете да получите техника само срещу 100% депозит от ваша страна т.е цената на обектив 24-70 и светкавица сб 900 като нови. Аз естествено не се съгласих защото когато си запазвах техника такива условия е нямало. НО не това е най-интересното, преди няколко дни когато в сайта им вече нямаше графа за техника под наем, аз се обадих да питам да не би да има проблем, и този проблем ще ме засегне ли? Отговора беше:"Господине няма никакъв проблем след като преди доста време сте резервирали техниката си, нови условия за вас НЯМА." Няма, но явно има!:(

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Mogila   
Дата:   26-04-12 14:09

Еми с това може да приключи темата-драма[smile]
Под наем ще има със 100% депозит както е редно да бъде.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   26-04-12 14:14

"А сега, пляскайте... "

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mitku   
Дата:   26-04-12 14:16

Така и трябва да бъде... 100% депозит. Не мога да разбера защо ЧАК сега го правят. Явно са били прекалено добри и доверчиви... несъответстващо със съвременната действителност. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ripper_jack   
Дата:   26-04-12 14:20

Аз не съм против 100 % депозит. Аз съм силно възмутен, как при заварено положение условията се променят и как ЛЪЖАТ по телефона, че същите няма да се променят! Такава пародия просто няма.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Mogila   
Дата:   26-04-12 14:21

Е тва е кофти да. Явно не са се разбрали помежду си

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ripper_jack   
Дата:   26-04-12 14:24

Явно да. Но съм сигурен, че като мен доста хора ще изгорят. Жената от магазина си го каза най-точно:"Ние разбираме, че ви губим като клиент"...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ivjordan   
Дата:   26-04-12 14:28

Аз пък не го разбирам това, макар че доста хора по-горе казаха, че било правилно със 100% депозит.
Откъде накъде? Техниката да не би да е чисто нова? И каква е в тоя случай моята гаранция, че връщайки се в магазина, няма да ми бъде заявено, че аз тази техника съм си я купил, а не взел под наем?
Това, че магазините не желаят да си застраховат дейността и да си уредят документите, си е техен личен проблем.
Не съм взимал фотографска техника, но съм наемал дърводелска/строителна (циркуляр, виброшлайф, такива неща) и депозита е бил нещо символично - примерно 50 лева. Нещо, което да отговаря на състоянието на техниката, цената и риска от погиване. Как ще ми искат примерно 1400 лв. за Д90 на милион кадри? В базара толкова ли струват?

Явно не им се занимава на фотографските магазини с тази работа. Може би наистина не е рентабилна, а може и от прост мързел да е.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: peter_m   
Дата:   26-04-12 14:29

Аз се чудя - при 100% депозит ако техниката случайно се развали (без да съм виновен) кой ще носи отговорността ...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mikedimit   
Дата:   26-04-12 14:31

pmartinov
Извинете, но да се обвиняват потребителите за спряна услуга...!Вие да не би да се занимавате с благотворитителност?!?На този подход (типчно български) в търговията му се вика ...не е цензурно да го пиша.Спрели сте услугата, ок.Но не си измивайте ръцете с реалните клиенти.Това е в разрез с всяка една търговска практика, където и да било по света!!!Дори и в Танганайка.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: detlene   
Дата:   26-04-12 14:36

Абе защо говорите да се намирате на приказка? Да си застраховали... Кой ще им застрахова на магазините техника отдавана под наем? Ами няма кой.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ripper_jack   
Дата:   26-04-12 14:39

Напълно подкрепям последните три мнения на колегите - ivjordan, peter_m, mikedimit. Според мен щом не си държат на клиентите, заслужават да нямат такива. В чужбина има всичко..

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   26-04-12 14:45

Ами то това е най-кривото, че се амортизира бързо и все при някой може да откаже. То нашата си техника, която пазим, че никой не е застрахован, камо ли минала през ръцете на 100 човека... И от къде на къде цена като нова -с 20-30% най-малко надолу...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Mogila   
Дата:   26-04-12 14:47

Рипер, в чужбина има всичко, ама в чужбина също искат 100% цената на техниката като нова. Интересно обаче ако искам да наема Хаселблад със 2-3 обектива ще трябва да давам пари за охрана на куфарчето с парите за депозит[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mitku   
Дата:   26-04-12 14:51

Не виждам защо мрънкате, че хората не искат повече да ги мятат на джанката и да им крадат техниката без да могат да се защитят. А както казаха и други колеги - навсякъде по света е така... не е въпросът, че в България е зле положението - навсякъде има тарикати. На мен като не ми харесва цената, просто отивам, където ми харесва. Т.е. и аз си купувам техниката най-вече от Англия, ама туй си е моя работа. Като не ви харесват условията - не ги ползвате и толкоз... има си и други начини да си свършите работа без да се оплаквате. Пазарът си ги регулира тези неща. [smilie7]



Публикацията е редактирана (26-04-12 14:52)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Kenzo   
Дата:   26-04-12 14:52

И аз имам запазена техника за месец Май. Вчера разговарях със служител на Фото Павилион и получих потвърждение, че ще мога да я наема без проблем. Не ми беше споменато, че ще трябва да депозирам стойността на техниката.

По всяка вероятност техника ще бъде отдавана на хора, които и преди са ползвали услугите на ФП и впоследствие са се наложили като лоялни клиенти, които не чупят и не обсебват наетото.

Човекът от ФП също спомена, че най-вероятно няма да се предлага техника на клиенти, които за първи път искат да наемат нещо от тях.


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   26-04-12 14:53

[smilie24] Ама то... Онзи не беше ли светило фотографско [smilie8] Нищо сигурно няма...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: peter_m   
Дата:   26-04-12 14:56

нали точно редовен клиент ги прецака. А сега те прецакват хората, които не са взимали техника ...


и ако някой може да ме убеди че няма картел между двата магазина ...



Публикацията е редактирана (26-04-12 15:04)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mikedimit   
Дата:   26-04-12 15:10

При 100 % депозит...по-добре е да си я купя...и да я върна в 7 дневен срок,както е европейската практика, наложена и у нас законово.Без обяснения и разправии.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: peter_m   
Дата:   26-04-12 15:13

А редно ли е условията за отдаване под наем да се коментират и гадаят по форумите. И да не е ясно и точно написано може ли, не може ли, как, защо, колко ... А редно ли е "на теб не може защото не ме кефиш"

Мисля си че си гонят не само клиентите взимащи под наем ...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ripper_jack   
Дата:   26-04-12 15:15

peter_m и аз това имах напредвид

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ararat   
Дата:   26-04-12 15:16

Не е точно така, защото правото на връщане, установено със закон у нас е валидно само при покупка от разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ksuhorukov   
Дата:   26-04-12 15:19

Значи ще резнат и възможността за покупка от разстояние, виж колко е простичко :).

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mitku   
Дата:   26-04-12 15:19

peter_m написа:

> нали точно редовен клиент ги
> прецака. А сега те прецакват
> хората, които не са взимали
> техника ...
> и ако някой може да ме убеди че
> няма картел между двата магазина ...

Е, ако е тъй и започнат да правят изключения за редовни клиенти - значи пак ще изгорят. Но... проблемът си е техен. [smilie5]

А, че си има картел между двете фирми е пределно очевадно и в туй и аз съм убеден... няма смисъл някой да ме убеждава в каквото и да било - то туй се вижда и от самолет. Иначе просто няма никакъв ш*б*н начин всички цени да са им еднакви до стотинка за всичко и винаги да се променят едновременно. [smilie3]

Например има друга фирма (в друг бранш), от която купувах няколко неща в последно време, от които купувах защото въпреки че цените им изглеждат високи, всъщност се оказаха доста добре пресметнати (явно добре следят цените из нета). Гледам си дадената стока в Англия (Амазон, ебей и т.н.), смятам си я, разходи за доставка и т.н. и ми излиза с няколко лв. разлика. Е как да не си ги взема от локалния нагъзин. [smilie24]

А не като ТОВА, което ми излезе ~100лв. и ТОВА, което излиза ~200lw. Е, как да не си го купя от ебей, като локалният нагъзин си слага цената двойно. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mikedimit   
Дата:   26-04-12 15:36

ararat
Не мога да се съглася.Отказ без обяснения важи за договори, какъвто е и покупко-продажбата.Не съм за тази практика,не съм и мислил да наема техника(просто ми стига отговорността, която нося за себе си, че да се нагърбвам и за чужда собственост).Просто не е логично това , което искат да направят.Наемането, като услуга, в техния случай е по-скоро пестене от рекламата.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-12 15:49

Това е голяма глупост със 100% депозит ,ако искам да си наема ФФ тяло и един -два обектива , трябва да оставя депозит 10 бона . Не е ли смисъла в наемането да си вземеш нещо ,което не можеш да купиш ? Като се взима кола под наем все едно да се оставят 25-30 хилки , пък лимузините за абитуриентските да не си и мечтаем .

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vasilmitev   
Дата:   26-04-12 16:14

Ако решат че трябва да се депозира 100%-та от стойността ще си загубят поне 50-60% от клиентите - наистина в случая си струва повече да си купя обектива, да го ползвам 6 дни, след което на 7-мия ден да го върна без обяснения - така даже ще излезе безплатно! Поне в чужбина съм се възползвал от тази възможност -> ако и тук стане така - добре дошло за всички!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pefoto01   
Дата:   26-04-12 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: georgivelev   
Дата:   26-04-12 17:01

А, значи съм щастливец, че си наех Д700 за уикенд през зимата - от последните ще съм бил. Не съм изумен, че намериха пробив в системата им със "запис на заповед" - това беше безумие.

ВасилМитев - а какво правим, ако стоката я няма в наличност? Исках да си купя Д700 от базара, исках първо да го пипна и да поснимам за да направя информиран избор. По магазините нямаха, Никон не произвеждаха. Наех, видях, харесах, купих си от базара, всичко точно. От Синтезиса ми се обадиха да ме информират, че имат налични Д700 буквално 2 дни преди заминаването ми в Англия. Еми сооооори. Но пък взеха от мен 40лв за наема все пак, като утешение че не им купих скъпия апарат.

vanquished - това, което казваш, е доста голяма измишльотина, автомобилът е много по-лесно да бъде проследен, отколкото обективите. Готиното при колите е, че има каско, така че дори и да я жулнеш, не е страшно. А ако жулнеш обектива - мам си джейс.


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   26-04-12 18:30

Кой ще е този "глупак", който ще разполага със 100% от цената на стоката като нова и ще плаща за наем на стара [smilie18]

Тези фирми съвсем за балъци ви минават [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vladod   
Дата:   26-04-12 18:46

За мен е добре, да не дават под наем техника!
Който иска да се прави на велик фотограф, да бъде така добър да се оборудва и после да се пъха на пазара!!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vasilmitev   
Дата:   26-04-12 18:52

vladod
Не си прав - за да се оборудва човек, нормално е преди това да тества дадения обектив - какъв по-лесен начин от наемане и щракане на воля - иначе рискуваш да купиш нещо което не ти трябва и се чудиш как да го продадеш после.
Лично аз често наемам техника и силно се надявам че това ще може да продължи без допълнителни усложнения....


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: johnny_fx   
Дата:   26-04-12 18:56

То щото с една торба скъпа техника се става велик фотограф. [smilie5]

vladod, ако те е страх, че наемателите на техника ще ти изядат хляба, не е добре работата.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: dave   
Дата:   26-04-12 20:59

"Кой ще е този "глупак", който ще разполага със 100% от цената на стоката като нова и ще плаща за наем на стара

Тези фирми съвсем за балъци ви минават"

Малии колку си прост. Извинявай, но сърце не ми дава да изтрия предното изречение, въпреки, че имам желание.

Всяка техника ли за която имам пари трябва мигом да отърча да си я купя? Всеки с що годе прилична заплата може да има няколко карти, които да овътри временно с по 10 хилки, така дори не ти се налага да имаш парите.

А и да споделя, напълно разбирам търговец, който спира да дава под наем техника на паршивия, умрял в кожата си, български пазар след злорадите коментари на някои тъпанари в тази и подобни теми. Та те така.

Наздраве [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   26-04-12 21:42

dave, не ти пожелавам да имаш разправии след такъв наем с залог...Още повече да стигнеш до там че, да си търсиш ти правата... [beer]

Но, ти явно се мислиш за много умен и сигурно ще се оправиш с тях без проблем.[shtrak]
Що ли не вземат и банките, да ви взимат наем за това че им ползвате трезорите с вашите пари [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-04-12 21:49)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Myth   
Дата:   26-04-12 22:01

Автор: vladod
Дата: 26-04-12 18:46

За мен е добре, да не дават под наем техника!
Който иска да се прави на велик фотограф, да бъде така добър да се оборудва и после да се пъха на пазара!!! [shtrak]


Изключително тъпа логика, ама те хората създадоха една асоциацийка, може да се пробваш там...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: zariio   
Дата:   26-04-12 22:03

написа:

> dave, не ти пожелавам да имаш
> разправии след такъв наем с
> залог...Още повече да стигнеш до
> там че, да си търсиш ти правата...
> [beer]
>
> Но, ти явно се мислиш за много умен
> и сигурно ще се оправиш с тях без
> проблем.[shtrak]
> Що ли не вземат и банките, да ви
> взимат наем за това че им ползвате
> трезорите с вашите пари [smilie18]
>

>
> Публикацията е редактирана (26-04-12
> 21:49)

Ама и аз не мога да се сдържа да ти кажа че верно си много прост[smilie8]

Що кат си толкоз отворен не теглиш едно кредитче и не завъртиш един бизнес с фототехника под наем?Да те видим тогаз като си толкоз отворен колко пари ще вземаш като гаранция при законите в България[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Myth   
Дата:   26-04-12 22:14

Иначе по темата ми да много кофти това, макар че до сега не съм ползвал техника под наем, не се знае кога може да се наложи обаче, от друга страна самите магазини сами определят политиката си и нямате право да им се сърдите при това, освен това нашия пазар не е европейския или американския или японския, че фотомагазините да могат да си позволят да прежалят да губят от завлечена техника на стойности от по 10 бона.
Но има и друго куца им рекламата на нашите фотомагазини, всеки решил да си купи сапунер отива в големите вериги, повечето нормални хора които искат да си купят сапунер дори не са и чували за Фотопавилион или синтезиса, да не говорим, че синтезиса нямат магазин в Пловдив, е разбираемо е да не могат да си покрият щетите от завлечена техника.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pefoto01   
Дата:   26-04-12 22:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: zariio   
Дата:   26-04-12 22:54

Не съм съгласен пък аз с горното.От думите ти излиза че едва ли не като имам мноого пари да вземе та да не ми пука за некви си 10 бона.Ами нали един ще повлече крак и за останалите.Закони трябва за цялата работа и това е.А дотогава или без тази услуга/като абсолютно никой няма право да се сърди на собствениците.Бизнесът си е техен и имат право да действа както преценят за добре/или 100% процента авансово.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ivjordan   
Дата:   26-04-12 23:28

Стига с тия закони!
Има си достатъчно закони в България, а по-старите, които уреждат въпросната материя,са си доста добри.
Проблемът е и от двете страни - търговец и клиент.
Търговецът иска да печели по 200-300%, което е неестествено, а клиентът иска да изменти по някакъв начин.
Та, те така, клиентите не са виновни, че един от търговците е изгърмял с техника за 10К, освен това, той отдавна си я е избил.
От друга страна, и търговците не са виновни, че сме скапано племе.
Реално, техниката под наем ставаше с резервация, както са казали доста хора по-горе, т.е. парите са и избити, защото има интерес. При това положение, както търговеца, така и всеки застраховател, би трябвало да поемат риска от случайно погиване (включително обсебване) при заплащане на адекватна премия. Премията се калкулира в наема и всички са доволни. Но у нас не става така, защото трябва само да се влачи, недопустимо е да има загуби по дейността.
За да бъдат възпитани клиентите, първо трябва да се възпита търговеца, който е силния субект във всяка една сделка.
Постъпката на олигопола в областта на фототехниката е крайно недостойна, да не кажа нещо по-силно.

П.П. Какво му е лошото на записа на заповед като обезпечително средство, че горе се спомена нещо такова? А да не забравяме, че има и банкови гаранции. Начини има, стига да има желание, но май няма такова, че не падат кофи с пари.



Публикацията е редактирана (26-04-12 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: tisho86   
Дата:   26-04-12 23:37

Мен лично ме е много яд от този факт, че когато ми се наложи или пък съм решил да тествам даден обектив, както бях решил да направя това лято, няма вече да имам тази възможност! До този момент ми се е случвало един единствен път и бях много доволен от отношението и разбирането. Честно казано съм потресен, че отново българщината ни е фактора за това да не се предлага повече тази услуга!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Miro__Slav   
Дата:   27-04-12 00:10

Застраховката която се плащаше не покрива ли загубата [smilie21] [smilie8] не чух до сега защо никой не спомена застраховката...


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vladod   
Дата:   27-04-12 00:35

Толкова ли нямате приятели, които да ви дадат да пробвате желаната техника, преди да я купите??? Жалко !!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: emo1   
Дата:   27-04-12 00:36

Миро, просто не е имало застраховка, ако имаше щеше да оскъпи услугата. На тези цени за наем не се сещам за застрахователна фирма да застрахова фототехника.
Жалко, мислех да наема новия Никор 85/1.8G за да го тествам дали си заслужава покупката му.


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-12 00:38

Тъй ли? Ми рент а кар как си ги застраховат без проблем? Че и не само ами застрахователите сами се избиват да им се натискат. Айде не говорете глупости !

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: emo1   
Дата:   27-04-12 00:38

Имаме си приятели, със сапунерки!
Има голяма разлика между обкновенно автокаско и автокаско за наемане на автомобил!



Публикацията е редактирана (27-04-12 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 00:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Miro__Slav   
Дата:   27-04-12 00:52

emo1 не знам до колко си запознат, но застраховка като опция имаше... А това, че беше на добра воля мисля, че е проблем и на павилиона и на синтезиса...
Веднъж ми се наложи да ползвам един 24/70 заявих го 2 месеца преди събитието няма да споменавам къде...Всичко окей казаха 3 дена преди деня ще ви се обадим е да ма не! Наложи се аз да звъня в ден преди събитието питам така и така ... ами ние ви търсихме вас ви нямаше...
Хубаво викам аз нали ви звъня какво става? Ми няма да можем да ви предоставим обектива предния клиент го изпуснал в езеро сега е на ремонт [smilie21] ...
Ако нямах друг варянт какво щях да правя? От тогава ми охладняха мераците за техника под наем въпреки, че доброволно щях да направя застраховка на обектива да ми е по-спокойно всичко се случва в живота...



Публикацията е редактирана (27-04-12 00:55)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-12 00:52

Да прав си. Колата е в пъти по-рискова и с пъти по- висока себестойност. А да- и колите ги крадат в пъти повече. Едва ли има повече от пет откраднати обектива за една календарна година в цялата страна, като два са от магазините. Само за седмица, обаче в моя квартал са одумкали сигурно пет голфа, 6 бмв-та и един мерджан.
А като включиш и катастрофите и тотал щетите, направо няма база за сравнение. Мисли малко Сайбърски[smilie3]



Публикацията е редактирана (27-04-12 00:53)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-12 00:53

Те хората gsm-и застраховат вече

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 00:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 00:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-12 01:03

Според статистиката за 2010- 20% от автомобилите в Бг са имали пълно каско, значи на 4 милиона коли(колкото е официалната старистика за Бг) близо милион имат каско. Малко ли ти се вижда?
И да ти кажа, че голяма част от автомобилите, които имат каско са или служебни или за рентване, т.е. възможно най-рисковите. Та в случая не е важно, КОЛКО са с каско, а КОИ. Сайбъре. Понякога устата ти е по-бърза от мисълта. [smilie3]

*горните данни ги взех от интернет, чрез гугъл[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-12 01:07

А случайно да си чувал за намерен телефон от полицията чрез неговия ИМЕИ номер?[smilie11] А да се задейства тази процедура, колко време отнема, знаеш ли?Жалба- МВР-искане-прокурор-заповед-МВР-мобилен оператор-отговор-МВР-екшън???[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 01:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 01:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-12 01:13

Викаш крадците гледат коя е с каско и не я барат[smilie18] . Ами едни от най-крадените коли са ауди А4, А6, бмв 5 серия, 6 серия. Мерцедеси- цетки, с-ки, мл-ки. Мислиш, че нямат каско? Голфове- четворки и петици (да им се чудиш на джамбазите, що са им тези боклуци...[smilie11] ), ама айде да кажем, че четворките сигурно нямат каско[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 01:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 01:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-12 01:24

Сайбъре да те светна, че имам приятели джамбази- хич, ама хич не им пука дали има каско. Подбират по марки. Пазаруват високотехнологично оборудване (скъпо, твоят никон е направо за жълти стотинки пред техните апарати) за разбиване на последни модели беемвета и аудита. Дори съм го питал един веднъж- " Добре ве пич, не ти ли е било някога кофти- излиза човекът и му я няма колата?" " Е ко ти пука- ми вика- Нали има каско"[smilie18] Понякога си мисля, че живееш в някакъв свой измислен свят, Сайбърски. Те цял бивш министър хванаха в схема за кражби на скъпи коли, ти - "не било масово". Мне, не е масово, просто е повсеместно[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Miro__Slav   
Дата:   27-04-12 01:29

Незнам що така някак си изместихме темата и минахем на телефони и коли... Не говорихме ли за фото техника? [smilie21] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 01:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 01:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Miro__Slav   
Дата:   27-04-12 01:37

Cybere все пак малко да разнообразим [beer] [smilie18] [smilie5] а и Импето може да е появи и да пусне светъл лъч [beer]



Публикацията е редактирана (27-04-12 01:38)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 01:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: emo1   
Дата:   27-04-12 01:43

Само да вмъкна че имах предвид разликата във застрахователната вноска между обикновенна застраховка и за даване под наем е значителна и влиза във цената на крайния потребител!
На автоджамбазите не им е чак толкова скъпа техниката, повече от половината пари вървят по верига, крайния крадец взима около 600лв.


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-12 01:44

Далаверата на застрахователите не я мисли. Голяма е и е законово уредена.Казва се гражданска oтговорност и 4 мил.коли са им клиенти. А ние говорихме за едва 5откраднати обективва стотици неоткранати



Публикацията е редактирана (27-04-12 01:49)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-12 01:47

Като пращам обектив по куриер винаги го застраховам без проблеми btw

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ivjordan   
Дата:   27-04-12 01:50

Много се измести темата, ама бая глупости се казаха за крадените коли, та...
Над 80% от откраднатите коли имат каско, това на гепачите не им пречи.
Крадат се определени марки и модели, според търсенето на резервни части. Няма защита, нама имобилайзер, няма гараж, нищо не може да ги спре.
Определена част от откраднатите, главно много скъпи возила, са в чужбина още преди да се обяви кражбата.
Маркировки, ДжиПиЕс и прочие простотии по никакъв начин не спират крадците.
Застрахователите може и да са мутри, но аз съм работил в три от тях, и трите страдат от автомафията. Голяма част от кражбите са инсценировки, но трудно се доказва в съда, въпреки че е очевидно.
И всичко това няма нищо общо с обсебването на фото техника. Престъплението е различно, стойността е различна, механизмът за защита е различен и застраховките биха били различни, стига някои търговци да си направят труда да ги сключат.
А пък забележката, че гражданската отговорност била печеливша е просто смешна. ГО е на загуба при всички застрахователи, но това е за една друга тема.



Публикацията е редактирана (27-04-12 01:53)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 01:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pumabg   
Дата:   27-04-12 08:51

Като некой бърз гол-фак нали [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-12 09:42

по-точно: гол-фак,фак,фак,фак
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 10:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: yakumo   
Дата:   27-04-12 12:48

Доколкото знам, през тези години е изчезнала техника за стотици хиляди левове от двата магазина общо - при изрядни документи, всички данни на крадците и т.нт. [smilie23]

Не съм чул нещо да е било намерено и върнато. [smilie23]

Определено мижавите наеми, които искаха, не могат да покрият това, застрахователите не пасат трева и отказват да застраховат, и двете фирми си бяха отвсякъде на загуба.

Яд ме е, че прекратиха услугата, но ги разбирам. Никой не е длъжен да губи десетки хиляди годишно, стараейки се да предложи достъпна услуга на бедния български любител, който не може да си позволи като бял човек да депозира по един или друг начин няколко хиляди лева за 2-3 дни.


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: seuret   
Дата:   27-04-12 12:57

Неприятна новина. Ще се въздържа от коментари за мисионерската функция на фирмите. Просто, който е търсил някои обективи знае, че бяха заети непрекъснато...Сиреч, печалбата си е струвала занимавката. Очевидно обаче, рисковете са се оказали по-големи от печалбата.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Mogila   
Дата:   27-04-12 13:04

Хора, четете по назад в темата какво се е писало. Дават под наем, но искат депозит.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: hose   
Дата:   27-04-12 13:09

интересно защо самите фирми не взимат отношение?! т.е. тук е пълно с догадки, но само те знаят точните цифри

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Mogila   
Дата:   27-04-12 13:10

Ами който се интересува, може да им се обади и да попита:)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: kandreev   
Дата:   27-04-12 13:41

Обадих се, услугата е спряна. От магазина в Sky City ми казаха, че нямат информация дали условията по наемане на техниха ще се променят с цел отдаването й.



Публикацията е редактирана (27-04-12 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: J0R0   
Дата:   27-04-12 14:24

Тази тема показва единствено колко е деформиран българинът в посока консуматорско мислене.

Никой не е длъжен да предоставя на никого стоки и услуги, ако хората го правят (извън семейните и приятелски взаимоотношения), то е защото имат икономическа изгода или задоволяват някакви свои потребности.

И никой не дължи обяснение на никого за това как ще управлява бизнеса си.

Нямаме равни в това да пишем инструкции, които някой друг да изпълнява :)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: strikeback   
Дата:   27-04-12 16:49

извинявам се J0R0 но това никак не е вярно! и си има термин - ПР

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: zariio   
Дата:   27-04-12 17:10

написа:

> извинявам се J0R0 но това никак не е
> вярно! и си има термин - ПР

Много си е вярно дори.Аз сам си решавам като собственик дали да предлагам дадена услуга или не.Особено пък при така създалите се обстоятелства.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: deathzone   
Дата:   27-04-12 17:19

Да така е. Но възпитаните хора, които държат на клиентите излизат със специално становище, с което се извиняват предварително на клиентите си. Така се прави. Всичко останало е байганьовщина. "Аз съм си собственик, аз решавам." - така мислят "бизнесмените".

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mikedimit   
Дата:   27-04-12 17:30

Търговията е занаят...и изкуство.Представям си, какво би станало, ако в друга държава търговец даде подобно "обяснение" за прекратяване на услугата си.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: estate   
Дата:   27-04-12 17:31

Винаги има две страни на монетата , едната е печеливша а другата губеща ако мога така да се изразя.За да има баланс трябва де има и закони за такива като г-н Станивоев ,да не можеда напуска страната след като направил една камара магарии безнаказан.Просто явно не сме готови като нация .Само да вметна че тази услуга в момента със сигурност се предлага за "наши" и "вашо"....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: deathzone   
Дата:   27-04-12 17:32

На всякъде се дава такова обяснение. Редовно се случват по света такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: mikedimit   
Дата:   27-04-12 19:02

deathzone
Ако под "На всякъде се дава такова обяснение" имаш предвид София,Варна Бургас и други градове български, бих се съгласил.НИКОЙ търговец не би казал, че клиентите му са крадци и затова няма да се занимава с тях.Това е манталитет на лелка от хоримага, но това време отдавна мина.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pmartinov   
Дата:   27-04-12 19:35

Как да преебем системата е любима тема за българите.

Резултатите от таланта на сънародниците ни е добре видим навсякъде около нас...

Балкански маниери...


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vga   
Дата:   27-04-12 19:42

Световна практика е да не си купуваш скъпа техника, а да я наемаш когато ти трябва. Световни маниери...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-12 20:21

Вижте разликите от БГ до света са две:

1. В САЩ или Германия ако се издъниш когато дължиш пари или нещо някъде си обречен на вечни мъки, че дори и децата и внуците ти. Няма да видиш до живот заеми, работа, къща, жени, образование -> отиваш под моста или в затвора.

2. В САЩ и Германия търговците са умни и го измислят някак. Примерно има фирми дето се занимават със събиране на разни неща. Как банките дават неща на изплащане в БГ. Някоя банка да е спряла? Просто е, имат си хора, дето решават проблемите - "Кредит Дифендър". Застраховките са последна опция и са неприятни.

Не знам как е закона, сигурно трябва да се консултира адвокат ама предполагам, че закона е ок.



Публикацията е редактирана (27-04-12 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pmartinov   
Дата:   27-04-12 20:31






Закона е врата в полето,само лудите минават през нея...


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-12 20:41

мартинов а на балъка му крадат техниката

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-04-12 20:55

Ще разберат сами каква грешка правят и колко са зависими от клиентите си, дори и от тези с не големи възможности на покупки!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pmartinov   
Дата:   27-04-12 21:19

hotsnail

В България за последните три години се открадна огромно количество фототехника .

Най-често любителска и по-рядко професионална.

Битовата престъпност реално е една,а статистически съвсем друга.

Така винаги е било по-удобно за управляващите тук.


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pefoto01   
Дата:   27-04-12 21:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: karan4o   
Дата:   27-04-12 21:45

Това последното ми хареса [smilie24]

Само, че няма да избиват парите за някаква кражба, а просто ще печелят евентуално повече. Но при всички положения ще стане гореописаното... поне така мисля и аз.



Публикацията е редактирана (27-04-12 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Hotsnail   
Дата:   27-04-12 22:36

Иа и друго. Това с наема на специализимрана техника и какво да е друго е въпрос на реноме и репутация.

Не знам как да разбереш кой е фотограф и кой не ама на хора дето идват за пръв път да наемат им дават само с депозит и тона стойност не повече от 500лева, по-натам примерно ти дадат сребърна карта и това е 70% депозит, а след 5000 оборот ти дават златна и 40% депозит, след две години и златна карта иде платината - няма депозит

Няма нищо вълшебно според мен. Навсякъде се краде, никъде полицията не ги хваща. Мен ме обраха в 5 звезден хотел в центъра на Лондон посред бял ден. От Лондонската полиция ми пратиха писмо до БГ след няколко години, че са прекратили преписката. Преди 3 години едни апаши ми свиха дслр-а и лаптопа и други неща от вкъщи през ноща (нямах сот и явно имаше "рекламна кампания") пак същото както с лондонската полиция ама малко по-бързо.

Та навсякъде се краде и навсякъде има терикати

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: georgi969   
Дата:   27-04-12 22:38

200

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: karan4o   
Дата:   27-04-12 22:54

Подкрепям и последния пост на топлия олюф [smilie24]
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Това с картите е много приемливо, а това с кражбите си е чистата реалност в нашата развиваща се добре, както казват политиците, държава... пък и не само в нея [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: hebros   
Дата:   27-04-12 23:03

Хм, така като се замисля, ако бях професионалист, инвестирал в скъпа лична техника, щях да съм доволен от спирането на тая услуга[smilie5] До сега всеки можеше да вземе за 100лв комплект, за който аз щях да съм се бръкнал с 10 000 и да свърши същата услуга, каквато и аз.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-04-12 23:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Hotsnail   
Дата:   27-04-12 23:14

To ако само техниката прави снимки ...май трябва ЗАУ, то и това се наема ама никой няма да протестира ако си наемеш ЗАУ

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-04-12 23:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: karan4o   
Дата:   27-04-12 23:38

Ще чакам :)

Разучи го и утре щракни три, четири кадъра на различни иса, а после същите ги цъкни с канона, така че да са еднакви, за да ги разгледаме, като динамика и шум. Много ще ми е интересно и продължавам да си мисля, че разликата няма да е много голяма.

Лека нощ!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-04-12 23:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: tzl   
Дата:   28-04-12 05:42

Това с "профото услугите" хич не е вярно, че се правели с Hasselblad. Разгледай колко от професионалните фотографии са снимани с Hasselblad като процент. Ще видиш, че огромен процент са снимани с full frame камери, малък процент с Hasselblad или ДРУГИ средноформатни камери. PhaseOne е доста използвана средноформатна камера, между другото.

Когато наемаш Hasselblad (примерно), обикновено техниката идва с ЧОВЕК и това прави нещата по-сигурни за търговците.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: zritel   
Дата:   28-04-12 09:05

Простете, но тук няма много поле за дискусии.
1. Разбира се, че са прави да спрат предлагането, ако не им е изгодно или има риск. Допускам обаче, че когато са определяли цената, са работили с вероятности и този риск е бил калкулиран в наема.
2. Ако има търсене, друг ще влезе на този пазар.
3. Нямам нищо против да ми блокират по картата сума, равна на пълна стойност на техниката минус малък процент овехтяване (Защото досега се подписваше запис на заповед за пълната стойност на техника, която е отдавана под наем многократно и винаги съм имала едно наум, че може би получавам нещо, което има скрит дефект. Тоест рискът беше и за двете страни.).
4. Този, който е причинил това, трябва да бъде издирен и принуден да върне откраднотото. Не е може да е чак толкова безполезна правоохранителната ни система. Името - на позорното табло.
По-скоро риск за мен са скритите дефекти, които не могат да се установят при връщането на техниката. Ето с това не знам как се оправят.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ne   
Дата:   28-04-12 09:16

Нали сега Сони център почва да дава техника под наем.
Как според вас могат да се предпазят от такива кражби?
И какви условия за даване под наем са приемливи и кои не са, според вас?

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-04-12 10:02

Идеална възможност да пробвате и на Sony... Услугата вече е влезнала в сила! [cool] [smilie5] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: hebros   
Дата:   28-04-12 12:13

Че задапаратното е важно, така е.
Ама я пробвайте с най-хубавото задапаратно портретна сесия с Canon 400D и китак, а после с фул фрейм марк някой си + 85/1.2 или 135/2. Да видим ще има ли разлика във визията[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Hotsnail   
Дата:   28-04-12 15:36

Hebros от нексовия китак. (подобен е на канонския 18-55/3.5-6.3) такива портрети съм виждал че ми е ставало тъжно. А с 50/1.8 няма какво да коментираме.

Смимките са 90% визия и майсторлък, техниката само помага, пък и понякога няма как със слаба техника да се класираш.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »