Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: bleki1   
Дата:   25-04-12 20:47

Хайде нов бизнес...отдаване на техника под наем...кредитна карта...блокиране на сума...и т.н. Нямаш кредитна карта...не снимаш...чупи/купи. Някой би ли се захванла с този бизнес[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pumabg   
Дата:   25-04-12 20:55

Автор: pmartinov
Дата: 25-04-12 18:14

За няколкото години в които две вериги магазини предлагаха тази услуга българските потребители многократно доказаха,че не са достойни да продължат да я ползват !


Чакай, чакай ти ми май нещо си се пообъркал..
От името на магазините ли говориш или си съдник моралист? Кой ти даде право да обиждаш който и да било и да вкарваш всички в един кюп? Едно време е имало народни съдилища но ако ти си от тях само кажи и ще ти вкарам апарата там където непредполагаш, че може да влезне!
Имаме свободна пазарна икономика и всеки такъв търговски субект преценява сам за себе си дали му се изплаща или не да извършва дадена услуга.
Тези два магазина както и всички други свързани с фотографията се издържат от моите и на останалите потребители на фототехника пари. Аз не си спомням някой безплатно да ми е давал каквото и да било до сега!
Много често такива магазини предлагат дадени услуги с цел да привлекат повече клиенти ! Та с две думи ние им изкарваме заплатите а не те на нас!
Като те чета и имам чувството, че е точно обратното..
Няма да стане тая, че заради един или друг боклук да се чувстваме всички виновни!
Между другото последният път когато наех техника в един от тези магазини матрицата на апарата беше доста мръсна, батерията незаредена а настройките силно индивидуални .. Та при този тип взаимоотношения има две страни а не само една !
Само в България може да се види този феномен на “предлагането определя търсенето” ..
И до като има такива като теб ще има и такива аномалии в икономическите науки..


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-04-12 20:57

Евала на сони, останалите търговци...квото и да кажа за тях ме напушва само на смях[smilie18] .
Сори само за потърпевшите юзъри[smilie9]

Този път съм напълно единодушен с Пумата



Публикацията е редактирана (25-04-12 20:58)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ksuhorukov   
Дата:   25-04-12 21:06

Единственото, което доказаха двете фирми, е че действат заедно. С други думи да не очакваме конкуренция между тях. С още по-други думи - чист картел :). Честито!

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 21:09

И на пук на всичко... сега Sony ще дава под наем !!! [cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: vladx   
Дата:   25-04-12 21:16

Чета аз дискусията и гледам pmartinov пише “Случая СТАНИВОЕВ просто преля чашата на търпението !”
Хмм …. Станивоев значи!? Ами да Цветомир Станивоев, познавам го, израснахме заедно, странно хлапе с чувство за хумор, много уважаван от неговите приятели.
Времето си мина, пораснахме, всеки хваща пътя по който ще върви и разбрах Цвети станал фотограф! Ей браво на него :) …. Ей … чакай малко … (в този момент направих връзка със въпросната тема, поста на pmartinov и Цвети) защо се споменава името на Цвети тук? Май е згафил нещо!!!???
потърсих името му в Google->Дискусии, и намирам тази тема :

http://4coolpics.com/photo-forum/1/55074.html

Ее... не можах да повярвам че се излага така (за момент)!
Всъщност има какво още да се каже неговите гафове и тези на семейството му но не е тук място за това.
Грозна работа, много грозна. Бях останал с впечатлението че Цвети и много уважаван фотограф в България.
Последното, което разбрах за него от приятели, че е заминал за Гърция при баща си, но дали се е върнал, не знам.
Сигурен съм че Цвети не е единствения, направил такава бомба на магазините. Тези магазини, наистина имаха за цел да направят нещо хубаво във фотографското общество, но останаха силно разочаровани от нас, заради шепа тарикати.
[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]



Публикацията е редактирана (25-04-12 21:22)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-12 21:22

Евала на сони, останалите търговци...квото и да кажа за тях ме напушва само на смях[smilie18]

[smilie10] Та те Сони изобщо взели ли са да предлагат техника под наем официално. И втори въпрос, това ли чакаше да стане, че да се обадиш.... Много сте курназ, все така да бъдете! [smilie18]

Мисля, че този ти коментар те принизява до едно доста ниско ниво...



Публикацията е редактирана (25-04-12 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: джими   
Дата:   25-04-12 21:24

Sony [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Синтезиса и Павилиона сигурно пак ще пуснат, но при други условия [smile]



Публикацията е редактирана (25-04-12 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-12 21:25

Доста жалко е, че ползвате тази тема за поредното рекламно надписче...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ogi100   
Дата:   25-04-12 21:25

Съгласен съм с pumabg
Предлагането под наем освен с цел печалба е и с цел привличане на клиенти. Взимал съм под наем, плащал съм си, кефел съм се, не се чувствам виновен. Ако причината обаче наистина е това, че някой е откраднал нещо си и затова вече не предлагат на никой е адски тъпо. Ако не д=са го предвидили, че някога ще се случи е още по-тъпо. Иначе им съчувствам, но който го е страх от мечки да не ходи в гората....както и става явно.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 21:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-12 21:29

Автор: ksuhorukov
Дата: 25-04-12 21:06

Единственото, което доказаха двете фирми, е че действат заедно. С други думи да не очакваме конкуренция между тях. С още по-други думи - чист картел :). Честито!


Само дето тариката е прецакал и двете фирми, какво съвпадение...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pmartinov   
Дата:   25-04-12 21:37

pumabg

Нивото на една услуга се определя от цената и.

Като е толкова голяма печалбата от тази услуга сега е момента да направите големите кинти,ето имате уникална възможност!

Купувате три пълни комплекта за Canon,Nikon и Pentah и почвате да ринете пачките с фадромата.

Предлагам след една година да направим рекапитулация .

Обещавам да нося достатъчно носни кърпички за всички забогатяли от отдаване на фототехника под наем в България .


Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 21:38

Alex-dan написа:
> Само дето тариката е прецакал и
> двете фирми, какво съвпадение...


Те двете фирми от както са на бял свят прецакват потребителите, един потребител ги прецакал и ореваха мрежата в цяла България...Не може така тях да ги прецакват [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-04-12 21:42

Алекс, споко момче, ще ти се подпали задника.[smilie3]
Както казах по-горе, от тази история губят юзърите, не прави чест на двата търговеца, но бизнесът си е техен и те решават. Губи обикновеният юзър, защото едва ли ще отказват техника под наем на сериозни профита, но на обикновените шушляци-хобисти-щракачи няма да ни дават.

И никой не прави реклама на сони. Има 15 000 теми-реклами на синтезис и павилион, а накрая те преекарват клиентите си, нека да има и едно добро изречение пък за фирма, която се грижи добре за своите клиенти, нали

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 21:44

Всъщност евала на пича! Аз ако го срещна ще го черпя и една бира [beer]

А за фирмите като не им отърва, да сменят бизнеса...



Публикацията е редактирана (25-04-12 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: goldroks   
Дата:   25-04-12 21:44

Ужас! [smilie10]
И то намериха най-подходящото време... тцтц...

Другия месец се ангажирах да снимам на сватбата на братовчедка си, тъй като нямат възможност да платят на фотограф за това. Аз имам само nikon d3000 с китовия обектив 18-55 и бях решила поне обектив и светкавица да наема за случая. Даже бях планирала да ходя до 3ти град, защото където аз живея и също където ще е сватбата няма офиси на Photopavilion & Photosynteis. И сега? Дали Сони ще пуснат услугата до 18ти май? Някакви други варианти? [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]
Моля ви, дайте идеи, че...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: alphatier   
Дата:   25-04-12 21:49

И от темата какво се разбра,че Сони дават техника под наем,след като беше 1256 пъти повторено [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-12 21:52

Все едно да ви напиша

"Как ще се смея, ако избомбят Сони Център"... Ако се замислите малко, стои доста не на място... Поне така звучи...

Те хората горе са писали достатъчно, не защитавам Синтезиса и Павилиона, даже за последните мнението ми не е особено положително, просто нещата, дискутирани в тая тема е глупаво да вървят с подобни коментари...



Публикацията е редактирана (25-04-12 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 21:52

написа:

> И от темата какво се разбра,че Сони
> дават техника под наем,след като
> беше 1256 пъти повторено [smilie18]

И не само... Sony са най добрите при обслужването на клиенти и "след закупуването" на продуктите им...[smilie24] [cool] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: pefoto01   
Дата:   25-04-12 21:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-12 21:57

Те двете фирми от както са на бял свят прецакват потребителите

Специално за цените на Никон Синтезиса не знам кой може да ги обвини [smilie8] Мисля, че имат адекватна политика принципно...

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: ksuhorukov   
Дата:   25-04-12 22:08

Бизнеса си е на фирмите и имат право да правят каквото си решат. Това обаче е показателно за един типично български търговски манталитет. Докато има кяр, проблеми няма. До колкото знам, тази услуга се предлага от няколко години. И първия път, когато нещо се обърка, когато предварително известният търговски риск се реализира, настроението ни се разваля, келепира започва да изглежда по друг начин и затваряме кепенците.
Уж се взимаха мерки, клиентите се "проучваха", подписваха се записи на заповед и какви ли още не безумни неща и какъв е резултатът от всичко това? Спираме да предоставяме услугата, защото някой ни прецака. Несериозно е. Всеки бизнес крие рискове и е повече от известно, че тези рискове са включени в цената. Е, явно цените са били толкова символични, че след няколко години дейност, по това перо не се събраха за да покрият два по-лъскави обектива.
Каквото и да се изговори тук, това са двете основни фирми и хората пак ще продължат да им бъдат клиенти независимо дава ли се техника под наем или не. Просто остава едно неприятно чувство... че клиентите са тези, които са винаги прецаканата страна и това няма изглед да се промени.

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-12 22:11

Ами спокойно могат да вкарат това с чарджването от карта и ходи си вземай под наем, те ще си дават де, готини ще са, понеже поддържат услугата, ама вярвам наплива ще е в пъти повече [smilie3] Затова ги е яд хората, че до сега е било максимално възможно достъпно... До сега...



Публикацията е редактирана (25-04-12 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: и Фотосинтезис вече не дава под наем
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-12 22:13

Alex-dan написа:
> Специално за цените на Никон
> Синтезиса не знам кой може да ги
> обвини [smilie8] Мисля, че имат
> адекватна политика принципно...


Мой говориш глупости и си чешеш пръстите... Все едно да съжалиш Банка при обир!
За теб може да е трагична загуба, да те прекарат с такова оборудване. Но, за такива вериги това е просто консуматив!Направо си е смешно, колко ниско са паднали да ревът по форуми...

И политиката за даване под наем не цели печалба! Дори трябва да се наемат пример за 24 часа безплатно, съответно с някаква гаранция за избягването на подобни случай!Както се прави вече в Европа, с нови автомобили!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »