Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-09-18 13:04

батерията не е малка... същата е в 5д...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 13:09

Да де ама нали на 5д-то като снимаш през визьора екрана не свети и харчи малко ток. А тука реално камерата снима HD видео през цялото време за да храни визьора....

Това е проблем с CIPA методологията. Не е мислена за безогледални. Май включват камерата и през равни интервали правят снимки. Това е голям тормоз за камера дето има светещ екран или визьор. ОТ там сая 300-те кадъра.

Писах вече реално ще са около 1000 сигурно....


The Camera and Imaging Products Association (CIPA) set up in Japan in 2002 succeeded in developing a standardized battery-life test for digital cameras. Under the test scheme, the camera takes a photo every 30 seconds, half of them with flash and the other without. The test zooms the lens in and out all the way before a shot is taken and leaves the screen on. After every 10 shots, the camera is turned off for a while and the cycle is repeated. CIPA ratings replicate a realistic way a consumer would use a camera and most new cameras adopt the CIPA protocol to rate the runtime.

Standard procedure for measuring digital still camera battery consumption

ПП помен няма от видео....



Публикацията е редактирана (02-09-18 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   02-09-18 13:22

Кирил, понеже търсиш и четеш много, моля те да покажеш тук колко % от снимащите тук снимат хора и да видим реално доколко е важен фокуса по очи, дори фокуса по контур на лицето или там както камерата го мисли... Защото смятам, дори почти убеден, че едва едни 15-20 до 40% САМО от снимащите хора биха се кефили на тази “велика” функция... На останалите хич не им пука- пейзажисти, макро, улично (тука няма как на 5 човека да им следи очите), и много други случаи. В пъти повече от едни портретисти. Защото така както макар и малко чел и още по-малко снимал хора тази “екстра” може и да пренатовари нещата, да изнерви и дори провали снимането.
Чакам да наизлязат, да поспаднат цените и тогава взимам, защото бързах преди.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 13:29

От спецификациите явно е наследник на 6д серията. Което е хубаво - няма да е много скъпа вероятно.

Серийната снимка е по-скоро с 3 и 5 кадъра в секунда. 8 кадъра без АФ. 5 кадъра с приоритет на затвора, 3 кадъра с приоритет на фокуса.

Подобно е на А7-ца със адаптер. Когато е с адаптер следи поносимо до 3 к/с, нагоре изпуска кадри. С негови си обективи А7 до 10к/с следи добре. Чудя се дали това не е заради ограничение някакво на ДСЛР обективите....

За разлика от Никон имат буфер. 78 снимки може да направи с UHS-II карта в C-RAW, 110 JPEG, 47 RAW. Това е хубаво

Споменава се GPS. Това дали е при връзка с телефон или на Каноните им слагат GPS? Интересна екстра

Пълни спецификации



Публикацията е редактирана (02-09-18 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 13:35

kvakioh на мен ми е нтересно технически защо няма такава екстра. Вероятно е въпрос на време или фърмуер ако наистина е важна. Просто ако има разпознаване на лица има и разпознаване на позицията на очите. Неизбежно е....

Аз мога за себе си да кажа. Как да знам другите какво снимат. Пък и всеки има някой роднина или приятел дето би искал да заснеме понякога нали? Аз в А6300 за пръв път я ползвах екстрата със следящия фокус като излезе. Май я имаше с единичен фокус и в некс серията ама с единичния фокус ми беше по-лесно да си местя точката. Проблема до А6000 и А7 1-ва версия беше, че размера на фокусната зона беше голям и то хубаво някъде там около очите ама в квадратчето влиза носа и едното ухо и беше божа работа кое ще е остро особено с контрастния фокус на старите некс-ове....Ама поне като уцелиш, кирията беше, че няма фронт и бек фокус за разлика от Д600 и Д700 дето ползвах тогава...

По принцип ако снимаш стрийт - там има хора и не би трябвало да е проблем да ползваш eye AF. Значи там пак си избираш зона. Поставяш зоната в-ху лице или натискаш бутона за eye AF. Камерата заключва око на това лице, дето е върху АФ зоната и го следи.

Ако си пуснеш Face detect-а камерата следи до 10 човека. Когато заключи фокус ти показва кои лица са на фокус- може да е повече от едно ако са на една равнина....

Предполагам Канон правят нещо подобно. От това дето писаха по-горе явно Канон имат нещо като Eye AF, но не ти го показва на екрана.



Публикацията е редактирана (02-09-18 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-09-18 13:37

Говоря ти за стъклата. Камерата не е важна... но тази по спецификация е про и тя.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-09-18 13:41

https://lh3.googleusercontent.com/I2wM2Sgx9XRYv3BOHq4LVpUwOKvhmziMHcq8vHYJDFKpHXmy-AqyAKhYefJIQu0F7r...


вчера изкарах малко 1дс-а, да не кажеш, че не знам кво е про камера... и кво е тема за канон без едно коте ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-09-18 13:46

за сТреснатия, щом пише канон е про независимо от спецификациите [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-09-18 13:50

обективите са Л бе :-)

про пише само на Хуауей :-)

про ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-09-18 13:52

Е.. и по тая логика Сони нямат про камери, но гледам, че бая народ си вади парите с тях :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-09-18 13:54

ако питаш сонеджиите, шом няма очо фокус и дуал слот не е про а дърво [cool] моя 1Дх го ползвам само с един слот и няма очофокус... как снимам питай мЪ ква ми е мъка [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 13:56

https://pro.sony
има, ама е нещо различно....

Предполагам и Про Канон има и е нещо различно от това, дето тука дискутираме

ПП Джъмбо това с 2-те карти, ти и други хора снимащи с Никон и Канон го установихте като стандарт. Казахте го ясно на Сони и те Ви послушаха. За което Ви благодаря. Не беше лесно и много дискусии имаше



Публикацията е редактирана (02-09-18 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-09-18 14:00

за мен двойни слот никога не е бил драма... даже в момента го ползвам да не сни нося карти в джоба а просто като свърши едната започва на другата... пък и ползвам 16 ки... все нещо ще остане [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   02-09-18 14:19

И за мен не е проблем липсата на двоен слот. Снимам с две камери и ги менкам, вместо да сменям обективи. Все нещо ще остане.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: agop4o   
Дата:   02-09-18 14:34

Просто Канон и Никон не са ориентирани към леки обективи. Г-н Караатанасов ако може да обясните от инженерна гледна точка може ли с такива характеристики да се направят леки обективи и ако може за чий ги правят двете фирми а и не само те толкоз тежки.Материал ли имат в повече по складовете и гледат да го разкарат конструкторите ли им са тъпи та не могат да ги направят леки какво е в крайна сметка.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: localhost   
Дата:   02-09-18 14:39

Материал повече имат и да не залежава и затова са такива обективите. Еле пък 600мм [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Просто господин Караатанасов се чуди каква простотия да напише, че вече не са само понитата с безогледалка по-висок клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Тед   
Дата:   02-09-18 14:42

За мен е удобство. Не заема място. Мога да ползвам и 2-а типа карти - CF и SDHC, които си имам опреди. На една пиша РОУ, другата JPG и movie / ако има/ и ако се наложи бърз печат, някой отнася едната карта.
Така имам и бекъп.

За фокуса по очи и Ltracking-а - при 5дмк4 при по-ниска позиция и дълго снимане - хлапета например на Liveview при бленди 1.4 е точно в окото, не по уши или нос. На серво режим и при ниска осветеност е безгрешно. На -6ЕВ -- тука не знам какво ще е .
Но матрицата няма да е според мен на 6д, а ще е на 5дмк4, което значи тези с 5д3, които искат да сменят - да отиват на РФ.
АФ с-ма на 5дмк4 ДПАФ няма нищо общо с АФ на 5дмк3 - разберете го - от 3 г. снимам нея.
Матрицата е другия +.
Само че пускаш на дисплей да щракаш със силент звук със серво и бърст режим. Аз ползвам при здрач фотосесии, тъмни помещения и при хлапета, щото много шават. Но става много материал след това.

Батерията ще държи часове снимане на лайв вю. /поне на 5дмк 4 е така/.

Сватбар това 28-70 на 2 при 1.5 кг няма да го вземе. То и на фотосесия ще ти умалее ръката.

Видео кодеците са непроменени - АЛЛи, ИПБ. Няма кроп обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 14:48

Не разбирам какво пишете честно казано. Освен че демонстрирате собственото си невежество.

Никон 50/1.8 е 450 грама....това сравнено със 180 грама при Сони има някаква разлика. Та явно може да се направи по-лек 50/1.8. Ама не им е било това приоритет на Никон.

50/1.2 е кило. Предходния 50/1.2 пак на Канон пак с АФ e 600 грама. Дори с адаптер 180 грама сумарно ще е по-лек от кило с 200 грама. Явно може....

Та ако беше приоритет тежестта явно може. Ама явно не е приоритет....

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-09-18 15:29


https://photo-forum.net/imgs_medium/2018-09/1535891274_E0BB1A4D-76E6-4AA5-B97C-03F62113965C.jpeg



колко е тежко ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Imaginarium   
Дата:   02-09-18 16:01

Да сравнавяш обективи по грамаж е доста странно.
Имаш едно кило гъби печурки и едно кило трюфели. Все са по едно кило, ама едното са трюфели, от скъпите, от тези дето струват по 5к евро килото.Имаш и 1 кило 14 каратово злато и едно кило 24 карата, дали са с еднаква стойност, щото и двете са по едно кило.
Същото е и с обективите, Сонито може да е по лек, ама въпросът е в качеството...нъл тъй.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-09-18 18:16

Въпроса за качеството... всеки различно го гледа. Мен отдавна обективите са ми всичките достатъчно остри, но тази мания по резолюции направи 50ките с по 15-20 лещи вътре и кило тегло... абсолютни безсмислици са това.

Новото канонче с 35цата на 1.8 обаче ще става за разходки. 800гр тяло и обектив не е зле, а обектива ако е макро може и доста добър да излезе. С такова цял ден бих снимал с кеф. Не като сега със сонито да сменям 35 1.4ката за 28 2.0 като нямам кратка сесия защото 35 1.4 е 600+гр и с тялото 650гр... минавам кило и 200. Абе искам 35 1.8 :D.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-09-18 18:36

Въпрос на вкус. Аз напоследък предпочитам доста лекия 100/2.8 макро на канон. Става за всичко[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-09-18 18:48

Аз от години предпочитам всичко да е леко [smilie5] имам и бокемания буркани, но ги нося само за кеф когато не катеря планина или снимам цял ден с раницата на гърба.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: stoikovv666   
Дата:   02-09-18 19:09

Какви сте такива кекави хора бре, от 2-3 килограма се плашите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Imaginarium   
Дата:   02-09-18 19:12

Така е, въпрос на предпочитания и нужди. Едни хора имат нужда от кило обектив, други нямат, това не прави единия или другия безсмислен.Примера го дадох заради хората, които явно не разбират смисъла, не толкова от покупката, а от съществуването, на тежкия обектив :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »