Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: io_bs   
Дата:   26-02-19 15:30

> Тази (500$
> FF CANON) спекулация на Тони и
> Челси видяхте ли я ?[smilie5]
> Размишляват (лафят си нещо сами),
> 'що канон ще пуснат 500$ ФФ камера и
> че били тръгнали натам.

На тия лаладжии обръща ли им някой внимание още?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-02-19 16:32

Принципно има логика :) Пазара се свива от долу нагоре заради смартфоните. Тоест от ниския клас камери към високия. Ако пуснеш много евтина камера с голям сензор може и да имаш условен успех.

Те говорят за това че моста м/у телефон и безогледала/дслр го няма. Преди имаше сапунерки/бридж камери/дслр-и.

Сега има телефони и всичко останало почти е камери с големи сензори с изключение на 1-инчовите. Говорят за Камера която по интерфейс се доближава до телефон. Според мен за да има такава камера се иска много добър автоматичен режим + много добър автоматичен автофокус. Сони се доближават все повече до това и е въпрос на време камери като а6400 да стават все по лесни за употреба до момента в който всеки да започне да снима с тях с 2 натискания на бутона.

Така че лаладжии не знам колко са но фундаменталнта идея е че скоро много хора ще могат да снимат с камери с големи сензори за малко пари.

Това се забелязва като тренд последните 4-5г. Преди, дигиталният фул фрейм беше лукс. Сега ... бол камери и обективи за без пари.

Онзи ден гледах се продаваше една система Никон д700 + 17-35Д + 50 1.4Д + 85 1.8Д + какво беше още. Всичко има няма 2000лв.

А7-ците и а7 2-ките на сони се търкалят без пари. ю
Никон д610 се намира и за под 1500лв.

Обективи всякакви :)

Всеки вече може да има всичко :))) Просто никой не го купува вече.
Това предполагам е част от страничния ефект първо от навлизането на безогледалките и второ от свиващия се пазар.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   26-02-19 16:44

Що пък смяташ, че не ги купуват? Това, че никой не се хвали че си е купил ДСЛР Фулфрейм не означава,че не се купуват.

Просто сега е модерно да се хвалиш, че си си купил Сони.

Едно време като снимахме със Сони същите хора ни се смееха, сега се обърнаха нещата. Абе голям смях да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   26-02-19 17:20

Според мен, бридж камерата ще е APS-C безогледалка, с евтини и остри обективи тип 24/2.8 СТМ 40СТМ 55-250стм и т.н. Те ще могат после да се ползват в кроп режим на апарата. И основното нещо което ме води на тази мисъл, е че канон RP има тази опция, а при входно ниво, тия 50-150$ разлика м/у ФФ и Кроп, за които говорят, е по-добре да идат за един светъл обектив като 24/2.8стм или 50мм/1.8. Като ЕОС-М ще остане някъде в тъча.
Ще бъде малко евтино и леко.


И наистина, някой от Канон и Никон ще са първи... Сони за сега нямат политика за евтини и добри обективи, за тях разчитат на други марки.
Абе... ще се види.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: io_bs   
Дата:   26-02-19 18:34

> Принципно има логика :) Пазара се
> свива от долу нагоре заради
> смартфоните. Тоест от ниския клас
> камери към високия. Ако пуснеш
> много евтина камера с голям сензор
> може и да имаш условен успех.

А като се свива пазарът имаме едно следствие: поскъпване на камерите. За да пуснат Канон този RP и на такава цена, са го направили с много нисък марж и със стари технологии (преизволзван сензор от 6D II, обикновен визьор и т.н.)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: D.S   
Дата:   26-02-19 18:58

Абе хора, стига с това как сензора бил от 6д. Вие какво си мислите, че това става за пръв път ли ? Тези компании отдавна са открили топлата вода. Една технология щом си избие парите, след това излиа нова, а старата я влагат в неща за не много пари. Примери бол и то не само във фотографията. Което значи ли автоматично, че не става. Сега ще почнете с това как матрицата на 6д не струвала и т.н. и как Сони имали по-добур ДР - ОК - ако не можете да направите снимка със съвремен ФФ, не мисля че някой друг ви е виновен. Само си пишем тука и сравняваме проценти от интернет. И това ако е фотография, здраве му кажи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   26-02-19 19:14

D.S представи си, че събираш гости. Имаш 100 лева и отиваш за салам. Има двама продавача - Кънчо и Стоянчо. Кънчо ти дава 12 кила салам за 100 лева. Стоянчо ти дава 15 кила салам. Това е простата консуматорска гледна точка. Явно и с 12 и с 15 кила ще се хапнете. А вероятно ще остане и в хладилника за утре малко.

Ама защо да се минаваш с 12 кила ако ти дават 15 за същите пари?

Може ли със 12 стопа да се снима...ми може. Нали хората са снимали и на диапозитиви и още снимат с телефони.

Въпроса е, за какво си харчиш паричките, за които си си късал задника.

Разбира се това с динамичния обхват не е единствен фактор.

Още повече ако имаш сега сносен фул фрейм, който ти върши работа.... от 5д мк2 насам няма кой знае какво развитие....има няколко АФ зони, 50% отгоре детайли при 5дср и подобните 40-50МП камери, 3 стопа повече динамика на базово исо, поносимо исо с 2-3 стопа отгоре.

Та ако си с Канон може би по-добре да си купиш нов обектив. Ако искаш нещо да си купуваш точно сега. А след някой месец ако се съвземат със сензорите да се пазари тогава....

Пък ако ти е писнало има и други системи. ЕОС обективите са използваеми на почти всичко дето щрака снимки.....



Публикацията е редактирана (26-02-19 19:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: D.S   
Дата:   26-02-19 19:33

Това със салама в 99% от случаите, по-евтиния ще има по-малко месо, за сметка на хартия, сланина, пластмаса и т.н. Демек примера не ти е много точен. Канон имат с какво да се похвалят, като фотография, като обективи, като тела. Това че сони ми дава кило кремвирши отгоре не е фактор, поне за мен. Аз даже не снимам с Канон, но ми е смешно как в тема за Канон, веднага идват "табличарите" и почват да обясняват как някой не става и как ДР-то на сони било в небесата. Човек, който не е снимал никога, даже може и да им повярва

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   26-02-19 19:36

Охльове ето ти още една гледна точка - от тези 12/15 кила, ако мога да изям само 10, а другите ще ги хвърля - Все ми е тая дали ще хвърля 2 или 5, даже 2 изглежда по-екологично.[smilie18] [beer]

io_bs
>За да пуснат Канон този RP и на такава цена,
>са го направили с много нисък марж и със
>стари технологии (преизволзван сензор от 6D II,
>обикновен визьор и т.н.)

Това е идеята, съчетали са стари технологии с цена като за тях. Реален конкурент му е Сони А7 2 и скоро цените ще им се поизравнят.

Затова пък обективите...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   26-02-19 19:40

D.S извинявай, ама това което си написал са пълни глупости.

Ако нямаш аргументи няма смисъл да бълваш щуротии.

Не става дума за таблици. Таблици не гледам от години....


Kalimas горе долу това имах в предвид! А защо да купуваш 12 ако вече имаш 11 в хладилника?

Когато ти трябва повечко салам, щото примерно гостите ти искат да похапнат по-богато, ще му мислиш.......



Публикацията е редактирана (26-02-19 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Synthy   
Дата:   26-02-19 19:44

RP е новият нисък клас на Канон. И като за такъв ще дава много за парите си. Идеята му е такава. Който иска повече - купува R. Голема работа, че имал "калпав" ДО. За малко пари купуваш много камера с добро количество налични обективи. И поради тази причина ще се продава много добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: io_bs   
Дата:   26-02-19 23:35

Така е, за парите си е отличен. Никой не очаква той да има най-добрия сензор, изработка, визьор или каквото и да е.
А това за преизползването на сензорите не го изказах като минус - Канон използват същия 24 мп сензор в дефакто всичките си кроп тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: D.S   
Дата:   27-02-19 01:25

И как очакваш да се аргументирам ? С тестове и таблици ли ? По какво ще познаеш динамичния обхват на един апарат. Като недоекспонираш, преекспонираш и после се мачиш на плазгачите да вадиш сенки ли ? Ми това че ни си си експонирал кадъра си е твой проблем. Ок, по-назад са от конкуренцията, чудо голямо. Какви щуртии бълвам ? Канон имат обективи за всичко и всеки, камери също, в бизнеса са отпреди мен, за теб не знам :) Ето ти аргументи. Това че хората тука са слепи и само тяхното е добро не е мой проблем. Снимал съм оле мале със сичко ( Без Пентакс) и доста видео камери. Видял съм кое как. А твоя аргумент че Канон РИП не става какъв е ? Шото тука не сме месари ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   27-02-19 09:32

Самото сравнение на фототехника с месо, противогази, коли, плодови презервативи показва консуматорско отношение, чисто техническо зубрене...Няма душевно отношение.
Аз лично се отказах от Канонските ФФ безогледалки, защото наистина не предлагат поне толкова, колкото и другите тела-консуматив матрица марки.
Евентуално, като пуснат някой с 36МПикс и нагоре ще го гледам, макар че при DSLR 50+ не е толкова интересно като матрица и постижения.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: D.S   
Дата:   27-02-19 10:32

Всеки сам си преценява. Парите са си негови :) Но в този форум вече всичко е някакво сравнение, тестове и хейт. Реално, в реална ситуация никой не срявнява нищо, а само си мерим матриците :) Аз на Канон не одобрявам обективите. Хубаво, показаха че могат, но за мен идеят на безогледалката е компактни, качествени обективи на добра цена. Реално на никой не му требват обективи на 1.2. И на 1.8 с хубава матрица с в джаза, всичко друго е изфърляне. Ок - 85/1.2 звучи добре, но до там. За чий ми е педесятка, дето тежи кило. Затова продадох тухлите и си взех Fuji. Матрицата има по-малко ДРДР от ФФ, но хич не ми дреме [beer]



Публикацията е редактирана (27-02-19 10:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   27-02-19 10:44

D.S. Всеки си има различни нужди. Аз съм съгласен да мъкна 1 кило 50ка на 1.2 след като ще имам страхотни резултати благодарение на нея. Още повече, че апаратът ще фокусира на тзмно с този обектив много по добре от всичко до момента от всички марки.
Това, с което не съм съгласен е да дам 5000 лева за него :)

Стига с тоя динамичен обхват, че вече ми се повръща да чета едни и същи глупости. И поне като говорите за разлики, допълвайте че става въпрос само до исо 400.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: victory13   
Дата:   04-03-19 23:17

На гОдина рф 14-21/1.4.... туше [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   04-03-19 23:29

Могила сензорите на Канон по никоя метрика не могат да се мерят с конкуренцията. Това е. Хайде стига си разтягал локуми и откровенни лъжи. Ако ставаха сензорите на Канон нямаше Канон да са на второ място във фотографския бизнес, нито президента им щеше да говори, че половината им бизнес ще изчезне следващите 16 месеца.....

Ето ти оценка на шума и както виждаш зле е работата сравнение със Сони. Много зле....на нивото на кропка модерна са канонските фул фрейми. По-добре х-т30 си купи вместо изостаналия R ако гониш качество на снимките.

D.S ако е взел от новите фуджита, не само му е по-леко, ами и снимките му са същите.....

Това е заради дуал пиксела. Няма накъде да се развиват. Докато го махнат дуал пиксела, така ще изглеждат сравненията.

Хайде да не Ви бъзикам за невероятната батерия и единия слот за карти и ергономията на еос р...Вие си знаете. Знаете си и как Канон направиха вече втори наследник на 6д мк2 и нито един на 5д серията.....

Само ми кажи за чий ги хвалите?

http://photonstophotos.net/Charts/RN_ADU.htm#Canon%20EOS%20R_14,Sony%20ILCE-7M3_14

ПП с оптиката явно много по-добре се справят от телата. 70-200/2.8 е уникален. Що не се скъсвате да го хвалите? ...и да новите обективи са по-скъпи. По-малки серии планират, повече инвестиции трябват и цените са нагоре яко. Да не е по 2 но на натам отиват.

Между другото много се изкушавам да си купя 50/1.2 от ДСЛР серията на Канон. Хубава картинка има. Не е бръснач явно на 1.2 ама това ли е най-важното? Не е кило. 580 грама е. Подобна е на Сигма арт 35/1.4. Лошото е че трябва да диря новичка сигурно....но пък цената е доста по-разумна


ПП между другото и Сони и Фуджи си изнесоха тяхната доза псуване от клиенти и потенциални купувачи и се научиха да правят хубави камери и обективи. Канон и никон буквално се гаврят с клиентите си, а Вие продължавате да им се радвате....канон преопаковат частите от 7 годишна камера в по-евтино тяло, като отделно махат най-скъпите СЛР детайли и Ви правят 200 лева отстъпка на което трябва да се радвате....е айде по-леко....



Публикацията е редактирана (05-03-19 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-03-19 09:47

Нищо не съм хвалил.

Лъжи и глупости пишеш ти. Всичко извърташ когато и както си искаш. Все пак те чета от доста години за съжаление. Май с годините ставаш по-зле. Не знам защо.


И както Д.С. написа за такива като теб в твоята тема за канон Р :

"Автор: D.S
Дата: 25-02-19 15:29

Народо-психология, колега. Българите сме си хейтъри, колкото и да не си го признаваме, затва сме и на такова дередже :) Има си и шопски лаф, всеки го знае"

Като не стават защо пишеш изобщо в теми за канон че си и от най активните дори? Даже сам си пускаш теми? Те нестават. Не си губи времето. Бълвай хейта на друго място. Не искам да ти чета постовете, а искам да посещавам този сайт!

Беше ми интересно колко активен си всъщност в темите на Канон- в тази тема само имаш 63 поста. Най-активния! Това са 17% от постовете. В темата за Сони a7 си на 7%. Що така бе човек?Осъзнай се малко де.



Публикацията е редактирана (05-03-19 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-19 16:50

Могила няма грам хейт. Престанете да слагате политически лозунги във фотографски форум.

За да ме разбереш нека така да ти поставя нещата:

1. Искаш ли качествено 4к видео без кроп с профили и т.н.?
2. Искаш ли редовни обновявания на фърмуер?
3. Искаш ли работещ АФ?
4. Искаш ли нормална батерия издържаща 1000 снимки?
5. Искаш ли два слота за карти ако недай си боже стане инцидент с едната?

Как да стане ако продължавате да купувате боклуците и да им се радвате обявявайки всяка обективна критика за "хейт".

Аз също се дразня като ми плюят камерата. Обаче напоследък осъзнавам, че е било за добро.

Сони, Канон и другите магарета разбират само един език - реализирани и пропуснати продажби, загуба на пазарен дял, финансови загуби и печалби. Единственият ни инструмент на клиенти е да не купуваме недовършените продукти или ако много ни трябват поне да казваме ясно какви са проблемите.......

Та недей да ги оправдаваш Канон. Те могат и по-добре да се справят. Ако ти като клиент го изискваш, те нямат избор и ще трябва малко да се напънат, за да ти приберат спестяванията.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-03-19 20:38

Ти си писач, а не четач. Изобщо не четеш какво пиша.

Нищо не съм хвалил. На нищо не съм се радвал. Не съм си купил тези модели-имам си добри камери, които ми вършат работа.

А сега по твоите въпроси.

1. Не искам 4к Видео.
2. Не искам обновявания изобщо.
3. Искам работещ АФ.
4. Батерията ми е все тая.
5. Безразлично ми е дали имам два слота или един.


Искам сега ти да ми отговориш защо си най-активния в темите за Канон. По-активен от в темите за Сони.



Публикацията е редактирана (05-03-19 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: BXMarkov   
Дата:   05-03-19 21:40

hotsnail, ако влагаше тези непрекъснати усилия в подобряване на фотографията си, щях да те приветствам, но да повтаряш едно и също като Кришан за краставицата независимо от темата.... И не знам дали ще повярваш, но за много хора не е най-важното 4к видео, фокус по очи, яка батерия и два слота, а ти в общи линии с леки вариации на тема динамика това си повтаряш. Интересно ми е дали ще повярваш, че с хубави обективи и тяло 2010 година може да се снима всичко не по-зле от което и да е ново.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-19 22:46

BXMarkov прав си. Аз съм сигурен, че и с лайка 6 и дори с Лайка 3 могат да се направят невероятни снимки. Даже има останали доказателства тук там. Този въпрос го дискутирахме не толкова отдавна. За новите модели въпроса е дали за дадено количество пари ти дават подобно или по-малко от други предложения. Канон ти дават по-малко от другите марки в телата. Защо би си дал парите?

Прав си, че трябва да намеря време и организация в която да имам повече време за снимане и редактиране.

А защо пиша тук. Ами честно казано интересно ми е какво правят всички марки. Кефя се на техниката. Дори на канонските хубави обективи се кефя. Дори тия за ЕФ мога да ги ползвам и съвсем откровено им се радвам. (Взех си един преди седмица и съм супер щастлив и силно впечатлен)



Публикацията е редактирана (05-03-19 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   06-03-19 09:27

Аз питам защо си много по-активен в темите за Канон, от колкото в темите за Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: uri64   
Дата:   06-03-19 10:06

В темата за новите никони е само около 8% [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »