Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   01-09-18 12:01

Жъмбо, не ги слушай сони талибаните.
И аз съм със Сони в момента, но единствено заради това че предлагат повече. Когато любимата ми фирма предложи същото, а може би и по-добро (поне като обективи), може и да се върна.
Btw и Симбончо горе разправяше как 28-70/2 било печатна грешка, а се вижда, че дори ще е по-малък от sony GM.
Почти съм убеден, че 50/1.2 ще е същия като 85/1.8 батиса (макс 100 грама повече)


100[smilie5]



Публикацията е редактирана (01-09-18 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ombre   
Дата:   01-09-18 12:09

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Тед   
Дата:   01-09-18 12:57

Искам да видя матрицата - но предполагам е като на 5дМК4, поне по пиксели - така предполагам.
Вкараха DPAF, матрицата на 5дМк4 и EV-6 low brightness autofocus /тука утрепаха всичко що има/, дисплея се върти. /ДПАФ спрямо Сони АФ се представят еднакво, с лек превес на ДПАФ/ в тубата съм ги гледал 1:1/ но в тъмното ДПАФ е по- reliable/.
35мм 1.8 със стабилизация - явно за макрото. За матрицата не се споменава стабилизация.
Отзад изглежда добре, отпред е като ДСЛР. Но ...това ....
Откъм грамаж е по-добре от конкурентите. Рамери - с по 1см по-нисък и по-тесен от 5дмк4.
За визьора - нищо бе се споменаа.
4К и др. видео щуротиии кодеци = за киноманите.
Дядо Коледа да не дойде по-рано....но с РФ обективче...цената ще е солена.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   01-09-18 13:37

Абе на обективите може и да е солена, но имаше слухове за тялото, че ще е пряк конкурент на А73 и дори 100$ по евтин - $1900.
Много зависи и ценообразуването на Canon BG, a пък сони колкото и да са им солени цените, почти няма месец без 15-20% промоция.

P.S. то май изобщо няма да стане за дядо коледа, след като канон са казали, че преордърите ще започнат 2 месеца след обявяването. По - скоро ще е дядо великден[smilie5]



Публикацията е редактирана (01-09-18 13:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Pac   
Дата:   01-09-18 13:43

Това изглежда обещаващо! И обективите изглеждат много добре. 28-70/2 може да промени играта. Този 50/1.2 изглежда компакен за параметрите си. А 35-цата изглежда да е наистина малка, което е супер.
Никонските стткла макар и да били много остри са ми грозни и скучни.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ombre   
Дата:   01-09-18 16:02

Сираков,така е,напълно подкрепям мнението ти,но все си мисля,че макар и да е без огледало,точно този грип е удобен за работа.Просто като се закачи един голям джам отпред си трябва и гот захват,а това с недъгавото сони без грип няма как да се случи.Омд също е изглежда леко като дслр,но е страшно удобен пробвал съм го.Фуджито няма такъв грип,но самия корпус е така направен,че също е супер удобен,а и се продават,малки грипчета за пръстите,които вършат работа,но точно за про 2 ппоне за мен няма нужда от такива доп.аксесоари.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   01-09-18 19:53

Не знам защо се учудвате, че може да няма стабилизация. При тези екстри трябва да запазят нещо и за следващия модел.


50 1.2 ще е тежък сигурно и като цена към 1800 евро[smilie2]

Дано пуснат и за ЕФ байонет нова 50ка 1.2

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   01-09-18 20:36

Мда... май по-скоро това ще е.. ако не си взема а7-3. На мен ми е все тая. Имам си мц11 :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-18 23:21

Канон пуснаха страшно смислено нещо. Не знам колко хора го загряват реално.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-18 23:25

ПД да много добре изглежда засега. Ама явно и те скромно искат да напипат почвата. Пък и има още много детайли да видим как са.

Тия -6EV са невероятни. Обективите са невероятни.

Интересно е как ще се развият нещата като цяло. Вече с 4 фирми с фул фрейми....



Публикацията е редактирана (01-09-18 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Стефан-Г   
Дата:   02-09-18 01:17

Хмм, не че някога ще ползвам такова нещо [smilie5] , но да си кажа мнението. Канона ми изглежда малко грозен.. не, че външния вид е изобщо фактор, но просто за първи път като погледна канон и никон от един клас, никона ми харесва повече. Харесва ми дизайна на двата никона, защото наподобяват тези остри краища като при сонитата, а сони вече този по-модерен дизайн са го наложили като образ фулфрейм безогледалките. Според мен от тази гледна точка това ще спъва канон. Другите гледни точки (параметри, обективи) са си други, за тях нищо не казвам. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-09-18 07:01

Както и да е.. Канон излизат на пазара с нова ПРО техника. Сони няма да ги коментирам. Ако и Пана излязат с нещо подобно... циркът на никон ще трябва да свие палатката и да си оди :-) Вече цял свят пита: тези З-модели дали не са джоук???

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   02-09-18 09:39

Ако нещата се повтарят като 2002ра 2008ма. То канон пускат новата система за про-тата и после ще изкарат и евтини неща. Никон след 4 години може и да изкарат нещо за про.

Също и чак сега става ясно защо Канон не пуснаха степ ъп адаптер а само кроп адаптер от еф към м. Планирали са фф мирърлес от преди години.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   02-09-18 10:29

написа:

> Както и да е.. Канон излизат на
> пазара с нова ПРО техника. Сони
> няма да ги коментирам. Ако и Пана
> излязат с нещо подобно... циркът на
> никон ще трябва да свие палатката
> и да си оди :-) Вече цял свят пита:
> тези З-модели дали не са джоук???

Кое точно му е про-то на този необявен Канон. Изглежда като фул фрейм камера за ентусиасти. Нещо в класа на 6D. Нека да го обявят първо, да не се окаже, както се очакваше първоначално, че това ще го има чак догодина, а сега ще е някакъв девелопмент анонс.
Да не се окаже също, че нямa IBIS и е с един слот за карта, че тогава знайни и незнайни "прота" и "разбирачи" ще почнат да погребват Канон.
Фотоапарата изгледа ОК, но нека да видим официален анонс. Вижда го като директен конкурент на Z6 и а7III, всеки със своите предимства и недостатъци.



Публикацията е редактирана (02-09-18 10:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: agop4o   
Дата:   02-09-18 10:43

Кое точно му е про-то на този необявен Канон Е как да не е про.Даже супер про.Всичко е невероятно .Даже ще съберат цирка на Никон.Хубаво е неделя сутрин да има смях.[smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   02-09-18 10:47

Гледайки картинките на тялото ... вратичката за картите изглежда да е малка, като за една карта. Дори ако при някой букмейкър приема залагания съм склонен да сложа пари, че слота ще е XQD/CFexpress.
Което значи добри новини за стандарта като цяло ... повече производители, по-ниски цени на картите и повече наличност разбира се.
За да раздухам огъня още малко, ще предположа, че и бъдещият а7sIII ще е с една XQD/CFexpress слот.

Допълнение:
Щях да си изгубя парите ... явно ще е еденичен SD слот. Излезнали са спецификациите



Публикацията е редактирана (02-09-18 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   02-09-18 11:46

Говорим за системата като цяло а не само за тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 11:51

Защо нямат фокус на очите тия момци?

Олимпус и Сони (за Панасоник и Фуджи не знам) го имат от маса време това - 7 години май. Хайде до преди 3-4 години нямаха следящ фокус на очите.....приятна екстра е. Канон май имат убедителен фокус по лице ама убедителен с китовия зум на м6. А с тоя 50/1.2 си трябва доста прецизност. Нали с 50/1.2 ако заключи носа или челото или ушите......(сонитата заключват и сега на някои хора веждите и с 85/1.4 е кофти. За щастие предимно с мъже е така тях ги снимам на малко по-затворена бленда)

За лицата предполагам, че се ползват сравнително известни алгоритми. Те много вероятно дават ориентация на лицето спрямо фокусната равнина и позиция на зениците. Няма как да познае, че нещо е лице и да не знае къде са очите. Старите системи на Сони познаваха само анфас и даваха тия данни по-горе плюс рейтинг за настроението на човека, за да го снима автоматично, когато се засмее. Новите в 3-та серия а7 познават и лица в профил. Интересно е и работи. Не местиш фокусна точка като кроманьонец.


От фотографска гледна точка избора на фокусна точка ръчно помага за добра композиция де :-) обаче отнема време и


ДПРевю бяха писали, че нямали проблем с фокуса на м6 и ловко избягваха да кажат какво се случва в разни ситуации с по светла оптика......Явно паричките за реклама са сладки и трябва да поддържат продажбите през Амазон.



Публикацията е редактирана (02-09-18 12:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: virosh   
Дата:   02-09-18 11:58

@hotsnail, за твое сведение Фуджи имат фокус по лице и по очи. И също за твое сведение работи перфектно.
Аз като кроманьонец обаче обичам да си местя фокусната точка.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-09-18 12:05

принципно в М50 канон имат фокус по око... няма логика да не го ползват [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   02-09-18 12:07

Ето и спецификации на обективите

50/1.2 - 1 кило
28-70/2 - кило и половина

35/1.8 IS и 24-105/4 IS - със стабилизация, което предполагам ще рече без стабилизация в тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   02-09-18 12:09

Всъщност лицевото разпознаване на канон фокусира приоритетно очите.

Плюс че има и рекогнишън а не само детекшън и ти тагва снимките с имената на хората след като веднъж ги регистрираш в апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 12:28

Да това е яко. Сонитата имат регистрация също. Не съм я ползвал. Ама ако познава очите и се оправя с 50/1.2 ....при сонито се сменя индикацията ако е на очите и когато фокусира цялото лице, за да знаеш какво се случва.

Странно ми беше, че кма разпознаване на лица и няма очи...

А това е още по интересно

RF 28 – 70 mm F 2 L USM

Lens composition: 13 groups 19 sheets
Minimum shooting distance: 39 cm
Filter diameter: 95 mm
Size: φ103.8 × 139.8 mm
Weight: 1430 g

RF 50 mm F 1.2 L USM

Lens construction: 9 groups of 15
Shortest shooting distance: 40 cm
Filter diameter: 77 mm
Size: φ 89.8 x 108.0 mm
Weight: 950 g

RF 35 mm F 1.8 Macro IS STM

Lens construction: 9 groups 9 pieces
Shortest shooting distance: 17 cm
Filter diameter: 52 mm
Size: φ74.4 × 62.8 mm
Weight: 305 g

RF 24 – 105 mm F 4 L IS USM

Lens construction: 14 groups 18 pieces
Shortest shooting distance: 45 cm
Filter diameter: 77 mm
Size: φ83.5 × 107.3 mm
Weight: 700 g

Само 35-цата е средно голяма. Другите са си яко големи и тежки обективи. Явно кани и Никон въобще няма да гледат леки и компактни неща.

За сравнение 35/2.8 Самянг е 80 грама, 55/1.8 е 280 грама някъде, а 50/1,8 е 185 грама


ПП камерата е 650 грама т.е. Въпреки липсата на стабилизация е с теглото на никон или Сони. Батерията е малка. Оценена е за 300 снимки подобно на никон (реално сигурно ще прави към 1000 както и старите сонита). Ако АФ не е наистина някакво чудо самата камера ще се окаже на нивото на а7мк1



Публикацията е редактирана (02-09-18 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-09-18 12:48

35цата е идеална, ако беше без стабилизация щеше да е и още по-идеална(за сони... канон нямат ибис). Защо все още на сони няма такава не знам...

Останалите обективи не са ми толкова интересни, но тази 35ца е идеална!

Но не виждам проблеми и с останалите де... тежат си колкото е нормално да си тежат. Малко по-тежки от сонските подобия можеби заради нуждата от IS. Относно 28-70 2.0, ако се окаже наистина 2.0 ще е много впечатляващо и търсено от сватбарите без проблеми с кръста. Кило и половина... аз както не харесвам сонешкото 24-70 2.8 заради размера и 880гр тегло това няма и да помисля да го купя, но е интересно от инженерна гледна точка какво са постигнали.

И дано вече има свястно видео, все пак вече и никон снимат по-добре видео от канон...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 12:57

Не исках да кажа нещо лошо. Просто Канон и Никон не са ориентирани към леки обективи.

Иначе 50/1.2 и 28-70/2 са ми много интересни.50/1.2 бих го купил ако го има за Е байонет....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »