Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Nikon D850 ... в разработка
Автор: sohk   
Дата:   25-07-17 10:26

D850 се задава, но от към спецификации нищо не се споделя. Какво ли и кога ли да го очакваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: e-mil   
Дата:   25-07-17 10:33

Имаше цяла тема с очаквания.
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1853003&t=1853003

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Sauron69   
Дата:   25-07-17 12:07

Ами очакваше се днес да го обявят, по случай годишнината на никон, ама те само обявиха че ще го обявят по-късно[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: marrio31   
Дата:   25-07-17 12:37

https://www.youtube.com/watch?v=epaRJ3eqKzk
[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: марвес   
Дата:   25-07-17 12:40

Разнасят го по тъмно, за да не берат срам хората от случайни очевидци.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: hose   
Дата:   25-07-17 15:11

8K Timelaps предполага 8K видео…

сигурно и около 50 Мп сензор

макар че се съмнявам да вдигнат над 4К видеото… но може да изненадат с 6К… знаеш ли



Публикацията е редактирана (25-07-17 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: pdimitrov   
Дата:   25-07-17 15:19

OT: https://www.youtube.com/watch?v=hQPlPP6mWVA
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-07-17 15:25

Хосе голям мечтател... 8к таймлапс значи 42мп сензор минимум. Нищо друго...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: jigsaw   
Дата:   25-07-17 15:33

Вече 8 мнения, а няма и дума за Сони[smilie8]... Много Ви моля, не е сериозно това...

Иначе Никона ще е супер тяло, сугурен съм. Аз обаче повече си мисля за 760, който според мен ще е "перфектното" тяло като цена/качество/представяне. Просто си мисля, че ще е оптималната покупка във всяко отношение. Хайде по-бързичко да излиза този Никон и да му се порадваме [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: StraightEse   
Дата:   25-07-17 15:59

Цитирай:

Аз обаче повече си мисля за 760, който според мен ще е "перфектното" тяло като цена/качество/представяне.


Лошото е, че D760 най-вероятно ще го окастрят подобно на D7500.



Публикацията е редактирана (25-07-17 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: pdimitrov   
Дата:   25-07-17 16:24

Ако успеят да направят D850 достатъчно добро за сватбарско тяло, може да прехвърлят D760 в началния клас и да отрежат D6XX.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: hose   
Дата:   25-07-17 17:17

ако следват обаче ценовата политика от последните години - това 850 дали няма да удари едни 10 К а… [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: io_bs   
Дата:   25-07-17 20:50

StraightEse написа:
> Лошото е, че D760 най-вероятно ще го
> окастрят подобно на D7500.

Най-вероятно няма. Д7500 го „скастриха“, защото прешественикът му, Д7200, доскоро беше топ кроп тялото, докато Д750 никога не е било топ в класа си. Наследникът на Д750 сигурно ще е скромен ъпгрейд ала D5600, което се затвърди от слабия ъпдейт на 6Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: hotsnail   
Дата:   25-07-17 22:21

8K При отношение 3:2 е точно 42 МП. [smilie24]

8K - 7680×4320
42MP познат сензор - 7952x5304

Честито!

ПП 8К таймлапс няма нищо общо с видеото. Видеото изисква много бърза обработка т.е. поне 24 кадъра в секунда. Всеки кадър е по 33МП като се подреже за 16:9. Таймлапса може да е примерно с най-висока скорост 1 кадър в секунда т.е. 24 пъти по-малко обработка. 8К сензора значи, че може да има 4К в кроп режим, може да има много добро видео с 4К и 2К както с кроп така и с фул фрейм. Това е ако никон искат да го направят.....

ППП Иначе Д750 е реално ремонтиран Д600 т.е. това дето Д600 трябваше да бъде още в началото. Така че да не е тотална ..... Ма затвора пак .....

ПППП Хубавото е, че Д760 ще е с новия 24МП сензор. Вероятно ще е подобие и лека еволюция на А9 т.е. разумни МП, много прилична картинка, много прилично високо исо. Ако Никон решат много бърз АФ с liveview....всичко което Канон не могат да направят въобще



Публикацията е редактирана (25-07-17 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: джъмбо   
Дата:   25-07-17 22:47

Ако Никон решат много бърз АФ с liveview....всичко което Канон не могат да направят въобще

умрях от смях... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] май не си пробвал дуалпиксел колко бързо фокусира с наноУСМ

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: hotsnail   
Дата:   25-07-17 22:57

Джъмбо така си изграждаш добър образ. Пределно ясно е за какво пиша.

разумни МП, много прилична картинка, много прилично високо исо

виж примерни кадри от "новото" 6Д мк2



Публикацията е редактирана (25-07-17 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: джъмбо   
Дата:   26-07-17 10:53

850 не е от класа на 6д пък бил той и мк2... айде образовай се малко...
а да.. и поснимай с малко повечко модели разлина техника от сони

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: hose   
Дата:   26-07-17 16:51

сонито минало 10К… е**** сапунерката [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: hotsnail   
Дата:   26-07-17 17:09

Джъмбо прочети за кой апарат е последния параграф. Стига заяждания на лична основа моля. Има технически проблем и то огромен с 6д мк2. Това не е само мое мнение. Може и да си фен на Канона, ама в случая просто нещата са си зле.....Добре е, да се каже направо и може да го сменят бързо модела с нещо адекватно.

ПППП Хубавото е, че Д760 ще е с новия 24МП сензор. Вероятно ще е подобие и лека еволюция на А9 т.е. разумни МП, много прилична картинка, много прилично високо исо. Ако Никон решат много бърз АФ с liveview....всичко което Канон не могат да направят въобще


ПП Гледам се отправят молби към администраторите. За персонални атаки дали не е добре да се спират потребители? Да подскажа г-н рекламното лице Джъмбо.

ПП За образование не знам какво имаш и не бих давал съвети. [beer]



Публикацията е редактирана (26-07-17 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-07-17 18:11

За мен ще е интересна цената и това до колко са юзър ориентирани. Очакванията са ми реално за цена 7-7.5к лв [smilie5]



Публикацията е редактирана (26-07-17 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: dimitar.tzankov   
Дата:   26-07-17 18:13

Излязоха кадри където се вижда повдигащ се екран, като на D750

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: sauron69   
Дата:   26-07-17 18:22

Ами цената ще се върти около тази на 5Д4- 3500 долара+-, тъй че в България наистина 7-7,5к. е очакваното. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-07-17 19:06

Какво казва Angry Photographer: youtube

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: alext   
Дата:   26-07-17 20:51

[smilie24] Това вече е новина, ако се окаже вярно EVF ще е добър знак за никон[smilie24] Наистина на снимките се вижда лостче отдясно на пентапризмата[cool]

А и се връзва с първата тийзър снимка насочена точно там.



Публикацията е редактирана (26-07-17 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-07-17 21:21

Пусна още едно видео, в което обяснява за позицията на сензорите за близост.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: hotsnail   
Дата:   26-07-17 22:17

alext написа:

> [smilie24] Това вече е новина, ако се
> окаже вярно EVF ще е добър знак за
> никон[smilie24]

[smilie24]

А ако е като на Фуджи Х-Про серията хибриден ще угодят на всички.

Интересно ще е ако има убедителен безогледален режим с визьор. Мисля, че значителен брой от потребителите на фул фрейм безогедалки Сони искат това - по-голямо тяло без компромисите на ДСЛР т.е. А7р2 в тяло от Д8хх серията.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: джъмбо   
Дата:   26-07-17 22:56

до сега не вярвах, че инжере си е срам за цял живот... сега вече го вярвам [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

не съм рекламно лице... обичам да изпробвам всякаква техника с удоволствие за разлика от охлювното талибанче дето във всяка тема едно и също за краставицата си плещи...

а образование... 2 фотографски и едно операторско майсторство, тоест разбирам си от професията [shtrak]

ако нямаш координати на админа да ти съдействам да му се оплачеш и да ме банне а? все пак съм от скоро тук... едва от създаването на този форум когато такива експерти небесни не бяха слезли да ни просвещават колко сме зле [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-07-17 23:57

Това с видеото 4К, 6К и т.н. и хибридния визьор са мокри сънища на никонианци според мен [smilie5]

В най-добрия случай очаквам да е Д750 с по-сериозен сензор - примерно 42мп от 7р2..., ако са решили пак да се правят на интересни от никон може и да са си поръчали нещо само за тях пак както направиха с Д500 и Д5, но лично аз не видях да спечелиха каквото и да било освен можеби по-висока себестойност на сензора, който купуват понеже както знаем пазарната икономика работи така... Ако един сензор се продава повече (в повече модели) себестойноста му пада.

Видеото пак ще е спънато 100%, ако има 4К ще е кропено яко... видео АФ не мисля, че ще има пак...

Няма лошо... пак ще има пазар за такова тяло. Никонци ще са доволни, ще е добра машинка сигурно. Но иновации не мисля, че скоро ще има. Или поне не и преди канон, никон винаги следват канон сякаш. А канон ясно показват, че не си дават зор.

Само дано не направят традиция това с дефектите, сетих се за това покрай това, че трябва да си пратя Д750ката да седи в сервиза, да паля свещи да ми я върнат по-малко дефектна от колкото е в момента :). Така де... работи си ама е от серийните номера дето казаха, че са за сервиз и като знам сервиза им какъв е не ми се дава [smilie5].

Замислете се малко. Какво ново има в ДСЛРите от преди 5 години до сега? Дисплея не е фиксиран... мен лично отдавна ми писна от това. Искам въртящ във всички посоки и електронен визьор и да махат това огледало.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: alext   
Дата:   27-07-17 01:36

Хмм за видеота да, но за фотото като че ли канон следват всички.. Първото d800 кога беше 2012г първите многомегапикселови канони едва към средата на 2015 се появиха, колко време им трябваше на канон да вградят един прост интервалометър, два слота за карти при канон на кропка нямаше до 7d II, а и 6д ФФ нямат, при никон от д7000 нагоре всичко има. И други такива неща. При видеото е точно обратното.

Иначе, ако може да се вярва на сърдития фотограф, който вече 3 видеа направи как ще има хибриден визьор и пълен електронен затвор ще е чудно. И тука може да поспорим що е това

https://farm5.staticflickr.com/4306/36138927086_ea98f8d8dc_b.jpg

NIKON D850 BULBOUS TOP-FRONT OF PENTAPISM. A HYBRID EVF-OPTICAL SWITCHABLE VIEWER!!! by anankephi, on Flickr

И това
И нещо много интересно от прес релийза "This powerful new FX-format digital SLR camera is engineered with a range of new technologies, features and performance enhancements that are a direct result of feedback from users over the years—who demand the very best from their camera equipment.

https://farm5.staticflickr.com/4295/36186712615_5811dd14d2_b.jpg

D850 nikon face-detection sensor holes by anankephi, on Flickr



Публикацията е редактирана (27-07-17 01:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: джъмбо   
Дата:   27-07-17 09:31

при фуджи лесно е постигнат хибридния визьор... все пак там имаме директен оптичен без огледало а място за пластина която да се движи и да създава или оптичен или електронен..

може да са взели слт технологията на сони или друга подобна с полупрозрачно огледало, което да премахне скачането на огледало и вибрациите...

а и в крайна сметка никон са производител на машини с които например сони си произвеждат матриците а историята е свидетел как сони са им произвеждали матрици само за тях без право да ги дават на друг (например 12 мп на д3), та... двете фирми като едното нищо може да си обменят технологии... нима оли не дадоха на сони 5 осевата стабилизация срещу матрици...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   27-07-17 09:41

би било интересно ако са скрили АФ сензора зад призмата. Не пречи на хипотезата за hybrid evf, по-скоро я допълва

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: джъмбо   
Дата:   27-07-17 09:48

като фен на конспирациите ще кажа, че фирмите имат разработка за мечтаната в момента камера, но преди това трябва да изцедят максимално за предишните разработки и чак като няма на къде повече ще пуснат това което са постигнали днес за да си финансират следващото [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: xsakex   
Дата:   27-07-17 11:27

D300 също е с 2 карти, а е по-стар от D7000.

Също ако не ме лъже паметта Никон първо вкараха видео в D90, като аналогичният за времето Canon 50D нямаше видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: hotsnail   
Дата:   27-07-17 11:32

технологии с които да направят хибриден визьор има много.

DSLR-ите дори сега всичките са с хибридни визьори. Нали наслагват фокусните точки и информацията за експозиция, нивелир и подобни неща.

При вдигнато огледало спокойно могат да прожектират в пентапризмата образ от сензора. Трябва да сложат по съвършенна матрица от тая с фокусните точки т.е. някой OLED. Няма особено голям технически проблем с подобно решение.

малко дискусия по тоя въпрос

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: e-mil   
Дата:   27-07-17 13:13

Автор: джъмбо
Дата: 27-07-17 09:48
"като фен на конспирациите ще кажа, че фирмите имат разработка за мечтаната в момента камера, но преди това трябва да изцедят максимално за предишните разработки и чак като няма на къде повече ще пуснат това което са постигнали днес за да си финансират следващото"


То не е конспирация, а очаквано пазарно поведение. Не само при камерите, а въобще.
Така беше с паметите DDR4 преди няколко години. Първите тестови бройки бяха разпратени през 2011, спецификациите на JEDEC бяха готови през 2012, но излязоха на пазара през 2014.
Още по-рано - по време на финансовата криза цените на памет се бяха сринали. Тогава Hynix (един от големите производители на памет) си го заяви в прав текст: ще ореже производството в опит да вдигне цените и ще отложи старта на новата си продуктова линия.

Съвсем същото е в момента с GDDR6. Самсунг я анонсира през 2016 с пускова дата през 2017. После я отложи за 2018. Същото направиха и Hynix. Първо обявиха, че ще я пуснат на пазара след есента на 2017, но после също я отложиха за 2018.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: hotsnail   
Дата:   27-07-17 18:28

Ако тоя никон дойде с АФ системата на А7р2, когато е с електронен визьор ще е голяма работа.

Май наистина никонската безогледалка ще си е с F обективи......странно=а ми се виждаше тая идея, но не е толкова лошо може би....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: марвес   
Дата:   27-07-17 18:37

Никога няма да го направят да пердаши перфектен бърз безгрешен АФ като на A7RII с ел.визьор и никонските обективи... ще погребат цялата си DSLR висок клас серия [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-17 18:49

Това за паметите може да си има комплексни причини за забавянето - освен, че трябват нови платформи (дънни платки), но също така и нови процесори, понеже контролера на паметта се намира именно в процесора. При GDDR нещата са дори още по-тегави :)

Специално за фото техниката - нормално е производителите да имат някакви резерви от работещи технологии, но напоследък маркетинга нещо го оклепаха и някои фирми започнаха да си позволяват да пускат нови модели от един клас през 6 месеца, което доведе до разочароващо положение, при което новия модел е по-слаб и по-орязан от предходния :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   27-07-17 19:19

Като човек работещ в близка до коментираната тема, искам да споделя, че отнема година-две от момента на направата на патент/стандарт, докато се направи чипа, който го поддържа.
Просто нормално време за Research & Development, плюс всички дивотии около самата изработка на първите wafer-и, първоначалното (базово) тестване на съответния чип за дефекти и тем подобни.

Конспирацията за "имат си хубавите неща, но си ги пазят" може и да има доза истина, но би била на някое много по-високо ниво. Като цяло на ниво инжинери имаш списък с изисквания, график и определени физически параметри в които трябва да се вместиш, понякога просто няма време за по-оптимални решения и дори може нещо да се отхвърли, поради краткия срок. Има вариант някое поколение на технология да не стигне до пазара (или да го има, но изключено), заради определен бъг и така...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: e-mil   
Дата:   27-07-17 20:22

Автор: lamerko
Дата: 27-07-17 18:49
"Това за паметите може да си има комплексни причини за забавянето..."

Автор: Dimitar.Tzankov
Дата: 27-07-17 19:19
"Конспирацията за "имат си хубавите неща, но си ги пазят" може и да има доза истина..."


Е, айде сега...
Не говоря за "може би". Цитирах случай, в който дадена компания в прав текст заявява, че има готов нов продукт, но няма да го пусне, заради влошена пазарна ситуация. И това не е единствения случай. Пак преди няколко години шефът на Микрон откровено си каза, че имат готова 3D NAND, но забавянето се дължи на фирмената стратегия, а не на технологични спънки.
https://www.cnet.com/news/micron-customers-wont-have-to-wait-long-for-3d-flash-memory/

Ама тия неща си ги има публично в новините. Каква конспирация търсите?


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: kvakioh   
Дата:   27-07-17 20:25

Конспирация няма, има едно и също дъвчене на 4 букви, в която и да е тема, за която и да е друга марка...И за късмет темата за един друг апарат бива затваряна.
Каквото дойде, някои, малцина ще му се нарадват, повечето ще четат и сравняват сухи цифри, други ще снимат.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: tziko   
Дата:   27-07-17 20:27

The Nikon D850 will be capable of 4k UHD video in FX format (with no crop)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Sauron69   
Дата:   27-07-17 21:33

Почна се, на час по лъжичка. Така до октомври [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: colorphoto   
Дата:   27-07-17 23:16

И след Октомври като се юрнат всички съфорумци да го купуват тоя дивайс няма да можеш се вреди от тях...



Публикацията е редактирана (27-07-17 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: hotsnail   
Дата:   27-07-17 23:32

Няма ли това да е за 100 годишнината?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: pdimitrov   
Дата:   27-07-17 23:37

По принцип това е идеята. 100 години от основаването се навършиха преди два дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Sauron69   
Дата:   28-07-17 08:11

За стогодишнината беше съобщението че ще има нов апарат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: D.S   
Дата:   28-07-17 08:21

Не разбирам защо във всяка тема за ДСЛР след ден, два се почва мърморенето за А7. Ми купете си А7. Защо по дяволите трябва да ве слушаме във всяка тема ??? Вземете си А7 и се радвайте на живота

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Sauron69   
Дата:   28-07-17 16:48

Последни новини [smilie5]

The Nikon D850 has no EVF or hybrid viewfinder, the D850 is "regular" DSLR camera
The Nikon D850 will be even faster than 8 fps (still do not have exact fps number)



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: io_bs   
Дата:   28-07-17 17:43

Беше ясно, че това за хибридния визьор е последната измислица, ала Фуджи купуват Никон или Никон купува Самсунг.
А новината за 8 кадъра в секунда е доста възможно да бъде валинда само при ползването на допълнителен кроп (както и другите тела от серията Д800 снимат по-бързо с по-голям кроп).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: марвес   
Дата:   28-07-17 17:54

Или с допълнителен грип с две батерии, както при D700 се "ускорява" картечницата.

Значи остава изненадата да е в сензора, защото останалото дотук не е много интересно.
D5/D500 са "бързи" камери със сензор от "чужд" производител.
Залагам, че D850 ще ползва "нашия си" Sony 42MP сензор. Едва ли Sony ще се пънат да правят специален сензор за тях в момента, все още 42MP им е "царя" при ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: lamerko   
Дата:   28-07-17 19:15

Какво разбираш под "изненада" - че може го пуснат и на 20мп - ще е изненада, и то голяма :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: джъмбо   
Дата:   28-07-17 19:50

ми на рд то на никон натъртиха, че става за сватбари... честно казано ако сега снимах сватби 36 или 42 мп щяха да ми идват множко, особено ако навъртя 1500 кадрета за обработка

може да се решили да пуснат олекотена версия на д5 нещо като д700 и д3 [smilie8] тоест малко пиксели

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Sauron69   
Дата:   01-08-17 22:56

Айде да побутнем темата с последните, ъпдейтнати слухове [smilie5]

45-46MP full frame CMOS sensor
Improved low and high ISO
New and improved version of SnapBridge
No built-in GPS
Tiltable LCD touchscreen just like the D750 and D500
Memory card slots: one SD and one XQD
AF system from the D5
No built-in flash (from the teaser picture)
Back illuminated buttons (from leaked pictures)
Joystick selector (from leaked pictures)
Built-in Bluetooth and Wi-Fi (from leaked pictures)
8K time-lapse video capabilities (from promo video)
The D850 will be on display at the Photo+ Expo in October
4k UHD video in FX format (with no crop)
No EVF or hybrid viewfinder
Fast fps (8fps or more)
New: the D850 LCD will have twice the resolution of the D810
New: slo-mo full HD 120fps video
New: the SD slot will support UHS-II
New: improved LiveView split-screen display
New: improved silent shooting mode
New: improved battery life
New: lighter than the D810




Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: scuba_d   
Дата:   01-08-17 23:09

Nikon D850 price

All of the info I have been receiving suggests that the D850 will cost under $4,000. For example, I received a tip from Canada that the D850 will cost around CAD 4,450-4,500 or approx USD 3,600. Another tip mentioned a $3,749 US price tag. A UK based store sent out emails where they suggested that the price of the D850 will be "somewhere around £3,499" (around $4,600, VAT is probably included - US prices are usually lower):



Read more: https://nikonrumors.com

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: джъмбо   
Дата:   02-08-17 12:07

кой ли сватбар ще се зарадва на 45 мп [smilie8]
като за начало... нов комп и няколко терабайта дискове

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Sauron69   
Дата:   02-08-17 12:18

Ами фотоапаратите не се правят само за сватбари [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: hose   
Дата:   02-08-17 12:24

никой не го кара да снима в най-висока резолюция

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: colorphoto   
Дата:   02-08-17 12:31

Д-8ХХ серията ще е с много мегапиксели ,мисля че отдавна е явна тази насока.

Ако снимаш само сватби едва ли е смислено да купиш скъпо тяло и да го ползваш на по-ниска резолюция.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Frenchev   
Дата:   02-08-17 12:47

D850 не е сватбарски фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: colorphoto   
Дата:   02-08-17 14:39

Оставили са за сватбарите в класа под флагманите да работят с Канони 5 Д МкХ...

Май не е съвсем шега - всичко си разпределят помежду си японците от различните фирми.[smile]



Публикацията е редактирана (02-08-17 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: dim4o   
Дата:   02-08-17 19:00

Ако има 20 МР RAW, и големината на файла е колкото на Д750, но е с по добро ISO и по добър АФ... що да не е сватбарски...


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: джъмбо   
Дата:   02-08-17 22:21

питах го зашото на рд на никон в синтезиса ДЕБЕЛО подчертаха, че ще става за сватби и репортажи...дори два пъти, а многото мегапикели хич не са добра опция...

хосе... за какъв чеп е да снима на по-ниска резолюция след като зорлем пикселите ще са дребни заради пълната резолюция

сравни размер на пиксел на матрица 35 мм 20 мегапиксела и сравни размер на пиксел на матрица 45...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   02-08-17 23:32

Това с 20Мп би било в DX режим, ако говорим за mRAW (4 фотосайта от байер матрицата, комбинирани в един пиксел), то от 46 идвст около 11-12Мпикс, което за журналистически цели си е боНба. Хем изчистваш ефекта от демозаик филтъра в софта, за сметка на такъв, който от Никон са намерили за подходящ.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: hotsnail   
Дата:   03-08-17 00:59

абе в момнента най-добрия сензор е 42МП следващия след него е 36МП и след тия двата има някакви по 24МП......та логиката с големината не винаги върви туй както я мислим. Технологиите на тия сензори са супер важни. Ако наистина е нов дизайн, сигурно ще има интересни изненади. Най-вероятно ще е оптимизиран за висок динамичен обхват подобно на А7р2 и Д810. Обратното на Д5 и А9 където са заложили на висока скорост на четене. Малко по-сложни стават нещата в последно време със сензорите.

Липсата на нов визьор е кофти. Ама нека видим реално какво ще направят. Вероятно пак ще е макс 5-6 фпс.

При 46МП ще има кроп на видеото във фул фрейм режим или ще е замазано от към детайл заради пропуснати пиксели. Сензорите ако видеото е приоритет са 12, 24 и 42 МП. Всякакви други цифри означават неизбежни компромиси. 46МП на мен ми звучи супер невероятно. Ама и 20МП също са невероятна хрумка и 4K-то е с уникалния кроп 1.5 от кроп сензора......пък Никон явно са си поръчвали вече такива странни неща.

ПП Интересно 46МП с кроп на 4К видеото, липса на електронен или хибриден визьор и 5ФПС и цена около 4000$ как се сравнява с А99м2 който има 12ФПС, страхотно 4К и ХД видео, уникално добър хибриден фокус по целия сензор, с възможност да следи очите на модела и струва 3200$ преди да започнат промоциите, които ще зачестяват от тук насетне..........



Публикацията е редактирана (03-08-17 01:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: lamerko   
Дата:   03-08-17 01:30

Прогнозирам по-ниска динамика (най-вече) и евентуално същите нива на шум при високо ИСО. Технологиите се развиват, но практиката показва, че драстичното увеличаване на пикселите в рамките на една година води до драстично понижаване на динамика и исо. Разбира се винаги могат да заложат на бомбастични числа от рода 3-5 милиона ИСО като при анонса на Д500/Д5, а жалкото е, че отново ще има фенове, които ще лапнат кукичката чак до плувката...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: dim4o   
Дата:   03-08-17 12:16

По-горе пише:

4k UHD video in FX format (with no crop)
Fast fps (8fps or more)

Какви кропове, какви 5ФПС коментираме тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: scuba_d   
Дата:   03-08-17 14:27

New: the D850 LCD will have twice the resolution of the D810
New: slo-mo full HD 120fps video
New: the SD slot will support UHS-II
New: improved LiveView split-screen display
New: improved silent shooting mode
New: improved battery life
New: lighter than the D810

https://nikonrumors.com

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: hotsnail   
Дата:   03-08-17 16:27

dim4o написа:

> По-горе пише:
>
> 4k UHD video in FX format (with no crop)
> Fast fps (8fps or more)
>
> Какви кропове, какви 5ФПС
> коментираме тук.

Ами 46МП не е видео резолюция. Има две опции - калпаво видео или кроп. Няма кроп т.е. калпаво видео. Добре разбрахме поредно недоразумение на Никон се чака....

8фпс от кога се води бързо? Не че нещо ама апаратите за хиляда лева правят 10 фпс и всичко под 10 е бавно.....



Публикацията е редактирана (03-08-17 16:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: lamerko   
Дата:   03-08-17 16:37

Сега кажи, че 8фпс са малко, понеже имало 1-2 тела с повече... Скоро май няма да има фотография - всеки ще пуска 8к видео на 120 фрейма и ще си вади кадрите без никакъв зор за момента :(

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: kvakioh   
Дата:   03-08-17 17:03

Нещата винаги са навързани, така че 42МПикс си се обработват страхотно бързо...на нов лаптоп поне за 1500лв. На някои по-стари, но от една специфична марка също стават много бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: hotsnail   
Дата:   04-08-17 00:22

lamerko преди почти 7 години некс-7 имаше 10 фпс. От тогава всички кроп сонита безогледални имат подобно нещо. Това включва камерки за по хиляда лева! Та няма какво да ми хвалиш 8 фпс. 8 фпс в момента е бавна камера за пайзаж - такава е и моята фул фреймка. Просто никога няма да кажа, че има бърз затвор, щото 2001-а година на филма е било голема работа....

Иначе - От преди година А99, койот ще е много близък до тоя нов д850 има 12 фпс на фул фрейм с 42 мп и почти безкраен буфер. От преди 3 месеца А9 има 20фпс на фул фрейм.

ПП Квако смятах за нов дектоп за снимко мачкане и хубава машина в момента е над 3 бона. Много поскъпнаха процесорите - хубав нов интел е 1000-ка, хубаво видео е 1000-ка, един от тия бързите модули NVRAM или както се казва сега 500-600 лева. Дъно поне 200-300 лева. А дори не съм сложил един 1ТБ ССД и един обикновен 6ТБ диск. Опааа и кутия и захранване, ааа ми 32ГБ РАМ или по-добре 64-ка - 3500 минимум с компромиси с тенденция за 4500

ПП За да не е само примери от други марки - Д700 имаше 8фпс преди 10 годинки



Публикацията е редактирана (04-08-17 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: MarinY   
Дата:   04-08-17 01:25

Лакомията и претенциите са безгранични. Жалко, че не можете да се видите, отстрани.
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: dimitar.tzankov   
Дата:   04-08-17 07:16

горещ охлюв, за какво ти е това видео при обработка на кадри? Или пък чак 1TB SSD?
Обработваш си актуалното събитие от SSD и си местиш снимките на харда. 256-ка е напълно достатъчна (не че аз не съм с 512GB + 480 GB SSD-та).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   04-08-17 07:48

Начи кат му тръгне така кофти на човек да обработва на 16 рам, със слабо видео, 128гиги ссд, на машина за 2500 лв...
Ама то пък и фотоапарата му един такъв... Само 8 фпс... Абе направо викам да се беси, то тва живот ли е...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: victory13   
Дата:   04-08-17 11:52

Видите ли охлюф да пише, задължително гледайте къде е слънцето ... некс 7 пише с десет в секунда, ама по фокуса на първия кадър... където евентуално може и да има фокус, следващите 9 спокойно може да си ги изтриете, щот фокус няма [smilie18] ... иначе със следящ фокус го докарва до 3,5 к/с [smilie18] [smilie18]
а99 пише със следящ фокус точно 6 кадъра в секунда raw файлове... буфера се пълни със 17 кадъра, демек 3 секунди, и чао [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: victory13   
Дата:   04-08-17 11:59

Да допълним, че вероятно се има в предвид втората версия на апарата, дето се постигат 11 к/с RAW, буфера е пълен с 59 кадъра, и след това е с по кадър в секунда...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Dim4o   
Дата:   04-08-17 13:52

Като излезе фотоапарата може да се окаже че писанията на някои хора са се оказали откровенни уникални глупости и адски грешни предвиждания, изпълнени с мега едностранчиви абсолютно супер фанатизирани мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Sauron69   
Дата:   04-08-17 14:04

Апаратът със сигурност ще е много добър. А това че ако човек иска винаги може да му намери някакви кусури е друг въпрос. Със сигурност и някои от недоволните ще са прави, но да се пускат едни критики, като даже няма и официални спецификации, да не говорим за нещо повече е несериозно.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-08-17 17:12

Гледам някакъв слайд с надписи в youtube, уж с потвърдени характеристики ТУК [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Sauron69   
Дата:   11-08-17 18:38

Айде още новини за нетърпеливите [shtrak]

https://nikonrumors.com/2017/08/11/translation-of-the-leaked-nikon-d850-slides.aspx/



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: sohk   
Дата:   11-08-17 19:26

-45.75 Mpix
-9 кад/сек (със грип и батерия от D5) 7 кад/сек без нищо
-51 14-bit Uncompressed NEF буфер
-AF и мерене от D5
-64 native ISO
-Focus Stacking - вградена фукнционалност
-4K (за сега не се разбира със или без кроп)
-Още по-голям визьор
-Тих режим (очевидно електронен затвор)
-Някакви настройки на баланса на бялото която приличат на режим Sony (напудрени цветове) и режим Canon (по-плавни тонове на кожата)
-Светещи задни бутони
-Raw L, M и S
-XQD + SD слотове

На това му се вика стабилно предложение.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: tuizzl   
Дата:   11-08-17 19:26

Със сигурност D850 ще е по-добро от 5D MK IV. Хитър ход на Nikon. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: sohk   
Дата:   11-08-17 19:28

Представи си ако се окаже и по-евтино :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: джъмбо   
Дата:   11-08-17 20:05

-XQD + SD слотове

хъм...

това дали не е извиване на ръцете от Сони, които останаха единствен производител на тези карти [smilie8] а повечето производители предпочетоха CFast...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: sohk   
Дата:   11-08-17 20:50

Аз това, което знам е че CFast имат проблеми при записването на висока скорост ... ядът информация и се получават артефакти и дефектни файлове. Картите все още не са особено надеждни и са безумно скъпи. Освен това CFast е на по-стария SATA тип интерфейс, чийто максимални скорости са сравнително лимитирани. XQD използва PCIe интерфейс. CFA, които са разработили CFast картите вече разработват нов стандарт CFexpress на базата на PCIe Gen3 интерфейса, което значи, че CFast ще бъде заебан и то съвсем скоро. CFast няма да е обратносъвместим с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: sohk   
Дата:   11-08-17 20:56

Само ще ти покажа как изглежда прототипа на CFexpress картата, ти сам реши, кой стандарт е за предпочитане.

On June 13th, 2017, Delkin introduced the first CFexpress cards based on the CFexpress 1.0 specification.[3] The cards have a XQD form factor and use two PCIe 3.0 lanes. They come in 32GB, 64GB, 128GB and 256GB capacities, with up to 1 terabyte in the future.

https://www.delkin.com/wp-content/uploads/2017/06/Delkin_CFexpress-257x300.png


Та купуването на фотоапарат с Cfast карта си е малко не особено добра инвестиция от гледна точка на достъпност на картите, цена и перспектива за развитие на стандарта.



Публикацията е редактирана (11-08-17 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Sauron69   
Дата:   11-08-17 22:46

Не знам, но според излезнала та информация , поне на хартия на мен това ми изглежда най-близкото до идеалното предложение за ФФ фотоапарат. Дано и в реалност да е така [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: джъмбо   
Дата:   12-08-17 09:26

ок, но както казах само един производител на такива карти остана, което го прави своего рода монополист [smilie8] и риск в един момент да зареже системата
иначе честно казано винаги съм предпочитал два еднакви слота, когато става въпрос за професионална работа
мен като тестер да ме устройват различни слотове защото все за някой от тях имам картимакар понякога да не са най-добрият избор

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: джъмбо   
Дата:   12-08-17 09:43

за мен идеалната е д5 със съвременна 12 мп матрица от д3с, казвам съвременна защото междупикселното пространство за 7-8 години се е намалило доста и размера на пиксела ще е доста по-голям от легендарните тогава 8,4 микрона [cool] това означава, наистина да снима в К@@@ @@з и да се вижда нещо с детайл незамазан от шумоподтискащ софтуер...

но... народа е пиксело маниак... дейба[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Sauron69   
Дата:   12-08-17 10:02

Официалния анонс се очаква на 16-ти [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: марвес   
Дата:   12-08-17 11:49

Хмм, чудни спецификации!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Sauron69   
Дата:   12-08-17 12:06

Систематизирано, всички данни засега:

45.75MP full frame CMOS sensor
New and improved version of SnapBridge
No built-in GPS
Tiltable LCD (3.2", 2.36 million dots)
Fully functional touchscreen: supports touch AF, touch shutter and touch menu
Memory card slots: one SD and one XQD
AF system from the D5 (153 points, 130% frame coverage compared to the D810, all AF points @ -3EV, middle/center crosshair sensor @-4EV)
New smaller AF point
No built-in flash
Back illuminated buttons
Joystick selector
Built-in Bluetooth and Wi-Fi
8K time-lapse video capabilities
4k UHD video in FX format (with no crop)
No EVF or hybrid viewfinder
Slo-mo full HD 120fps video
The SD slot will support UHS-II
Improved LiveView split-screen display
Improved silent shooting mode: fully-silent, no-sound electronic shutter in live view (no mechanical movement, can shoot up to 30fps @ 8MP with the electronic shutter)
Improved battery life
Lighter than the D810
Native ISO range: 64-25,600
ISO 64 extendable down to ISO 32 (Lo1 = 32, Hi 2 = 108,400)
7fps without grip, 9fps with grip (MB-D18a battery grip)
51 images raw buffer at 14-bit RAW
0.75x optical viewfinder (largest ever on a Nikon FX cameras)
180k RGB meter
No AA filter
Supports for Nikon wireless trigger WT-7
Fully-silent, no-sound electronic shutter in live view (6 fps silent shooting)
Built-in focus stacking: up to 300 pictures with up to 10 levels of focusing steps (still need external software)
Price will be CNY 23,999 or around $3,600 (source: Chinese forum)
Announcement date could be August 16th
RAW sizes: small, medium, large
New 1:1 mode
New natural light AWB


Read more: https://nikonrumors.com/2017/08/12/nikon-d850-specifications-recap.aspx/#ixzz4pWvfwrOc

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: джъмбо   
Дата:   12-08-17 16:18

сони не си дава окачането на дисплея... уникално е...
познавам човек който щеше да си взема никон и пробва сони 77 и...

както се казва ще има радостни от пикселите, аз не съм сред тях... макар APS сензорите отдавна да са с по-гъсти матрици от 35мм стандарта... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: марвес   
Дата:   12-08-17 18:22

джъмбо, не се обработват трудно 42MP RAW с процесор Ryzen 8c/16t, всичко лети на Lightroom и Photoshop. Вярно, струва пари, но неколкократно по-малко от самия фотоапарат (и доста по-малко от аналогичен Intel процесор по производителност).
Аз сглобявах до скоро 60+ RAW кадъра 42MP в панорами на тази машинка и нямам оплаквания също, Чака се, но и с 16MP файлове също не става на мига.

На който му се дават 7000лв за ново тяло все ще намери 1000 за нови компютърни части, дори като гледам апаратите се сменят по-често.

А за ниския шум, оразмеряваме тези 46MP на 12MP и абра кадабра, шума магически изчезва, по-добър резултат дори от съвременна 12MP FF матрица.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: джъмбо   
Дата:   12-08-17 18:53

А за ниския шум, оразмеряваме тези 46MP на 12MP и абра кадабра, шума магически изчезва, по-добър резултат дори от съвременна 12MP FF матрица - барабар с детайла, пробвал съм ги тези легенди нямат нищо общо с големият пиксел... както и да е

с летенето на шопа и лайтрума особено с последните версии също е фантазия, но аз гледам друго... терабайти нови хардове за складиране
в един момент ще ти трябва шкаф с охлаждане и в него 20 диска за да имаш достъп до всичките си файлове

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-08-17 19:27

Аре, Ново инфо от този симпатяга

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: sauron69   
Дата:   15-08-17 19:58

https://m.youtube.com/watch?v=yerE1npLwBY

И Тони Нортъп е пуснал превю на още не обявения апарат. Ама тъй като се очаква това да е утре му е простено [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-08-17 20:17

Цената, ако е както се предвижда - 3600$ си е ОК, в БГ както предположих ще е нещо към 7.5к лв [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: e-mil   
Дата:   16-08-17 05:36

Автор: джъмбо
Дата: 12-08-17 18:53
"но аз гледам друго... терабайти нови хардове за складиране
в един момент ще ти трябва шкаф с охлаждане и в него 20 диска за да имаш достъп до всичките си файлове"


На 20 диска ще събереш 20 години активно снимане. И едва ли имаш нужда от постоянен достъп до всеки файл заснет през това време. [smile]

Ако е само за складиране, то един евтин NAS (може и втора ръка) с 4 броя 6-терабайтови дискове в RAID 5 ще ти даде около 16ТБ. Айде да кажем, че там пазиш и експортнати TIFF или JPEG, някое и друго PSD, някой и друг видео мейкинг... нека да са 13ТБ.
Значи имаш място за между 170 000 и 210 000 RAW файла - примерно от 50 мегапикселовия Canon 5DS (около 60-77МБ на файл).

Тоест това е съизмеримо с очаквания живот на затвора на апарата, което в календарно време не е малко. Да, но ти вероятно не пазиш всеки заснет файл, а само тези, които струват нещо. Освен това не размахваш всеки ден голямата тояга, а правиш и множество снимки с други камери или телефони, които заемат значително по-малко място.

Дори в твоя случай, понеже снимаш и видео пак ще имаш доста място. Един 45-минутен филм в HD, със 110 мегабита в Прорез е около 37-38ГБ. Също 45-минутен филм, но в 4К (UHD), 600 мегабита, Прорез е малко под 200ГБ. Е, колко пъти годишно имаш такива продукции, че да се притесняваш за мястото?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: JohnyWalker   
Дата:   16-08-17 09:57

e-mil, e на това му се вика сметка без кръчмар. Ти 20 години с 1 камера ли снимаш? Хората дето снимат редовно чупят затвор на всеки 2-3 години демек говорим за милиони снимки. След 10 години ще имаш 100+МР (200+МВ) камери това сметнато ли е? Колко минути (МВ) мислиш е една сватба, а 4 сватби на месец, а 40 на година, а 20 години?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: e-mil   
Дата:   16-08-17 10:28

Автор: JohnyWalker
Дата: 16-08-17 09:57
"e-mil, e на това му се вика сметка без кръчмар. Ти 20 години с 1 камера ли снимаш?"


А колко от камерите през последните 20 години са били 50 мегапикселови?

Автор: JohnyWalker
Дата: 16-08-17 09:57
"Хората дето снимат редовно чупят затвор на всеки 2-3 години демек говорим за милиони снимки... Колко минути (МВ) мислиш е една сватба, а 4 сватби на месец, а 40 на година, а 20 години?"


4 сватби/събития Х 4000 снимки Х 52 седмици = 208 000 снимки. За да станат 1 млн ще отнеме почти 5 години. А минутите и мегабайтите на видеото нямат нищо общо с мегапикселите на новите камери.

Само че Джъмбо говори за "всичките си файлове". Тоест файловете, които касаят него и за които иска да има постоянен достъп. А не всички файлове на всички клиенти. Ти прочете ли изречението, в което казвам, не пазиш всеки заснет файл, а само тези, които струват нещо? От една сватба или събитие си отделяш десетина най-добри снимки за изложбени цели, а другото за какво ти е? И от какъв зор ще пазиш 5-6 часово видео от сватбата на някой си?
И въобще всяко събитие ли снимаш в RAW и/или на видео?

Ако трябва да пазиш всички снимки и видео неограничено време на файлов сървър за бърз достъп, то клиентът трябва отделно да си плаща за пазенето.
Вкарването в архив на милиони снимки и видео всеки 2 години вече не е фотографски бизнес. Дори 1 милион на 5 години за фотограф е много. Това си е направо малък дейта център със сторидж. Съвсем различен бизнес, който няма нищо общо със снимането.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Xizario   
Дата:   16-08-17 20:47

Смешното е че Никон нямат обектив който да вади над 30 мегапиксела.

Но поне хората ще се кефят на 2 цайса и 1 сигма малко повече от сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: ararat   
Дата:   17-08-17 13:02

Автор: Xizario
Дата: 16-08-17 20:47
Смешното е че Никон нямат обектив който да вади над 30 мегапиксела.


[smilie10] Ти сериозно ли си го мислиш това?!?!


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: sohk   
Дата:   17-08-17 13:06

До Xizario


По-смешно е, че не знаеш за какво говориш изобщо.



Публикацията е редактирана (17-08-17 13:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   17-08-17 16:09

Оставете водомерите....
Кажете де е D850?!?!?
Какво стана с него....? Де забуксува схемата с него???

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: e-mil   
Дата:   17-08-17 16:35

Автор: Yonko_Rusev
Дата: 17-08-17 16:09
"Кажете де е D850?!?!?
Какво стана с него....? Де забуксува схемата с него???"


Върни се до първия пост в темата и пак го прочети! Или поне заглавието на темата прочети!
Преди няма и месец обявиха, че го разработват. Никой не е казвал, че излиза в продажба. Няма как да знаем дали разработката буксува, защото всичко извън анонса са слухове.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: sohk   
Дата:   17-08-17 16:39

Съдейки по изтеклите слайдове, фотоапарата вече е разработен и е въпрос на време(седмици) да го обявят официално според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: e-mil   
Дата:   17-08-17 17:41

Е, то е ясно, че са близо - те затова обявяват разработката. Иначе ако мине много време до анонса няма как да се поддържа хайп.
Но ме съмнява да го анонсират след няколко седмици, защото това означава да го покажат на сравнително малкото сингапурско експо, а след това Фотоплюс в Щатите е чак края на октомври. По-вероятно е да го готвят за тогава.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: sohk   
Дата:   19-08-17 01:20

Явно няма да е след няколко седмици ... а другата седмица на 24-ти

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: sauron69   
Дата:   22-08-17 19:40

Nikon D850 announcement in 36 hours

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: sauron69   
Дата:   23-08-17 07:12

https://nikonrumors.com/2017/08/22/leaked-nikon-d850-press-photos.aspx/


Leaked Nikon D850 press photos

Към момента според таймера остават 23:48 часа до обявяването[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: tishovsx   
Дата:   23-08-17 12:47

Браво!
Даже и семпли има [smilie24]


https://nikonrumors.com/wp-content/uploads/2017/08/Nikon-D850-sample-photos4.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: lamerko   
Дата:   23-08-17 15:08

Хм... потресен съм. Мяза на Никон [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   23-08-17 15:30

Появи се ...тоя Монстър , разгеле !

http://thenewcamera.com/nikon-d850-announced-press-release-full-specification-and-more/


Честито на всички чакащи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: sauron69   
Дата:   23-08-17 15:41

Още не е честито, щото официално не се е появил.[smilie5] . Според никонрумърс анонса се очаква след около 15 часа [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: sohk   
Дата:   24-08-17 08:38

Ето го вече и официално - D850
Сега остава да разберем и родната цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: sauron69   
Дата:   24-08-17 09:00

Родната цена ще е... като за европейци [smilie2]
US price: $3,296.95 ,Europe: €3,799

Та предполагам че няма да сме по прецакани от другите европейци- примерно 7600 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: ararat   
Дата:   24-08-17 13:35

http://www.rossharvey.com/reviews/nikon-d850


Ето и какво казва накрая:
A superb DSLR in its own right with some of the key benefits of mirrorless. I love this direction, Nikon. Can't wait to see what the future holds! The D850 will be great for anyone; wedding, portrait, landscape, sport (9FPS with grip), travel, street and photojournalism.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: dim4o   
Дата:   19-08-18 13:49

Невероятен фотоапарат!!!

Една година след обявяването все още е на PRE-ORDER в BHphotovideo, смятай!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: uri64   
Дата:   19-08-18 15:52

Тука па у БГ-то го има наличен и в Павилиона и в Синтезиса...смЕтай ти колко са зле у щатско [smilie5] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: dim4o   
Дата:   19-08-18 16:25

Хахаха, в БГ апарати има, ама па̀ре нема, та си стоят по витрините.
В Америката обратното - имат пари хората, а па немат апарати!
Да ги ожалиш направо!


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D850 ... в разработка
Автор: mmjm   
Дата:   19-08-18 17:42

Интересно


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »