Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Никон Д820 -
Автор: Shilo   
Дата:   07-07-17 15:34

Честито!

https://www.nikonrumors.co/nikon-d820-rumored-to-have-a-46-5mp-sensor-to-be-announced-on-july-25th/

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: марвес   
Дата:   07-07-17 15:41

Шпионка от входна врата вместо хубав EVF визьор
Хлопащо огледало - хем тежи, хем не можеш да се огледаш на него

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: samurai2   
Дата:   07-07-17 15:44

Shilo[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: kvakioh   
Дата:   07-07-17 15:47

Стабилно. Точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: ludiakolio   
Дата:   07-07-17 19:40

Честито на хората, които им трябва.Чудя се само ква машина ми трябва да разцъкам спокойно 300 роу кадъра на 50мпикса кат си отворя бира пред компа?


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: Jk.freeman   
Дата:   07-07-17 19:43

^няква с турбо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: e-mil   
Дата:   08-07-17 00:08

Автор: ludiakolio
Дата: 07-07-17 19:40
"Чудя се само ква машина ми трябва да разцъкам спокойно 300 роу кадъра на 50мпикса кат си отворя бира пред компа?"


Обикновена домашна геймърска. Даже не е задължително да е нова. Още като започнеш да наливаш бирата в чаша ще са отворени.
Пример: Pentax 645Z и Canon 5DS също са 51 мегапиксела. Излязоха преди 2-3 години. Тогава 120 файла от Pentax 645Z се отваряха за секунди в Lightroom и се работеха сравнително лесно на домашен компютър i7-3770, дъно z77, 16GB DDR3 667MGHz, GTX970 с 4GB памет, HDD Toshiba X-300. Което е домашна техника модел отпреди 5 години. Само Тошиба-та е отпреди 2, но все пак е HDD. На SSD се отварят още по-бързо, а те вече не са скъпи.
Всъщност 120 броя RAW по 50 мегапиксела се отварят по-бързо отколкото 10 PNG по 48 мегапиксела.

А пък ако е само за разцъкването - с Faststone се селектират още по-бързо, щото чете само превютата.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-07-17 04:50

С по-добра фокусна система и по-добро представяне на високо исо сравнено с предходниците от същия клас (Д8хх и Д7хх) мисля, че това ще е адски добро попадение от Никон. За мен по-интересна ще е цената му след като го анонсират [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: colorphoto   
Дата:   08-07-17 10:49

Как я усетихте по-добрата АФ-система?

Докато използват автофокусни системи от осемдесетте години по-добри няма как да бъдат!

Който не ми вярва да си изрови филмово тяло от 2000и някое си лето и да започне да се възтогва от великия напредък при фазата с алгоритми!

Пласебо ефекта...

От толкова време все го подобряват тоя автоокус а всъщност отдавна няма на къде при огледалцата и фазите!



Публикацията е редактирана (08-07-17 10:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: dim4o   
Дата:   08-07-17 14:41

Въобще не съм съгласен с горното мнение [cool]

Имам едно Д200 (2005), мисля че все още работи, само трябва да му намеря батерията и зарядното, ако искаш ще ти го дам да поснимаш с него и да го сравниш с твоето Д610, после сложи ръка на сърцето, и кажи че няма разлика в АФ-системата...

Виждам че имаш и Ф65 (2001), така че може и сам да пробваш дали между 5-точковия му АФ и този на Д610 няма разлика. За мен разликата е огромна. За друг може и да не е, въпрос на субективна оценка.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-07-17 18:37

Пепи, това с по-добрата АФ система е предположение в сайта посочен по-горе (всъщност споменават, че е като тази на Д5), но според мен не е изхвърляне на пясъка! До сега АФ-системата не е прилагана при предходните модели от този клас. Уважам мнението ти, но не вярвам да смяташ че АФ при тяло Д80, даже Д90 или Д7000 например ще се справи по същия начин, като този при новите тела, като настоящото и то при всякакви ситуации [smilie3]

И нещо друго... прави ми впечатление, че напоследък си се фокусирал, вярваш и споменаваш често напредъка при безогледалките (който не е спорен), вземи си едно Сони и го разкарай това огледало, като толкова неприязън изпитваш към него, но не знам защо трябва да плюем и псуваме бившата, ако ще я сменяме! Уважавам и бившите и настоящите си, вярвам в правилния и грешния избор, но не на всяка цена моя избор е еднакво верен и важи за всички! Наздраве в горещините [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-07-17 19:36

Нероден Петко - пък вие се пените, та чак слюнка хвърчи навсякъде???
Явно ентусиазмът надделява над разума.
Никон първо да си оправят абсурдната съвместимост на тела и обективи!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: stzz   
Дата:   08-07-17 20:59

Абсурдно е, когато една система е близо до границите на възможностите си, да я отричаме в името на нова, само заради перспективата че тя би могла да бъде по-добра - като в такива случаи, за удобно се пропуска абсолютно коректната работа на старата(фазовия фокус)!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: d.s   
Дата:   08-07-17 21:25

То като цяло DSLR-a вече е разработен до ента степен. Те затова безогледалните реват, че нищо ново под слънцето, ма то какво повече ? Те вече са толкова осъвършенствани, че няма на къде. Никон и Канон като пуснаха ФФ, 1600 исо и 3200 що годе използвамо беше мантра небесна, ся на 24 000 няма ли детайл в сенките не струва. Фазовите фокуси вече с половин бутон и коват. Видеота, карти, подвижни екрани, по два по три процесора. Сону къде бяха 2005, че не се сещам ? Просто яхнаха вълната в точния момент, когато технологията вече е доста поразвита

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: fotograf123   
Дата:   09-07-17 01:11

Автор: d.s
Дата: 08-07-17 21:25

Сону къде бяха 2005, че не се сещам ?

______________


По това време купиха Минолта !


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: hotsnail   
Дата:   09-07-17 10:51

Честито за новия модел

Ще си драсна мнението и дори няма да чета какво става нататък.

Технически нещата са ясни.

Сензора след а7р2 и д810 е видно, че има мегдан за развитие. Не толкова детайл ами шум, динамика, цветове. Дано пуснат 16 бита РОУ. Мисля си, че и сегашното поколение камери го заслужаваха, но не го видяха. Картинката на тоя никон с новите им обективи ще зачуди много хора дали да купуват среден формат фуджито, хасито или тоя никон е достатъчно близко.

За разлика от Канон Никон направиха много добри обективи от широко до телефото имат нови и много силни неща. Нямат 135-ца ама 105/1.4 и 85-ците им Г серията са доста добри. За това ми се иска някой да направи чисто електронен адаптер за Никон Е обективи до Сони Е байонета.

За АФ, визьор и т.н. преход към безогледални от Никон няма какво да чакаме. За разлика от Канон те просто нямат потенциал в момента да изкарат нещо различно от ДСЛР. Става дума за начална инвестиция в две тела, 5-6 обектива, два или три адаптера за нова безогледални система, огромен маркетинг и много бавна възвращаемост. Вариант е ако се съберат с Фуджи или Сони или дори с Олимпус или Панасоник (последните скокнаха на Канонския ЕФ байонет за фул фрейм ама ще видим)

Иначе при никон последната голяма техническа новост беше д3, д300 и д700 - сложиха много повече интелигентност във фазовата система и компенсираха бая източници на грешка. Ама всички знаем, че на д800 още се видя, как системата достига своя максимум. За калибрация помните някои броики, че се пращаха само на едно, две места в Европа, където с много специална техника ги нагласяха да работят.

Новости като следене на очите на модела, разпознаване на лица, заключване на обекти и подобни щуротии няма как да се случат лесно. Няма как да видим 400 или 800 фокусни зони в 93% от кадъра. Няма как да щрака 20фпс. Няма да има и 100% безгрешен фокус. Просто като д500 и този ще е най-добрия фаетон по времето на първите автомобили. Със сигурност ще си върши ДСЛР-ската работа. Със сигурност с всяка изминала година ще се усеща леко по-изостанал.

Интересно е все пак ще има ли фазов фокус във видео, ще има ли подвижен дисплей, ще има ли 4к от целия сензор без брутален кроп, ще има ли хубави гама криви за видеото, наистина ли ще има XQD (в момента само Сони правят XQD и имат едва 2-3 професионални камери които го приемат)

Как да го кажа, малко Никон ДСЛР 2017 е като VW дизел от 2016......върви много яко ама бъдещето е меко казано под въпрос



Публикацията е редактирана (09-07-17 10:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: Somersby   
Дата:   09-07-17 11:03

Никон не е марка която си струва да дам 7,8-10 бона . Предпочитам нещо на сони или канон ! Но не и никон. Трудно се работи с тази техника .! Сони имат най лесното меню Никон НЕ .! ПО ФОБТЕ да изчакам 1-2 г за канон Марк 5 или 6 да дам 10000 за супер качество и апарат 1 път.! Това е .! При Никон всичко е объркано някакъв хаус е не е ясно апарата които се пуска кои сигмет е easy,full frame. Ниско,средно ниво и професионално.!!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: samurai2   
Дата:   09-07-17 11:08

Никон Е марка която си струва да дам 7,8-10 бона

и съм благодарен на жена ми че за 50 годишнината ми подари
Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8E FL ED VR
6 хилки но всеки лев си струва [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-07-17 11:35

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: samurai2   
Дата:   09-07-17 11:57

адашко така е братчед[beer]
уникален е


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-07/1499590539_20063-AF-S-NIKKOR-70-200mm-FL-ED-VR_2.jp



Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   09-07-17 12:00

samurai2 ....на какво боди си го завинтил този най нов 70-200/2,8 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: sauron69   
Дата:   09-07-17 12:05

ПО ФОБТЕ да изчакам 1-2 г за канон Марк 5 или 6 да дам 10000 за супер качество и апарат 1 път.!

И какви са тези канони Марк 5 и 6 ?[smilie10] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: samurai2   
Дата:   09-07-17 12:09

на д750 ама жена ми го открадна [smilie18] и си го сложи на 7100 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   09-07-17 12:17

samurai2 - мале майко :)))) Тоя обектив за такива Топ тела ли е ?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д820 -
Автор: samurai2   
Дата:   09-07-17 12:19

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
на 13 август ше ср видим в Зарата тамън ше почерпиш за хелиуса..нищо не каза за него [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »