Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ararat   
Дата:   31-08-18 14:28

Но пък плюенето по марките ще продължи с пълна сила. А горките Олимпус, те ги измислиха безогледалните, а сега ги няма никакви, няма кой да ги нахейти даже...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   31-08-18 15:46

ако трябва да сме исторически точни... първата безогледалка е Epson R-D1 - 2004 година, следва Leica M8 - 2006, а първия нека да го наречем масов безогледален Oly PEN 1 е чак 2009 и още помня премиерата в кафето на НДК... ех кога минаха тези години...

Олитата и Панасониците няма какво да се хейтят, те си имат своя ниша с добре изградена система от компактни обективи. Радвам се че до Оли М1 скоро ще мога да добавя Nikon Z6, защото фотографията е преди всичко забавление, а камерата просто ти дава нужното за това забавление. [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   31-08-18 18:14

Пускат водата с този:
RF 28-70mm f/2L USM
И другите компании отиват в канала.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: localhost   
Дата:   31-08-18 18:16

Аз по-скоро бих си взел кита с 24-105 - за туризъм ще е пушка.

Но ... ще видим след седмица кое, какво и кога.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: 8art   
Дата:   31-08-18 18:23

и ходещите на Фотокина да си носят огледала, щото кат гледам ще са кът ....

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   31-08-18 19:00

[smilie18] След тях никон веднага ще пуснат 10-1000 1.4 и това ще е. 28-70 2.0 за всеки малко в час е ясно, че е грешка в писането или грешка при маркетинга защото това ще е огромен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: flac   
Дата:   01-09-18 01:13

"Canon" просто ( сложно... ) - чакат, или не са готови, в което се съмнявам...
Ако чакат - "Април" - лошо за нас като потребители. За Тях - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-18 09:01

30.3 Million Pixels Full Size CMOS
Dual pixel CMOS AF
The ranging range is 100 × width 88% of the live view video display range
EV-6 low brightness autofocus
4K video
Touch panel liquid crystal
Multifunction bar installed (2nd picture image)
Wi-Fi · Bluetooth installed
Dustproof drip-proof · magnesium body
Battery: LP-E6N
Battery grip: BG-E 22
Size: Width of about 136 mm × height of about 98 mm
Weight: Approximately 580 g
Mount: inner diameter 54 mm, flange back 20 mm, 12 pin
Mount adapter: “Mount adapter EF – EOS R” “Control ring mount adapter EF – EOS R” “Drop – in filter mount adapter EF – EOS R”


https://www.mirrorlessrumors.com/wp-content/uploads/2018/09/canon_7.jpg




https://www.mirrorlessrumors.com/wp-content/uploads/2018/09/canon_8.jpg




https://www.mirrorlessrumors.com/wp-content/uploads/2018/09/canon_1.jpg




https://www.mirrorlessrumors.com/wp-content/uploads/2018/09/canon_11.jpg




https://www.mirrorlessrumors.com/wp-content/uploads/2018/09/canon.jpg




RF 35mm F1.8 Macro IS STM
φ74mm×62mm
306g


RF 50mm F1.2L USMRF 50mm F1.2L USM


RF 28-70mm F2L USM



RF 24-105mm F4L IS USM
φ83mm×107mm
698g



Публикацията е редактирана (01-09-18 09:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ZENON   
Дата:   01-09-18 09:15

Огледалото умре.
Сега ще има пак спорове, ама безогледални и така докат има живи хора [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-09-18 09:30

Колкото и бензиновия и дизеловия двигатели са умрели ... Все още по-старата огледална технология ще служи ... особено d5 и 1dx ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-18 09:31

Обаче вярно ще направят 28-70/2.

Бая народ писаха покрай Никонския анонс, че е редно един много различен обектив да има, за да илюстрира възможностите на новата система. Канон имат 2 - 50/1.2 и тоя 28-70/2. Те и преди имаха 50/1.2, но това винаги си е интересно.

24-105 е супер смислен ход също.

Нов байонет е

20мм работна отсечка, 54мм диаметър.

3 адаптера ще пуснат - електронен за филтри и явно някакъв ръчен...

35-цата на Канон ми изглежда точно както трябва - сравнително компактна (Никона е огромен)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ombre   
Дата:   01-09-18 09:34

Я и канончето изглежда с гот грип,за разлика от една друга марка,дето само с грип е удобна.Дано сончовците се замислят от към дизайн за следващите камери,че тия са уникално....Реално,са единствената фирма зле в това отношение.
Ивайло,не е умряло,това сапървите камери на двете големи компании,и когато започнат да се използват масово и хората ги предпочитат тотално пред дслр,то тогава може да се каже,че вече огледалото е в миналото.Най-вероятно това време няма да е много дълго,но знае ли човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: nsirakov   
Дата:   01-09-18 09:35

абе аз уж съм канонец, ама тоя кютук ми изгелжда грозен на мен...

може пък да не разбирам от дизайн...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ombre   
Дата:   01-09-18 09:40

Може би ,защото леко наподобява по ниския клас дслр на компанията,които не впечатляват с външен вид и индиректно може би го сравянваш с 6д което имаш,но пък от друга страна може да е страшно удобно тяло.Това разбира се е валидно за конкретен модел и потребител,който ще го ползва...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ZENON   
Дата:   01-09-18 09:41

Много добър сет от стъкла за начало.
Въпреки, че се ослушваха дълго време, мисля че Канон прави най-смисления първи ход от всички до сега.
Остава да видим как ще се представят компонентите.

Любопитен съм, как ще се отрази всичко това на цените.[smilie7]


Лорде, огледалото си заминава искаш или не искаш.
Е и сега има платноходки, ако искаш да сравняваме [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-18 09:48

Ами първия фул фрейм безогледален е на който екрана ще се изнася отстрани.

Това май е доста удобно за да снимаш сам видео. Така де екрана ще може да се обърне.

От друга страна обаче подобно на някои панасоници, ако изнесеш екрана настрани няма да са много използваеми жаковоте за микрофон, хдми и т.н.

Дизайна си е реплика на ДСЛР дизайна. Tова е Канон все пак . ЕОС 1 все още по учебниците за дизайн се води продукта дето дефинира камерите.......


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d8/Canon_EOS-1_front-left_2016_Canon_Plaza_S.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: nsirakov   
Дата:   01-09-18 09:49

омбре... той и 6д не ми е легнал на сърце откъм дизайн.. ползвам го щот работи добре като трябва да се свърши някаква работа с него...
според мен да правиш безогледална камера като на външен вид е изработваш точно като дслр си е липса на артистизъм... а не е като да нямат дизайнери големите марки...

от досегашните безогледалки (изклчвам х-про 2 дет се влюбих в него) само Оли ом-д ме е грабвало откъм дизайн...

Лично разъждение - ако на фирмите им излиза по-евтино и лесно да правят безогледални камери огледалото ще умре... но не защото е по-назадничаво или остаряло.. просто няма да има кой да го произвежда... и щем не щем ще свикваме с новото...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ombre   
Дата:   01-09-18 09:54

Лорде, огледалото си заминава искаш или не искаш.Ако това е към мен,както казах и според ще замине,но нямам представа кога,а и не вярвам,че някой може да го каже,но тенденцците са такива.

Няма какво да сравняваме,факт е ,че все още дслр се предпочита от хора които изкарват пари от това,особено спортните и репортажните фотографи.
Много са нови камерите на двете компании/даже канонската още я няма/,за да бъдат заменени динозаврите тотално.По горе казваш:" огледалото умре",демек факт ,който е станал,а по долу :"си заминава",което е процес, във времето.....
В някоя от темите,се пишеше,че паралелно с безогледалките каникон,ще си правят и дслр-ите.Това,ако е истина,се чудя какво ще пишем след време....?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: marves   
Дата:   01-09-18 09:56

Кефят обективите! 35/1.8 е супер компактен, предвид, че е за къса работна отсечка!

24-70/2 става за всичко! 70/2 си е екстра и за портрети, доста близо до 85/1.8 визия :)

Апарата изглежда с удобен грип.

Кефя се, интересни месеци за техноонанисти предстоят :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ombre   
Дата:   01-09-18 10:00

Все си мисля,че техноонаниста е само 1.....:)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: marves   
Дата:   01-09-18 10:03

аа, много са като процент сред людете покрай фотографските среди :)


Dual Pixel технологията ако е още едно ниво над това, което Canon в момента имат може да се окаже най-бързия автофокус сред безогледалките.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-18 10:10

Ами за сега знаем за -6EV чувствителност на фокусната система, това е зверско. [cool] Ще лови фокус на звездна светлина в пущинака...



Публикацията е редактирана (01-09-18 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kireto_a   
Дата:   01-09-18 10:14

уха, на някой в никон ще му благодарят... хората запознати с голямокорпоративната култура ще ме разберат. това мяза да е по-смислено от зии, въпреки че и то ще е с 1 слот. само дето, това си е базовата камера и можеби е "простено".

няма сила, дето да ме убеди че тоя дуал пиксел в крайна сметка не прее... картинакта - по зле високо исо и по малък обхват. 6д2 го доказва много добре. което в крайна сметка си е слабост, защото камерата ще работи толкова добре колкото и а7м3, ама снимките...

обективите са супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   01-09-18 11:56

5дмк4 е с дуал пиксел и никой не е казал, че има драми с високо исо и динамика [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   01-09-18 11:57

Засега не е спомената стабилизацията, въпреки че не вярвам да липсва след като всички имат.

Другото което никой не отбеляза...покритието на визьора с фокусни точки - по хоризонта 100% (от горе - до долу), а по вертикала 88% (най-вероятно ще липсва по една колона от точки в двата ъгъла).
Това е покритието на Sony A9 - 93-94% общо [smilie10]

Грипа е удобен, с батерията едва ли ще се изложат, 2 карти лично на мен не са ми нужни (вратичката изглежда за една карта, но може да са все пак 2 разположени успоредно)
-6 EV [smilie10] [smilie10] [smilie10]

50/1.2 не изглежда голям
28-70/2 е по-малък от сонишкия GM, а може да е и по-евтин.
35-ката е компактен и ми напомня на EF 35/2, който ми беше любим обектив, и понеже е STM, си мисля че няма да е повече от 1000лв (В момента снимам с zeiss 35/1.4, но винаги го затварям до f1.8-2, щото не ме кефи остротата, а и не е като да е безгрешен[smilie18])

Заедно с дуал пиксела, и на цена 4000-4500лв...май ще се връщаме в лагера на "бащицата"[thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »