Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   24-08-18 21:01


http://store.picbg.net/pubpic/87/28/44433bd0de698728.jpg


2 броя както се очаква. Моля, не бълвайте много техничарщина.
Както имаше за Никон, сега и за Канон, преди да се "родят".

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-18 21:05

Кога ще дойдат?

Тия картинки не са много информативни или убедителни

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   24-08-18 21:08

2-3 месеца ще ги мислим, дано не ги дъвчем[smilie22] ...При другата марка бяха само силуети също, да не се забравя.
На мен ми трябва ново тяло и да поема жадно обективи..

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   24-08-18 21:31

Ако това изобщо има нещо общо с истината, съдейки по орязаните крайчета на сензорите - EOS M байонет.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   24-08-18 21:36

Нов и с адапторче байонет, да.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   24-08-18 21:40

Не знам от къде си ги изровил, но това не ми изглежда на нещо истинско. Прилича на силует на накой PowerShot със залепен отгоре байонет и сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   24-08-18 21:42

Няма как да ровя, видя се как преровиха темата за другата марка и ги погребаха. Нека да видим и чакаме за тази.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: uri64   
Дата:   24-08-18 23:57

На Сигма и Тамрон сигурно свят им се извива като си помислят колко байонета ще трябва да поддържат сега [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: uri64   
Дата:   25-08-18 00:04

kvakioh написа:

> Няма как да ровя, видя се как
> преровиха темата за другата марка
> и ги погребаха.

Е, чак да са погребали...едва ли някой се вързва сериозно на жалейките...по-скоро омръзва на цели 10 страници през два поста да четеш "остават в играта но имат кусури" всеки път с малко по-различни думи. Се едно и най върлия Никонец не го разбира. И Канон ще изкарат нещо интересно със сигурност. Аз по-скоро предварително мога да измрънкам, че новите тела и обективи ще са скъпички. Но то си е обща тенденция, цените и на тела и обективи от всякакви марки и системи са литнали до небесата.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   25-08-18 00:05

Като добавиш и разходите по бекинженеринг направо са да ги ожалиш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: uri64   
Дата:   25-08-18 00:06

Да тия дето ривърсват сигурно с месеци не спят :) Вероятно трудът им вече може да се сравни с тоя на авиодиспечерите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sauron69   
Дата:   25-08-18 00:41

Още е раничко за такава тема, канон най вероятно ще изчакат до догодина [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-18 00:46

Абе за Каноснката безогледалка имаше слухове за тая есен още преди да дойдат слуховете за Никон.

Аз вярвам, че по-добре ще се справят. Натрупаха опит.

Ама Канон винаги са пускали нещата последни и за сега поне винаги са били най-стабилни. Е го и с АФ - единствената система дето е измислена така че и през 2018-а е актуална. Пусната е през 1987.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: flac   
Дата:   25-08-18 01:05

Автор: hotsnail
Дата: 25-08-18 00:46

А, бе за Канонската безогледалка имаше слухове за тая есен, още преди да дойдат слуховете за Никон.

Аз вярвам, че по-добре ще се справят. Натрупаха опит.


Споделям мнението ти [cool]


Автор: uri64
Дата: 24-08-18 23:57

На Сигма и Тамрон сигурно свят им се извива като си помислят колко байонета ще трябва да поддържат сега [smilie5]


Ако и Канон пуснат нещо - ще се надпреварват всички да им дават "инструкции и спецификации " - само да бълват обективчета за *еди кого си, на малко по-ниска цена*.

П.С. За това последното - не знам дали съм прав.???



Публикацията е редактирана (25-08-18 01:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-18 02:20

Flac ами то вероятно зависи от целите. Тия камери са малко като конзолите за игри май.

Представям си, че ако искаш да натрупаш дял като Сони, Панасоник и Олимпус ще даваш спецификации и ще помагаш. Ефект има - dji ползва м43. Сони имат адаптери най-различни...

Канон и Никон си мислят все още, че са лидери и имената им стигат. Те ще искат да доят клиентите си с обективи. Дори могат да пуснат камерите на супер ниски цени на загуба, за да продават обективи.



Публикацията е редактирана (25-08-18 02:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   25-08-18 06:47

50mm потвърдено, 1.4 или 1.2 бленда.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   25-08-18 09:08

Една приятна статия по темата

https://petapixel.com/2018/08/24/canon-will-dominate-mirrorless-too/

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sauron69   
Дата:   25-08-18 12:36

What about mirrorless?

While an EOS M5 Mark II is possible, we’ve received no information that we’d consider reliable about this camera being announced in the near-term.

As for a full frame mirrorless, we believe Nikon will get the hype for Photokina and Canon will wait until 2019 to make an official announcement. For the moment, I think all we can hope for is a development announcement.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   25-08-18 14:19

имам подозрение за фотокината през април, да пуснат канон голяма безогледалка.
Няма как да не го направят в крайна сметка те са едни от първите които пуснаха про камера с пълноразмерна матрица

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ombre   
Дата:   25-08-18 15:47

Хизарио....[smilie24].Иначе примера с цветовете е без коментар....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: uri64   
Дата:   25-08-18 15:52

Джъмбо написа:

> имам подозрение за фотокината
> през април, да пуснат канон голяма
> безогледалка.
> Няма как да не го направят в крайна
> сметка те са едни от първите които
> пуснаха про камера с
> пълноразмерна матрица

Да, изглежда логично.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   25-08-18 20:51

канонци са свикнали на голям байонет...
гледайки М системата там се залага само на дребни обективчета и май единствено 22мм е на светлосила 2....

прокрадва се съмнение, че системата е почти развита за любителски цели - има оптика от 11 до 250 мм което на кроп 1,6 мисля е ок...

не им струва много разработката на среден клас обективи и може да пуснат още 2-3 + периодично малки тела основно наследници на 3 линии: М100: М50 и М5

за сериозни цели мисля ще има корено разлизна камера с голям байонет, защото те са се доказали в светлата оптика (а и никон се възползват сега от своя голям байонет да пускат АФ обекити на 1.2)

Матрицата на 5Д мк4 е успешна и цялостно изградена от дуалпиксел който освен много бързия (за мен най-бързия) фокус, ще има още екстри като фин фокус или премахване на оптични грешки.

тоест имат готова матрица, имат опит с голяма дупка, а и са натрупали опит с М системата

Никон навремето им трябваше доста време да се убедят, че 1 системата няма да вземе нужния пазар и бе изместена от микро 4/3 и АПС-Ц системите

Канон може и да имат готова камера, но не им се рискува със сегашната фотокина където акцента върху никон ще е силен (след доста по-слабия на миналата когато...)

следващата фотокина е април 2019 имат още малко време да проследят внимателно как се движат фигурите по дъската и да направят своя ход точно на място [shtrak]

ще поживеем ще видим, пък и една истерия годишно стига, да съберем сили за следващата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: midtone   
Дата:   26-08-18 23:46

Цанон още си ближат раните от мъртвородения 6дм2. Като гледам Zапъртъците на никон, всички цанонски инджинери сега преправят бъдещите фф безогледалки да са с 2 карти, и затова ще се забавят. Хубаво е да излязат колкото се може по-рано, за да започне ценова война, и сони да свалят цените, ама надали. Трай коньо за зелена трава...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-18 00:14

Това с ограниченията на Z-ките не е случайно. Никон имат камери с 2 карти от маса време. Имат и много камери с огромни буфери.

Вероятно Никон си имат причина. Бих спекулирал, че Никон се застраховат.

Искат да натрупат опит без да внасят сериозен риск от излагане пред най-верните си фенове. Така е и редно да се прави вероятно. Така е морално и честно.

Щото можеше да сложат два слота и да пуснат 10к/с. А после ако се окаже, че новата АФ система изпуска много кадри при снимане пред джамия докато пее ходжата или има гаден блекаут или куп други неща, които няма как Никонци да познаят на толкова нова система, ще стане по-зле. Най-верните им фенове ще пишат глупости по мрежата и ще купуват някакви други марки. Сега на дете е ясно, че тия камерки са готини за екскурзии, за втора камера, за любителско снимане и т.н. Това пак е огромна клиентела, а Никон няма да издънят про клиентите си...

Канон вероятно ще направят нещо подобно. Те до голяма степен както е писал Джъмбо го правят с кропките.

ПП Между другото размера на никонската дупка си е малко избиване на комплекс. За ф/0.7 стига и дупката на Лайка M - 44mm при 27.8мм работна отсечка. Та Канонския ЕОС-М няма нужда да му берем грижи с 47мм спокойно и ф/0.6 обективи ще приеме....

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   27-08-18 08:38

hotsnail казах си от никон що няма 2ри слот ... SIZE!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »