Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   09-09-18 11:04

е искам никакъв шум... при тая работна отсечка шум не трябва да има :) Както при а7 мк3.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: georgioiv   
Дата:   09-09-18 11:30

Нали го имам А7 мк3, подобен е шума на 10 000, само че като дръпнеш плъзгача в сенките - всичко си е там...

Снимах една сватбена украса, през деня на 128 000 исо., бутнал съм исото случайно и така е останало, вътре в помещението не съм забелязал, оправих го чак на вън [smilie5]

Та, на 128 000 исо, на А7 мк3, на дневна светлина, в помещение, на 100 % като отвориш на големия монитор - всичко е парцал. Но на екрана на апарата или на телефона е супер [smile]

Сигурен съм, че в светлите участъци, шума ще е същия или подобен на А7 мк3, обаче разликата ще дойде в тъмните.


P.S.
Допълних, че иде реч за А7 мк3, не за 5D mk3



Публикацията е редактирана (09-09-18 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   09-09-18 12:03

Не знам... ще изчакаме директното сравнение. И на двата може да се закачи един и същи обектив. Тъпото е, че мегапикселите се разминават.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   10-09-18 09:48

поредната наглост

Canon ще пуснат firmware update малко след като телата излезнат в магазина, като в него ще са добавени "continuous eye focus" и "silent shooting in burst"...
Две от нещата, заради които отнесоха голям хейт, ще бъдат добавени в крайна сметка. Хардуера го позволява, ама канон си правят оглушки.
Пазят го за "профи" R-ката дето ще пуснат след няколко месеца.
Измекяри.

...иначе 1.6-1.7 кропа на 4К си остава.
Това с прости сметки значи, че "най-широкото" видео, което любимите им потребители могат да снимат (с нейтив обективите) е със зрителен ъгъл приблизително е 40мм (24-105 X 1.7)[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: localhost   
Дата:   10-09-18 09:51

Е добре е, какво ... повече екстри отключват.

не е като да вадят нова камера всяка година, за да пуснат новите екстри.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   10-09-18 10:01

MixMike, май си пропуснал - всички стари обективи ще работят с преходниците, може да имат малко проблеми (сигурно по-малко от преходниците за сони), но ще работят. Включително 8-15 fish, 10-18 stm, 16-35 L и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   10-09-18 10:03

Няма лошо ве...ама според думите им "започват нова R епоха в историята на Canon".
И без тва им пари под гъза отдавна, да ги бяха пуснали тези неща още с излизането, а не да чакат негативния отзвук и тогава да се направят на щедри.
100% ако не ги бяха нахейтили, щяха да ги пуснат чак в новата камера и да ги рекламират като невиждан прогрес[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   10-09-18 10:07

Kalimas - ти си пропуснал.
Нарочно писах - с нейтив обективи...с преходника е ясно.
Ма щом те кефи 1.7 кроп - със здраве да си го ползваш...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   10-09-18 10:13

Ами трикове, но показват че слушат потребители те си (което също е маркетингов трик). А и магическия фенер сигурно ги сърбят яко ръцете ще се опитат да направят нещо[smilie5]

добавено с корекцията
П.П.
Е то ако говорим само за нейтив обективи, сони направо заминаха. Чак 2017г. си попълниха нещата с нейтив обективи. А все още ни се хвалите, че най-голямото преимущество на безогледалките е точно преходниците и ползването на всички обективи.



Публикацията е редактирана (10-09-18 10:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: georgioiv   
Дата:   10-09-18 10:13

Ма щом те кефи 1.7 кроп - със здраве да си го ползваш...[beer]

Аз, пък и всеки втори който има някакъв апарат Канон, си има 10-18 или 10-22. Особено първия си е супер за видео и с кроп 1,7 тамън да не винетира. И започва от 17мм 4к видеото, че и стабилизиран е 10-18. Преходникът едва ли ще спъва някаква функционалност, така че, не виждам драма.

Не че не тъпо да е кроп, особено ако няма какво да стабилизират, та да режат от матрицата, но пък има евтино работещо решение, така че това го зачеркваме като проблем. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   10-09-18 10:18

Всичките гледат да цоцат колкото могат.

Ако се окаже, че на изуй гащи отиват нещата им се отскубне нещо от сърце.....

Сонитата защо имат две карти - защото хората с Никон и Канон им казаха, че една карта не стига. Иначе щяха да си спестят усилията....

Сега Канон видяха, че читаво ревю няма да видят без тия екстри и хоп бързо, бързо ги "отключват"


А тука още някой се пенявят, че имало хейт. Няма хейт просто трябва да си поискате нещата, дето Ви трябват.....

Тия фирми следят форуми, ревюта и т.н.

Вярно в английски или японски форум е по-смислено. Ама и тук Канон, Никон, Сони представителствата ще рапортуват в щаб квартирата, че продажби няма да има без тия и тия екстри и ще се замислят малко продуктовите мениджъри... .

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   10-09-18 10:21

А да, замалко да забравя - преходниците на канон (като изключим този със програмируемия пръстен) са просто тубуси с контакти, за да се достигне работната отсечка. Няма нищо друго - 54мм ЕФ и 54мм ЕФ-р с отвор, но различно растояние от сензора. Няма чипове, няма промени в сигналите, няма декодирания и т.н., просто удължител на кабелчетата.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   10-09-18 13:54

Е то ако говорим само за нейтив обективи, сони направо заминаха. Чак 2017г. си попълниха нещата с нейтив обективи.

Ама ти наистина не разбираш. Не ти говоря за сони, мони, никон, микон. Става въпрос, че за която и да е система В МОМЕНТА има решение. Не после, не вдругиден. Дали с пускането са го покрили, или в последствие - няма значение...В МОМЕНТА има!
Всички марки не са пускали пълен набор обективи още в началото, но В МОМЕНТА имат.
Голям % от die hard феновете на канон, може би ще си купят тази безогледалка, но НОВИТЕ потребители ще предпочетат изградената система, вместо да чакат края на 2019 да излезе някой широк L за 2500$. И никон и Канон закъсняха с FF безогледалка...тва си е тяхна работа - резултата е важен. А резултата идва когато клиентите го харесат. А клиентите "харесват" с парите си[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   10-09-18 13:58

georgioiv не става въпрос само за "широчината" на видеото, щото широко видео 4К, БЕЗ ДЕФОКУС мога да си направя и с телефона, а ако искам качество - с олимпус примерно.
Та не ми хвали адската тъмница кроп обектив 10-18, дето е неизползваем ако ти трябва дефокус или снимаш в лоши условия.

Сега имам Sigma 24/1.4 и си снимам като пич на f1.4 и получавам прекрасно видео.
ДА - не е нейтив обектив ( и нейтив ще има в началото на 2018 мисля - GM24/1.4), но въпроса е, че тази сигма, ако я закачиш на твоя EOS R, и ще имаш 40мм



Публикацията е редактирана (10-09-18 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: georgioiv   
Дата:   10-09-18 14:39

georgioiv не става въпрос само за "широчината" на видеото, щото широко видео 4К, БЕЗ ДЕФОКУС мога да си направя и с телефона, а ако искам качество - с олимпус примерно.
Та не ми хвали адската тъмница кроп обектив 10-18, дето е неизползваем ако ти трябва дефокус или снимаш в лоши условия.


Ей айде бе, баба ти само с дефокус е снимала.. :) Аз и сега снимам видео с изпилен 10-18 с А7мк3 с преходник MC11, ама няма автофокус. f4,5 хич не е такава тъмница за видео, направо си е ОК, ще си има и дефокус.

Ако искам по-светъл - има 14/2.8L. Въобще имам на разположение пълната гама обективи на Канон. Не е това проблема на апаратчето - че няма да имам ултраширок светъл обектив за видео [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   10-09-18 15:51

MixMike това с фирмуера се знаеше още веднага след обявяването.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   10-09-18 16:32

Ей айде бе, баба ти само с дефокус е снимала

евала, е това е супер аргумент в спор. Браво.


Mogila - новината е в canon rumors от вчера. Ако ти си я знаел още от премиерата - ашколсун! Да беше я споделил на стотиците ютубъри, които не я споменаха в нито едно ревю[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: georgioiv   
Дата:   10-09-18 16:38

Ей айде бе, баба ти само с дефокус е снимала

евала, е това е супер аргумент в спор. Браво.



Добре, ще го кажа по друг начин - покажи ми свое видео, в което снимаш с широкоъгълен обектив, под 35 мм., с дефокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   10-09-18 16:50

MixMike Тея от ДПревю го казаха веднага след представянето. Но както тоя от руморса е написал, тази новина потъна и малко хора и обърнаха внимание. По важно е да се каже, че горния дисплей е ненужен и че превода е кофти. Та някои неща така потъват.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   10-09-18 17:17

MixMike
написа:

>Ама ти наистина не разбираш. Не ти говоря за сони,
>мони, никон, микон. Става въпрос, че за която и да
>е система В МОМЕНТА има решение. Не после, не вдругиден.
>Дали с пускането са го покрили, или в последствие - няма
>значение...В МОМЕНТА има!

Ама вие си плюхте на всички мантри бре.
Сони като се говореше, че нямало дълги обективи, че им липсват нейтив стъкла, че им липсват евтини стъйла и т.н. - "Тя системата се развива. Нова е. Нали всичко става с преходник. Ще пуснат след време."
Ся друга песен запяхте[smilie5][smilie5][beer]

Конкуренцията започна, от това само ние може да намажем.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ZENON   
Дата:   10-09-18 17:28

Конкуренцията започна, от това само ние може да намажем.
И един мармот увива шоколад... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   10-09-18 17:36

написа:

> Конкуренцията започна, от това
> само ние може да намажем.

> И един мармот увива шоколад... [smilie7]

Е да, ама като три мармота увиват шоколада е друго [smilie5]
П.П.
Според мен канон се изхитриха като пуснаха само едно тяло, сега четат какво се мрънка за тялото среден клас и си правят сметка какво, как и кога да набутат в про варианта.



Публикацията е редактирана (10-09-18 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   10-09-18 18:58

Kalimas написа:
> Според мен канон се изхитриха като
> пуснаха само едно тяло, сега четат
> какво се мрънка за тялото среден
> клас и си правят сметка какво, как
> и кога да набутат в про варианта.

[smilie24] Баш това направиха. Това е и умното нещо да се направи.

Канона не е различен мнго от никона ама много по-умно подходиха. Пък и заради някои дребни разлики камерата ми се вижда много използваема и смисллена.

Предполагам, че за хора с 6д мк2 си е добър ъпгрейд.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-09-18 22:47

видео

Има нещо хитро тук - като сменяш обективи затвора пази сензора от прах... Елементарно и хитро.

И някои неприятни неща като 5к/с с аф за снимки. И липса на АФ във видео на 120р 720...

Излизат разни скрити неща. Все още си мисля, че 6д2 стана излишно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   10-09-18 22:53

Това със затвора се чудя от оня ден хубаво ли е или не е? Май времето ще покаже.

Гледам из БГ дискусиите за Сони и явно мнгоо малко хора внимават как сменят обективи. Демек на много хора камерите им вероятно се пълнят с прах.

А сензора с чисти. Неприятно е но се чисти.

Затвора као се напълни с прах и го пращаш в сервиз за смяна, която не е супер скъпа, но е по-тежка от едно чистене на сензор.....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »