Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-02-15 23:15

Харесвам Кожухаров,евала за мъжеството,че се навира по такива места,да ни информира,но тези снимки не ми харесаха,нищо не ме грабна от тях,сори.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: Петрос   
Дата:   24-02-15 23:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: dimidumi   
Дата:   24-02-15 23:42

Като цяло репортажа не е много силен, но има и някои добри попадения. Силно се съмнявам, дали един любител ще успее да снима по-добре, както беше писал някой по-горе, а и който и да снима, винаги има какво още да се желае...[beer]
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: Петрос   
Дата:   24-02-15 23:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: stoyanivanov   
Дата:   25-02-15 00:27

Нямам нерви, нито вътрешна необходимост да чета всички коментари. Пак са се развихрили "русо"фили и им пригласят някакви си там фоби.
Както и да е... за снимките ми е думата и текстовете под тях. Къде, кажете ми къде намерихте някаква пропаганда в тези текстове, нещо антируско, нещо "платено от ЦРУ и САЩ", както се опитвате да втълпите?
В това, което откровено изразява недоверие и дори иронизира официалното украинско определение в кавичките:
На цялата територия на наречената от Киев "антитерористична операция" е създадена система от украински и сепаратистки пропускатени пунктове.
Или в това, което е всепризнат факт от всички - включително официалната Кремълска пропаганда - че в редиците на опълченците има много руски военни. Руснаците твърдят, че това са "доброволци в отпуск", но не отричат участието им:
Въпреки отказите на Москва да признае наличието на свои военни в Донбас, за местните в Донецк това не е тайна. В редиците на сепаратистите се бият наемници от бившите съвтски републики и Руската федерация. На калпака на този войник можете да различите червена петолъчка със сърп и чук, а на нашивката на гърдите му е прочутият надпис "Вежливые люди".
Или в това (Донецк от самото начало на конфликта е в ръцете на ДНР и разрушените и напуснати от хората крайни квартали говорят за обстрел от страна на украинските военни, т.е този текст е обвинение към тях):
Въпреки опитите на хората да продължат нормалния си живот, много от жилищните блокове в покрайнините на Донецк са вече напълно необитаеми.

Или в опита да се цитират всички тези и слухове за конкретен обстрел:
На 9 февруари мощен взрив избухва към 22 часа в химически завод край Донецк. Сепаратистите твърдят, че обектът е бил атакуван от украинска тактическа ракета "Точка - У", но не показаха доказателства за това. Украинците смятат, че заводът е ударен по грешка от руска система за зенитен огън "Смерч". Предприятието има военно производство и цехове за утилизация на боеприпаси. Възможно е да е станала и авария с експлозия на струпани там снаряди и експлозиви, подготвяни за въоръжаване на "опълченците". На снимката, кадет в бункер на метри от взрива, описва случилото се преди часове, като опит на украинската армия да удари цивилен квартал в Донецк

Или в коректното описване на "Азов" като доброволчески батальон, съставен предимно от привърженици крайно десни и дори фашизоидни организации?
Полк АЗОВ представлява доброволческо паравоенно формирование образувано от множество крайнодясни организации... "Misanthropic Divison" е международна крайнодясна организация. В Украйна тя се бие в редиците на АЗОВ. Тяхният символ - череп, силно напомня SS-Totenkopf в неговата версия използвана в Германия в периода 1934 - 1945.

И т.н. и пр. Къде има тенденциозност?!

Знам, че за някои от вас "обективен" ще бъде текст от рода на "Укрите са бандеро-фашисти, въоръжени от империалистите от САЩ и ЕС. Те нападат невъоръжени невинни хора, разпъват деца на кръст, изнасилват и разпорват майките и бабите им, неспирно и безразборно бомбардират жилищни квартали. Те трябва да бъдат изтребени до крак, те са някакви уроди, изпълзели от шахтите, не са истинските нормални украинци. Всъщност украинци няма, има само руснаци, а Украйна е измислена от нацистите и ЦРУ дпсевдо-държава, която трябва да бъде смазана веднага и жалко, че Путин не настъпва с цялата си мощ към Киев. После към Варшава и другите измислени държави от Прибалтика. Без всяка помощ, само с доброволци, храбрите славянски руски защитници на светата Россия и православието - миньори и трактористи - разгромиха гадните нацисти. И ще убиват, убиват, убиват до крак всички гадни мутанти и уроди, които не признават, че са руснаци!"

Не, не си измислям - това са цитати от психично болното фашизоидче Дугин, от чиито тези черпите вдъхновение.

Мога да ви намеря и подобни дивашки цитати на украински болни мозъци, чел съм предостатъчно. Но не са толкова разпространени като кафяво-червена чума из болните мозъци в България, тъй че си ги потърсете сами.

Често казано, не предполагах, че ще има толкова българи, които да вярват сляпо на подобни гадории на най-гнусната и мерзка пропаганда. И - апропо - ограби ви не "капитализмът" (в Русия е доста по-див, отколкото в Германия и САЩ, да речем), нито "демокрацията" (демокрацията предполага върховенство на закона и поне относително стабилен правов ред, каквито в България няма, има имитация, а не демокрация). Ограбиха ви и ще ви грабят отново и отново пребоядисаните номенклатурни кадри на БКП производните, дечицата им и де(пе)саро-ченгеджийската мафия. Която охотно компрадорства и на САЩ, и на Русия, и на Западна Европа, и на Турция. И ИДИЛ да дойде, и на тях ще компрадорстват. Впрочем някои от най-разпищолените ултралиберали са точно от същата среда. Да, ще грабят, докато толкова много народ толкова лесно кълве на пропагандата и манипулациите им.

****
Фоторепортажът впрочем не е някакво изключително постижение. Но хората са били там, заснели са, каквото са могли в тази обстановка, и са се опитали да бъдат обективни. А обвиненията на някои в тази тема са позорно тенденциозни и нелепи.



Публикацията е редактирана (25-02-15 00:51)
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: Петрос   
Дата:   25-02-15 00:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: stoyanivanov   
Дата:   25-02-15 01:13

Петрос, не отговорихте защо според Вас коментарите са тенденциозни, а аз предоставих доста доказателства за обратното в "предългия си пост". Вместо да оборите аргументите ми, нападате мен, лепите етикети на непознати хора. Типично...
Не разбрах, трябва ли да бъда убиван, убиван, убиван, както препоръчва другарят Дугин? След като съм изостанал във вековете и не съм "информиран истински", сигурно съм такъв някакъв урод, изпълзял от шахтите?
Толкова е смешно... и позьорски позорно! [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-02-15 01:15)
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: mbs   
Дата:   25-02-15 01:40

Текстът под снимките е на Георги Тотев, а не на фотографа, което едва ли е кой-знае колко важно, при положение, че има толкова много източници за информация от всички възможни гледни точки.

...

Пък и в края на краищата поръчител е вестник Дневник, a там сигурно има някаква редакционна политика или конкретна поръчка (не го чета, предполагам само).



Публикацията е редактирана (25-02-15 01:56)
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: nyamago   
Дата:   25-02-15 02:43

"Разгоряла се е колосална война - не студена, а истинска война. Информационна война между Русия и Запада, с всички средства и във всички медии, традиционни и социални. Милиарди се харчат и хиляди са 'войниците' водещи битки в тая война...

...и 90% от това, което четете и слушате в западните медии не е вярно. Както и 90% от казаното в руската официална пропаганда не е вярно. А нашите медии по избор или поръчка повтарят едно от двете. И вие по тая смес от невярна и манипулираща информация си формирате представи и мнения, и вземата страна..."

(от линка, който подадох, но никой не погледна).

Какви факти, какви аргументи? Не 90 а 99.99% са лъжи и маниулации и от двете страни - но мнозина тук ги приемат за безспорни факти и ги развяват като знаме - според страната, на която са си избрали да симпатизират. Щеше да е смешно, ако не беше тъжно [smilie2]
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: Gecata   
Дата:   25-02-15 08:35

Наистина отделете 15 мин и погледнете линка , който ви пусна nyamago. Ще бъдат най-полезните 15 мин коите сте "похарчили" в тази тема!

https://www.youtube.com/watch?v=_ytbWiB6lbk
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: boxer   
Дата:   25-02-15 09:07

Помаците са в резултат от османското робство. Те няма да станат никога християни. Ще чувстват Турция като притегателна сила. Така и русофилите са в резултат на съветското робство. И те никога няма да станат българи, а ще дават приоритет на Русия.
Наздраве за останалите истински българи.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-02-15 09:22

Голяма част от помаците в родопите са се върнали към християнската вяра.Има градове и села в които бабите и дядовците са мюсюлмани,децата са им атеисти,внуците са покръстени.Познавам доста помаци,не съм чул досега да казват,че са турци.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: rx   
Дата:   25-02-15 09:56

boxer говориш пълни измишльотини! Ами айде разходи се малко в Родопите, запознай се, пийни кило ракия, поговори за политика и питай какво мислят помаците за турците и за дпс. Само гледай да ни изтърсиш тая простотия пред някой, че селският балкански бой не е като боричкането в дискотеката. Смея да твърдя, че точна родопчани - помаци или не, са много по привързани към страната ни отколкото ние.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-02-15 10:08

Той, ако само с бой се отърве ще е късметлия [smile]
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: benoti   
Дата:   25-02-15 10:11

rx, много си прав. [smilie24] Но някой би трябвало да е осведомен, а не да прави аналогия с помаци и русофили. Аааа, що пък, може да прави подобна аналогия в пристъп на безумие...[cool]

 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: Access   
Дата:   25-02-15 10:39

И аз за жалост или радост не съм впечатлен от снимките...
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: daniil-k   
Дата:   25-02-15 10:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-02-15 11:06

Опълченци вика. Така ли се вика на руски военни в чужда страна [smilie18] Ми значи и нацистите са били опълченци
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: e-mil   
Дата:   25-02-15 11:13

Автор: daniil-k
Дата: 25-02-15 10:46
"Отностно снимките , много слаб опит за очерняне на опълченците."


Снимките на АЗОВ, "Misanthropic Divison" и разрушенията в Донецк също ли очернят опълченците? [smilie5]
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: rx   
Дата:   25-02-15 12:50

daniil-k ще ти отговоря веднага след като ти ми отговориш какво дириш в гадна, капиталистическа, европейска България, а не си хванал 154ката(щото как ще се качиш в гаден, тих еърбъс като можеш да си в раздрънкан шумен тупол) за Маскве! Айде, опълченецо! Там приемат и доброволци - х`оди да биеш гадните "бандеровци" [smilie18]

Единствено мога да съжалявам украинците - виждам овчата им тъпотия точно като на нашите балканци. Ако го бяха гръмнали техния "шеф" като долно бясно псе, както румънците направиха с техния, нещата щяха да минат доста по-гладко.



Публикацията е редактирана (25-02-15 13:03)
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: nyamago   
Дата:   25-02-15 13:01

АЗОВ са опълченци, по всички дефиниции на думата. Първоначалните местни военнизирани сили на сепаратистите също са опълченци. НЕ СА опълченци доброволците и наемниците отвън, които им помагат (не слагам доброволци в кавички, защото не съм видял доказателства, че някой ги е пратил там насила).
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: nyamago   
Дата:   25-02-15 13:09

И понеже от 'опълченци' може много да се объркаме, едно по-дълго:

Поначало 'опълченци' е нашенско понятие - русизъм, употребяван главно за руско-турската война по нашите земи. В днешните езици има други думи за такива непрофесионални военнизирани сили, напр.:

- 'милиции' - латинското понятие масово навлязло в англо-саксонските медии за обозначаване на НЕправителствени въоръжени сили. Най-редовно го чуваме за Близкия Изток, където се боричкат всякакви милиции. Мисля, че е приложимо за някои от украинските групировки.

- национална гвардия - когато е под 'шапката'/'крилото' на държавата (защото не е задължително непорфесионалните доброволци да са опозиция). Възникнало през Френската Революция, днес е станало институция в много държави, начело със САЩ. Украина (извинете за правописа, така съм го учил в училище) има (отново) официална Национална Гвардия, откакто почна конфликта. Ако Донбас беше държава, цялата им армия щеше да е Национална Гвардия.

Руският термин 'ополчение' е значел твърде много неща през вековете (напр. задължителна царска мобилизация на цялото мъжко население, годно да носи оръжие, но също и стихийни отреди в подкрепа- или срещу властта). Затова сега разтегливо и щедро се прилага за кого ли не в Украина (главно от руската пропаганда и онези наши медии, които я ползват за главен източник).

Напълно естествено е в един локален конфликт тези пара-военни групировки (пък и официалните армии) да имат активно външно присъствие от съответната подкрепяща голяма сила - 'от глава до пети' по цялата йерархия:

- Съветници на командването: висок ранг офицери със стратегически поглед и опит, най-често неофициално и под прикритие, но несъмнен факт и от двете страни.

- Инструктори (не е същото като съветник): професионални военни с оперативно-тактически опит, обучаващи войската във водене на бойни действия. Често заемат и тактическа командна роля и обучават 'на практика', участвайки в боеве. Някои са без прикритие, други с лошо такова. Има ги и от двете страни.

- Наемници: бойци срещу възнаграждение и в този смисъл - професионални (макар някои да нямат подготовка и опит; много обаче имат, правили са го другаде и от това живеят). Нормално е да са повече сред сепаратистите, украинската държава има сравнително голяма армия, а няма излишни пари да наема допълнителни чужденци-професионалисти. Не изключвам да го правят в ограничен мащаб.

- Доброволци: говорим за външни, местните са 'едно на ръка'. Обикновено етнически или идеологически силно симпатизиращи на дадена страна в конфликта. Външни доброволци (отново без кавички) определено има сред сепаратистите, на етническа основа. За външни доброволци на страната на Киев не съм чувал, но не е изключено да има (има местни, разбира се - и те включват милиции като АЗОВ)...

= = = =

Подчертавам симетрията в това: и двете страни го имат и го правят! Всеки ('фил' или 'фоб') който го размахва само за едната страна, а е сляп за другата - или е нечестен, или малоумен.

Мир!
[beer]



Публикацията е редактирана (25-02-15 13:16)
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: rx   
Дата:   25-02-15 13:20

Като казваш "от двете страни", защо не сме чували досега за "малки зелени човечета", от украинска страна, под които прозира САЩ-ското знаме? [smilie8] Пропаганда има и от двете страни, но докато едната поне нацелва цвета на конците, с които да я съшие, то другата е абсурдно-безумна и трябва да имаш особен талант да й вярваш :)
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: Петрос   
Дата:   25-02-15 13:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: daniil-k   
Дата:   25-02-15 13:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена