Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: mbs   
Дата:   23-02-15 23:39

Адмирации за кадрите!

...

Идеята за НЕЗАВИСИМА И СУВЕРЕННА УКРАИНА започва да се реализира така:

18+

и в момента е на ниво: Horrific Images Capture The Sheer Brutality Of War In Ukraine

 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: Thimotty   
Дата:   23-02-15 23:41

Много се кефя на такива крайни мнения "който не е с нас е против нас". Saxon, "тъмната страна на силате" те зове....
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: daniil-k   
Дата:   24-02-15 00:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 00:58

daniil-k абе все ми изплува един въпрос, който искам да задам на русофил, ама все бягат като дявол от тамян като ги питам... я да видим ти ще ми отговориш ли - защо в държавите, на които се кефиш, границите се охраняват с автомата навътре? [smilie8] Инак като си толкова ербап, имам връзка в една програма за културни обмени със Северна Корея. Ако толкова си фен, пиши ми на лични, ще те свържа. [beer]
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: Thimotty   
Дата:   24-02-15 01:32

Ей това им го признавам на американците - размазват в подмолните игри. Как правят така, че хем да си признаят престъпленията, хем всички да си мислят, че някой друг е виновен.

И наистина ли никой друг не смята, че всички тези снимки са яко нагласени?
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: Петрос   
Дата:   24-02-15 02:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: gbdesign   
Дата:   24-02-15 02:50

daniil-k Ако наистина вярваш в подобни небивалици, ще ти препоръчам да четеш повечко. Почни с история. Не онази, която преподават нашите московско-петербургски възпитаници, а от всякакви други, не руски източници. Преди години, във времето на комунизма, за който толкова жалиш, украинците се обиждаха, като ги наричаха руснаци. На маса, след повече чашки си признаваха, че мразят руснаците, по същата причина, поради която ние мразим турците. Робство му викаха! И с право! Генетиците отдавна доказаха че русите /Литовци, беларуси, украинци и поляци/ нямат нищо общо с дивите угро-фино-турци, самоопределящи се днес под диагнозата - руснаци! "Руснаците" са наследници на Златната орда. Една отвратителна смес от различни варвари, в която цивилизацията не намира никаква почва за развитие. Гулаж в който еволюцията върви хаотично и с променлив знак. Днес дори москалската пропаганда, осъзнавайки невъзможността да поддържа вече мита за "руската нация", обърна плочата и тръби за "рускоговорящи". Също толкова несъстоятелно твърдение, защото руският език турлю-гювеч от езиците на русите, български, гръцки, готски, фински, турски и още няколко по-маловажни. Русия е съумяла да съгради в Украйна, огромна пета колона от родоотстъпници, които да подкопават и рушат опитите и да стане нормална страна, различаваща се коренно от бившите си поробители и най-важното - независима от тях! 200 години украинският народ е бил поробен от москалите и упадъкът, който са му причинили северните варвари, не може да се заличи за десетилетие. Но в крайна сметка, огромната част от украинският народ избра своят път на развитие и той не в посока продължаващ васалитет на Москва а към свобода и независимост. Сега погледни зад теб. Виж портрета на Путин. Вгледай се в малките му дяволски, дръпнати очички. Поеми дълбоко дъх и прочети тази статия...
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: Thimotty   
Дата:   24-02-15 03:50

@gbdesign

Дай да я видим тази различна история.
Условията са:
1) да е писана през комунистическо време.
2) да е на английски, щото сега нали сме дупе и гащи с хамериканците и това е модерния демократичен език.

Преди години, във времето на комунизма.....На маса, след повече чашки си признаваха, че мразят руснаците
Ама ти там ли беше тогава? Нещо не ти вярвам. Само след повечко чашки ли си признаваха? А след толкова чашки ти какви работи ще си признаеш...

Генетиците отдавна доказаха че...
Линкове, брат, линкове, линкове, линкове! По-старички, ако може, че нали било отдавна!

...защото руският език турлю-гювеч от езиците на...
Не, че ти можеш да пишеш, четеш и говориш старобългарски, не че не използваш около 50% чужди думи в ежедневен разговор. Особено в последно време с тоя английски ти не можеш да се разбереш с човек с езикова разлика от някакви си 50 години.

Но в крайна сметка, огромната част от украинският народ избра своят път на развитие
Огромна част викаш? Тука си прав. Огромна част отиде да гласува, ама никой не го признава, защото не било наредено от правителството. Как така доброволно ще ми организират референдуми. Нищо че маса международни представители потвърдиха, че нарушения не е имало, хората нямат право да гласуват за това, което не е наредено. За какви се мислят тия хора....

че мразят руснаците, по същата причина, поради която ние мразим турците. Робство му викаха!.....
200 години украинският народ е бил поробен от...

200 години викаш като нас...ама...нали сега такива като теб твърдят, че нямало у нас турско робство, това било руска пропаганда!

Вгледай се в малките му дяволски, дръпнати очички.
А американо е красиво, нали? Едно такова църничко, сладичко....ииии направо да си го гушнеш...



И на такива хора, като теб, се кефя!
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 05:04

Петрос като казваш Русия, в която времето не било спряло преди 40 години, предполагам имаш предвид двата им най-големи града, и то - централните им части? [smilie11] То само като им видиш туристическия визов режим, се връщаш носталгично в най-озъбените периоди на комОнизъма. Чак се чудя дали си вярвате като приказвате... най-голямата държава на света, с безмерни природни ресурси и красоти, а народа й набива постна копанка с мухлясъл хляб. Страшна цивилизация, страшен напредък - направо ти пада капата...

И все пак някой от вас да ми отговори на въпроса, който зададох? Що не възседнете голямата бяла птица и фиууууу в Пхенян? Или пък в Маскве, като ви е твърде хард мистър Ким. Ей го на, на 2 часа и кусур полет - кацате пред кремъл и се разтапяте от кеф. Що седите в таз гадна, пропаднала и капиталистическо-западно ориентирана държавица? Айде, чакам картички от Москве и после - от Пхенян.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: Thimotty   
Дата:   24-02-15 06:35

Ха, ние пък щото прокопсахме за четвърт век западна демокраЗия. Стандарта ни в големите градове е по нисък от техните по селата. Нямаме визов режим ли? При това за великите ни пове...ъъъ...съюзници - хамериканците. Ама всъщност май само ние не можем да ходим там - те даже базички си правят на наша територия.

А относно твоя въпрос - ако кажа че седим тук по същата причина както и ти няма да е вярно. Защото съм сигурен, че и ти мислиш, че има доста по напреднали от нас държави, но не си хукнал да се местиш там. Правилния отговор е - защото обсъждаме определена тема. Не сме фанатици като вас. Я ти кажи, защо още не си "фиууу"-нал назапад. Нали няма да седнеш сега да ни убеждаваш, че и те са по назад от нас? Трябва ли и ние да кажем - "айде фиуу и да ви няма!"?.....
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: muzicantini   
Дата:   24-02-15 07:54

Тия дето ми морят за 25 години демокрация да се осъзнаят малко, че нито демокрация сме имали, нито смислен капитализъм. Това са години на управление на комунистическата мафия и нейните превъплащения. Или казано с други думи, БКП вече 70 години не спира да води война срещу собствения си народ.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: ilcoin   
Дата:   24-02-15 08:47

За пореден път се убеждавам колко тежка форма на малоумие е русофилията.

Да, вярно е - най-голямата държава са, с цялата екселска таблица на Менделей, закопана вътре. И какво са постигнали? Кръв, кал и алкохолизъм. И около 15 000 ядрени заряда разбира се, който помагат в борбата с вредните пороци ...

Да, бил съм там, да - руският ми е фонетичен!

И понеже стана въпрос за Украйна -> Гладомор /на български, щото на нашите русофили обикновено руския не им е силен/

Не е като да няма за какво да ги обичат, нали [shtrak]
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: J0R0   
Дата:   24-02-15 09:03

Няколко факта за паралела турци-българи, руснаци-украинци.
Когато България е в рамките на Османската империя, кулминацията на жестокостта е Баташкото клане. В него загиват 3 000 човека. Станало е преди 150 години, няма живи свидетели.
Когато Украйна е в рамките на СССР, кулминацията на жестокостта е Гладомора. В него загиват 6 000 000 души. Станал е преди 80 години. Украинците все още го помнят не само от литературата.
Тъй че паралелът между едното и другото е неуместен.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: nevermess   
Дата:   24-02-15 09:33

Ето един интересен анализ:

Какво е научил Путин от Рейгън

Спрете с тези комунисти. Комунизмът си отиде в Европа. Сегашният конфликт не е идеологически и да го превръщате в такъв е смешно.

Не съм Русофил нито Американофил, а Българофил (защото май Българофили в този форум няма) и разлика м/у Русия и САЩ практическа няма. Ако Русия беше богата, колкото САЩ щеше да е също толкова агресивна.
Имал съм възможноста да бъда в Либия по времето на Кадафи и в Сирия преди "демократично" насърчените революции. Държавите си бяха съвсем нормални мирни държави (със своите си проблеми). Някой да обръща внимание какво се случва там сега след като "демократично" разбомбиха Кадафи?
Защо сега великите демокрации не помагат на Либия и не я спасят от ислямистите? Стотици хиляди невинни загиват сега в името на западната демокрация и евтиният петрол.
Путин е сатрап, но това не променя факта, че САЩ платиха 5 милиарда за насърчаване на "демокрацията" в Украйна и платиха за размириците и всичко останало.
Няма държава в която да няма група хора, които да мразят друга група хора в рамките на същата тази държава и да не се признава, че в Украйна има значително руско малцинство (не толкова малко всъшност) е все едно ние да не признаваме, че в България има турско/турчеещо се малцинство.
Какво ще стане ако утре Турция, или друга велика сила реши, че и е в интереса да плати за "демократичното" развитие на България. Ще видим едни "демократично" отделили се Източни родопи със щедрото финансиране от Турция, САЩ или на който там му изнася. Всъшност този сценарий за БГ става все по-вероятен предвид съпротивата, която оказваме на Американските компании в добиването на шистов газ.

В този ред на мисли гражданските войни не са решение на никой проблем, защото във всяка държава има малцинства, които могат да се подкокоросат и със сответното субсидиране да се започне гражданска война.
Аз лично предпочитам Двуполюсния/Многополюсния модел, защото единствено тогава малки държави, като България могат да водят някаква относително независима политика. Без конкуренция ще слугуваме на монополи или "велики сили".
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: nevermess   
Дата:   24-02-15 09:44

Забравих да добавя нещо. Като Украйна смени ориентацията си към запада, къде ги тези нови лица носители на западните ценности?
Това, което виждаме е все същите Олигарси и милиардери "честно" забогатели по време на старият режим при който Русия плащаше милиарди (включително най-евтиният газ в ЕУ), за да държи Украйна в сферата си на влияние.
Значи докато лапаха от Русия и крадяха от собствената си държава проблеми нямаше [smilie5] и изведнъж преориентиране... Много по-вероятно е да се е появил играч с по-дълбоки джобове, който сега си плаща за това "демократично" преориентиране. Кой ли ще да е той? [smilie5]
Както се казва милиардери при Руска власт, милиардери при "демократична" власт.... все едно гледам милата родна картинка... Какъвто и режим/строй да е в БГ парите и власта са все в едни и същи [cool] . Да живее демокрацията....
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: GOSPODIN   
Дата:   24-02-15 09:52

Да, защо от толкоз русофили няма ЕДИН, който да хвърли европейското си тескере и да поиска руско гражданство? Само веят руски знамена пред "Шмайзера" и пеят "Калинка".[smilie18]
Северна Корея е добра дестинация, а и нови прически вече може да имат поданиците на "Слънцето" Др. Ким и епохата чучхе.[cool]
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: nevermess   
Дата:   24-02-15 10:06

GOSPODIN стига тази Северна Корея. В Китай на власт е коминтерна и партията майка, защо не пращаш хората там? То бива агресивност ама.....
Аз в Китай се изнасям одма ама пусто не ме искат [smilie5]
Фактът, че съществува и Китай означава, че не идеологическата ориентация е важна, а хората и какво искат да направят за/със държавата си.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: scuba_d   
Дата:   24-02-15 10:33

"Фактът, че съществува и Китай означава, че не идеологическата ориентация е важна, а хората и какво искат да направят за/със държавата си."


То не, че няма доста хумористични изказвания по-нагоре, но ти успя да ме развеселиш с това твое заключение.
Мисля, че е крайно време в този форум да има бутон: харесвам и не харесвам.[smilie5]

[beer]

 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: Gecata   
Дата:   24-02-15 10:45

"Който не скача е червен!"...........Не мога да повярвам колко много хора живеят още в 90-те.
Ехо, опомнете се, в 2015г сме! Войната на идеологиите отдавна е отминала!
"Направихме революцията нещо модно, а щом е модно всички искат да участват" - из интервю с шефа на една от десетките американски НПО-та, които напъплиха Украйна след 2004г. във филма на А.Кончаловски -Битката за Украйна.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: mbs   
Дата:   24-02-15 10:53

Голодоморът в Южните части на бившата Руска империя е в резултат от болшевишкия преврат и петилетните планове, колективизацията и пр. ционистко-икономически експерименти, провеждана на територията на цялата държава. Паралелът с Баташкото клане е меко казано неуместен...
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: nevermess   
Дата:   24-02-15 10:56

scuba_d ако си се развеселил от това ми изказване е време да кажеш не на наркотиците. Идеологията не е задължително определяща политиката на дадена държава и фактът, че комунистически Китай може да е икономическа сила е доказателство за това. Скандинавските страни са възприели доста от социалната политика на социалистическата идеология и въпреки това не твърдим, че са социалистически държави.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: scuba_d   
Дата:   24-02-15 11:31

"Фактът, че съществува и Китай означава, че не идеологическата ориентация е важна, а хората и какво искат да направят за/със държавата си."


Погледни какво си написал по-горе.
На времето, началото на 80те години не исках да ходя да гласувам. Както знаеш имаше само една бюлетина по това време. Баща ми почна да си скуби косите и каза, че му почерням живота. Отидох и гласувах, какво да правя!?
Та така и с днешен Китай. Отиват и гласуват с една бюлетина, a според тебе народа определя съдбините си.
Ама щом ми препоръчваш, ще спра наркотиците.
Аз бих ти препоръчал да качиш поне една снимка. Фото форум сме все пак...[shtrak]



Публикацията е редактирана (24-02-15 13:03)
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: GOSPODIN   
Дата:   24-02-15 11:39

nevermess , да съм споменал някъде Китай? Ти си , като оня руснак от вица "А вие защо биете негрите".
И за твое сведение няма проблем да се заселиш в Китай и да работиш там.
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: nyamago   
Дата:   24-02-15 13:52

GOSPODIN написа:

> ".... Ти си , като оня руснак от вица "А вие защо биете негрите"...

Не е той, като тоя руснак сте ти и някой по-горе, които намесихте Северна Корея в тема за Украина и упорито държите да пращате русофилите там. Насила - без някой от тях да е споменавал, че там е по-хубаво. За разлика от горките русофили, мнозина други неведнъж са писали из темите, че в Америка е по-хубаво - но не се изнасяте там с "голямата бяла птица". Защо? Добре, че поне русофилите не ви пращат насила.[smilie6]

Като безпристрастен наблюдател не мога да не отбележа изключително слабата позиция на анти-руската страна. Че про-руската позиция е слаба не ме изненадва: хората са възпитани в традиции да се обича и хвали нещо без да се задават въпроси и да имат съмнения: майка Русия е братска, любима и велика - и това е. Малко ми е жал за тях, но никак не ги съдя.

Но анти-руската страна, с претенции за независима мисъл и демократична аналитичност, за съжаление реагира по точно същия безмозъчен начин като опонентите си. С "който не скача е червен", с отровна пяна на омраза към всичко руско, с псевдо наука (някаква история и нкаква генетика толкова спорни, колкото противните им) и особено в рзултат на псевдо-гентиката - с нескрит расизъм! [smilie11] Ами тая страна на спора не е с нищо по-добра от другата и, като нея, не успява да ме спечели с балансиран разум и логика. Няма и помен от такива в изписаните мнения [smilie2]
= = = =

Балансиран разум открих случайно, следвайки подадените линкове. Не в препоръчания материал, а в полето отдясно, където Гугъл предлага 'подобни' материали. Нещо, казано преди година, звучи доста актуално и днес - има дори потвърдени прогнози. Един противоречив (но повече уважаван, отколкото не) журналист ми хареса с аргументацията и логиката, особено в частта от 2':40" до към 5':00" . Без лозунги и взимане на страни, аналитично и не без патос (журналист е, все пак :), но с положителен такъв. ПРЕПОРЪЧВАМ:
https://www.youtube.com/watch?v=_ytbWiB6lbk
 Re: Георги Кожухаров - Украйна
Автор: gbdesign   
Дата:   24-02-15 13:55

Ето един "руски освободител" в Украйна! Ето такива "защитници на мирното население" праща каПутин! Ето на такива животни са фенове червените безродници!
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена