Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  38  39  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-12-22 11:26

vga я виж за кои модели, какво обещават и какво реално правят шаоми... хайде по леко с майтапите. То верно празници, алкохол ама яко се излагаш.

Как го слaгаш тоя GCam? Има ли го на телефона ? Има ли го в стора? Можело разбираш ли нещо да изхакаш там, да си отключиш руут и не знам какво си и после го ползвай и за банкиране тоя телефон, щото явно имаш прекалено много пари... ми човек това не е добра поддръжка. Аз какво пиша - няма поддръжка и софтуера е говно!!! НЯМА ПОДДРЪЖКА? Кое е толкова трудно да прочетеш?

За Виво ти писах за цената и ПОДДРЪЖКАТА. Колко струва новото им тамагочи (1000 Евро в Ктиай т.е. в Европа 3000 лева!!!)? Колко е най-скъпия Айфон 14 Про Макс - 2500 до 3500 .... Какво говорим? (X80 Pro само намирам в момента наличен и е 1200 Евро!!! Не е дори Pro Plus ли както се води топ линията.)


Къде е точно сервиза на Виво в София? Колко години ще има поддръжка това чудо на техниката? или догодина след морето като се олюпи кожата го фъргаме?


ПП За коледа съм взел един пиксел за подарък дано дойде на време. Заради поддръжката и надеждата, че няма софтуер на PLA върху него....



Публикацията е редактирана (22-12-22 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: georgioiv   
Дата:   22-12-22 11:38

Шиоми правят едно китайско аку, ако говорим за телефони [smilie5]
Вежеато мисли, че само той е ползвал андроид... ние кога сме слагали софтуери там и сме сменяли фърмуери на първите самсунзи, шиоми още не са я измислили като марка.. Купих на дъщеря ми ноут 9Т на Шиоми преди време, е то това не става за нищо... Влязах в групите на Шиоми - там най-честият съвет е - заебавайте тая марка, купете си нещо друго... [smilie5] Всичко сме позлвали, всичко сме имали, всичко сме "карали", затова и пиша колко обиколки напред е Iphone [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   22-12-22 13:04

> "е хубу 2019, 4 годишен..."

3 (три)годишен, още сме 2022. Ако намерим точната дата на пускане на пазара, може да е и 3-и-половина, но в никакъв случай още НЕ Е 4, камо ли 5. Твърде евтино отстъпление от безотговорно хвърлена лъжа.

> "...факта, че е най-високо оценен на вторичния пазар..."
Няма да ровя статистики, но дори да е най-скъпия телефон 2ра ръка на света (това не го вярвам, пак лъжеш) - какво общо има това с качествата и възможностите му? Казах в по-горен пост, че причинно-следствената връзка между свойствата на продукта и търговските променливи около него (като цена, пазарен дял и пр.) НЕ Е линейна, нито непременно двупосочна. С тоя 'факт' (да го проверим ли?) НИЩО не доказваш.

> "Клауда работел на всички останали, айде да не си пишем смешки, дето не ги разбираме.."
Ами определено не разбирате! Работи и то не от вчера. НЕ клауда на телефонните производители (макар някои да имат такъв), а всеобщия клауд на доминиращите гиганти. И Гугъл и Амазон ти взимат автоматично снимките от телефона (ако си го позволил в настройките на ОС) и ги правят достъпни незабавно за компютъра, независимо дали е Мак или нещо друго, всъщност - каквото и да е. Не помня от колко години ползвам това, но със сигурност в последните 2-3 телефона не съм ползвал кабел за прехвърляне нито съм вадил карти. Работи! (И не съм с айФон ;)

Та - ето че си и 'разбирач' (в ироничния смисъл на думата), освен дето си си и фен-бой. Но така си щастлив, защо да ти преча? Продължавай -

Весели празници!
[beer]



Публикацията е редактирана (22-12-22 13:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-12-22 13:28

Nyamago епъл не са Гугъл. Може и без облачно да живееш. ….

Да еко системата на епъл е малко на друго ниво. Процесорите им също…. А предвид, че са по-евтини вече от китайците….



Публикацията е редактирана (22-12-22 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: georgioiv   
Дата:   22-12-22 14:03

нямаго, дърт демагог, нито един факт не обори :) Най-скъп ли е на въоричния пазар - най-скъп е. Гледай каквито си искаш статистики и после влез в българския олх да си купиш айфон. Годините бяха за сравнение, какво значение има 4 ли са или 5. Вземи смотаното си сони дето за чеп не става от преди 4 години и сравни като цена :) Колкото до клауда - явно си нямаш идея от екосистемата на епъл, щом сравняваш с Гугъл или хеле пък с Амазон.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: vth41   
Дата:   22-12-22 14:29

В момента пишат няколко човека в темата...

...още малко и ще останат двама и ще си хвалят техните тамагочита, ще обсъждат безсмислени статистики и функции (за голяма част от потребителите), без да има изобщо някакъв диалог (кому ли е нужно?!?)...

Весели празници![beer]

П.С. nyamago, завиждам ти на ентусиазма...[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: georgioiv   
Дата:   22-12-22 15:19

упс, повторение



Публикацията е редактирана (22-12-22 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   22-12-22 15:45

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   22-12-22 17:07

Ами да добавя и аз нещо по темата "Само Левски!":

Киро и феновете на iPhone по-добре да не гледат ;-)



Тука също не е за Пикселомразци със слаби сърца

Има и още много, ама нали идва Коледа, а и аз съм милостив [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   22-12-22 18:18

Тая тема верно стана безсмислена. Изборът явно се свежда до 2 марки, стига да имаш парите и нервите за тях...
Ако сте на друго мнение, сте долнопробни плебеи, които нищо не разбират.
Вкусно и точка! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-12-22 18:49

Стъклопласт въобще не пише това. Писах, че ти си направил различен и смислен и добър избор. Просто имаш други приоритети спрямо мен и това е хубаво.

Не знам какво се вглъбихте в някакъв негативизъм.

Вариант е често да сменяш телефона. Вариант е и да си го руутваш, джейлбрейкваш. Не съм съгласен да казваме, че един телефон, който трябва да се руутне, за да го ползваш е добре поддържан... Еми не е. Очевидно не в добре поддържан.

Както и че телефон за три бона е супер като цена. Ми не е.

Както и да казваме че 2 години поддръжка на софтуера са супер достатъчно. Ами не са.

Тука почнахте, да сипете и някои измислици. 400 лева за евтино шаоми, не са наполовина на 500 лева за сходен Самсунг. Ама е на някои правят избора така. 25% е разликата. За някои хора 100 лева не са малко пари. Разбирам го. А това не значи, че софтуера за 400 лева е хубав - щото не е хубав. Крашва още докато го настроиваш първоначално. Това хубав софтуер ли е?

Немпреиначавай нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   22-12-22 19:20

Давам прост пример - у нашта фирма раздават гнусмас А2 и нещо си и някакви шаомита, същия клас. Всички, които получиха гнусмаси, ги върнаха и взеха шаомита, защото гнусмаса не става, а другото става. Масово. Аз със шаоми плоблеми не съм имал. Да, екосистемата му е различна, и като идваш от гнусмас, първоначално може да ти се стори зле, ама това нищо не значи. Ползвай го няколко месеца, и тогава ръси хейт. Ползваш последните години само гнусмас флагмани и си промит като епъл юзър - всичко друго ти изглежда зле на пръв поглед. Това е истината.
За приоритети си прав, различни са ни, но аз поне знам за какво говоря. Ти преразказваш ревюта и 30 минутен опит с някой телефон.
За "поддръжка" на телефон за 3 бона, няма да коментирам. Виво нямат представителство у нас, не знам какво очакваш, гугъл дори 5г не поддържат у нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-12-22 20:21

Няма представител ама vga пише "Vivo са най-големия производител.....". Голямото добрутро... пък то няма кой да ти смени USB-то или екрана ако се прецака... Това за Гугъл Пикселите дето ги внасяме още полу легално... Майкрософт същата работа и те продават Cloud конзоли за игри... ама разбираш ли няма Cloud във България. Не го е довял гълфстрийма.....Трябва да се правиш на англичанин или шваба, да го лъжеш с VPN, за да ползваш пълноценно стока, дето продават в Технополис уж в България.

Не знам какво да се прави. Може би с ЕС нашите трябва да им стъпят на главите на "големите" и ако няма поддръжка в целия ЕС, просто не продават в целия ЕС ..... щото сега им е лесно - БГ потребителите да ядат дебелия....щото в Германия пазар бол. А от България (и останалите 23 държави в ЕС без Германия, Франция, Холандия и Италия например) хората купуват онлайн и те така....


ПП Прочие за конзоли си взех един Steamdeck. Мега яка машина. Не знам дали има представител в БГ. Ама те продават в целия ЕС и от Холандия идва. Има си меню на Български . Целия UI е читаво преведен а не като фейсбука (на Сони плейстейшъна, дето го продават от 25 години нема Български или поне не съм го намерил. А туй май не съм му и казвал, то си знае). Сайта преведен. Предполагам ако има проблем ще го пратя до Холандия или Полша и ще го оправят. Нямам против сервиза да е в ЕС ако нещата са измислени като света. Дори могат да са по-добре и за тях и за мен.....


А2 сигурно е трагедия... не съм виждал подобна щуротия. То на Сони последно бях купил един евтин и после купувахме друг телефон след година мъки. В края се оказа, че след reset няма достатъчно място, да си инсталира ъпдейтите на ОС (то нямаше абсолютно нищо на него. Как ги тестват тия ъпдейти.....). Толко' добре беше измислен и направен.....За Самсунг под А5х не бих ги гледал въобще. Предполагам е голяма драма.



Публикацията е редактирана (22-12-22 20:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: georgioiv   
Дата:   22-12-22 20:32

Не бе, всеки е свободен да се мъчи с какъвто измислен телефон го кефи :) Просто ако не ти се занимава, искаш телефон с перфектен софтуер и поне 5 години ъпдейти и да не настройваш, рестсртирваш, да ти работят камерите всеки път, да не ти прекъсва говорителя, да ти се изгася от сензора за близост и въобше - да купиш и забравиш, изборът е Айфон или висок клас Самсунг. ако си заклет андроид фен. Това е към момента. Следващите години може нещо и да се промени. Иначе аз бих пробвал нотинг фон, щото е достатъчно извратен, но пак като втори телефон, да ми смени хувея.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   23-12-22 01:33

телефоните с най-добри снимки за 2022

Тази година с ELO вместо елиминации

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   23-12-22 07:49

И? Видя ли кой телефон е на трето място? Моят. Айде сега отиди в zentalk секцията за 9ката и разгледай мненията в темата за снимките.

Това се опитвам да обясня - ревюта и подобни сравнения нямат никаква стойност.
Взимаш телефона, ползваш го поне 3 месеца и чак тогава можеш да имаш мнение за този телефон. И пак няма да е достоверно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: localhost   
Дата:   23-12-22 08:04

И сега какво: pixel 7 pro & pixel 6a са водещите за снимки.
Чак се замислих да го ева... тука една фирма има промоция: купи P7 pro и получаваш P6A за без пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ipolit   
Дата:   23-12-22 10:39

По-скоро става ясно, че Oppo Find X5 Pro прави най-хубавите снимки с нормалната камера, което навежда на мисълта, че MariSilicone X e по-умно от тензорите на гугъл в някои отношения. Още повече, че телефонът е със Сони IMX 766, дето вече е доста поизостанал сензор.
Иначе за нощните снимки и портретите (за мен тия размазгочи са пълна глупост) нещата са доста субективни.



Публикацията е редактирана (23-12-22 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   23-12-22 10:42

"И сега какво: pixel 7 pro & pixel 6a са водещите за снимки."

Глупости. Чак се чудя кой глупак би дал пари за тия боклуци дето Гугъл ни ги пробутват... Като може да ги изсипе с количката за Самсунг или iPhone.

[smilie7] [smilie5] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: localhost   
Дата:   23-12-22 13:25

Между другото, Google купиха някаква фирма за обработка на снимки и ефекти преди време (забравих името), прилапаха патентите и ги набутаха в телефоните и после ги продадоха. Така че и там нещата са 90% софтуер и 10% заблуда [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   23-12-22 18:16

За феновете на пикселите - Изтекли са някакви планове и стратегии на Гугъл свързани с Пиксел серията за следващите няколко години. В публична компания тия планове се сменят на около 3 месеца. Та плана за 3 години от преди 3 месеца е обикновено много различен с най-новия план за 3 години.....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   24-12-22 21:25

xiaomi съкращава 10% от персонала и изглежда 15% в мобилните телефони.

В общи линии последните месеци Епъл печелят яко пазар. Самсунг сабез промяна. При другите марки има до 50% спад в продажбите. При Xiaomi скъпите модели в 12-та серия се очертават като епичен провал. Реално никой не ги купува. Продават предимно в ниския клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: uri64   
Дата:   25-12-22 14:28

> Това се опитвам да обясня - ревюта
> и подобни сравнения нямат никаква
> стойност.
> Взимаш телефона, ползваш го поне 3
> месеца и чак тогава можеш да имаш
> мнение за този телефон. И пак няма
> да е достоверно [smilie18]

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   25-12-22 14:35

Трябва само да сменим заглавието на темата на
Пазарни стратегии и финансови резултати на фирмите
и всичко ще си дойде на мястото [smilie6]
= = = = =

Апропо - ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!

На която и дата да празнувате, каквото и да празнувате - желая на всички много веселба и щастие!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   25-12-22 15:09

Весела Коледа!

Не видях други интересни технологични неща от последната седмица. За ChatGPT и разните генератори на снимки имаше. Има разни ревюта на часовници и гласови асистенти ....

Мернах и фотографско видео на Sony XPeria, но не го пускам, щото последния път се изредиха тук 1000 човека да ми обяснят, че не било хубаво тъй....бил съм бил fanboy ... после ми пишат, че не съм оценявал Сони телефоните същите хора.....

(много странно писах тук в тази тема. А коментара ми влезе в съседната за ИИ)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  38  39  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »