Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40  41 ..  50 ..  53  54     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: asahi   
Дата:   25-12-22 21:30

ИИ така е решил.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   26-12-22 14:26

-



Публикацията е редактирана (26-12-22 14:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-22 22:18

ето кулминацията на китайския телефонен дизайн за 2022 . Няма 1+, 1-, нищо, нещо, чаоми, хуйвей, виво, пиво. Оппо къртят. Малкия телефон на лейтенант Грубер.

Сега ще чета и гледам. Интересно изглежда Find N2

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   31-12-22 00:19

LG ще прави масово зум перископи за телефони с 4х до 9 зум . Отделно май ше са достатъчно тънки за да няма издатина за камерата.

идват масово 3 нм чипове от Тайван. ще са 35% по-икономични, но вероятно ще ни дадат още по-мощни чипове

Apple са се омазали с последния чип в iPhone 14. Загубили са кадри подобно на Самсунг с чиповете и Гугъл с камерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-01-23 18:02

Samsung S23 ще се предлага с минимум 256GB

Нямам идея защо толкова се забави това. Със снимките и видеото и големите проложения 128 GB се запълват супер бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-01-23 11:01

12 инчов сгъваем и разтеглив телефон от Samsung

Изглежда като еволюция на Fold която ще се разтяга още малко след като се разгъне. Това си става съвсем сносен таблет на размер. Сега ако и клавиатура му сложат някак да заприлича на Лаптоп.....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   04-01-23 17:26

Мене на асус варианта от преди много години ми допадаше доста, ама тогава не можех да си го позволя - ръгаш телефона в таблета и имаш лаптоп с клавиатура, който ти зарежда телефона. През деня си джиткаш с телефона вънка, вкъщи или на работата го правиш лаптоп. Не беше узряло като концепция за времето когато излезе. Сега ако извадят те или някой друг подобно нещо, бих си го взел, че у нас вече нямам време за компютър...

https://m.youtube.com/watch?v=LMoefawPJcE



Публикацията е редактирана (04-01-23 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-23 23:23

Опитите продължават и вече има Безжичен док. NexDock 360 се казва. Има жичен и безжичен модел

Ето на сайта им какво има


https://nexdock.com/wp-content/uploads/2023/01/nexdock-360-wireless.jpg



На сайта пише - Самсунг, Хуавей и Моторолки

Има и модел с кабелче.

кило и 200 е, има батерия, 13" екран, портове, четец за микро сд....


Таблета ми е по-лек от това чудо и си има и windows и процесор. А може и като екран на телефона да работи.....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   19-01-23 17:28

Днеска взех втората фото книга, която печатам, за втория РД на щерката. Корицата - чук, отварям вътре - все едно съм им пратил снимките по вайбър и са ги печатали на матричен принтер в съседното фото на бай Иван. Нищо общо с предишната книга, дори снимки правени с един и същ телефон. Някакъв съвет как се пускат оплаквания от такъв характер към фотосинтезис, че до сега не съм имал такива проблеми с тях?



https://photo-forum.net/static/site_pics/2023-01/1674141769_p_20230119_170148_1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: mmjm   
Дата:   19-01-23 18:05

Ако отидеш с първата и опиташ спокойно първо да говориш с тях и изразиш учудването, разочарованието и настояваш да си свършат работата, като хората, предполагам ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   19-01-23 19:28

Ще ми е трудно да съм спокоен... Сега сравнявах 2те книги - в първата Черно бялото си е черно бяло. В тази и това не е като хората. И всичко все едно е ресайзвано от 1.5мп снимки. Противно на едни хейтъри, всичко съм гледал под лупа на голям екран и по никакъв начин не съм очаквал това...
Няма да ви занимавам повече с моите упости. Наздраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   19-01-23 19:49

^ Успех в разрешаването на казуса! Приказване му е майката и то без остри протести - 'блага дума железни врата отваря' [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: localhost   
Дата:   20-01-23 01:27

Не беше ли: "блага дума и пистолет" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Lokosf   
Дата:   20-01-23 03:34

Автор: mmjm
Дата: 19-01-23 18:05

Ако отидеш с първата и опиташ спокойно първо да говориш с тях

а да иде със първата? а ако нямеш първа? горили човека? голям съвет му даде
иначе спокойно те му взели парите ама човека трябва да е с овцедушие и спокоен на три валеряна

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: VladHD   
Дата:   20-01-23 09:12

Не съм сигурен, какво точно е станало, при положение, че си снимал с едно и също устройство, а резултатите - различни.
Иначе ползваме техните услуги, приятелката ми поръчва големи принтове - никога не сме имали проблеми, хората са много отзивчиви и работят бързо и качествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   20-01-23 10:23

Да, да. И аз до сега не съм имал проблеми с тях и съм доволен, затова си ги и ползвам. Сега какво е станало не знам. Писах им с примери, ще видим какво ще измислят.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: mmjm   
Дата:   20-01-23 16:35

Lokosf, 1)Дадох съвет на конкретен човек за конкретен случай. 2)Спокойствието не е овцедушие, когато си спокоен се аргументираш по-добре и си по убедителен. Спокойното обсъждане и решаване на даден проблем, не означава автоматично приемане и примиряване със ситуацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   20-01-23 18:20

> Lokosf, 1)Дадох съвет на конкретен човек за конкретен случай.
> 2)Спокойствието не е овцедушие, когато си спокоен се аргументираш
> по-добре и си по убедителен. Спокойното обсъждане и решаване
> на даден проблем, не означава автоматично приемане и
> примиряване със ситуацията.

+1 [smilie24]

...

И по-ведро - честит Петък! [smilie3]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: asahi   
Дата:   21-01-23 00:02

Гледам, че му разбирате, та да ви питам - това с камера ли е снимано или с телефон?


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   21-01-23 00:25

Камера - телефоните днес могат повече. [smilie6]

Сериозно: изглежда ми като фотокамера (не видео- такава) от малко по-старо поколение, не от специално създаваните напоследък за влогери и полупрофесионално видео. От ръка и без гимбъл (но и без особена вътрешно-камерна стабилизация).

Все пак човекът очевидно е запознат с материята и се е старал, но е бил ограничен от техниката. (Не го е подобрил в пост-процес, което днес също е възможно - може би за актуален репортаж от деня не е имало време за редактиране, и монтажът е семпъл).

Всичко това с изричната уговорка, че не съм видеооператор и нищо не разбирам от тоя занаят [smilie2]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: asahi   
Дата:   21-01-23 01:03

Благодаря. Каквото могъл - направил.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   22-01-23 17:01


https://photo-forum.net/static/site_pics/2023-01/1674397897_p_20230122_162841.jpg




Годината е далечната 2011та. Изрязах картонче по размерите на телефона, взети от нета, за да видя дали ще ми е удобен в ръката и как ще го усещам в джоба, преди да реша да го взема. "Голям" телефон беше за времето си. Пък и снимаше, за времето си - първата ми снимка минала в избрано тук, беше снимана с него(сигурно и една от първите качени):


https://photo-forum.net/static/site_pics/2023-01/1674399595_dsc_1483_045301.jpg



Имах и допълнителен дълъг обектив, който се завиваше на специален гръб, с който си вървеше. Може би този телефон с Андроид съм ползвай най-дълго, като прегледах снимките. Първия беше самсунг spica, после май една моторола, дето за нищо не ставаше и я разкарах бързо. Бая преживяхме заедно, после тръгна по роднините и наскоро се върна у мене - очукан и работещ без грижи, с един път сменяна батерия, но дори не може да види домашния уайфай - толко е дърт...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   27-01-23 18:47

Да споделя и развръзката с фотокнигата от фотосинтезис - писах им по мейла какъв е случая, като пратих и примерна снимка с качеството, с което съм я качил и как изглежда в албума. Върнаха отговор, че ще направят тестове и ще я пуснат пак за печат. Днеска взех новия вариант, печатан на друга машина и всичко е както и очаквах да бъде. Бързо и качествено реагираха и съм доволен.... [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   27-01-23 19:03

[smilie24]

Така трябва да работи всичко в живота - от хлебарниците до автосервизите. (И от общинската бюрокрация до БДЖ). Дано има все по-малко поводи за ругатни и повече добри примери като този!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-23 19:48

Честито! Радвам се че сподели и позитивна развръзка!

Синтеза май имат гръцки собственици и малко от малко капиталистически поглед на света.


За съжаление в България много бизнеси дори си действат все едно са в плановата икономика, дето клиента е виновен, пречи им и ако много крънка може му обършеш два шамара.....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40  41 ..  50 ..  53  54     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »