Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  37  38  39  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: papadok   
Дата:   01-12-22 18:11

Автор: hotsnail
Дата: 22-11-22 22:05

Vivo X90 Pro Plus официално

Хайде да ни е честит супер камера телефона. 4 камери като Самсунг. Ама казват, че всички са по-добри като хадруер. С новия мега як процесор 8gen2 трепал даже А16 бионик с много....

ПП телефото камерите са малко къси 50 и 90мм. Това сигурно позволява по-добра оптика и сензори. Ама свикнах със 75мм и 240мм


Сухите спецификации не дават точна представа за истинските възможности. В Twitrer-а на Ice universe има интересно сравнение на последните флагмани.
По повод теле-зума на Самсунга и сравнение с уж по-късия на Vivo:
Samsung

Vivo

Всеобщото мнение е, че далеч по-коректно е да сравняваме възможностите на Vivo X90 Pro+ и бъдещия Galaxy S23 Ultra. Технологичното предимство носи своя отпечатък.


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-12-22 02:23

Всеобщото мнение е на рекламно лице на виво в туитър…..iceuniverse е китайски продавач на телефони преди всичко друго…..

Миналата година пак много го рекламираха Виво. Дори си платиха в американски канали в тубата….ама трудно се намира и е много скъпо поне в Европа

Основния сензор на вивото е по-добър от Самсунг и вероятно не са направили лещите по-малки от нужното …….ама да видим кадри и от истинско ревю

А цената на новия ще е по-висока от Самсунг, пък поддръжката е нулева…….

….и да могат повече да направят в s23u ама тц

Не знам. За сега епъл и Самсунг единствено за мен си струват 2000+ и то само ако си голям фен…щото а53 ти дава почти същото за 800 лева.

Вече както ги подбират някои тука…ама гледам, че е на късмет общо взето.



Публикацията е редактирана (02-12-22 02:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: kvakioh   
Дата:   02-12-22 14:05

12T Pro Xiaomi-супер смешен с тия 200мпикс и после сензорчета 8 и 12... Не само че са посредствени снимките,а и откъм софтуер е куцо, направо осакатено. Имат още доста време да се учат.
Ползвам го вече месец, всеки ден излиза някоя недомислица, която ме кара да искам да го потроша. Никога преди каквато и да е техника не ме е натоварвала толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: vga   
Дата:   04-12-22 11:57

Я сподели повече информация - какво толкова те ядосва, какво му е на софтуера?

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: kvakioh   
Дата:   04-12-22 12:45

Разни съобщения изскачат, примерно от Mi сервиза и не може да се махнат, отделно някои приложения, които са за Iphone не действат. Примерно си сверявам светломера, който е отделен уред колко е отклонението при телефона и няма май за Андроид освен платен. Също, каквото и да опитвам при редакция на снимки не ми дава да завъртя снимка, само има кроп, изравняване и толкова.
Сензорът е напънат на 200мпикс, но си е зле. По-добре да бяха вкарали 50+50+50три еднакви сензора вместо 200+12+8.
Разбрах защо е толкова изгоден, само ядове.[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-12-22 13:06

не можеш ли със снапсийд или лайтрум да си редактираш снимките?

удобно е, ако е вграденото приложение, но те винаги са по-слабички. Примерно на самсунга вкараха много екстри включително да трие обекти от кадъра (content aware) и добре работят, но пак санпсийд и лайтрум имат далеч повече опции. Самсунгското въобще не може да работи с RAW например и диркетно си има бутон за лайтрум с Адобската иконка в самсунг приложенията.

Прочие и на Самсунга основната е 108мп, а другите са значително по-малко. Предната май е 40мп, широката е 12 и има 2 по 10мп телефото. Ама в общи линии не е зле. Вадят сносни 4К кадри за телевизора - на 65" 4к седят сносно от няколко метра. Ама имай в предвид че без основната, другите са много малки сензори от 1/2.55" до 1/3.85".....а като мп то и 100мп си е 12МП всъщност.... 108мп трябват за да прави голям динамичен обхват през деня, като мискира експозицията - има вече тая опция за HDR от един кадър.....интересно е че в роу кадрите не могат да записват май подобни неща и прави два или повече кадъра за хдр.

Някои китайци май пускат по-едри сензори на широката камера, което е готино.



Публикацията е редактирана (04-12-22 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: vga   
Дата:   04-12-22 18:27

Е сензора е първо поколение самсуняшки, ясно е че е за ширпотреба. Не знам какво си очаквал, но в интерес на истината от raw се ядва - играх си с такъв и не е зле, но не е и топ клас Сони сензор.
Това за въртенето не го разбрах какво не ти дава - отваряш галерията, натискаш edit, натискаш crop и въртящата се стрелка ти ротира кадъра. С плъзгача и до градус дава. Какво е по-различното при теб?

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-12-22 22:29

Споделянето със вайбър се оправи. Нещо се промени явно, но сега мога да пращам снимки. Май има нова привилегия и вайбър си я иска вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   08-12-22 12:58

Tecno със сгъваем телефото обектив

https://www.dpreview.com/files/p/articles/6252144231/phantom-x2-pro-2.jpeg



https://www.dpreview.com/files/p/articles/6252144231/phantom-x2-pro-1.jpeg





Видео представяне

Интересно е.

Теефотото е 50мп 1/2.7" (5.2 x 3.9mm). Не знам дали е голям напредък спрямо сходните по размер но 10МП самсунгски камери в с22 ултра... май май тая сгъваема камера е предимно за хвалба....

Основния сензор е едричък 1/1.28" (9.8 x 7.4mm) Samsung GNV ISOCELL 3.0

Има и широчко 13MP 1/1.3" (9.1 x 6.9mm)

Има някаква 32МП предна камерка.


Най-много ме радва че почват с 256GB. Не са като Гугъл и Самсунг да правят недоносчета със 128GB. Как да ползваш телефон със 128GB през 2022... то има игри по 20-30GB....много ме е яд и искат по 100-200 евро за да вдигнат на 256GB......



Публикацията е редактирана (08-12-22 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: kvakioh   
Дата:   14-12-22 13:02

Xiaomi за мен са си зле- 12 Pro серията с някакъв дървен дизайн, груб и недодялан, сега пускат 13 серия изчистен и с Leica печатчето, че някой пипал настройките от марката.
Единствено батерия, бързо зареждане и дисплей ми харесват за 12т Pro, който май няма да ползвам много още...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   14-12-22 13:40

> Tecno със сгъваем телефото обектив

То пък баси сгъването / разгъването! [smilie2] Пълна подигравка, всеки перископ дава повече дължина. Това наистина е само за ПР...

От заглавието помислих, че наистина 'голям го вади' - но дори с хармоника (телескопично, на степени) ще му трябват поне 4-5 секции дълги колкото дебелината на телефона, за смислена оптична дължина. НЕ Е това решението, засега перископите с оптична ос в равнината на платката и екрана, макар и компромисни, са единствения начин (Като не се брои байонет за закачане на истински обективи - но това телефон ли ще е?)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   21-12-22 07:29

Различни експозиции едновременно от едни и същи пиксели. Да видим как ще изглежда догодина...

https://m.gsmarena.com/first_leaks_of_google_pixel_8_reveal_huge_camera_upgrade-news-56929.php

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   21-12-22 08:34

Само с 2-3 години закъснение. Мисля, че Шаоми и Самсунг се надхвърляха със Staggered HDR още в S21 серията. S20 го нямаше. Първия сензор на Самсунг със Staggered HDR беше в Note 20 по спомен.

На S22 новостите са, че мога и да изключвам тия режими [smilie18]. Сериозно сега са добавили ръчен контрол за снимки. Избираш алгоритми, брой кадри, дали да ги прави последователно или да е multi exposure на ръка....

Пикселите са много неадекватни продукти вече.

Гугъл са пуснали и часовник с хардуера на Самсунг от преди 5 години!!!!! А освен че 5 годишен Самсунг със развалена ергономия го продават на 50% по-висока цена от последния Самсунг.....има близо 1см дебела рамка на 40мм екран т.е. половината от радиуса е рамка. Освен че е по-широка от Самсунг не е чувствителна на допир рамката т.е. няма никаква полза от рамката. Обаче са наврели въртящо се копче. Менюто за избор на приложения пък седи с UI, който не се ползва от поне 10 години от другите марки... толкова неадекватна глупост.

ПП Надеждата е, че на гугъл алгоритмите съчетани със яките трикове на Самсунг ще направят нещо по-интересно... ама напоследък тия алгоритми ....



Публикацията е редактирана (21-12-22 09:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: georgioiv   
Дата:   21-12-22 12:24

след кусурнайсе години и нови 35 страници, установявам, че айфон са толкова напред от целия китайско - корейски треш, че мога да надникна след още няколко години и пейсе страници и ще е все такава печал.. [smile] [smile] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   21-12-22 13:44

еми да Епъл, Самсунг и след това е много далеко. Самсунг малко или много изкъртиха Епъл при доста неща. Фокусираха се, и дръпнаха яко. Стабилизация, снимки на слаба светлина, телефото обектив. Телефото обаче е само на Ултра модела... ти и при Епъл е така де.

Има неща дето епъл води. Самсунг бяха оправили цветовете на S20 срията, но сега на S22 пак между камерите има разлика в цветовете и като превключи при зумване на сцени с неприятна светлина, рязко се променя цвета.

При другите марки е мега зле. Китайците стават само по системата на бошо купуваш, снимаш 3-6 месеца, фъргаш и взимаш следващо.

Гугъл имат поддръжка и стават за 2-3 години, но изостанаха необратимо с камерите след Пиксел 3 и 4, където малко бяха дръпнали... от тогава са в застой. Догодина есента ще пускат неща от Самсунг от преди 3 години .....(ще е 4 годинки назад пиксел 8...)



Публикацията е редактирана (21-12-22 13:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   21-12-22 15:46

Само Левски! [cool] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   21-12-22 17:57

ами не е само Левски положението.

Имаме едни алчни китайци, дето вече искат пари подобни, че и по-високи за Виво сравнение с епъл. А виво поддръжка няма в Европа въобще.

Има Самсунг и Епъл дето са се самозбравили с цените и сносни камери има само в моделите над 2000 лева (1000 евро). Под 1000 лева са с микро сензори ... единствено на софтуер се крепи цялата работа.

Реално между A53 и S22 кой знае какви предимства за S22 не виждам.... сигурно на тъмно е малко по-лесно да се снима и малко по-чисто, но при внимателна употреба и за социални медии и споделяне са 1:1 като възможности.....А53, А52 за това според мен са най-добрите модели на пазара - 500-600 лева и имаш сносна камера с добра батерия. Ама Самсунгските маркетолози явно са видели пробойна. Та обновяванията на А срията, били силно отсъстващи, писаха тук съформуци....

Има Гугъл дето и те са се самозабравили с цените, но за сметка на това продават застояли самсунг изделия от преди 3-4 години и софтуера не са го барали от 2017-та....

Има Сони дето се напъват, но то без пари не става и на децата е ясно, че е по-добре да пускат кепенците. Парите при телефоните идват от обем на продажбите. Няма как с 200К телефона на година, да изкарат пари като Епъл с 200М бройки.....разликата е в подобен порядък 1:1000...

Какво ти остава като консуматор?

S23U поне по слухове ще е претоплен S22U вероятно със същата оптика но с 200МП сензор вместо 108МП.....може и да е една идея по-добре за сготвените снимки. RAW ... не мис е вярва да има разлики към по-добро...

Епъла 14-ка не видях нещо дето да ме грабне....50МП....С Епъл процесорите са много яки. Не знам какво правят но са години пред другите. Уж са Arm, уж в същия Тайвански цех ги готвят, но Епъл са сложили някакъв таен сос в техните процесори и са около 2-3 пъти по-добри от всички други.....по-малко ток харчи, по-бързо смята, заради тая комбинация харчи още по-малко ток за една и съща работа, много по-дълго държи батерията, работи добре и с по-малка батерия....


Та това е избора... фирмите явно гледат да максимизират печалбите, увеличат нуждите от регулярна замяна на телефоните и свалят до абсолютен минимум допаминовия пристъп про замяна на телефона - всеки нов е същия като стария от преди 2 до 5 години......



Публикацията е редактирана (21-12-22 17:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   21-12-22 18:38

> "ами не е само Левски положението."

Не е 'Само Левски' - а е 'Само Самсунг!' [smilie18] [smilie18]

Разбира се, достатъчно си образован да го облечеш в логични аргументи. И дори да признаеш Епъл за почти равни на Самсунг (след напомняне, иначе друг на върха няма ;). А всички други са нищожества, неспособни да измислят (или прекопират) нищо и незаслужаващи внимание.

Но тук не гледаме продадените бройки (само феновете се възбуждат от това), а качествата на продукта. Връзката на последото с бройките далеч не винаги е линейна, нито двупосочна. Обективният анализ (като сме седнали да съдим телефоните тук, и то - главно като камери) изисква да се абстрахираме от пазарни дялове и други количествени променливи.

И светът е малко по-голям от Китай, дори от Китай и Корея взети заедно - има повече НЕкитайски телефони отколкото ти се откъсна от сърцето да споменеш (макар и в лоша светлина). А ако не ти се напомни, дори никого не споменаваш, само "Самсунг така, Самсунг онака..." И дискусията в темата върви горе-долу така:

Въпрос: Новият Пиксел дали ще има супер-телефото камера?
Отговор: Самсунг имат най-добрата телефото камера в света!

В: Моторола щяла да прави по няколко експонации от един пиксел...
О: Самсунг го има това от 25 години!

В: Доволни ли сте от цветовете на ОПО-то?
О: Моят Самсунг има страхотни цветове!

В: Манчестър Сити бива ли ги като отбор?
О: Само Левски! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   21-12-22 20:28

Киро е българо американски консумер. Он е барал 2 марки в живота си, ама видиш ли чел ревюта и вече е компетентен по полит въпроси на ракиената маса под блока. Надявам се никой да не взема на сериозно мненията му.
Мнението трябва да се базира на опит. Киро опит няма. Като дърт комунист - ладата е най-доброто, от климатика в колата се фаща пневмония, а въздушната възглавница приспива. Не Киро е барал друго освен гнусмас и оппо, ни комуниста е карал нещо различно от лада.
Аз поне говоря след като ползвал някой телефон поне няколко месеца и имам досег от първо лице. Но! Но ладата моеш с тел, клещи и чорапогащник да я оправиш на пътя(багажника е склад за части). Убавите коли - чакаш пътна помощ. И кихаш от климатика. За туй само ладата си карам...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: georgioiv   
Дата:   21-12-22 22:57

Киро поне се аргументира, не пише общи приказки. Ладата е боклук още при създаването си и до края си остава боклук. Като човек, който за съжаление има над 200 000 км. на Лада го заявявам.. :)
А само Левски или ЦСКА - аналогията е неуместна. Iphone откри смартфона за широката маса и винаги е две обиколки пред останалите. И най-стария айфон работи като часовник и ако му смениш батерията на всеки пет години е вечен. Еле пък моделите след iphone 6 Има много прост признак по който може да определиш кой телефон колко е качествен и харесван от ползващите го - цената на вторичния пазар. Всички айфони държат много висока цена на вторичния пазар. Примерно Iphone 11, който е вече на почти 5 години гони 1000 лева и няма изгледи скоро да пада. Инсталира си последните варианти на ОС и си работи гладко и безпроблемно. Факт.

А, и да добавя, че съм пробвал де що има марка телефони, като освен айфон, най-много ми харесваше Хувей, още си имам p30, но американците убиха марката и другото - имал съм няколко самсунг ноутове, които са си чудесни телефони, но за втори телефон... :)



Публикацията е редактирана (21-12-22 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   21-12-22 23:07

Още един! [smilie10]

> "А само Левски или ЦСКА - аналогията е неуместна. Iphone откри смартфона за широката маса и винаги е две обиколки пред останалите..."

ЦСКА откри футбола за широката маса и винаги е две обиколки преднина...

Само ЦСКА! [cool] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
= = = = = =

Ще ме извините и двамата за сарказма (добродушен е, повярвайте, няма хейт!) - обаче отново вдига глава една грозна болест на темата и на форума: 'фенбой-ството' [smilie2] При една поредна вълна тук се бяхме разбрали да не величаем и да не съдим марки и фирми, а да говорим за ТЕЛЕФОНИТЕ, предимно за фотографските им възможности...

Но феновете са си фенове (освен айФон и Самсунг има и един ревностен апостол на Пиксел), не минава много време и се почва с "моето е по- от твоето" и "моето е най-баш от всички!"...

Хайде пак да слезем от тоя облак, отново малко на земята, а?
[beer]



Публикацията е редактирана (21-12-22 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-12-22 01:40

Споделям защо избирам определени модели.

Който му харесва ок. Който не супер.

Не разбирам дребнодушието на Бошо да минава на някакви лични атаки. За мен това е проява на липса на култура.

Не става дума за кой знае каква любов към марка в случая. Дълго време се мъчих със Сони - хардуера им е топ, още работи, но софтуера...... Наистина за мен изглежда като липса на избор. Дори да се откажа от желанието си за не китайски телефон поддръжката не съществува и това е обективна истина извън Самсунг в Андройд вселената. А цените на фото телефона на Виво може и Вие да ги видите 1:1 с Епъл и Самсунг.

Наскоро помагах на роднина да си настрои ново лъскаво шаоми... Еми боклук е. Софтуера е лайно. Няма какво да си кривя душата.


... и сега какво да направим, че за Staggered HDR писахме в подобна тема, когато излезе S20 Ultra и се оказа, че я няма екстравагантен, а после се появи в Note 20 или S21. Еми обективно бъдещия пиксел ще е точно 4 години назад .....математика...



Публикацията е редактирана (22-12-22 01:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: georgioiv   
Дата:   22-12-22 07:33

нема фенщина тука, само факти...
с най-голяма радост съм си купил на времето Самсунг ноут 3. Имам тонове чудесни спомени и снимки с него. За мен беше и така ще си остане - брутално добър телефон за времето си, с писалка, с чудесен екран, с много рам, с четириядрен процесор, с имитация на кожа на задния капак. Как да напиша нещо лошо за него ? Предполагам и сега да си намеря читав такъв - ще работи без проблем. Или Хувей мейт 10 - също чудесен телефон, с чудесни камери, никога не ми е създавал проблем, мога само хубави ннеща да напиша за него. Но в момента, към 2022, Iphone нямат конкуренция. Факт. Да не говорим, че снимките от моя айфон след секунди са на макбука и на айпада ми... Кога ще ги стигнат другите.. ?? Аре да си говорим честно [smilie5]
Един тайп С им остана като прблем, и мисля скоро Еврокомисията ще го разреши и него... [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: vga   
Дата:   22-12-22 10:39

Момчета, затваряйте темата, насъбраха се разбирачите! Iphone 11 бил 5-годишен, може би дори 6. Киро помагал да се "настрои" телефон и установил, че софтуера е лайно. Снимките се прехвърляли автоматично на другите устройства, сякаш от 10 години клауда не работи за всички останали. Последните S модели били върха на иновациите, обаче и А53 бил същия, само два пъти по-скъп от еквивалетно Xiaomi. Оппо обещават 4 ОС ъпдейта и 5 години поддръжка, OnePlus вече го изпълняват и за 7-мата си версия, Vivo са най-големия производител..... обачееее... само Самсунг обещават по-добре! На всяко Xiaomi с GCAM си избираш колко измежду 3 до 21 експозиции да ти стакне за HDRто от 5 години... обачеее... само Самсунг иновират, а Пикселите са боклуци. Въобще, положението стана "не мога да карам кола, ама знаеш ли един колко зле кара" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: georgioiv   
Дата:   22-12-22 11:23

е хубу 2019, 4 годишен.. :) Това с какво променя факта, че е най-високо оценен на вторичния пазар :)) Тука некви аргументи ? Няма :)
Клауда работел на всички останали, айде да не си пишем смешки, дето не ги разбираме.. [smilie5]

Тая тема сме я дискутирали тук и преди 15-е години ми ще си е актуална .. [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  37  38  39  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »