Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Sony a9 III
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-11-23 18:16

Първия в света пълноформатен сензор с global shutter система.

Ае честито! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: hotsnail   
Дата:   07-11-23 19:40

Готино е ама не е евтино.

Впечатляващо е, да имаш синхро скорост 1/80000

Впечатляващо е 120к/с снимки да правиш. После ти ги показва като видео.....

Заради цената си мисля, че дълго време ще има нови модели с бързи сензори, дето са достатъчно бързи без глобален затвор. Примерно неша от типа на R5, Z8, A1. Пък може и да греша.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: VladHD   
Дата:   07-11-23 20:33

Супер е, за тази цена, обаче, взимаш Z8 и обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-11-23 21:55

120 фпс с глобален затвор и синхро 1/800000.
+ 4к/120 с глобален затвор без кроп свалено от 6к.

Not bad[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: Yog   
Дата:   07-11-23 23:16

Ако на пълна газ задържиш затвора 3 секунди, ще имаш 360 снимки. 'Б@си историята. Не знам дали искам толкова [smilie5]
Извън майтапа - това е първото наистина иновативно нещо от доста време. Не чете сензора ред по ред, а директно го 'отпечатва' целия, 120 пъти в секунда с автофокус. Звучи невероятно.
Но пък базовото ISO е 250, интересно дали това ще значи по-шумни снимки от 'традиционните' апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: lamerko   
Дата:   07-11-23 23:57

Не е иновативно, а просто накичено. Но няма лошо - този глобален затвор го чакаме 10 години. След две-три години ще цъфне и на "еФтините" модели, когато му мине маркетинга :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: uri64   
Дата:   08-11-23 00:59

Как да не си вземе човек едно такова тяло и после с преходник да му завърти един Гелиос на М42 за да си има и завъртяно боке [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: Julius   
Дата:   08-11-23 07:33

120 кадъра/сек.
Това се е утрепало за пейзаж! [smilie7]

Yog написа:

> Ако на пълна газ задържиш затвора 3
> секунди, ще имаш 360 снимки.

Няма да имаш, защото тая скорост се поддържа 1.6 сек. за 14-битови роу файлове.
(192 frames and 6Gb/s)


Хубава 300-ца. [smilie24]
Лека.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: asahi   
Дата:   08-11-23 08:10

"Автор: Yog
Дата: 07-11-23 23:16
Но пък базовото ISO е 250, интересно дали това ще значи по-шумни снимки от 'традиционните' апарати."

Не, няма да значи. Ние като потребители никога не знаем реалната чувствителност на сензора. Затова няма как да направим сравнение. Най-ниското ISO от спецификацията на камерата е хрумване на програмиста, а и рядко съвпада с това на друга камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-11-23 09:03

Точна така е. ISO при дигиталните камери е величина въведена в стойности за да има горе-долу снимащия някаква представа. Те вече и на бокето му сложиха стойности при iPhone [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: nyamago   
Дата:   08-11-23 12:44

Страхотни параметри - честито на ония, на които тия неща за жизнено важни! [smilie24]

На мен не са.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: ombre   
Дата:   08-11-23 15:47

H2 май стига 1/180000 или поне така пише. Иначе честито на всички бъдещи купувачи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: Mogila   
Дата:   08-11-23 20:58

Никога няма да си го купя. Честито на тези, на които им трябва и могат да си го позволят.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: Yog   
Дата:   08-11-23 21:59

Е, аз не съм длъжен да снимам в 14-битови RAW файлове. Предполагам, че в jpg или heif/heic ще снима по-дълго... Както и да е, мисълта ми беше че колкото по-голяма скорострелност, толкова повече ненужен баласт. Пълно щастие няма :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-23 00:08

Yog ако схващам правилно идеята на 120к/с е да улови кадри дето не можеш с 20к/с.

Примерно идеален кадър от бързо движение в спорта.

Всъщност ги гледаш като филм и си избираш кадър, както гледаш YouTube....


Да прав си, че почти никой не снима спорт с 14 битов роу файл. То не е заради скъпите карти. А просто защото тая камера на престижно състезание, ще има мрежов кабел свързан и снимките ще отиват директно на компютър и от там на разни уеб сайтове. Няма особена полза от роу. Няма кой да се занимава с него дори 1 минута. Състезанието е твоя сайт да изпревари другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: ddantgwyn   
Дата:   09-11-23 07:35

hotsnail написа:

> Да прав си, че почти никой не снима
> спорт с 14 битов роу файл. То не е
> заради скъпите карти. А просто
> защото тая камера на престижно
> състезание, ще има мрежов кабел
> свързан и снимките ще отиват
> директно на компютър и от там на
> разни уеб сайтове. Няма особена
> полза от роу. Няма кой да се
> занимава с него дори 1 минута.
> Състезанието е твоя сайт да
> изпревари другите.

Би била полезна и при birdwatching-a (imho) и при някои ситуации в дивата природа - да хванеш гепард във въздуха (примерно).

Иначе не виждам друг смисъл да я имаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   09-11-23 10:45

hotsnail написа:

> Yog ако схващам правилно идеята на
> 120к/с е да улови кадри дето не можеш
> с 20к/с.
>
> Примерно идеален кадър от бързо
> движение в спорта.
>
> Всъщност ги гледаш като филм и си
> избираш кадър, както гледаш YouTube....
>


Винаги ти остава и възможността да намалиш скоростта на заснимане до "скромните" 60fps и ще имаш реализирани към 5 сек непрекъснато 6К RAW улавяне на момента.

Ако добавят и 100MP RAW композитно заснимане (в камерата както Panasonic), става перфектно и за пейзаж [shtrak]

Скъпа камера, но определено е еволюция в света на фотографската техника. Цената е справедлива, като се има предвид, че това е най-технологичната машина към момента... тъй си мисля аз.



Публикацията е редактирана (09-11-23 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   09-11-23 10:56

Освен това е най-удобното SONY безогледално тяло... някой обърна ли внимание на увеличените размери ?


α9 III Размери: 136.1x96.9x82.9mm ЦЕНА: £6,099.00
α1 Размери: 128.9x96.9x80.8mm ЦЕНА: £5,879.00 [smilie10]



само за референция α7R V ЦЕНА: £3,999.00



Публикацията е редактирана (09-11-23 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-23 11:25

в ЕС ще ни зарадват сигурно със 7500 евро цена ... въпреки че A7RV излиза и на под 4000 евро на промоции. Та 6000 Евро може би няма да е толкова абсурдно ще е по-евтин от А1 и по-скъп с малко от А9м2 и А7с3.

Заради тия размери аз вече гледам само C серията. Абсурдно е за любител. Тия "малки" камери станаха като СЛР-ите от едно време - тежки, големи китуци. Не тая работа с баланса е толко' ала бала портокала че.....



Публикацията е редактирана (09-11-23 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   09-11-23 11:55

hotsnail написа:

> Заради тия размери аз вече гледам
> само C серията. Абсурдно е за
> любител. Тия "малки" камери станаха
> като СЛР-ите от едно време - тежки,
> големи китуци.

α7c II размери: 124.0x71.1x63.4mm
OM-1 размери: 134.8x91.6x72.7mm
H-X2s размери: 136.3x92.9x84.6mm
α9 III pазмери: 136.1x96.9x82.9mm
GFX 100II pазмери: 152.4x117.4x98.6mm



Публикацията е редактирана (09-11-23 12:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: kvakioh   
Дата:   09-11-23 15:19

Оффф, това за размерите и теглото най-често са заради високите цени на топ камерите, т.е не може да се позволи и се казва ще взема леката…Щото е на джоба. Иначе средният формат е недостижим като картинка все още. Освен да наблъскат с неизползваеми екстри и цени, за фф не може повече да се напънат.
Топът остава като баланс А7R IV. Тази камера ще държи поне още 2-3 години пазара. Малките по размер са нишови. Все едно Sigma FP-L, че е топ като размер и почти никой не я купува, а картинката е екстра.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-23 15:52

Квако ами А7RV има вече от година и не е лоша. По добра е от предходния модел.

А цената на А7CR който искам е същата като на A7RV горе долу - 300 лева разлика на цени около 7500 ....

компактния размер е за любители. Да любителите са ниша т.е. по-голямата част от пазара.Има и няколко процента, дето снимат за пари... Просто няма смисъл да мъкнеш един толуп кило камера...Мен малка камера 500 грама ме урежда перфектно. Да, 2-3 сантиметра в размерите т.е.е 50% по висока камера, около 100-150% по-голям обем (щото тия СЛР-ски камери са криви та криви) и около 100% по-голяма маса са проблем.

Сигма бих я купил ако ставаше за камера. Ама не става - 1/25-та горе долу ти е синхро скоростта на 60МП-ия модел т.е. трябва да снимаш само интериори и продукти от статив.....щото всичко друго се размазва....то и А7RV е така ама на електронен затвор, но има и механичен и няма проблем.



Публикацията е редактирана (09-11-23 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: Yog   
Дата:   10-11-23 15:32

Още Олимпуса ми снимаше с 60 кадъра в секунда (с фиксиран автофокус). Когато отидох да пробвам що е то, се сдобих с милиони ненужни снимки, преглеждането на които беше истинско приключение. Не казвам, че няма приложение. Сигурно има, особено като не те ограничава фиксиран АФ. Просто си мисля, че дори за най-изискващата фотография биха стигнали значително по-малко от 120 кадъра в секунда. Звучи ми като решение на проблем, който никой няма... Но съм наясно с максимата, че колкото повече, толкова повече [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: kvakioh   
Дата:   10-11-23 16:38

hotsnail, Кирил, пак си говориш единствено за себе си, което е доста ок.
Иначе, за този топ модел ще има да го мислят доста хора, но малко ще го купят.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a9 III
Автор: BourbonStreet   
Дата:   10-11-23 16:52

Сони продължават с техно-чекиджийски спецификации вместо да пробват да направят истински фотоапарат, при който усещаш кеф докато снимаш. Но бизнеса си е бизнес, видно зомбитата се кефят.



Публикацията е редактирана (10-11-23 16:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »