Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  53  54     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   29-03-22 00:23

Безпрецедентната ( [smilie18] ) 200mp камера на Motorola Frontier на живо.
Анонса е за лятото


https://i116.fastpic.org/thumb/2022/0329/45/6efcb5e1c8b02aaa9a56020dfe7e6345.jpeg





Публикацията е редактирана (29-03-22 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   29-03-22 00:58

Самсунг що не си ги ръгат на своите камери, а екпериментират с чужди? И пак - вижте, цели 200 пикесла, ама колко е голяма матрицата - явно няма никакво значение. Аман от куц мартекинг...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   29-03-22 10:27

Тизър на сгъваемия Vivo X Fold въоръжен с мощен Quad камера блок


https://i116.fastpic.org/thumb/2022/0329/e4/e0b1472cd534a2c3ac92514a849096e4.jpeg




Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   30-03-22 20:58

Кире, абе твоите любимци ме излъгаха да преподпиша 6 месеца по-рано и имам 6 месеца "промо" да ползвам 5Г(все едно промоционално да се къпя с по-силна струя вода, при все че си я плащам като дебит), ама въпроса ми е страничен - минах на 5г и при нормално браузване разлика не виждам в скоростта, ама баКтерията дава фира доста бързо и грее малко повече и основния разход ми го дава mobile network stand by-я.
При гнусмаса забелязвал ли си подобно поведение? Аз лично смисъл на тоя етап от 5г в телефона не виждам, само недостатъци, освен ако не реша да свалям целио уеб 20 секунди преди утрешните магнитни бури...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   31-03-22 08:39

Добро утро, но не съвсем за Nvidia и AMD Radeon ))

Intel представи мобилната си серия ARC видеокарти и с подръжка на Ray Tracing


https://i116.fastpic.org/thumb/2022/0331/ae/59caa9418984c10dc166c92385883aae.jpeg




Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   31-03-22 08:48

....и новия 7" стандарт се появи, гледаме към 7.26" [smilie18]

Vivo X Note със 7" дисплей


https://i116.fastpic.org/thumb/2022/0331/9b/54fabfd4e32724a0b8ec837821c89f9b.jpeg




Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   31-03-22 09:04

Iphone 14 серия идва с Дупкa в дисплея и по-големи 48мп сензори


https://i116.fastpic.org/thumb/2022/0331/a2/_3a4f0ee745db24635111c18b66a7eca2.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   31-03-22 09:06

S22 Ultra камера тест


https://fastpic.org/fullview/116/2022/0331/_4e1a9b1f34d23f9c00d9f60a1808748e.jpg.html


Xiaomi 12 Pro DxO Mark ревю


https://fastpic.org/fullview/116/2022/0331/_def6cf6341dfe0f5ad8add6e9cbc232c.jpg.html




Публикацията е редактирана (31-03-22 09:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   31-03-22 09:18

Не знам Бошо. Аз съм на WiFi по цял ден. Чат пат ходя на някоя разходка до центъра на София дето има 5G ама не съм имал ядове за 5-6 часа. Аз дори почнах да зареждам до 85% - уж пази батерията. Иначе по планината ако изляза там няма 5G.

Ако хрупа батерия му късай главата и толкова. На моя има цъкалка, мисля, из опциите. За повечето неща няма разлика в момента. Дори видео да гледаш, освен ако не е 4К, мисля, че ти стига 4G. За игри може би 5G ще е с по-малко lag, ама ти на дали участваш в някакви PvP битки от телефона :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: 688757   
Дата:   01-04-22 22:08

Здравейте да дадете едно мнение Sony Xperia III,дали си струва спрямо S21 Ultra,най вече като камера.Харесва ми че е по тесен и доста по лек,но като гледам ревюта майче изостава в зуум камерата и широкоъгълната а основната е на кантар,а Самсунга има и 108 мп.На Сони снимките ми изглеждат с липса на острота и по бледи цветове.А съм загледал него,понеже имам оферта за много добра цена

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   04-04-22 09:52

И аз имам едно чудене.
Имам път към владенията на Владо (@nyamago) тези дни. И съм в много сериозна дилема да взимам или да не взимам "големия черен апарат" (с един обектив?! [smilie8] ), или да си щракам с гадния пиксел...
Като гледам прогнозата, май повече ще имам нужда от топли дрехи и дъждобран... [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   04-04-22 15:47

> Имам път към владенията на Владо (@nyamago) тези дни. И съм в много
> сериозна дилема да взимам или да не взимам "големия черен апарат" (с
> един обектив?!, или да си щракам с гадния пиксел...
> Като гледам прогнозата, май повече ще имам нужда от топли дрехи и дъждобран...

Ако си по туризъм, истински апарат си е за предпочитане. Когато имаш идея какво предстои да видиш, можеш донякъде да си планираш движенията и времето и като цяло разполагаш с време - достойнствата на апарата ще си кажат думата. (И тогава - защо само с един обектив? Освен ако не е някой зум 16-600 / 2.8 ;)

Ако си по работа, не очаквай да имаш много свободно време: 'врагът' (било домакините, било твои колеги или - пази Боже - началници) ще ти запълват всяка минута с глупости на които е трудно да отказваш. Снимаш само в откраднати минути (секунди) и големият апарат е ненужно тегло. Вечно ще те е яд, че не можеш да го използваш ('сега не е момента'), а ако решиш все пак да го използваш - ще ти носи стрес и разочарование от резултата.

В такива 'нефотографски' пътувания телефонът е безценен: снимаш в крачка без да спираш, реагираш на непланирани гледки и трупаш ценен материал от който после да избираш (и до-обработваш, ако си като мен). До скоро имаха смисъл малки сапунерки от висок клас като RX100 серията или моята (бивша) Панаайка. Но и те губят смисъл като второ устройство из джобовете ти, още едно нещо за пазене от вода, удари и крадци, още едно нещо за зареждане всяка вечер и т.н.

Лея тия мисли от личен опит. Първо носех кропката с 1+1 обектив/и навсякъде в чиновническата/компютърна чанта. После година-две носех Лайката в джоба (на палто или канадка, на сако вече неприлично го издуваше за делови срещи). Сега освен телефон друго не нося, освен ако не е нарочна 'фотосесия'. Моя 'голям черен' не съм го вадил от поне половин година - и неми липсва. (Сигурно защото не съм 'сериозен фотограф', каквото и да значи това).
= = =
Нещо за дъжд тук никога няма да ти е излишно, целогодишно (НЕ ВАЛИ целогодишно, но винаги може да те изненада). Топли дрехи - само ако ще бродиш по улиците (т.е. при туристическо посещение). И тогава 'дрехи' е преди всичко шапка и ръкавици - защото дори при +10 градуса вятърът го прави да се усеща като под нулата. Иначе на закрито няма проблеми - тук (все още) не пестят прескъпата енергия и се отопляват.
= = =

И да не забравиш да се обадиш с ЛС (или на обявения в профила ми мейл адрес) с дати кога си в Лондон и телефон за връзка.

Лек път!

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   04-04-22 21:38

Pixel 7 Pro рендери







Публикацията е редактирана (04-04-22 21:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   05-04-22 01:07

@nyamago
Не съм по работа, идвам да си видя внука, който се роди края на февруари :-)
Ще пътуваме с малко багаж, затова евентуално си мисля да мина само с 16-70 (...и 35мм?) А и прогнозата е доста дъждовна, та ако само го влача в самолета и после под дъждобрана...

Иначе съм бил доста пъти в Лондон, знам какво да очаквам. Дори може да се каже, че ми е от любимите градове :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   05-04-22 18:19

Може и да е много субективно, но аз бих взел камера със сменяема оптика и твърди портретни с широка бленда за внука и родителите. Ще гледам да им направя някой и друг приличен кадър. Ако не друго аз бих го гледал с кеф.

Пък за разходките и телефона ще се справи. Да остават и от тях интересни кадри.



Публикацията е редактирана (05-04-22 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   06-04-22 15:24

Кире, аз пък точно портретния, който имам (75/1.8), мисля да го пропусна по няколко причини. Ако взимам изобщо апарата, ще нося и 35/2.8, та портрети или с него, или с "дългия", евентуално...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-04-22 17:04

Да субективно е и всеки си ги мисли нещата. 35/2.8 си е супер - леко малко. Става и за портрети. Особено ако е повече от един човек и на закрито 75 ще е тясно.

Аз си нося А7С-то в една диагоналка точно с подобни обективи - 15/4.5, 35/1.8, 55/1.8 и 75/1.4 (имам и 24/1.8, който може да замести 55-цата или 15-ката според зависи). 35/1.8 основно щото става за снимане на манджи в кръчмите т.е. фокусира на близко [smilie18]. На кропката имам 24/1.8, който фокусира от много близо почти макро. Та някак с 35/2.8 не се разбирахме добре на тая тема.....

На фул фрейма ми липсва малък и лек фиш подобен на Самянг 8mm/2.8. Има 10/5.6 от който малко ме е страх и не съм си го купил......(още с рибока)


какво е телефотото? 75-180? 70-200? 70-300? (не ми казвай че е 100-400, 200-600 и подобни..)



Публикацията е редактирана (06-04-22 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   06-04-22 21:13

Дългият не напразно е в кавички.
55-210 е ????????????
Но пък имам доста добри портретни попадения с него, като за 250 лева.
16-70/4; 55-210; Tamron 35/2.8 - това ще е сета.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   06-04-22 23:32

+1 [smilie24]

55-210 е наистина нелош портретен обектив и доста приличен 'телефото' за всичко освен най-динамичен спорт или най-плашливи птици. А като тегло и компактност няма алтернативи в диапазона си от дължини. И аз го пазя още от Некс-ово време и не го изхвърлям, защото върши работа. По същата причина (компактност без конкуренция) пазя и китака 16-50 , доста по-способен отколкото го одумват...
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: petervassilev   
Дата:   07-04-22 00:49

@ nyamago

He разбирам как след такива хубави снимки с истински стъклени обективи човек може да се задоволи само с телефонна пластмасова джиджавка [smile]. Дори RX100 с истинска оптика са по-евтини, по-леки и не по-големи от повечето телефони, с по-яка батерия.

Всъщност, добре че сме различни в предпочитанията, иначе щяхме да живеем всички в един и същ град, на един и същ бряг, да тичаме след една и съща жена и т.н. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   07-04-22 02:36

> He разбирам как след такива хубави снимки с истински стъклени
> обективи човек може да се задоволи само с телефонна пластмасова джиджавка

Моля, моля - всички телефони Xperia на Sony са със стъклени обективи (никога нямаше да го взема, ако беше пластмасов). Стъклени са и всички призми и огледала в перископа, който позволява оптическия зум до 105мм еквивалент. Предните (външни) лещи са просветлени с известното Т* покритие на Zeiss, което на пластмаса не се слага.

Обективите са Zeiss, дори да са правени в Азия - точно толкова са Zeiss и обективите на RX100 фамилията [smilie6]

> Дори RX100 с истинска оптика са по-евтини, по-леки и не
> по-големи от повечето телефони, с по-яка батерия.

За евтини не знам - други тук по-отблизо следят цените, но ми се струва, че нов RX100 от актуално поколение не е по-евтин от телефон?
Останалото просто НЕ Е вярно: RX100 (всички версии) е по-голям от телефон (приблизително равен по площ и много по-дебел) и със сигурност по-тежък. Батерията на телефона е 4 ПЪТИ(!) по-'яка' от тая на RX100: 4500mAh срещу 1100 до 1600 (според версията) при 'истинските' апарати.

Единственото (все още) неоспоримо превъзходство на сапунерките от висок клас като RX100 е размерът на сензора, с това съм повече от съгласен. Но тоя размер все по-нелинейно се превръща в качество на изображението и към днешна дата многофункционалността на телефона и неотменното му присъствие у всеки започва да влияе на избора.


> Всъщност, добре че сме различни в предпочитанията, иначе щяхме да
> живеем всички в един и същ град, на един и същ бряг, да тичаме след една и съща жена и т.н.

Тук съм абсолютно съгласен! [smilie24] Дори не проповядвам замяна на апаратите с телефони, само съм споделял личния си избор.
Да живее разнообразието на света!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   07-04-22 17:09

За мен големия апарат има смисъл, когато се стараеш, да направиш нещо интересно. Отделяш време, мисъл, усилия.

Ама като си цъкаш за спомен вече почти няма ситуация, която 3-4 годишен телефон да издъни. Пък новите машини уж са и по-добри.

ей го добрия стар Самсунг



Публикацията е редактирана (07-04-22 17:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   07-04-22 22:04

"Отделяш време, мисъл, усилия."

По-скоро с телефона наблягаш на тези трите, защото си ограничен от към техниката. Не случайно отдавна тиражирам наградите за мобилна фотография, защото там се вижда мисъл, креативност и старание.
С чернио апарат е лесно, мааш 300 кадъра в секунда, пишеш уй на стената и бягаш...
Като е ограничен човек, търси неволята и прави чудеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   08-04-22 19:15

Спекове и ЦЕНИ на Xperia 1 IV - анонса е за Есента.


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   08-04-22 21:23

Ако има 4 години поддръжка, не вярвам някой да се разсърди на дядо Коледа, като остави XPeria под елхата

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  53  54     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »