Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  22  23  24 ..  30 ..  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   20-06-22 16:24

stuklplast: ..."...Е ви роу и жпек...

Бошо ти пък намери какво да дадеш [smilie18]

Дай на DNG на първата снимка или някой пейзаж където има фин детайл, моля.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   20-06-22 16:30

Бошо бавно, полека и напълно естествено еволюира до (почти) най-доброто (почти, защото има и Pro с теле- [cool] )

@stukloplast честит и както казва един мой приятел, "Веднъж с пиксел, означава завинаги с пиксел!" [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   20-06-22 20:05

благодаря, ама едва ли ще остана дълго на пиксел. Тепърва свиквам "първата" сим карта да ми е служебната, а не личната, която направих есим, за по-лесно. Голяма тъпня. Камерата нямам забележки. От баКтерията очаквах повече, а лончъра е за пенсионери с диоптър - дъно на буркан от пюре за внуче, без опции за настройка. Има си и бъгове, и досадни гугълски глупости. 12 години търся съвършенството в андроид - едва ли ще го доживея [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   20-06-22 21:16

Хаха Бошо и аз тъй се врътнах с eSIM.

Тъпнята на Самсунг е, че ако имаш от двата типа карти те пита на всеки рестарт - за малко ще изключи радиото, за да преброи картите…….

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   20-06-22 22:41

Бошо какво за есима?
Само първата може да бъде?

P.S. Няма идеален андроид. Но има най-добър ????



Публикацията е редактирана (20-06-22 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   21-06-22 05:55

Ми не мога да сложа есима да ми е първа карта, а по обективни причини оставих физическата карта да е служебната и сега тя ми е първа и ме бърка яко.
Андроид ползвам от втората му версия и не знам вече какво да мисля. Миуи май е най-читавата разработка, и то от xiaomi.eu.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   21-06-22 08:10

Нещо не ви разбирам с тази първа и втора карта на пиксела специално. Ето как са при мене и esim-a по дифолт е първи за всичко, нищо че е на втори ред в менюто.

https://photos.app.goo.gl/Ds9ThnSjtUdmHM137

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   21-06-22 08:36

Какво значи да е първа?

По-подразбиране да я ползва?

Сигурно има опция коя да е по подразбиране?

На Самсунг са го превели предпочитана карта и има за данни, за съобщения и за разговори. Има си меню Диспечер на СИМ във Връзки и от там се настройва.

На Самсунг съм им дал имена и иконки на картите нямат си номер.

Когато ръчно избирам карта отгоре седи служебната. Това ли те тормози?

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   21-06-22 09:05

Основно значение има при набирането. От 8 години карта 1 ми е мтел, втората виваком. Като тръгна да набирам сега като първа ми излиза виваком и ме обърква при избора. Навик. Иначе на всички телефони можеш да си слагаш имена и картинки на картите, да си избираш от коя да ти е нета, смси и т.н., а на нормалните телефони с 2 физически можеш да си избереш коя да е 1 и коя 2.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   21-06-22 09:55

Бошо, това е настройка в менюто, както Киро е казал. Което му кажеш, това прави първо.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   21-06-22 10:42

Ми не. Явно не разбирате какво имам предвид. Аз съм си настроил от коя карта да ми е нета, ама за смси и обаждания винаги пита от коя карта да звъни, или поне докато минеш през всички контакти и им зададеш коя карта да ползва по подразбиране. Навика ми е, за личната да цъкам първата карта, а за служебната втората(долната). Е те това ми е проблема - сега като приема есима да е "втората" карта и се бъркам. Другото малоумно е че въобще няма опция да сложиш различна мелодия за различните карти - това от години го има във всеки нормален телефон с 2 сим карти.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   21-06-22 10:55

"Когато ръчно избирам карта отгоре седи служебната. Това ли те тормози?"

Анджък, баш туй.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   21-06-22 21:50

Nothing Phone на живо

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   23-06-22 09:47

Sacrificing performance for a slim design

https://www.androidauthority.com/samsung-isocell-hp3-200mp-3179457/

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   23-06-22 10:09

The new sensor is notably smaller than its first 200MP sensor and high-end 50MP sensors
and offers pixels that measure in at just 0.56-microns....


Симулирането на дейност и развитие в Самсунг продължава.

Добре че са SONY, които усилено работят над изключително качествен и Мощен 100mp сензор


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   27-06-22 11:31

Случайно и невинно разни фирми и правителства инсталират шпионски софтуер. Вярно какво толкова да подслушат на Бошо …. Ама пък защо харчат толкова пари и усилия за тая безсмислена дейност……..



Публикацията е редактирана (27-06-22 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   27-06-22 14:30

"Опасността от шпиониране варира и за всеки индивид е толкова голяма, колкото неговата параноя."
(Парафраза от Втория Закон на Димитров за кибер-сигурността)

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   27-06-22 19:00

Кире, "вирус, който разчита на човешката глупост, не е вирус, а находчиво решение, не по различно от една реклама. Вируса трябва да може да ти превземе устройството, така да го кажем, без да изисква интеракция с не особено нагънат мозък...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   27-06-22 20:42

Бошо има и zero click атаки. Правителствата си плащат - САЩ, Турция, Русия, Саудитска Арабия съвсем официално дават много кинти за всякакви атаки на скъпи телефони. Най-много за iPhone

ПП тънката уловка е, че тия атаки, дето стават за нещо, не ги дават на Apple и Google, щото Ердоган, Путин и Байдън дават повече ....



Публикацията е редактирана (27-06-22 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   27-06-22 21:41

Добре е, че поне се знае кой точно шпионира и колко кинти дава за това. Няма нищо тайно при шпионите - всички ги знаем кои са и как го правят. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   01-07-22 12:27

Най-сетне нещо интересно :

Xiaomi 12 Ultra спрян, на негов място идва 12S Ultra с 1" IMX989 by SONY [smilie10]
Представянето е следващата седмица на 4-ти юли.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   01-07-22 14:35

и аз това гледах че 1 цол лампа ще използват от Сони в която да седи сензора....... ще видим, колко голям ще е провала.

Щото то хубаво голям сензор, ама ще искат и готин конкурентен дизайн и от там започват злините.... А разтегаем истински обектив или сантим и половина дебел телефон, няма да им стиска да направят.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   03-07-22 00:48

Qualcomm пак се минаха. Самсунг ще продава на разни китайци 3nm чипове

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-07-22 17:54

Ей го на чудото на китайската технология с помощ от Sony - Xiaomi 12S Ultra

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-07-22 18:27

12s ultra в GSMArena



https://fdn.gsmarena.com/imgroot/news/22/07/xiaomi-12s-ultra/-1200/gsmarena_003.jpg




https://fdn.gsmarena.com/imgroot/news/22/07/xiaomi-12s-ultra/-1200/gsmarena_007.jpg




https://fdn.gsmarena.com/imgroot/news/22/07/xiaomi-12s-ultra/-1200/gsmarena_006.jpg




https://fdn.gsmarena.com/imgroot/news/22/07/xiaomi-12s-ultra/-1200/gsmarena_004.jpg



Прави впечатление двойното задебеляване в горния край. Явно бая мм са добавили китайците. Може пък да става камерата.....



Публикацията е редактирана (04-07-22 18:29)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  22  23  24 ..  30 ..  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »