Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23 ..  30 ..  40 ..  50 ..  53  54     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   18-06-22 07:36

В 48мп май нимой се снима. По късно ще ви дам жпек+роу да видите, че са еднакви, със 7мб разлика [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-06-22 13:15

новия Nothing phone

Прозрачен…..

Това е от създателя на OnePlus. Китаец прави телефони в Лондон…..

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   18-06-22 18:40

Киро не впечатлява, отделно че и не е с флагмански SoC / проц.

Телефона е екзотика, за подръжка откъм версии Андроид и ъпдейти да не говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   18-06-22 20:01

За всеки влак си има пътници и за всеки пътник - влакове[smilie6]

Но - да, тоя влак не е за пътниците в тема 'Камерафони'. Давай по-нататък?

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   18-06-22 20:12

По-нататък - баКтерия - жужъл имат много пасти да ядат. С тая батерия на пиксела, 2 дена не би трябвало да са проблем(ябълката с по-малка ги дере яко), ама нЬе. Моторолата с по-големия екран ядеше по-малко ток. И температурно ми напомня на асуса 8 - малко браузване и държиш по рамката, че пари. А тия дни е хладно даже...
Ако ябълките ги олекотят и настъпи дефлация, ще стигна и до тях да ги пробвам, поне камерно май се доближават до пиксела....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   18-06-22 20:15

^ Нямаше ли нещо, че батериите се 'учат' и с първите няколко (десетки?) заряда и раздряда капацитетът им се подобрява до проектна стойност? (Не си измислям, някъде го бях чел, но не помня подробности щото батериите никога не са ми били проблем).

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   18-06-22 21:24

Туй да измишльотини. Също като зареждането до 80% и тротването. Снап 870 е най добрия проц към момента и туй то...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-06-22 22:55

nyamago така е. Телефона те гледа как го ползваш, кои приложения.отваряш, колко седиш в тях, кога се будиш, кога лягаш, кои приложения,не ползваш и що годе се наглася да има 20-30% батерия като си лягаш….

Самсунга основно трепе приложения във фонов режим. Мисля, че и прави последните няколко процента зареждане, малко преди да станеш



Публикацията е редактирана (18-06-22 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   18-06-22 23:15

^ Абе ти нали си против китайските телефони щото шпионирали - пък се кефиш на Самсунг колко много те шпионира [smilie18]

Сони не ми брои минутите в тоалетната, нито зарежда докато спя (щото аз не го слагам за зареждане и даже го изключвам нощем) - но с бързия режим на зареждане в началото на деня (или по средата) едно включване винаги ми дава пълен (и дълъг) ден интензивно ползване. Понякога и втори ден, ако не съм си играл много. Повече не ми трябва.

За самообучението се сещам, че в първите дни се изчерпваше по-бързо, после се закрепи на споменатия цикъл от 1 зареждане - 1 ден (и нещо, според ползването). Също (!) първите 2 дни при зареждане грееше осезаемо (не пареше, но ставаше търпимо горещ) - после от само себе си спря и оттогава не ми е загрявал (не броя леко затопляне за няколко минути при претакане на много файлове или нещо подобно).

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-06-22 02:09

Така е със следенето няма особен избор или се продаваш или живота е по-труден. То Google/Samsung/Apple Pay също са събиране на информация. Гледането и четенето в интернет на каквото и да е. Пазаруването…..

С китайците проблема е малко културен и политически. ККП има друг възглед за света спрямо Европа. Съвсем различна идея за ролята на индивида. Съвсем друга цениа има живота на европейските жители за Китай и демократичния свят. За това приемам с неохота корейско, американско европейския шпионаж, а руски, турски, китайски по-скоро не бих.

ПП това за батерията не мисля, че е облачна услуга.



Публикацията е редактирана (19-06-22 02:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   19-06-22 03:22

Твърде пристрастно си взел страна и идеологизиранш нещата. Аз пък мисля, че и едните, и другите ни шпионират (от което няма спасение) с една и съща цел: тотален контрол. Каква демокрация, какви пет евро - всички СМЕ ВЕЧЕ в Матрицата [smilie2]

Но дай да не политизираме тая хубава тема. Кажи за камерите [smilie3]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   19-06-22 10:58

https://dox.abv.bg/download?id=f8578777ba# - Линк за сваляне

https://dox.abv.bg/download?id=693b3250ac# - Линк за сваляне

Е ви роу и жпек. Общо взето "роу"-а е некомпресиран жпек и няма нищо общо с истински роу, но като цяло съм доволен от качеството и сигурно ще зарежа лайтруума за повечето снимки...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-06-22 11:00

Няма идеологизиране. Питаш ме и ти пиша защо оставям Самсунга да ме шпионира. То не е само самсунга. Въобще мобилния телефон дори и не Смарт позволява да те следят с точност 30-тина метра. Иначе няма да имаш мобилна телефония. Гугъл, фейсбук, фликр, туитър и всякакви сайтове изчопкват и най-малките и невзрачни парченца информация. Следят те какво и колко време гледаш, какъв ти е екрана, колко бързо цъкаш с мишка или с пръст или с клавиатурата, като пишеш. Приеми, че целия интернет е построен с едничка цел да изгради твое виртуално копие, за да преценят какви реклами да ти пускат или в кой лагер за превъзпитание и стерилизация да идеш, ако не си от правилния етнически произход или пък се заглеждаш по-неправилни идеи. Аз предпочитам рекламите пред лагерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   19-06-22 11:19

Къде ги виждате тея реклами, в днешно време, не знам. Има brave browser - с него и реклами в тубата няма. Има Tor, има vpn-и, има всичко. Гугълските приложения можеш да ги ползваш и без акаунт, в който да се тъпче инфото, отделно можеш спреш всякакви записи на информация. Аз реклами "виждам" само на служебния комп понякога. По телевизията като пуснат и съм на балкона да пуша [smilie21]
Не живея с мисълта, че никой не ме следи, ама поне до колкото мога съм ограничил вредните влияния на съвременните технологии и не се притеснявам от това, което правя в нета(основно да дразня охлюви) [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-06-22 12:10

те ти един суров охлюв :-)

Прост суров охлюв. Не е от експертните сурови охлюви.

ето тук експертен охлюв

В експертния апп има доста повече опции. Може да ичключиш hdr обработката. Има компресиран и нормален raw. 30-тина МБ е от ултра шитроката вместо 24мб Пт Сток аппа



Публикацията е редактирана (19-06-22 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   20-06-22 01:45

MIT са открили дупка в сигурността на Apple M1 и май всички модерни Arm процесори. Хайде да ни е честито.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   20-06-22 02:03

hotsnail: това първо трябва да мине през целия софтуер - не виждам някаква драма :)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   20-06-22 02:06

> MIT са открили дупка в сигурността на Apple M1 и май всички модерни Arm процесори.

Само че не MIT, а 214та Дигитална Дивизия на Народно-освободителната Армия на Китайската Народна Република (доста по-рано, но не правят PR от това) [smilie6] [smilie5] [smilie25] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   20-06-22 11:34

Поредна греда - в ЛР камерата позволява само до 1сек скорост на затвора, та няма да мога да направя читави тестове. Може open camera да тествам да видя, ама не съм оптимист.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   20-06-22 13:05

stukloplast: LR работи малко по по-различен начин от останалия сафтуер. Целта им е да извядят максимално детайл и затова прилагат в много малки дози шумоподтискане и практически никакво шарпене. Затова дори в JPEG, шум-а е повече, от колкото в иначе РОУ файловете на повечето други апликации. Дай експорт на ISO50 и 1 секунда експонация и погледни на компютър - не само цветния шум е много, но и няма корекция на горещите пиксели, които при една секунда обикновено са по целия кадър. Представи си какво би било с 10 или 30 секунди [smilie5]
Между другото - при някои телефони стоковия софтуер, който позволява големи експонации (например пиксела), софтуера генерира множество кадри с различна конфигурация - стек за картина, черни за чистене на пиксели и шум, кадри за подравняване, дори кадри с високо исо за нещо си. Накрая се слобява някакво DNG, в което няма нищо "сурово" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   20-06-22 14:26

^ Именно! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   20-06-22 14:50

Частично съм съгласен, но не и за ЛР. И с него съм снимал по 30сек без ядове, просто явно камерата на пиксела е ограничена, заради хватките дето прави гкам-а. Като пробвам опън камерата, ще стане ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   20-06-22 15:23

обикновения лайтрум може да дава секунда. Ама тоя за Самсунг спира на 1/10.

Иначе в апповете на Самсунг на ръчни имам 30 секунди.

Няма BULB нито в лайтрум нито в апповете на самсунг.

OpenCamera нещо не ми хареса преди и го разкарах.

Интересно ама лайтрума вижда само основната и предната камери. Не вижда широката и двете телефото камери.

В camera2 API-то излизат 4 камери... те реално са 5.....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   20-06-22 15:31

Какви с предимствата на тази версия "за Самсунг"? Иначе и "обикновената" си вижда само основната. Вероятно по този начин си решават много проблеми със съвместимостта.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   20-06-22 15:52

Ми май рекламна цел има. Сменили са логото и идва предварително инсталирана (май?) и отделно аповете на Самсунг предлагат чат пат да отворят снимката в Лайтрум....

Особена полза не виждам.

Мислих, че е заради DEX, за да работи в десктоп режим. Ама Бошо каза, че всички работели и в десктоп режим.

ПП можело да се абонираш за адоби облака през Самсунг стора..... https://helpx.adobe.com/lightroom-cc/kb/manage-subscription-samsung-galaxy-store.html



Публикацията е редактирана (20-06-22 15:56)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23 ..  30 ..  40 ..  50 ..  53  54     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »